İçeriğe Yönlendir

Ankara Mobese Cezalar Başladı

Taygun Mertcan

Recommended Posts

Sami Aktaş
Yeni sistemimiz kısa sürede bunun da önüne geçecek.. Eskiden tek nokta ile anlık hız üzerinden hız ölçümü yapıyorduk.. Artık ortalama hız üzerinden ölçüm yapılacak ve kameradan sonra dip gaz yapmanın da önüne geçilecek.. Hiç bir proje yoktur ki sıfır hata ile başlasın.. Hepsi geliştiriliyor arkadaşlar.. Biraz sabır gerekli sadece...

Bu iş çok zor...Ancak; otobanda; gişeye giriş çıkışlarda işe yarayabilir...Yoksa; kameralar plakayı okuyacak, plaka tanıma sistemi plakayı kaydedecek, bir sonraki geçişte tekrar aynı işlem yapılacak...Yol/zaman hesabı yapılacak...Diyelim bu iş oldu...Peki ceza makbuzunda ne yazacak...Ortalama hızı geçtin diye bir ceza yok... :good1: Sistem güzel çalışırsa başarılı olur...Ama zor...Bu arada yapılan ihaleler de güzel bir kapı...Milli Eğitim deki gibi eski sistemi çöpe at yenisini kur mantığı olmasa bari...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bu iş çok zor...Ancak; otobanda; gişeye giriş çıkışlarda işe yarayabilir...Yoksa; kameralar plakayı okuyacak, plaka tanıma sistemi plakayı kaydedecek, bir sonraki geçişte tekrar aynı işlem yapılacak...Yol/zaman hesabı yapılacak...Diyelim bu iş oldu...Peki ceza makbuzunda ne yazacak...Ortalama hızı geçtin diye bir ceza yok... :good1: Sistem güzel çalışırsa başarılı olur...Ama zor...Bu arada yapılan ihaleler de güzel bir kapı...Milli Eğitim deki gibi eski sistemi çöpe at yenisini kur mantığı olmasa bari...

Bakınız tespitler burada var...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/stanbul-Da...60#entry1019360

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Benim bu sisteme olan inancım yok. İsyanım var bu konuda :D

121,734.00 TL ceza kesilmiş Ankara'da bugün.. (kamera sistemlerinden gelen cezalar hariç..)

Allah bereket versin..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Cezanın güzeli uygulanabilir olanıdır. Ağır ve uygulanabilir ise adam eder.

bir .ok etmez. Daha bugün Range rover sportuyla,kgys destekli ışıklarda kavşağın orta yerinde duran makyajlı ablam,ışık yeşile dönmeden karşıya geçerken garibim tofaşçıyı altına alacaktı. Oraya polis diksen,polise diklenecek,cebinde parası çok olan adam bizde çok. Yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
bir .ok etmez. Daha bugün Range rover sportuyla,kgys destekli ışıklarda kavşağın orta yerinde duran makyajlı ablam,ışık yeşile dönmeden karşıya geçerken garibim tofaşçıyı altına alacaktı. Oraya polis diksen,polise diklenecek,cebinde parası çok olan adam bizde çok. Yapacak bir şey yok.

Cihan, her iletiye verecek bir cevabım var ama senden başlamak istiyorum...Uygulanabilir ceza o ablamız gibiler için işte...Polise yarı dokunulmazlık vereceksin...İki kez ağır ceza ödesin zenginliği falan kalmaz bana kalırsa...Arabadan inip lambanın dibine kadar gidip emin olur yeşil yandığından...:nazar:

İlker abi, Ankara içinde yayalara kapalı yol nerede var abi ? Yola her zaman yaya çıkabilir, hayvan çıkabilir..Sitelerden gelen yol tamam üst geçitler var ama allah korusun yayaya çarpsak burası anayol, çıkmasaydı yaya yola sen git demezler abi...Yollar yayalarındır, biz emanet kullanıyoruz, ben öyle düşünüyorum... Şehirçi kameralar iyidir, şimdi kamerayı geçip gaza basan biraz zaman geçince düzelecektir..Ben birkaç kez taksiye bindim, adamlar sağa dönüşte yayaya yol veriyor keza minibüslerde öyle..İçimden mutlulukla gülüyorum, bu günleri de gördük diye.. :unknw:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
ABD'de idam cezası var ama her yıl yine de bir sürü insan idamlık suç işliyor. Herkesi adam etmez, çoğunu etse yeter. Bak kırmızı ışıklarda taksiciler nasıl güzel duruyorlar artık. En azından KYGS'li olanlarda.

