İçeriğe Yönlendir

Kazalı Araç Aldım

Yasin Mehmet Özdemir

Recommended Posts

Yasin Mehmet Özdemir

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Forumu incelediğim kadarıyla çok başarılı ve har konuya değinilmiş.

Benim sorunum biraz büyük :unknw:

Geçen ay 2006 fiesta tdci aldım makyajsız kasa. Araç 90 000 kmde. Tecrübesiz olduğum için kazalı araç almışım. Aracı bir servise götürdük. İyi dedi, şase düzgün kazası görünmüyor dedi. 3-4 parça lokal boya vardı ben de aldım. 90 000 bakımlarını yaptırdım servisinde. Bir gün kasko yaptıracağım sırada 2009 yılında 7000 Tl lik kazası çıktı , önden çarpışma. Expertizle görüştüm Tampon,kaput, çamurlurluklar, turbo, air bagler değişmiş.Araç perte çıkmasın diye anlaşmaya gidilmiş, turbo ve airbagler çıkma takılmış.Aracın motorunda bır sorun yok. Ustalar beğendı arabayı. Sizce bu durumdaki bir araba ne kadar eder ? Satan kişi bilmiyordum kazayı yeni haberim oldu diyor , ilk sahibi yapmış diyor.Sahbinden.com ilanında araç kazasız yazıyordu.Dava açsam başarılı olabilir miyim?

Tşkler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlanda kazasız yazdığını ispat edebilecekmisiniz.. ?

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
İlanda kazasız yazdığını ispat edebilecekmisiniz.. ?

İlanda sadece lokal boya var değişeni kazası yok yazıyordu. Bir dava açılınca sahibinden.com saklanan ilanı mahkemeye gönderiyormuş. Bu şekilde aracım ne kadar eder Mehmet Bey bir fikriniz varmı?

daha önce açılmış bir çok dava var ve örnek gösterilerek davayı açıp %99 kazanma şansınız var kasko yaptırdıysanız ve aractan memnunsanız 17 17.500 gibi rakama aldıysanız bence pekte sorun etmeyin ama hakkınız var emsal davası açarak aracı geri iade edip paranızı alabilirsiniz.

16250 ye aldım ama 1000 Tl masraf yaptım. 90 000 bakımı ve bir kaç parça değişti

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun...Bence dava açarsanız epeyce uğraşmanız gerekecektir.Zamanım var uğraşırım derseniz deneyin.Ama yok ben de satarım bu şekilde diyorsanız elbette aracınız değer kaybedecektir.

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
Geçmiş olsun...Bence dava açarsanız epeyce uğraşmanız gerekecektir.Zamanım var uğraşırım derseniz deneyin.Ama yok ben de satarım bu şekilde diyorsanız elbette aracınız değer kaybedecektir.

bir sene kullanıp acemiliğimi atıp değiştirmeyi düşünüyordum. Ne kadar satabilirim bu şekilde ? Sonuçda aracın kazasını , değişenleri söylemek zorundayım alıcıya vicdanen rahatsız olurum bu hususda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şaside bir hasarı yoksa önemli değil ama..

Çıkma tabir edilen airbag'ler gerçekten çıkmamı acaba.. Yoksa tamir mi edilmiş..

Sizin aracınızın aynısı aynı kilometrede ama sonuna kadar orjinal olanı geçen ay arkadaşım 16250'ye sattı..

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
Şaside bir hasarı yoksa önemli değil ama..

Çıkma tabir edilen airbag'ler gerçekten çıkmamı acaba.. Yoksa tamir mi edilmiş..

Sizin aracınızın aynısı aynı kilometrede ama sonuna kadar orjinal olanı geçen ay arkadaşım 16250'ye sattı..

kasko firmasından yetkililer çıkma takıldı dedi. Satarken 1000 Tl den fazla zarar edermiyim. Şasi ye düzgün dediler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence edersiniz..

Bizim halkımız önden kazalı arabaya prim vermez..

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
aracınızın airbag lerinin resimlerini bana gönderirseniz tamir veya çıkma olup olmadığı söylerim suan 15.500 e çok rahat satarsınız merak etmeyin aracın ciddi bir hasarı yok airbag ler açık olduğu icin 7.000 tl lik hasarın 2.840 tl si 2009 fiatıyla airbag ler tutuyor yani sizin aracınız 4.000 tl kaporta hasarı almış buyuk bir problem yok

icu40@hotmail.com

mahkeme yaklaşık 8 duruşma sürüyor 1 yıl görülen dava sonuclanması + yaptığınız mahkeme masrafları cabası

en kısa zamanda gönderirim tşkler ilginize

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir

Şu an kaskosuz kullanıyorum. En uygun teklifi Birlik Sigorta verdi. Pek yanaşma Birlik Sigortaya dediler ama durumum müsait değil diğerleri için . Siz önerir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Lök

