İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Hakkında Fikir

Çağkan Ürkmez

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Üstteki sıraya göre ben oyumu next'ten yana kullanırdım.

Navigasyon testine bakın :i-ih:

gpscihazalmak.jpg

Çevremde en az 10 kişiye Next 4624 aldırdım.. Hiç birinin hiç bir şikayeti yok..

Araştırırken bu ürün için hep iyi yorumlar gördüm.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

ben piranha leon kullanıyorum, ancak üretimini bıraktılar ve şuan galileo var diye biliyorum, teknik servis vb. her türlü ürünlerinin arkasındalar.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Muhlis becerir...

Özellikle gece yolculuklarında, devamını kestiremedim tepe başlarında, alışkanlık haline gelmiş olacakki hemen haritadan yolun şekline bakıyorum..

Gece, Bölünmüş olmayan yollarda sollamalara çıkmadan önce mutlaka bakıyorum, Karşıdan gelen ışık yok ama, viraj mı var onun için mi ışık yok, ya da güvenli sollayabilmek için nasıl bir yoldayım.. Ekrandan karar veriyorum..

Hep demişimdir yine diyorum, teknolojik oyuncakları severim, imkanlar çerçevesinde de kısa sürede temin etmeye çalışırım ama, bu cihazı niye bu kadar geç almışım, hep bunun için kızıyorum kendime..

Nevşehirden, Kayseriye giderken bende görmüş olmana rağmen almadın ne yapayım :D Yaşar Ustanın Dükkanına nokta atışıyla götürmüştü bizi N95 :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nevşehirden, Kayseriye giderken bende görmüş olmana rağmen almadın ne yapayım :) Yaşar Ustanın Dükkanına nokta atışıyla götürmüştü bizi N95 :)

Hehe.. O zaman N95 almaya yoğunlaşmıştım... Ama navigasyon cihazı daha ucuz ve daha kullanışlı bişeymiş .. Boşa beklemişim..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Navitech İgo8 kullanıyor.. Bence demode..

Next'te İgo Primo kullanılıyor.

Goldmaster da igo primo kullanmış.

Navitech ve Next Başarsoft haritası kullanıyor, Goldmaster haritası ne bilmiyorum...

Navitech'i igo8'den dolayı elerdim.

Goldmaster ile Next arasında bluetooth'tan dolayı gider gelir,

Tanıdığım bildiğim ve güvendiğim için Next alırdım.

Çevremde en az 10 kişiye Next 4624 aldırdım.. Hiç birinin hiç bir şikayeti yok..

10 kişiden biri benim herhalde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 kişiden biri benim herhalde

Bir şikayetin yok değil mi.. ?

Pazartesi geliyorum.. Hatırlatta onu güncelleyelim.. Yeni harita var..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Bir şikayetin yok değil mi.. ?

Pazartesi geliyorum.. Hatırlatta onu güncelleyelim.. Yeni harita var..

bir şikayetim yok. çokta işime yaradı. bilgisayardan güncelleyeceksek evdekinden yapalım dükkandakine güvenemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bir şikayetim yok. çokta işime yaradı. bilgisayardan güncelleyeceksek evdekinden yapalım dükkandakine güvenemiyorum.

Hımm.. Akşama kalırım belki..

Olur inşallah..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Hımm.. Akşama kalırım belki..

Olur inşallah..

yoksa sen ordan talimat verirsin bende burdan uygularım artık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hallederiz bi şekilde

Edit.. : Ben bilgisayarımı getireceğim.. Dükkanda yaparız.. Benimki temizdir..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Hallederiz bi şekilde

Edit.. : Ben bilgisayarımı getireceğim.. Dükkanda yaparız.. Benimki temizdir..

olur o zaman

Yorum bağlantısı
Çağkan Ürkmez
(düzenlendi)

goldmaster la ,next arasında karar vermek icin bakınırken baska bir yerde gozume bir sey carptı,navigasyon cihazlarından bitanesinde anladıgım kadarı ile primo olan bi cihaz,alkol promili falan diyordu,bu ozellik cidden varmı varsa nasıl calısıyor yada saglıklı bir sonuc veriyor mu?

gordugum goruntu de buydu

ffscreen00001b.png

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ekran, ülke kuralları hakkında bilgi veriyor sadece..

Başka bir işlevi yok..

Yorum bağlantısı
Çağkan Ürkmez
Bu ekran, ülke kuralları hakkında bilgi veriyor sadece..

Başka bir işlevi yok..

hmm anladım teşekkürler , next 4624 şiparişi için en uygun fiyatlı yere bakmaya başliyim o zaman cunku goldmasterda başarsoft yuklu degil gibi,eğer oyleyse bile kendi sayfalarına dahi koymamışlar, geri kalan tum ozellikleri aynı neredeyse teknik anlamda, ilave olarak goldmasterda bluetooth ile telefonu baglama sansım var ve omur boyu harita guncellemesi mevcut ancak harita icerigi kotu olduktan sonra bir işe yaramıyacak gibime geliyor bu ilave ozellikler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haritası başarsoft olsa da, ya da ömür boyu olsa da, Navigasyon cihazında ömür dediğin şey 3-4 yıldır zaten..

Siz Next alın, pişman olmazsınız..

Bluetooth'u doğru dürüst çalışan cihaz ben görmedim.. Vardır belki ama.. ben görmedim..

Yorum bağlantısı
Çağkan Ürkmez

o zaman tüm yardımlarınız ve bilmedigim bir konuda beni bilgilendirdiginiz icin simdiden tesekkurler , en uygun fiyatı arayıp bir next 4624 kullanıcısı olmam konusunda bir soru isareti kalmadı kafamda,herkese degerli fikirleri ve vakitleri icin tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Next hakkında her platformda, herkesten yardım alabilirsiniz..

Çekinmeden alın bence..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

burda tomtom ile ilgili hiç bi yorum okumadım hiç kullanılmadığından mı yoksa kusurlarından ötürümü merak ettim :D tomtom XXL kullanıyorum ben ekrenı büyük ve çok rahat güncellemsi kolay vb.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tomtom Teleatlas harita kullanıyor ve haritası büyük şehirler hariç çok yetersiz..

Bu sebeple tomtom alan illaki 2. bir cihaz olarak Next yada garmin falan alıyor..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Tomtom Teleatlas harita kullanıyor ve haritası büyük şehirler hariç çok yetersiz..

Bu sebeple tomtom alan illaki 2. bir cihaz oalrak Next yada garmin falan alıyor..

HTC Desire + CoPilot :p (full otomatik); haritanın yetmediği yerde HTC Desire + Google Maps (manuel) :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

piranha'ların genel olarak ekranlarında sıkıntı olduğunu sanıyorum, aldığım ve çevremde gördüğüm cihazların çoğunda aşırı parlaklık mevcut gündüz hiçbirşey görünmüyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlker Bey, Tomtom'un yeni güncellemesi çıktı mı? :blink:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

İlker hocam mükkemel anlatmışsın :bravo: İstanbulda genelde yolları bildiğimden sorun yaşamadım ama Ankarada dediğiniz sorunu çok yaşadım, daha öncede bir yere yazmıştım teleatlas görsellik olarak çok güzel.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

ben beğeniyorum herşeyiyle dediğinizede katılıyorum ilker bey... :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...