İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

Ben de 2 gün önce taktırdım park sensörlerini. Yıkamacıda tazyikli sudan zarar görür mü? Nelere dikkat etmeliyiz bozulmaması için?

2 gündür yıkatacağım yıkatamadım  :)  Hiç mi cevap verebilecek yok?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

2 gündür yıkatacağım yıkatamadım  :)  Hiç mi cevap verebilecek yok?

Ben 30 liralik en dandiginden kullandim. Basincli su ile de makina ile de yikandi. Herhangi bir problem olmadi. 

Yine de basincli suyu yakindan uzun süre tutmayin. Üstünden gecin sadece ne olur ne olmaz.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben de 2 gün önce taktırdım park sensörlerini. Yıkamacıda tazyikli sudan zarar görür mü? Nelere dikkat etmeliyiz bozulmaması için?

Tazyikli suyu uzun süre ve direkt sersörlerin üzerine tutmazsanız hiçbir zararı olmaz. Sensörler su geçirmezdir. Sıkıntı yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Tazyikli suyu uzun süre ve direkt sersörlerin üzerine tutmazsanız hiçbir zararı olmaz. Sensörler su geçirmezdir. Sıkıntı yaşamazsınız.

Ben tutmayacağım da tutanları uyarırız artık  :) su geçirmezliğini biliyorum da o tazyik kuvveti düşündürmüştü. Teşekkür ederim bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben tutmayacağım da tutanları uyarırız artık  :) su geçirmezliğini biliyorum da o tazyik kuvveti düşündürmüştü. Teşekkür ederim bilgiler için.

Bozacak kadar uzun süre tazyikli suyu oraya tutacak yıkamacı tanımıyorum.

Uzun süre hiç bir yerine tutmasınlar bir zahmet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akın Akman

2013 Fiesta Trend aracımda orjinal park sensörleri bir anda çalışmaz oldu. Sizce basit bir kablo soket arızasımıdır yoksa daha büyük bir problemi olabilir mi? Sanayide sensör montajı da yapan bir elektrikçiye gösterdim. Orjinaline müdahale edemiyoruz dedi

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

2013 fiestalarda orijinal park sensörü yoktur. bi ihtimal araç sıfır alınırken bayii hediye etmiştir, onlarda zaten piyasada 40-50 liraya bulunabilen sensörlerdendir. (kendiminkinden biliyorum). belki o yönden garanti kapsamındadır.

ben de aracımı aldıktan birkaç hafta sonra sensör geri vitese takıldığı zaman sanki engel varmış gibi devamlı ötüyordu. servise gittim, gözlerden birini değiştirdiler. 2 seneden fazladır sorunsuz kullanıyorum.

geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

2013 fiestalarda orijinal park sensörü yoktur. bi ihtimal araç sıfır alınırken bayii hediye etmiştir, onlarda zaten piyasada 40-50 liraya bulunabilen sensörlerdendir. (kendiminkinden biliyorum). belki o yönden garanti kapsamındadır.

ben de aracımı aldıktan birkaç hafta sonra sensör geri vitese takıldığı zaman sanki engel varmış gibi devamlı ötüyordu. servise gittim, gözlerden birini değiştirdiler. 2 seneden fazladır sorunsuz kullanıyorum.

geçmiş olsun

Ki trend versiyonda imkansız. sensör olması serviste servis üzerinden takılmış piyasa malı hatta dahada dandik oluyor .siz düzgün bir şey alıp değiştirin kafanız rahat etsin

Yorum bağlantısı
Akın Akman

geçmiş olsun

Ki trend versiyonda imkansız. sensör olması serviste servis üzerinden takılmış piyasa malı hatta dahada dandik oluyor .siz düzgün bir şey alıp değiştirin kafanız rahat etsin

Olabilir muhtemelen araç alınırken bayi hediye etmiş olabilir ama araçla aynı kırmızı renk olduğu için sanayide orjinal denilmiştir. Veya sanayide sorduğum usta yoğun olduğu için başından savdı. Çünkü km'den dolayı aracın garantisinin bittiğini söyledim. Acaba basit bir sigorta arızası falan mı diyorum ama galiba servis yolu görünüyor

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

araç rengine boyanır zaten sensörler. garanti km.den değil yaştan dolayı biter. fiestalarda 3 yıl. mesela ben 2013 aralıkta aldım, 2016 aralığa kadar garantili aracım.

