İçeriğe Yönlendir

Anadolu Sigorta Nasıldır ?

Recommended Posts

Furkan Can

Merhaba ;

Aracımın kaskosunu Anadolu sigortaya yaptırmak istiyorum.Bu firma hakkında hiçbir bilgim yok ne yazık ki.Sizce sağlam mıdır , güvenilir midir yoksa süründürür mü bilginiz varmı acaba ?

Birde ilk kez kasko yaptıracağım için bu konular hakkında bilgim olduğu söylenemez , sigortacıya ne gibi sorular sormam lazım ?

2011 itibari ile ilk kez kasko yaptıracağım için 1550 TL tuttu kasko fiyatı.Hemen hemen çoğu sigorta şirketine gidip fiyat aldım ve ortalama üç aşağı beş yukarı hep aynı fiyatlar.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sağlamlığına sağlamdır, ancak fiyat farkı çok yok ise, Alianz tercih edilir.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Anadolu sigorta iyi bir sigorta şirketidir ama ecente sahibi çok önemli, şöyle söyliyeyim sigorta işinden pek çoğumuz anlamayız sigorta kapsamı klozlar içindeki maddaler çok önemli ama ben şahsen anlama çoğu insan gibi onun içinde sigortacıma güvenmeliyim.

Şöyle bir misal vereyim, bir arkadaşım ile sigortalarımızı karşılaştırdık benim sigorta fitayım ve maddeleri ilk bakışta daha iyi geldi ve 4 poliçe için onun sigortacısından aldığımız fiyat ile benim sigortacımdan aldığımız fiyat arasında 650 tl fark olduğunu gördük ikiside anadolu sigorta ama acente değişik, olay bu.

Şimdi sen kararını ver arkadaşım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

geçen sene anadolu sigortadaydı kaskom 1.190 a yaptırmıştım full kasko bu senede hasarsızlığım olduğu halde aynı fiyatı çektiler bana bende genel sigortaya yaptırdım kaskomu 800 tl ye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şöyle bir misal vereyim, bir arkadaşım ile sigortalarımızı karşılaştırdık benim sigorta fitayım ve maddeleri ilk bakışta daha iyi geldi ve 4 poliçe için onun sigortacısından aldığımız fiyat ile benim sigortacımdan aldığımız fiyat arasında 650 tl fark olduğunu gördük ikiside anadolu sigorta ama acente değişik, olay bu.

Şimdi sen kararını ver arkadaşım.

Yapılan iş aynı ise acenteler arasında fiyat pek değişmez.. Göremediğiniz farklar vardır..

Dergimizin Kasım sayısında Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususları yazmıştım..

http://www.otoclubturkiye.com/e-dergi/kasim2010/

Anadolu sigorta'nın alternatif onarım uygulaması dışında sorunu yok.. Bu konuyu inceleyin..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı sigorta şirketinde 650 Tl fark :) , bir yerlerde hata var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
geçen sene anadolu sigortadaydı kaskom 1.190 a yaptırmıştım full kasko bu senede hasarsızlığım olduğu halde aynı fiyatı çektiler bana bende genel sigortaya yaptırdım kaskomu 800 tl ye

Böyle şeyler olabiliyor... Geçen yıl ucuz olan bir araç bu yıl pahalanabiliyor..

Yorum bağlantısı
Furkan Can

Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

Mehmet Bey verdiğiniz link için teşekkür ederim.

İlker Bey aracım 2004 model Fiesta 1.4i comfort

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Aynı sigorta şirketinde 650 Tl fark :seytan: , bir yerlerde hata var?

Dört sigorta poliçesinde, trafik+kasko+koltuk+artan mali sorumluluk.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bundan önceki iki aracıma da Anadolu sigortadan kasko yapmıştım. Çok şükür kullanma gereği hiç duymadım. Anadolu genel olarak sağlam bir şirkettir ama biraz da iş acentanızda bitiyor. İlgili biri ise sizi üzmeden sorunsuz bir şekilde işinizi halleder.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Daha önce Anadolu Sigorta'dan kasko yaptırmış biri olarak kısa ve öz; pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Benim önceki iki aracımda Anadolu sigortadan kaskoluydu, ikisinde de pert durumu oldu fazla sıkıntı çıkmadı..

Yorum bağlantısı
Furkan Can

4-5 tane farklı sigorta şirketine uğradım içlerinden bir tek Axa sigorta en farklı rakam verdi.Güneş,Groupama,Anadolu,Ak,Fiba vs. 1450 ile 1600 arası fiyat verdiler.Axa 2.150 tl fiyat verdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

benim passat 520 lira.

Anadolu, sermayesi yerli kalan TEK sigorta firması. Bu nedenle tekliflerde ufak yukseklik olsa bile onu tercih ediyorum. İş bankası iştirak şirketi.

Geçmişte hasar deneyimlerim de oldu eski aracımla birkaç kez, çekme deneyimim oldu. hepsinde de çok yeterli ve hızlı hizmet aldım.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
benim passat 520 lira.

Anadolu, sermayesi yerli kalan TEK sigorta firması. Bu nedenle tekliflerde ufak yukseklik olsa bile onu tercih ediyorum. İş bankası iştirak şirketi.

