İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Yigit Özdal

Geçmiş olsun. Kaça halledildi?

enjektör tamiri yapıldı 400 lira gibi bi fiyat cıktı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selamın Aleyküm İyi Bayramlar

Bende 2005 model TDCİ aracim var 187 binde arkdasımda da aynı araç var fakat benım aracım hızlanma konusunda cok kotu cok gec gazı alıyor ve hızlanıyor atik değil yanı ama arkdasım aynı kasa dizel atiklik konusunda cok fark var Bı kac kısı CC yaptır kurumları temızlet dedı arastırdım iyi diyende var kotu dıyen de sızlerdende ogrenmek ıstedıgım bu uygulamanın faydası varmı yada aracım neden atik değil.Birde aracim sabah calıstırdıgım da gaza bıraz fazla basıyorum cok fazla duman atıyor ustam sabahları gaza bas kurumları atarsın dedı bu duman neden olur gercekten kurum atıyor mu ? Şimdiden teşekkurler

Geçmiş olsun. Kaça halledildi?

enjektör tamiri yapıldı 400 lira gibi bi fiyat cıktı

Konu birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Günyüzlü

Arkadaşlar ben de bugün burdaki-Yozgat- bosch servise gittim,cc hakkında bilgi istedim,sonuç biraz değişikti;

bir makina var,iki hortum var,biri egzosa,biri de depoya.önce egzosun içine doğru  bir çubuk koyuyorlar,araç çalışırken çıkan gaz değerlerine göre makina kendi ilaç düzeyini belirliyor ve depoya o miktarda ilaç boşaltılıyor,ne kadar ilaç konulursa o kadar fiyatı oluyormuş ve sonra arabayı kullanmaya devam,araç bu şekilde temizleniyormuş,katalitik konvektörü de tıkamıyormuş..

Bu bana würth ün depoya konulan enjektör temizleyicisini hatırlattı,ne dersiniz,sizce bu sağlıklı mı?

Diğer cc makinasından da yok dediler..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ben de bugün burdaki-Yozgat- bosch servise gittim,cc hakkında bilgi istedim,sonuç biraz değişikti;

bir makina var,iki hortum var,biri egzosa,biri de depoya.önce egzosun içine doğru  bir çubuk koyuyorlar,araç çalışırken çıkan gaz değerlerine göre makina kendi ilaç düzeyini belirliyor ve depoya o miktarda ilaç boşaltılıyor,ne kadar ilaç konulursa o kadar fiyatı oluyormuş ve sonra arabayı kullanmaya devam,araç bu şekilde temizleniyormuş,katalitik konvektörü de tıkamıyormuş..

Bu bana würth ün depoya konulan enjektör temizleyicisini hatırlattı,ne dersiniz,sizce bu sağlıklı mı?

Diğer cc makinasından da yok dediler..

Markası carbon clean değil, en azından bunu anladık :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Akdemir

İyi akşamlar arkadaşlar,

Aracıma carbon clean işlemi yaptımayı düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım, daha önce yapan arkadaşlar işlemin sonucu ve maliyeti hakkında bilgi verebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi akşamlar arkadaşlar,

Aracıma carbon clean işlemi yaptımayı düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım, daha önce yapan arkadaşlar işlemin sonucu ve maliyeti hakkında bilgi verebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Çağdaş Başlılar

Arkadaşlar aracım 2008 mondeo dizel otomatik

Birkaç gündür araştırıyorum ama tam karar veremedim araca carbon clean veya würthün enjektör temizleme ürünü kullanmak istiyorum.

Faydası zararı, gereklimi gereksizmi, bilgi verirseniz sevinirim.

Ayrıca bosch servis önerisi aldım birkaç yerden ne derece doğrudur?

Tşk

Çağdaş

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Km 150 bini geçmiş ve hic CC yapılmadıysa yaptırma ve wurth kullan, km gecmediyse önce CC yaptır sonrasında 15 binde wurth, sonraki 15 binde CC yaptırarak devam et.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Km 150 bini geçmiş ve hic CC yapılmadıysa yaptırma ve wurth kullan, km gecmediyse önce CC yaptır sonrasında 15 binde wurth, sonraki 15 binde CC yaptırarak devam et.

Ali Bey,aracım 94 000 km de şimdiye kadar hiç cc yapılmamış bildiğim kadarıyla.yaklaşık 5.000 km önce ben wurth kullandım.CC yaptırmalımıyım sizce...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali Bey,aracım 94 000 km de şimdiye kadar hiç cc yapılmamış bildiğim kadarıyla.yaklaşık 5.000 km önce ben wurth kullandım.CC yaptırmalımıyım sizce...

bence yaptırın, 129 binde hic yaptirmadigim aracına yaptırdım, bakıma yakin yaptırın ama, sonra 200 km civarı kullanıp bakıma girin, bu arada motor iç temizliğinde yaptirirsaniz çok memnun kalırsınız, kaç km oldu yağ hala açık renk, çok super temizleniyor motor içi.
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

bence yaptırın, 129 binde hic yaptirmadigim aracına yaptırdım, bakıma yakin yaptırın ama, sonra 200 km civarı kullanıp bakıma girin, bu arada motor iç temizliğinde yaptirirsaniz çok memnun kalırsınız, kaç km oldu yağ hala açık renk, çok super temizleniyor motor içi.

