İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Hakkında Herşey

Abdurrahman Korkmaz

Recommended Posts

Abdurrahman Korkmaz
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhabalar. Sitenin yenisiyim ama eski fordculardanım :kutlama: Benim şöyle bir problemim var, ilk defa kamyonet tarzı bir araç aldım ve haliyle bazı acemilikler yaşıyorum. Aracım 110'luk connect ve bu araca park sensörü taktırmayı düşünüyorum. Zira geri giderken her an vuracağım korkusuyla aracı en az 1 metre arayla park ediyorum :rolleyes: tam, bu sefer oldu diyorum yine aradaki mesafe en az yarım metre :) Sizce hal böyleyken park sensörü taktırmalımıyım. Eğer evet diyorsanız bu zamazingonun maliyeti nedir? Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kesinlikle taktırın.. Sedan focustan sonra fiesta bile alsam onada takarım..

Ben 35 liraya mı ne almıştım..

Yorum bağlantısı
Fatih Demir

yaaa park sensörü artık peynir ekmek gibi birşey ama fabrika çıkışında taksalarda bizide üzmeseler :( doblodan kangodan combodan belkide cadyy den :blink: az bişecikte olsa farklı olduğumuzu düşünsek :seytan::) yani nolur artık ford bize bu güzelliği yapsa olmazmı yaaa :);):D:D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

caddy yi bilmem ama diğerlerinden her şekilde daha iyi bence connct. Hele ki doblo denen gece karanlığında şans eseri bi araya gelmiş gibi duran tenekeden..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Merhaba

Ben aldıktan sonra dışarıda bu konuda uzman kişilere bunu http://www.cenmax.com.tr/index.php?option=...7&Itemid=50 taktırdım.Ama bendeki 5X değil 8X yani öndede arkadada 4 tane var.Arkalar ise herkesin tersine tam köşelere takıldı,ve yanal yaklaşımlardada inanılmaz rahat.

Öyle yada böyle tavsiye ederim.

Sevgiler

bu sensörün fiyatı ne kadar acaba bilgi verebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış Günay

yol bilgisayarında cıkarmı bilmem ama ayna da falan cıkabilir eger ki o versiyonundan taktırırsın

60-70 ytl ye sadece sesli 300 ytl ye kameralı olanları bile var (:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

siz hangi tipini isterseniz onu takarlar. nasıl olsa parasını alacaklar :D . tavsiyem servis dışındaki kaliteli markalarıda araştırmanız. ve kullanıcı olarak sesli ikaz oldukça yeterli hatta ekranlı tip taktırsanız arkayamı ekranamı bakarsınız düşünün derim?

Yorum bağlantısı
Barış Günay

gercektende sesli ikaz yeterli mesela

50 ytl civarı

ekran ne kadar kaliteli olsa da insan geriye bakma ihtiyacı duyar (:

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Ben birçok park sensöründe yazılanlara dikkat ettim, 40 - 50 cm kala sürekli ötmeye başlıyor, yada ekranı falan varsa kırmızıya geçiyor, e zaten ben 50 cm yaklaşmayı sensör olmadanda yapıyorum, bana 10 cm kala haber versin yeter, öyle bişey yok mu..? Mesela park halindesiniz, önden 40 cm arkadan 40 cm boşluk var, ne işinize yarayacak 50 cm kala öten sensör?

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En iyisi bizim taktıklarımız dı...

2 metreden ötmeye başlıyor, 30 cm'de stop diyordu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence iyi etmişsin...

Bende olsam gözünün yaşına bakmaz sökerdim trimleri.. öyle yapmıştım zaten...

Sadece senin trim sökmen garip geldi bana.. bu konuda hassastın...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okyay Pay

buradaki ford , cenmax takıyor

22cm e kadar gösteriyor keratalar

önlerde 15 cm e kadar gösteriyor

Yorum bağlantısı
Murat Basma

selamlar,

geri manevralarim cok zayif oldugu icin ben de park sensoru taktirmaya karar verdim, sadece sesli olanlardan taktirmak istiiyorum..

avr. yakasinda ozellikle maslak'da gonul rahatligi ile taktırabilecegim tavsiye edebileceginiz bir yer var mi acaba?

:p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Turhan Baş

Bülent bey taktırdığınız park sensörünün ekranı mavi.

Bunun yeşil olanları var mıdır?Malum bizim arabanın iç renkleri yeşil.

Başka markada olabilir.Hatır gönül şeklinde taktırdığınız için taktırdığınız yeri tanıyorsunuz herhalde.

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ben 50YTL'ye ekranlı ama sadece arka için olanı alıp kendim taktım. İlk defa yapmış olmama rağmen çok güzel oldu..

İçinden tamponu delmek için uç ta çıkıyor ve sacı da rahatlıkla delebiliyor çıkan uç..

Ekranı koyacak yer bulamadığımdan ve park kamerası takacağımdan ekranı döşemenin içinde biryere sabitledim sadece sesini duymak yeterli..

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Bülent beyin taktığına çok benzeyen bir modeli yeni kasa civic e takılmış halini başka bir forumda görmüştüm.Çok yakışmıştı. Yakışmasının sebebi o otomobilin içi tamamen mavi.İç dikiz aynanın üst tarafına takılmıştı.

Aslında bülent beyin taktığı çok güzel.Ama benim için tek sıkıntı yeşil olmaması.

Ben müzik sistemini bile değiştirmiyorum içeriyle ahengi bozacak diye.2DIN monitörlü dvd çalar takmayı düşündüm.Bu seferde direksiyon kumandası çalışmayacak.Ondsan dolayı vazgeçtim.

İşte ben böyle bir orjinalci ve ahenkci psikopat olduğum için milletin 2 saatte yaptığı işi ben 2 günde yapıyorum.

Bilen arkadaşlardan ricam bu park sensörlerinin yeşil ekranlısının fiyat resim ve linklerini buraya koyması.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

Evet Okyay bey sizin arabayı tarif ediyorum.Başka bir forumda gördüm.

Yalnız ben o forumda şu anlık hayalet gibi yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nurhak Çelik

Amcaoğlu ben de bir ara taktırmayı düşünmüştüm. Cenmax bayiine gidip görüşmüştüm. Arka için ayrı takım ön için ayrı takım var. Yani iki ayrı beyin 8 sensör. Aynı beyne 8 sensör takılamadığını söylediler. Öne takılan senöre ilave olarak bir buton takıldığını istenildiği an devreye alınıp istenildiğinde devre dışı bırakılabildiğini söylediler. Hatta ön sensörlerin devrede iken frene basıldığında devre dışı kalmasını sağlayıcı bir bağlantıdan bahsetmişlerdi. Bahsettiğim sistemin aracın uygun bir yerine yerleştirilen ekranı vardı. Öne ve arkaya olan mesafeleri gösterebiliyordu. Ön ve arka ikaz seslerinin farklı olup olmadığı konusunda bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Normal park sensörünü öne takınca boş yolda bile giderseniz araç varmış gibi sinyal veriyor. Yani önlerin sistemi ayrı, bir kere denemiştim normal park sensör kiti ile olmuyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Orjinal olanlar belirli bir hızın altında devreye giriyor, sonradan takılanlarda hep sorun olduğunu, virajda, trafikte v.s. olur olmaz yerde öttüğünü duyuyorum..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

abi bosver onlere park sensorunu dokundugun zaman anlarsın park oldu diye :) bence gereksiz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fransa da ön arka aracı sallayarak park etmenin normal gelenek olduğunu okumuştum. Hatta dikkat ederseniz tüm Frensız araçlarının tamponlarının önünde siyah plastik boyasız kısım vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...