Geçmişte hasar deneyimlerim de oldu eski aracımla birkaç kez, çekme deneyimim oldu. hepsinde de çok yeterli ve hızlı hizmet aldım.

Yapı Kredi Bankası'nın UniCredit ortaklığını saymazsak Anadalu Sigorta tek yerli şirket olmuyor, Yapı Kredi Sigorta da henüz yabancı şirket evliliği yapmadı Mehmet Bey. Bir çalışanı olarak kendimizi yerli şirket olarak görüyoruz. :)

Şu anda Anadolu Sigorta için pahalı yorumları yapılmış ancak özellikle Aralık Ayı'nda piyasada nerdeyse dip rakam çalıştılar. Ankara ve Orta Anadolu için oldukça iyi rakamlar verdiler. Arkasında banka desteğinin olması bir avantaj. Ayrıca piyasa liderliği için Axa ile zararına dahi olsa yarıştığı için primleri piyasa durumuna göre sürekli değişir. İhtiyari teminatları(karşıya verilen hasarlar için) sınırsız olan sanırım şu an tek şirket. Kısacası "alternatif onarım" hariç üzmeyecektir. Güvenle yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yapı kredi'nin sigortası mı varmış? Ben sigortam.net gibi yerlerdeki firmalar arasında düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

10 yıldır sektördeyim..

10 yıldır gördüğüm şu; Aralık geldimi Axa ile birbirlerini yerler..

Bir sene Anadolu birinci olursa öbür sene Axa zorlar..

Axa, Oyak ayağını kaybedince biraz gerilemişti.. Manyakça fiyat politikaları ve çok ciddi zarar rakamları ile yine zirveye oturdu..

Axa'da Anadolu da kötü şirket değildir..

Anadolu'nun şu an en büyük eksisi, alternatif onarım.. Bence olmaması gereken bir şey..

Yorum bağlantısı
Furkan Can

Aklıma gelmişken kasko ile ilgili bir soru daha sormak istiyorum.

Diyelim ki şuanki aracıma kasko yaptırdım ve 1 ay sonra aracımı satıp , daha yüksek model pahalı başka bir araç aldım.Aynı kasko devam ediyormu yoksa üzerine fark ödeyip aynı kasko devam ediyormu ?

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Bildiğim kadarı ile yeni aldığınız araca devredersiniz ama aradaki farkı alırlar. Sigorta şirketleri 25 bin TL'lik arabayı kaskolayıp, sonra hiçbir fark talep etmeden aynı kaskoyu 100 bin TL'lik araca aktaracak kadar enayi değildir diye düşünüyorum :)

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Araç değişikliği zeyili yaptırıyorsunuz iki araç arasındaki fark ne kadarsa o kadar ödersiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaca
Yapı Kredi Bankası'nın UniCredit ortaklığını saymazsak Anadalu Sigorta tek yerli şirket olmuyor, Yapı Kredi Sigorta da henüz yabancı şirket evliliği yapmadı Mehmet Bey. Bir çalışanı olarak kendimizi yerli şirket olarak görüyoruz. :D

Şu anda Anadolu Sigorta için pahalı yorumları yapılmış ancak özellikle Aralık Ayı'nda piyasada nerdeyse dip rakam çalıştılar. Ankara ve Orta Anadolu için oldukça iyi rakamlar verdiler. Arkasında banka desteğinin olması bir avantaj. Ayrıca piyasa liderliği için Axa ile zararına dahi olsa yarıştığı için primleri piyasa durumuna göre sürekli değişir. İhtiyari teminatları(karşıya verilen hasarlar için) sınırsız olan sanırım şu an tek şirket. Kısacası "alternatif onarım" hariç üzmeyecektir. Güvenle yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yapı Kredi Sigorta ile de Anadolu Sigorta ile de çalıştım. Her ikisinde de hasar ödemelerinde sorun yaşamadım ama yakınlarıma, fiyat farkı yoksa Yapı Kredi tavsiye ettim. Çünkü orjinal parça kullanmada sıkıntı olmadığı gibi, hasar ödemesini en çabuk çıkaran şirketti. Ertesi sene ise Yapı Kredi, İhtiyari Mali Mesuliyet klozumu sınırladı. Anadolu Sigortayı istediğim kadar İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası teminatı verdiği için tercih ettim. Malum, İstanbulda kendi aracımız ucuz da olsa bir Ferrariye, M5'e çarpmayacağımızın ya da birisine cismani zarar vermeyeceğimizin garantisi yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sıfır aldığımdan beri anadolu sigortadan kaskoluyum. hiçbir şekilde kaskoyu kullanmadım. tüm primlerimi zamanında ödedim. bu seneki aracımın kasko fiyatı 13600 lira imiş. bu çok düşük bir fiyat değil mi? özellikle aydın söke gibi trafiğin az olduğu yerler için.

Bunun yaşadığınız il ile bir alakası yok..

Saçma bir şekilde belirleniyor bu fiyatlar..

Bence arabanız şu anda en az 18500 eder...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...