Zor bir durum ama bence çok sıkmayın canınızı normal kazasız bir aracı 1 haftada satacaksanız normal fiyatlara, bu aracı 1000 tl ucuza verip 2 haftada satarsınız.. Şuan için yapabileceğiniz tek şey mahkemeye vermek. Yada aracı satın aldığınız kişi ile görüşüp durumu düzgünce izah etmek. İnsan gibi birisiyse ve gerçekten de habersizse size zararın bir kısmı için anlaşma önerecektir. Eğer böyle gelişmezse durum verin mahkemeye 1-2 ayda bir duruşmaya gidersiniz. Sonunda karara göre hareket edilir. Ancak zaten acemiliğiniz atmak için aldığınız araçda ufak da olsa sizin de bir kaç onarımınız olacaktır. Bence çok sıkmayın canınızı 1 sene kullanırsanız aylık 100 tl fazla para vermiş olursunuz diye düşünün. Kendinizi üzerek kullandığınız hergün sizi kötü etkileyecektir. Ben bu konuyu daha sakin karşılamanız taraftarıyım..

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
kasko firmasından yetkililer çıkma takıldı dedi. Satarken 1000 Tl den fazla zarar edermiyim. Şasi ye düzgün dediler

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama pert'e çıkmasına ramak kalmış bir araç için 1500-2000 tl arasında bir zararınız olur...Şasi düzgün olsa bile kaput değişmiş yada boyanmış önden darbe almış,airbaglar açılmış bir araç genel olarak kabul görmez.Fiyatı oldukça kırarlar.Maalesef piyasa da genel durum böyle.Değişmiyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile var:

1. Perte çıkmış terimi, elbette kötü bir terim ancak, parça maliyetinden ötürü, kasko değerine göre perte çıkmak, çıkmaya yaklaşmak ile, otomobilin yapısal parçalarını etkileyen hasarı birbirinden ayırmalı. Yaşadığım örnektir: park etme halinde, biraz hızlıca kaldırıma çıkmış bir focusu, pert olmaktan zor kurtarmıştım (müşteri yapılsın diyordu haklıydı da) sol altta beyin, sağ altta direksiyon pompasına zarar verip, airbagler açılmıştı sadece.

2. Çevremizde gördüklerimizden sonra, 2.el otoyu alıp, sonrasında sıkıntıları öğrenince, kararsız kalınmış ise, satın, gönlünüze uyacak temizlikte olanı alın. Bu arada edilecek 1-3 zarar olacak, ama uzun vadede maddi-manevi edilecek kar daha fazla.

3. Hiç bir eksper gücü, çıkma airbag taktıramaz, en azından benim ayağımın bastığı yerlerde.

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
Vesile var:

1. Perte çıkmış terimi, elbette kötü bir terim ancak, parça maliyetinden ötürü, kasko değerine göre perte çıkmak, çıkmaya yaklaşmak ile, otomobilin yapısal parçalarını etkileyen hasarı birbirinden ayırmalı. Yaşadığım örnektir: park etme halinde, biraz hızlıca kaldırıma çıkmış bir focusu, pert olmaktan zor kurtarmıştım (müşteri yapılsın diyordu haklıydı da) sol altta beyin, sağ altta direksiyon pompasına zarar verip, airbagler açılmıştı sadece.

2. Çevremizde gördüklerimizden sonra, 2.el otoyu alıp, sonrasında sıkıntıları öğrenince, kararsız kalınmış ise, satın, gönlünüze uyacak temizlikte olanı alın. Bu arada edilecek 1-3 zarar olacak, ama uzun vadede maddi-manevi edilecek kar daha fazla.

3. Hiç bir eksper gücü, çıkma airbag taktıramaz, en azından benim ayağımın bastığı yerlerde.

Çağlar Bey direksiyon tarafından çıkma takılmış diğeri de emin değilim ama tamir edilmiş. Bana da çok güvensiz geldi , çünkü hayati önem taşıyor bu durum. Aksigorta yetkilileri çıkma takıldığını kabul ediyorlar. Benim bu durumda yapabileceğim bir şey varmı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sağ taraf tamir edilmiş ise, torpido kaplanmıştır, anlması kolaydır, bence yapılacak birşeyler olmalı, hiçbir üretici firmada tamir diye bir şey yoktur. Yalnız hiçbir sigorta firmasının, resmen airbag tamirine onay verdiğini de duymadım? Ayrıca beyin de sözde tamir edilmiş olmalı ki böyle bir şekil de yok, bir sonraki hasarda açılacağı garantisini kim verecek, sanayideki güya tamirci mi.

