İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Çağlar Bayur

kötü koku 50-80km daha devam edebilir, ne kadar kötü ve fazla etmişse, o kadar kurum var demektir, temizlik o kadar km boyunca sürüyor, kokusal ispatı olmuş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende koku aletten ayrılıp normal yakıta döndükten 1 dakika sonra kayboldu ama, ya motor über temiz, yada über kirli o zaman  :D

Bu arada yağ değiştikten sonra baya uzun bir km. kullandım, hala şeffafımsı yağ, yani tam kararmadı :) bunda motor içi temizliğinde etkisi var tabii, düzenli Wurth kullanımı sayesinde CC ye gerek kalmadı, zaten arabanın çekişinde fark yok, kısaca benim motor zaten temizdi şimdi bal dök yala oldu  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün VW serviste CC ve benzeri uygulamalar VW tarafından onaylanmamaktadır, serviste yapılmamaktadır yazıyordu.. Sanırım yüksek km'li daha önce yapılmayan araçlara sorun çıkardığı için yasak.. 

Olabilir, yüksek km de sanırım kemikleşen kurum koptuğunda, yapıştığı yerede zarar veriyor, o yüzden düzenli olarak birşeyler yapmak lazım...

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

Ali bey merhaba; benim araç 120 binde, 88 binden beri bende, cc yaptırmalımıyım. yağ değişimini falan yeni yaptırdım. 15 bin önce bir kutu wurth atmıştım depoya,

bosch serviste egzost muayenesi yaptırdığımda detaylı anlatmışlardı ama güvenemedim sorun çıkar diye düşündüm. bu arada rampa tırmanışlarında sıkıştırınca kara duman görüyorum aynadan sizce normalmi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim araçla hafta sonu istanbula gittim. Otobanda yokuşlarda araç bayıldı resmen(veya bana oyle geldi) ama yokuşlarda hızlanması için gaza bastığımda da bir alt vitese geçerek hızlandı. Düzde giderken sıkıntı yok gibi ama hızlanması biraz yavaş sanki. Egsoz muayenesine gittiğimde makinada katalitik konertör tıkalı diye yazdı.Araç 185.000 de. Carbon cleanın katalitik konvertörler için bir ilacı var ondan kullansam fayda sağlar mı? veya sebebi baska bir şey olabilir mi?   

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim araçla hafta sonu istanbula gittim. Otobanda yokuşlarda araç bayıldı resmen(veya bana oyle geldi) ama yokuşlarda hızlanması için gaza bastığımda da bir alt vitese geçerek hızlandı. Düzde giderken sıkıntı yok gibi ama hızlanması biraz yavaş sanki. Egsoz muayenesine gittiğimde makinada katalitik konertör tıkalı diye yazdı.Araç 185.000 de. Carbon cleanın katalitik konvertörler için bir ilacı var ondan kullansam fayda sağlar mı? veya sebebi baska bir şey olabilir mi?   

Katalitik tıkalı ise artık yapacak bir şey yok. Boşaltılacak içi, universal bir şey takılacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali bey merhaba; benim araç 120 binde, 88 binden beri bende, cc yaptırmalımıyım. yağ değişimini falan yeni yaptırdım. 15 bin önce bir kutu wurth atmıştım depoya,

bosch serviste egzost muayenesi yaptırdığımda detaylı anlatmışlardı ama güvenemedim sorun çıkar diye düşündüm. bu arada rampa tırmanışlarında sıkıştırınca kara duman görüyorum aynadan sizce normalmi.

Bence yaptırın, km niz çok değil, ben 129 binde yaptırdım mesela...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Peki bu hızlanmamanın sebebi bu olabilir mi? Yani temizlik fayda etmez mi? 

Tabii olur, katalizör ezost parçasıdır, tıkalı olduğundan gaz çıkışı zorlaşır motor sıkışır, temizlik olmaz, ya delip içindeki porseleni kırıp boşaltıp kullanacaksın yada yenisini yada çıkmasını alacaksın, bu şekilde aracın hem çok yakar hemde gitmez.

O ürün normal sorunzus katlizörde kalan az miktardaki kurumu çözer, tam tıkanmış olana birşey yapmaz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Ali bey mesajınız için beğendim butonuna tıklamak isterdim ama iyi seyler demediniz :)

Ağlamak istiyorum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Arkadaşlar,biliyorsunuz geçen hafta aracıma İzmir Boch ta CC yaptırmıştım.Bugün oradaki sorumlu arkadaş beni arayarak,aracımdaki izlenimlerimi sordu.Uzunca bir sohbetten sonra kendisine EGR yi iptal edeceğimi söyleyince şiddetle karşı çıkarak,Almanyada aldıkları eğitimde özellikle bunun iptalinin  zararlı olduğunu bastıra bastıra söyledi.Hatta tekrar misafirleri olmamı ve daha detaylı bilgilendirileceğimi söyledi.Şimdi konuyla ilgili tüm arkadaşlara fikirlerini sormak isterim..Bu arada cc  den sonra da yağ değişiminin kesinlikle gerekmediğini de ayrıca söyleyerek,siz bizim söylediklerimizi yapın çünkü biz işlemi yaptığımız tarihten itibaren bizim garantimiz altndasınız diyerek sözü bağladı....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cc sonrası yağ değişimi gerekmez, egr iptalinin zararı var mıdır? evet vardır.