Yağı daha yeni değişti,yani bakıma daha 9000 km var.Beklemelimiyim???

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yağ biraz inceliyor, her ne kadar aksi iddaa edilsede özellikle silindir ust tarafı segmanlardan mutlaka carbon artığı yağa karisiyordur, bakıma yakin yaptırın en guzeli, zaten wurth de kullanmissiniz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Normal wurth 20 binde bir iyi oluyor aslında, çok sık kullanmamak lazım, 2000 km de bir kullanan başkadır, benim dediğim komple sistem temizleyici.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Normal wurth 20 binde bir iyi oluyor aslında, çok sık kullanmamak lazım, 2000 km de bir kullanan başkadır, benim dediğim komple sistem temizleyici.

Ali Bey bu CC maliyeti ne kadar acaba ????

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar aracım 2008 mondeo dizel otomatik

Birkaç gündür araştırıyorum ama tam karar veremedim araca carbon clean veya würthün enjektör temizleme ürünü kullanmak istiyorum.

Faydası zararı, gereklimi gereksizmi, bilgi verirseniz sevinirim.

Ayrıca bosch servis önerisi aldım birkaç yerden ne derece doğrudur?

Tşk

Çağdaş

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali Bey bu CC maliyeti ne kadar acaba ????

ben yetkili serviste yaptırdım, 75 TL. Dikkat edin kullandıkları maddenin urtecisi motorvac olsun, diğer markaları kullanmayın...
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

ben yetkili serviste yaptırdım, 75 TL. Dikkat edin kullandıkları maddenin urtecisi motorvac olsun, diğer markaları kullanmayın...

İzmirde Boch ta yaptırmayı düşünüyorum.Yetkiliservismiş,internetten baktım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CC işlemi sırasında emme manifolduna püskürtülen bir sıvı da vardır ısrarla isteyiniz

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

CC işlemi sırasında emme manifolduna püskürtülen bir sıvı da vardır ısrarla isteyiniz

Bilgilendirme için teşekkürler Çağlar Bey..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İzmirde Boch ta yaptırmayı düşünüyorum.Yetkiliservismiş,internetten baktım..

Yetkili servis derken Ford otosan yetkili servis demiştim, bosch olması önemli değil, yeterki madde motorvac olsun, CC makinası zaten otomatik, servislerdeki daha da otomatik, kimyasal oranını falan kendi ayarlıyor, gaza bas 2000 devirde sabit tut, motoru kapat 15 dakka bekle falan diye yazıyor, yani sen bile yaparsın, acaip basit bir işlem :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Samyeli

Yarın Manisa Ford Servisinde aracıma CC yaptırmak için randevu aldım.Saat 13.30 da orada olmam istendi.Fiyat olarakta 80.00 tl istendi.Acaba bu ücrete motor iç temizliği+emme manifold temizliği dahilmidirki??

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yarın Manisa Ford Servisinde aracıma CC yaptırmak için randevu aldım.Saat 13.30 da orada olmam istendi.Fiyat olarakta 80.00 tl istendi.Acaba bu ücrete motor iç temizliği+emme manifold temizliği dahilmidirki??

Emme manifoldu dahil olamaz. Sadece carbon clean dahildir. Makinenin ve ilacın CARBON CLEAN marka olmasına dikkat edin ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Emme manifoldu dahil olamaz. Sadece carbon clean dahildir. Makinenin ve ilacın CARBON CLEAN marka olmasına dikkat edin ;)

ilacın markası MOTORVAC olacak ve ürün adı ise Carbon Clean olacak, Motorvac üretici ismi olmalı yani Sani kardeş :) Makina önemsiz, servisteki cihaz cc nin kendi makinasından daha iyi gibi üstelik.

Şeffaf plastik şişede ve üstünde Motorvac yazmalı, yoksa yaptırmayın.

Motor iç temizlik hariçtir ve 100 tl. dir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ali Bey,şimdi servisten geliyorum.Serviste dediğiniz gibi MOTORVAC kullanıyorlar fakat bu uygulama sonucunda enjektörlerde ilerki dönemlerde sorun oluşabileceğini ve bu riski göz önüne alıyorsanız hemen uygulayalım diye söylediler.Aracınızdan bir şikayetiniz yoksa yaptırmanızı önermiyorum diyede eklediler.Bende sizlere danışmadan bir karar veremedim açıkçası..Ayrıca yakıt olarak P.O kullandığımı söylediğimde (onlar sordular) kesinlikle Shell Full Save kullanmamı ve ayda 1 kerede Nitro kullanmamı tavsiye ettiler....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...