Adalet herkese işlemezse neresi adil olur? Taksici günlük kazandığı parayı oraya vermemek için,karısının, çocuğunun boynu bükülmesin diye geçmiyor. Parayla korkutmak yine garibanı ezmek demek,tabi ki büyük kesimi yine durduracaktır ama,ne kadar adil işte?

Bu sistemi gereksiz görenlerin çözümü var mı?

15-20 soru ezberletip,ardından 400 m araç kullandırıp ehliyet vermemek.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Adalet herkese işlemezse neresi adil olur? Taksici günlük kazandığı parayı oraya vermemek için,karısının, çocuğunun boynu bükülmesin diye geçmiyor. Parayla korkutmak yine garibanı ezmek demek,tabi ki büyük kesimi yine durduracaktır ama,ne kadar adil işte?

Cihan, ne içtiysen bana da gönder..:unknw: Len evin rızkını isteyen yok, kural bu uymazsan uydururum diyorlar, sen çoluk çocuk diyorsun..Beni yaya geçidinde ezerse bizim aslanların boynu bükülmeyecek mi, adamın biri yayaya yeşil yanarken bizim pederi yerle bir etmiş diye, Allah korusunda bu arada... :nazar:

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
(düzenlendi)

550 (m)illetvekili (sülalesi ile birkaç bin kişi) de ödeyecekse,boynum kıldan ince.

Ben zaten o kurallara uymayan sığırlardan farkım olsun diye,kuralları ihlal etmemeye dikkat ediyorum.(otoyolda radar hariç)

Ayrıca,bazı kavşaklar tuzak gibi.Örneğin,Eryamandan Başer'e çıkan kavşak.Kavşakta ışık var.Fakat sağ yan yol anayola çıkış yolunda ışık yok.

tarihinde Vural Sar? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
1-Merak etme kimse cebinin düşmanı değil. Her ışıkta 50-60 50-60 kimse vermek istemez. Hatta para arttıkça paraya düşkünlük de artar. Bunu bilmen lazım.

2-Bu zaten destekleyici tedbir. Eğitim pozitif motivasyondur. Ancak negatif motivasyonsuz da iş olmaz. Cennetin bile karşılığı olarak cehennem var. Yaratılış gereği bu.

1-Parayı kazanan için evet,harcayanla kazanan farklı olursa hayır.Polis'e,kredi kartını uzatıp "kart geçiyor mu?" diyenleri de biliyoruz.

2-Eğitimsiz ancak bu kadar oluyor,işe yarasa bıçakla kesilmiş gibi kesilmesi lazımdı Ankara'daki kavşak kazalarının.

Ne yapmamak lazım diye sormasam da ne yapmak lazım diye sorsam Cihan...

Bunun tersi de yapılması gerekendir. En azından mevzuattaki gibi eğitim vermek lazım.

Cihan, ne içtiysen bana da gönder..:unknw: Len evin rızkını isteyen yok, kural bu uymazsan uydururum diyorlar, sen çoluk çocuk diyorsun..Beni yaya geçidinde ezerse bizim aslanların boynu bükülmeyecek mi, adamın biri yayaya yeşil yanarken bizim pederi yerle bir etmiş diye, Allah korusunda bu arada... :nazar:

Abi,ben geçsin mi dedim şimdi? Ezsin mi dedim? Asıl sen ne içtiysen ben de istiyorum,bendekiler bu kadar yapıyor. :good1: Beni durduran ceza onu durdurmuyosa,onu da durdurabilecek bir yaptırım olsun? Olamaz böyle bir şey değil mi? Eşitliğe aykırı. O zaman kim olursa olsun,o ışıktan geçerse neler olacağının çok iyi farkında olması gerekir. Farkındalık da ancak düzgün eğitimle başarılır.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ankara trafiğini düzeltmek şeklinde bir amacın olduğuna beni inandırmanız mümkün değil.

