İçeriğe Yönlendir

Gerçek Mi Yoksa Göz Yanılması Mı?

Eray Sireli

Recommended Posts

Engin Deniz

0:43 civarı yerdeki otlara bakın anlarsınız, Kameramanın çakallığı :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ilkbaşta bende inanmadım özellikle yukarı çıkarken fakat aşağı inerken özellikle videonun sön bölümünde aracın lastikleri bayağı bir kayıyor okadar düşük hızla imkansız okadar kayması

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otlar şahit...

Zaten fizik kanunlarına aykırı...

Elma ağaçtan düştükten sonraki dönemde bu mümkün değil..

Ayda falansa bişi diyemem..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

markaların kendi kendini övdükleri reklamlara çok fazla itibar etmiyorum. aynı yeri benim focusla çıkar efsane yaparım aracımı ona göre. :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Göz yanıltabilir, ancak Otokar fabrikası özel zırhlı vasıtalar üretir, suda yüzen zırhlılar vs. Fabrika içinde bir test rampası vardır, yürüyerek çıkılamayack diklikte, video daki rampa daha da dik gözüküyor, standart bir cipin bunları yapabilmesi olanak dışı, gözümüz bizi yanıltmıyorsa...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

o kadar yazmıştım internetin azizliğine uğradım :p

Arkadaşlar Range Rover için zor bir tırmanış değil bu,ota böceğe bakıyosunuz ama ağacların duruş açısı aşağıda bekleyenlerin durumu ve arabanın ağırlık merkezinin yukarı çıkarken ve inerkenki durumlarına bakmıyorsunuz..

Range Rover ününü bu tarz tırmanışlardaki başarısı ile yaptı.. Hatta Afrikada geçilemez denilen (adını hatırlayamadım şimdi) bir noktayı geçebilen tek araç..

Türk usulü kesin bi .okluk vardır demeyelim hemen :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fatih, eklediğin videoların hepside orjinal ve mantıklı videolar..

Ama bu konuştuğumuz değil...

Kesin bi .okluk var bu videoda..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

mehmet abi bide bu var,

bende range rover hastalığı olduğu için neler yapabileceğini bildiğimi düşünüyorum,bu konuştuğumuz videodada bi kaç ot farklı duruyo diye range laf söyleyemiyorum ;):D:)

ama aslında otlardan ziyade ağaçların duruşu aşağıda bekleyen insanların duruşu ve rangein ağırlık merkezi değişimleri videoda kameraman çakallığı olmadığını gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
o kadar yazmıştım internetin azizliğine uğradım ;)

arkadaşlar range rover için zor bir tırmanış değil bu,ota böceğe bakıyosunuz ama ağacların duruş açısı aşağıda bekleyenlerin durumu ve arabanın ağırlık merkezinin yukarı çıkarken ve inerkenki durumlarına bakmıyorsunuz..

range rover ününü bu tarz tırmanışlardaki başarısı ile yaptı.. Hatta afkikada geçilemez denilen (adını hatırlayamadım şimdi) bir noktayı geçebilen tek araç..

türk usulü kesin bi .okluk vardır demeyelim hemen :D

2. videodaki araba aynı araba zaten :)

Buda videonun aslı aynı yere discovery de tırmanıyor :)

http://www.youtube.com/watch?v=4U-yFmnu0sY...feature=related

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

ziyadesiyle şöyle bir konuda varki otlar sizin dediğiniz şekilde çıkmaz büyüme yer çekimine göre şekilleneceği için otların (otsu gövdelerde suyun basıncı ile) belli bir uzunluktan sonra sarkma yapmaları gerekir.. kırmızı daire içini alınmış yukarıdaki resime bakarsanız çalı şeklinde olan bitki normal duruyorken otsu gövde yapan diğer bitkide sağa yatma gözlemlenebiliyor,yada resmin sol köşesine doğru bakarsanız bitkilerin büyüme yönü yer çekinine doğru kaymış durumda..