2005 mondeo motorunda öncelikle emme manifoldundaki valflere baktırırdım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

30binde bir yapılabilir, ben tsi da 15bin de bir diyorum kendime şimdilik. bakımın hangi safhasında olduğu önemli değil, tercihen, işelm sonrası araca binip 50 km civarı yol gidecek bir zaman seçilirse faydası en yüksekte görülür

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

30binde bir yapılabilir, ben tsi da 15bin de bir diyorum kendime şimdilik. bakımın hangi safhasında olduğu önemli değil, tercihen, işelm sonrası araca binip 50 km civarı yol gidecek bir zaman seçilirse faydası en yüksekte görülür

Çağlar Bey,gerçektende işlem sonrası Çeşme ye gittiğimi söyleyince Boch yetkilisi mükkemmel diye çığlık attı zaten.O berbat kokudan da eser kalmadı sonucunda..Ama bu EGR iptali konusunda sizde aynı fikirdesiniz anladığım kadarıyla.Formdan Ali Bey ise iptalin sorun olmayacağını söylemişti...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Avcı

Merhaba arkadaslar aracim 162 binde 2005 model benden onceki sahibi cc yaptirdi mi bilmiyorum ama ben yaptirsammi diye dusunuyorum ani hizlanmalarda siyah duman atiyor bazen tavsiyeniz nedir

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaslar aracim 162 binde 2005 model benden onceki sahibi cc yaptirdi mi bilmiyorum ama ben yaptirsammi diye dusunuyorum ani hizlanmalarda siyah duman atiyor bazen tavsiyeniz nedir

162.000'de biraz riskli gibi. Motorunuzdaki asinmalarin bir kismi olusan kurum duvarlari ile size sorun yasatmiyor bu haliyle. CC deterjan maddesi olarak motoru guzelce temizleyecek ve belki bilmediginiz sorunlar aracinizin performansinin yukselmesini beklerken, soruna neden olacak. Enjektorleriniz temizlenecek faydasi bu olacak. Bunun yerine forumda bir tavsiye vardir, 10-15 km yuksek devir kullanip kurumlari temizlemek. Bu da bir yontem. Benim arac 100.000km'de ben cekiniyorum mesela su anda:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

benim 2009 focus da 106 binde, hiç yapılmış mı bilmiyorum. yapmak istiyorum ama durduk yere iş açmakda istemiyorum açıkçası.

birde depoya konulan yakıtlardan kullanmak istesem nasıl koyacağım depoya? araç yanında gelen aparat yok bende.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ben 94000 km aracıma yaptırdım ve gayette güzel oldu hiç bir sorun yok.Boch ta yaptırmıştım.Adamların söylediğine göre km bizim için sorun değil diyorlar.Çünkü kurumların yanarak dışarı atıldığını ve bu yüzden herhangi bir tıkama olmayacağını söylediler bana..

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Nerde ki bosch servisinde yaptirdiniz ugur bey istanbul da mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

162.000'de biraz riskli gibi. Motorunuzdaki asinmalarin bir kismi olusan kurum duvarlari ile size sorun yasatmiyor bu haliyle. CC deterjan maddesi olarak motoru guzelce temizleyecek ve belki bilmediginiz sorunlar aracinizin performansinin yukselmesini beklerken, soruna neden olacak. Enjektorleriniz temizlenecek faydasi bu olacak. Bunun yerine forumda bir tavsiye vardir, 10-15 km yuksek devir kullanip kurumlari temizlemek. Bu da bir yontem. Benim arac 100.000km'de ben cekiniyorum mesela su anda:)

Saygilarimla.

Düzgün kullanılan motorda 100 binde kurum temizlendikten sonra ortaya çıkacak gizlenmiş hasar oluşmaz ama, sen kullanımdan eminsen sıkıntıda olmaz, ben 129000 de yaptırdım, en ufak şüphe bile duymadım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

peki seste azalma oluyor mu? 2008 1.3 mjet doblonun yanında benim araç traktör gibi. tek canımı sıkan bu.

Yorum bağlantısı

Bende öyle aman aman bi değişim olmadı açıkçası sadece çekişte farkettim ben farkını

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...