Airbag çıkmasını da anlamak güç, çalınmadıktan sonra nasıl olacak? arkadan darbe sonucu perte ayrılan dan sökülmüş ise, bu kadar çok sayıda arkadan yokolmuş otomobil mi var?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun,bende benzer bir durumdan ötürü mahkemede davacı taraf olarak yer alıyorum.Sonucu merakla bekliyorum bakalım benim hakim ne karar verecek:)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çıkma havayastığı mı? :blush: Üretici bile ömrü 10 senedir diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

hiçbir sigorta çıkma hava yastığı taktırmaz,onay vermez,

dava açın hiç bir sonuç alamazsınız.boşuna sinirleriniz bozulur

bence 1-2 zarar edin arabayı satın.satmayacaksanız ids bağlayın hava yastıklarını kont ettirin.gerekirse sıfır alın taktırın.allah korusun bir kaza vs durumunda açılmazsa mevcut hava yastıkları vicdanen çok üzülürsünüz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

bu sms olayı ne kadarda abartılıyor anlamıyorum.ya araç sigortadan yada kaskodan yapılmadıysa ne olacak ? malı görmeden dokunmadan binmeden altına yatmadan sms le karar.yanlış yöntem.ama para kazanmak için iyi bir yöntem çıkaran köşe oldu :lol2: bide izmirde saçma bir uygulama başladı bildiğim kadarıyla ank da var.ekspertiz merkezi.arabayı dinamo metre ya bağlayıp bg gücü ölçüyorlar :kutlama: ah ah ah müstehak bu millete

Yorum bağlantısı
Misafir

Öncelikle geçmiş olsun.

Araç içinize sinmediyse yapacağınız şey satmak. Ancak içinizi rahatlatmak istiyorsanız davanızı açın. Aracı zaten acemilik dönemi için almışsınız. Dava süresi boyunca aracı kullanıp, mahkemeyi kazanırsanız arabayı iade edip paranızı alırsınız. Böylece hem tecrübenizi arttırmış, hem de uğradığınız haksızlık karşısında sessiz kalmamış olursunuz.

Aracın havayastıklarının çıkma olmasından ziyade, hava yastıklarının açılmasını sağlayacak mekanizmanın durumu kontrol edilmeli. Bir kere çalışmak üzere kurulmuş olan bu sistem tamir edilmezse hava yastığı istenirse sıfır takılsın işe yaramaz.

Sigorta şirketleri, çıkma ya da tamir edilmiş parçayı kabul etmezler. Şirket bu aracı perte çıkarmak istemiştir. Ancak sigortalı istemediği için karşılıklı anlaşma sağlanmış gözüküyor. Sigortalı/servis maliyetleri düşürerek aracın perte ayrılmamasını teklif etmiştir. Eksper onay vermiştir. Şirkette zarar etmeden hasarı ödemiştir. Ancak sigortalı niye tamir için ısrar etmiştir? Ya araçta haciz vardır ya da kredi borcu vs. Araç satılamayacağından ya da benzer nedenlerle gelecek hasar parasını kaptırmamak için böyle bir yol izlenmiş olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Talep ne yönde olursa arz o şekilde belirlenir.

Nedense kazalarda dünyanın en önde ülkesi olmamıza rağmen ilanlarda araçlar hep kazasızdır ve kilometresi hep 100bin altıdır. 100bini geçen ve/veya kazalı olan tüm araçları İran'a falan gönderiyoruz da benim mi haberim yok??? :kutlama:

Aynen katılıyorum...

Arabaları 100.000 km kullanıp çöpe atacağız herhalde :lol2:)

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir

İlginize teşekkür ederim. Dava açacağım .zaten bu çıkma airbag çok canımı sıkıyor. Airbag lambası aldığımdan beri sürekli yanıyor. Elektrik tesisatından demişdi satıcı, çok büyük acemilik benimki :)

Yorum bağlantısı
Yasin Mehmet Özdemir
Sahibinden.com'dan mı buldunuz ilanı, öyleyse ilan pasif olabilir, ilan linkini bulun bunun bir yasal yolu vardı, galiba ilan sayfasının ekran görüntüsünü aslı gibidir yaptırıyordunuz. Öyle yaptırın sonra dava açın, hem maddi hem manevi kaybetme gibi bir ihtimaliniz olmaz.

evet sahibinden.com dan buldum. Onlarla görüştüm ilanı sadece mahkeme isterse gönderiyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Lamba yanıyorsa çıkma takılmamış bence yerleri kapatılmıştır. Sartıcı da yalan söylüyordur. Davayı kendiniz açabilirsiniz. Asliye Hukuk olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çok geçmiş olsun, bence arabayı satan kişi ile görüşün, paranızı versin arabayı geri alsın.

16.ooo Tl büyük para, vermezse aldıracak birilerini bulun. Madem o kötü niyetle ticaret yapıyor, sizde karşılık olarak bu işi çözmez ise olayın kendisinin niyeti gibi kötü biteceğini söyleyin.

Para çok zor kazanılıyor ve dürüst insanların çakallara verecek 1 TL'si bile yok.

Her malın alıcısı vardır. Mesela ben pert kaydı olan bir aracı binilecek durumdaysa eğer alabilirim. Benim için de çok uygun bir seçenek olur böyle bir araç.

Şimdiki Mondeo gibi değil mi ? Sanırım sel basmasından pert kaydı değil mi bej arabanın ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...