Bu videoda hile yok ama bakış açısı hatası var...

mehmet abi videonun orjinalide burada çıkış açısını kendi gözlerinizle görün madem ;)

http://www.timsah.com/Land-Rover-duz-duvar...yor/erPQQHWN8nB

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iki ihtiyar ikiside birbirinden inat yolda yürüyorlarmış..

Biris demiş ki.. Ahmet, kuşa bak ne kadar büyük..

Ahmet; o kuş değil.. keçi demiş...

yanına yaklaşınca kuş uçmuş...

Ahmet, hani kuş değildi bak uçtu demiş..

Bizim ki inat ya.. Uçsa da keçiydi o demiş ;)

Fıkradaki gibi.. Uçsada orjinal değil bu video.. Halat vardır.. Bu açıdaki bir rampada bu tepkiler kesinlikle normal değil.. Evet rampa ama bu kadar değil..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
iki ihtiyar ikiside birbirinden inat yolda yürüyorlarmış..

Biris demiş ki.. Ahmet, kuşa bak ne kadar büyük..

Ahmet; o kuş değil.. keçi demiş...

yanına yaklaşınca kuş uçmuş...

Ahmet, hani kuş değildi bak uçtu demiş..

Bizim ki inat ya.. Uçsa da keçiydi o demiş ;)

Fıkradaki gibi.. Uçsada orjinal değil bu video.. Halat vardır.. Bu açıdaki bir rampada bu tepkiler kesinlikle normal değil.. Evet rampa ama bu kadar değil..

ahahaha :D tamam mehmet abi kameramanın oyunu o zaman :)

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Çekime göre rampa açısı 40 derece civarı gibi gözüküyor ancak range roverin off road tırmanma açısı 30 derece.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Range aslında SUV sınıfında değil. Freelander hariç (ki o bile arazide emsallerinden iyidir) istisnasız diğer bütün modelleri uygun lastik takıldığında en ağır arazide ilerleyebilecek şekilde üretilir. Arazi aracı deyince benim aklıma Range, Lada Niva, Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, Jeep CJ-5 serisi gelir. Bir de Ford'un F serisi pikaplarının bazı videolarını izledim gerçekten başarılıydı. Ama safkan arazi aracı deyince bunlar geliyor aklıma.

Video çok da sağlıklı mukayese yapılabilecek bir video olmamış gerçekten, videoda bi .okluk olabilir, ama öyle bile olsa bence Range buna benzer şeyleri yapar.

:)

Videodakinin eski kasasını kullanmışlığım var. Özellikle çok düşük hızda uygun lastikle tutunma iyi olursa cüssesine bakmadan çok kolay tırmanıyor. Ayrıca bu araçlarda çift şanzıman var. Dışarıdan ne kadar asvalt jeep'i gibi dursa da Ahmet abinin bahsettiği gibi her türlü koşulda tank gibi ilerlemesi oldukça kolay. Ayrıca yol ne kadar bozuk veya engebeli olursa olsun bunu içeriye neredeyse hiç hissettirmeyen bir süspansiyonu mevcut. İmkanınız olursa bi binip test edin ne demek istediğimi anlarsınız. Video belki gerçek gibi görünmüyo ama buna çok yakın şeyler yapabiliyor bu araçlar.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

o duvarın eğimi en fazla range ın yaklaşma açısı kadar olabilir

:lol2:

ama bu duvar görüntüde 60 derece gibi

ilk tırmanışa başladıktan sonra kameraman amcam yavaş yavaş kamera açısını arttırıyor :fiuw:

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Bence böyle bir şeyin olması çok zor.Diğer videolarda araçlar hızlı gitmesi sebebiyle rahat bir şekilde tırmanıyor.Ama durduğu yerde böyle bir rampayı çıkması çok inandırıcı değil.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Sonuna kadar izlemekte fayda var :flowers:

Buda aynı yere tırmanan başka bir jip :D

Bu alanın youtube da baya videosu var meşhur bir yer olsa gerek açı da 68* diye etiketlenmiş...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O performans asfalt lastikleriyle ancak torosun tırmanabildiği bayırı tırmanır. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...