Maliye aç ve ütecek adam arıyor.

yoğun trafik içinde yok çizgiyi geçtin yok 71 yaptın yok sinyalin gecikti biz robot değiliz ki ...Tamamen para (soygun ) amaçlı gerisi boş...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Sen Ulus merkez, Gençlik parkı önü, Dikmen caddesi emniyet önü, TBMM kavşağı, tandoğan kavşaklarından ne zamandır geçmiyorsun. Milleti öyle güzel adam etmiş ki.

Sadece orayı etmiş işte. :nazar: Yürüyen siyah gecekondular kaçla gidiyor oralarda? Onlara niye kışt diyen yok? Radisson'dan Adliye Sarayı'na kadar adamlar uçak indiriyor sanki. :unknw:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Yavaş yavaş eder canım. İstanbul'a EDS öncesi ve sonrası gittin mi bilmiyorum; ama, EDS'li her yerde millet kuzu olmuş. Dahası da şart.

Gelelim başka bir örneğe, alamancıları bilir misin, hani alamanya da kuzu olup da burada gaz pedalına tuğla yapıştırıp giderler. Sence eğitimden mi?

Bizimkiler öyle,elin almanı gelip benim memleketimde terör estirmiyor ama? Bu neden? Kamera korkusundan mı? 2 sene önce kamera mı vardı? Adamlar geçip gidiyorlar Türkiye'den,bir tane bile kural ihlali yapmadan.

Ama haklısınız,bizim milleti eğitmek,deveye hendek atlatmaktan zor iş. En güzel kolay ve kısa yol;"vurun kahpeye." :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ankara trafiğini düzeltmek şeklinde bir amacın olduğuna beni inandırmanız mümkün değil.

Maliye aç ve ütecek adam arıyor.

yoğun trafik içinde yok çizgiyi geçtin yok 71 yaptın yok sinyalin gecikti biz robot değiliz ki ...Tamamen para (soygun ) amaçlı gerisi boş...

Abi, pek çok trafik kazası çok basit teknik hatalardan kaynaklanıyor...Sollamaya çıkıyorum, önümdeki adam da çıkıyor..Kural ne der, sollama için çıkmadan önce daha önce çıkmış araç var mı diye sol dikiz aynasından arkadan gelen kontrol edilir...Etmezsen ben tarlada takla atıyor olabilirim...çizgiyi geçersen ceza gelir, soygun değildir, zorlamadır... :lol2: :rolleyes:

Bende bazı şyleri merak etmiyor değilim bu arada, örneğin sabahları bizim burada aşağı eğlence kavşağında ne hikmetse herkes sola yanaşıyor..Gerçi kavşağın çıkış noktası sağ taraf dolmuşların bekleme alanı gibi, tek şerit kalıyor..Haliyle biz kavşağı geçerken ortada kalabiliyoruz ve kırmızı yanıyor bizim yöne..Bu durumda kamera beni kırmızı da geçiyor kabul ederse çok kızarım..:lol.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
(düzenlendi)

Otoyolda hız sınırını aşmak sığır kapsamına girer mi?Girer ise gaz pedalının altına tuğla koyacağım.

Not:İmla hatası

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Alamancılar konusunda haklısında bizimkiler harbiden .okunu çıkarmış...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Taksici günlük kazandığı parayı oraya vermemek için,karısının, çocuğunun boynu bükülmesin diye geçmiyor. demek,tabi ki büyük kesimi yine
Abi,ben geçsin mi dedim şimdi? Ezsin mi dedim?

Ne dedin peki, boyunları bükülmesin diye geçmiyor diyorsun, yoksa seni ezme riski pekte önem arzetmiyor sen yine tetikte ol diyorsun..Yanlış mı anlyorum ? :lol2: Dark mı ? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
(düzenlendi)

Cezalar ile eğitileceğimizi savunan düşünceleride protesto ediyorum.

Devlet,vatandaşı için vardır.Vatandaş devlet için değil.

Gelir olacak diye uygulanan bu cezalarla aptal yerine konuyoruz.

Kırmızıda geçene 500 TL-1000 TL. ceza uygulasınlar alkışlıyayım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Buranın halini bilse o da yapacak :rolleyes:

İşte ben de öyle demiştim. :lol2: Adamları saf sanıyoruz. Hiç de öyle değiller. Almanya'dan amcamlar,yengemler ile birlikte gelen alman bir aile(A6 3.2 quatro ile hem de),burada nerede ne olduğunu bizden iyi biliyorlardı. Bir kez bile kural hatası yapmadı adam.