Yorum bağlantısı
Akın Akman

araç rengine boyanır zaten sensörler. garanti km.den değil yaştan dolayı biter. fiestalarda 3 yıl. mesela ben 2013 aralıkta aldım, 2016 aralığa kadar garantili aracım.

Yanılıyorsunuz Serhat Bey.

Araç garantileri km veya yaş hangisi önce dolarsa o zaman biter. Sizin aracınızda da benimkinde olduğu gibi 3Yıl/100,000Km garantisi vardır ek garanti satın almamışsanız. Benim aracım da 190bin üzerinde olduğu için garanti kapsamı dışında.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/garanti

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

evet olay anlaşıldı. araçlarımızın km.lerini paylaştığımız yerde de gördüm şimdi. malum benimki 2yıl 2 ayda 14 bin km anca yaptığı için.  :)

Yorum bağlantısı
Akın Akman

evet olay anlaşıldı. araçlarımızın km.lerini paylaştığımız yerde de gördüm şimdi. malum benimki 2yıl 2 ayda 14 bin km anca yaptığı için. :)

Bu işe girmeden önce kendime ait 2013 Bipper vardı. Onunla bile bir senede 80.000 km yapmıştım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Şimşek1

Merhabalar; forumda baya bir geriden okudum ancak, sanırım yok. Ankara 'da fiesta için park sensörü taktırmak istiyorum. iyi bir yer önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

hemen hemen bütün elektrikçiler takar bence. ayrıca aldığınız yere taktırmanızı öneririm, garantili olarak ileride sorun yaşarsanız her türlü desteği vermeleri gerekir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Dogan

Abilerim bu hafta sonu ön ve arka tamponları boyatacağım, boyatırken de park sensörlerini değiştirmek istiyorum.

Hem sensörlerden biri kırık hem de dışa doğru tepe olan değil, içe çukurlu olan  modelden takıldığı için kenarlar çıkıntı duruyor.

Şuanki sensörüm kare ekranlı olan modeldir ama tam modelini bilmiyorum, şu modelden alırsam beyne giden kablo ve lensleri değiştirsem uyumlu olur mu acaba acil çünkü :)

http://www.hepsiburada.com/brees-h-003-dijital-ekranli-park-sensoru-p-OTHKM5001043

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ersin Kecis

bu sabah 12:00-13:45 arasi 2003 fiestama park sensoru takmak icin arka tarafini komple dagittim.

gostergeyi konsolda sola, sofor tarafina koymayi dusundugum icin sol arka stoplari da söküp dagittim. :)

sonra bir baktim. geri vites lambasi sag tarafta. :D

gostergeyi de zaten aynanin ustune koymaya karar verdim sonradan. onu oraya sabitleyip kabloyu tavandan sofor tarafindan arkaya kadar goturdum.

artik sensor kablolarini falan hep sol arkada topladigim icin sag tarafa tasimadan sagdaki stop blogundan geri vitesten sol arka koseye koydugum

beyine kadar ilave bir kablo ile güç kablosunu uzatarak isi sonlandiracagim.

bu arada asil PAYLASMAK istedigim bilgi şu oldu. sensor kablolarini bagaj icine sokmak icin cok cebellestim. saci delmeden halledeyim diye tabi.

aradim taradim dogru durust bir yer bulamadim. en sonunda arabanin altina yatip sol arka tarafta yukari dogru bakmaya basladim.

tam sol arka köşede ufak bir yuvarlak gordum. tabi camur toz vs. kaplanmis iyice. metal mi, sert plastik mi, yumusak lastik mi diye tornavidayla bi durttum.

yumusak lastik oldugunu gordum. tornavidayla delip icerden baktim tam da sol stoplarin alt tarafindan cikmis tornavidanin ucu. :)

kablolarin hepsini o lastigin ortasindan gecirip iceri aldim. lastigi de geri taktim boylece disardan toz, su vs. girisi de asgariye inmis oldu. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...