Ne dedin peki, boyunları bükülmesin diye geçmiyor diyorsun, yoksa seni ezme riski pekte önem arzetmiyor sen yine tetikte ol diyorsun..Yanlış mı anlyorum ? Dark mı ?

Yav şunu deyim abi sana,beni biri ezecekse tofaşçı dayım,durmasın,duramasın da ezsin.O, kokoş,direksiyon başında makyaj yapan artık kimin kapatmasıysa, onun aldığı Range'le biri "ay,acelem vardı duramadım" deyip ezmesin.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cezalar ile eğitileceğimizi savunan düşünceleride protesto ediyorum.

Vural abi, cezalar olmasa nasıl önüne geçilecek trafikteki kuralsızlığın ? Kimi nasıl ne kadar sürede eğitecekler abi ? Vatandaşı için olan devlet nasıl bizim hakkımızı, can güvenliğimizi koruyacak en azından trafikte ?

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
Vural abi, cezalar olmasa nasıl önüne geçilecek trafikteki kuralsızlığın ? Kimi nasıl ne kadar sürede eğitecekler abi ? Vatandaşı için olan devlet nasıl bizim hakkımızı, can güvenliğimizi koruyacak en azından trafikte ?

Serkan,cezalar caydırıcı ağırlıkta değil.Söylemek istediğim bu.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Ben 70 i hiç geçmedim. Yersen. :rolleyes: İstanbul yolunda,etimesguttaki kameralardan,şaşmazdaki kameralara kadar kadran sonu görüp(çok ciddiyim), kameraya 70 le gidiyorum.Ve inanın bunu yapan bir tek ben değilim. Eğitti beni bu kameralar. Artık hiç kimsenin canına,malına zarar verecek potansiyelim kalmadı. :p İki kamera arası hız hesabı yapacaklarmış. O günü bekliyorum. Yolda benzinlikte durup,bir sigara molası vermek de imkansız zaten. 1km ile ceza yedim mesajlarını da bekliyorum. :lol2:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Cezaya kimsenin itirazı yok ki böyle sinsice planlanıp insanı dürtmeleri hoş değil...

Bütün büyük başlarımızın altında 350 4 matic ler var ve tüm yolllar kapatılıp 250 li hızlarla vergisini verdiğim yolda ,vergisini verdiğim arabayla benide engelleyerek yol kapatarak gidiyorlar,bırakın onları hadi çok aceleleri var ya hakim ve savcılar ...Onlara ceza bile kesilemiyor...bu mu adalet ve eşitlik...Bırakın Allah aşkına...

Hergün Ankarada yollardayasanız hiç hatasız eve gidip gelme ihtimalinizi düşündünüzmü böyle bir hesap yapın bakalım...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
B

Serkan abi kırmızı ışıkta arkandan yüksek suratta gelen arabanın duramıyacağını anlayıp geçen sen değilmiydin ardından seni trafik polisinin çevirip ceza yazmaya kalktığı olay bu değil mi ?

Zaten benden sonra o trafik ışığını kaldırdılar, ancak bu ne beni ne o adamı haklı çıkarır...Ben canımı kurtardım bir yerde..:lol2: Bizim okula giden yolda okulun radarı vardı, kimse 50 yi geçmezdi kazada olmazdı..Şimdi ortadaki çalıları aşıp karşı şeritten gelen onu çarpma anına kadar görmeyen kendisinin görmediği arabayı birçenler var... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan,cezalar caydırıcı ağırlıkta değil.Söylemek istediğim bu.

Abi, 250 lira ceza günümüz Türkiye' sin de çoğunluk için caydırıcı...Ben şöyle diyorum, uslu dururum, 2 depo mazot parasını ceza olarak ödemem..2 depo mazotta bana bonus olur... :lol2:

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Samsun-Konya yolu 70 km Eskişehir yolu 70 km. Havalimanı yolu 90 km..

Ne fark var arada çözemedim ben :lol2:

Yozgat bulvarına 50 km radar koyanlarıda anlamıyorum ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...