İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Süha Demirtaş
bildiğimiz v power fullsave olmuş demekki bence ismi değişmiş kalite olarak aynıdır ayrıca akaryakıt zamlarına isyan ediyoruz ama GTL ye okadar çok para veriyoruz bence çok saçma gereksiz görüyorum
+1919

buna katılmıyorum gerçekten GTL sessiz bir yakıt lakin pahalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir arkadaşım arabalarında kaç numara yağdı hatırlamıyorumda yag ile benzini karıştırıp kullanıyor arabası dizel connect ve ranger

10 numara yağdır o, tdci ise hiç tavsiye edilmez. Yılda 100.000km yapan eski nesil motor ise, maalesef işe yarıyor, ekonnomi sağlıyor. Vesile ile yaklaşık 1 yıldır, petrol son ürünleri olan zift malzemesinden bile mazot üretiliyor Tüpraş ta.

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy
3.71 mi pess, normal euro dizel alın, boşa vermeyin o paraları, birşey değişmiyor, gidin BP yada Total den alın, gtl saf olsa tamam diyeceğim ama değil, zaten motorlarımızda saf gtl ye uygun değil.

çoook pahalı.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
bildiğimiz v power fullsave olmuş demekki bence ismi değişmiş kalite olarak aynıdır ayrıca akaryakıt zamlarına isyan ediyoruz ama GTL ye okadar çok para veriyoruz bence çok saçma gereksiz görüyorum

Rahatladım vallahi bunları duyunca sizden arkadaşlar dedim kalitesiz normal kırsal yakıtmı aldım diye içimde bir kuşku vardı :)

Bakış açımız ekonomiden yana zaten Süha Bey, diğer tarafında ben de aynı düşünüyorum. Farkı tartışılmaz.

Hem ekonomik hem konforlu bir ürün olamayacağına göre. Bu durumda ya fiyattan şikayet edilmeyecek yada o ürün tercih edilmeyecek.

Mustafa abi bir ara deniyelim GTL i bakalım performans sessizlik ve yakıt menzil olarak nasıl bir depoda 20tl felan fark ediyor galiba 20tl palı GTL

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
buna katılmıyorum gerçekten GTL sessiz bir yakıt lakin pahalı

GTL nin sessiz ve ekonomik olduğu opetten alırsanız biraz doğru, ben kendi aracımda ne ekonomi sen ses ne de çekişte bir fark göremedim, sürekli övüldüğünden acaba diyip 8-9 depo kadar sürekli GTL kullanıp (verdiğim paraya acıyarak) sonrasında Bp (gıcık dingilizler) ile aynı testi yaptım, fark koca bir 0 oldu, hatta Bp nin yakıtı az daha sessiz, arabada sorun olması imkansız 90 la gittiğimde 4.0lt ortlamayı çook rahat yakalıyorum, o yüzden ben hala, bu gtl de ısrar eden arkadaşlara boşa para vermeyin derim.

GTL den başka markaya geçecekseniz 2 depo fullemenizde üst üste wurth kullanın, sonrasında birşey kullanmadan mazotunuzu alın, nasıl oluyorsa oluyor ve motor yeni mazota alışıyor, sonrasında ölçün bakalım gtl ile bp arasında fark varmı?

Her 20.000km de yada benim yaptığım gibi 10.000km de bir wurth kullanın aracınız 10. senesindede aynı performansta kalsın, cc yaptırmanızada uzun yıllar gerek kalmasın.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
10 numara yağdır o, tdci ise hiç tavsiye edilmez. Yılda 100.000km yapan eski nesil motor ise, maalesef işe yarıyor, ekonnomi sağlıyor. Vesile ile yaklaşık 1 yıldır, petrol son ürünleri olan zift malzemesinden bile mazot üretiliyor Tüpraş ta.

Evet evet Çağlar abi 10 numara yağdı TDCİ tüm araçlar connect ve rangerler araçlar şirkette kirada çalışıyor umursamıyorlar pek fazla :) rangerler ve connectler en düşük 2007 model hepsi yeni arabalar

GTL nin sessiz ve ekonomik olduğu opetten alırsanız biraz doğru, ben kendi aracımda ne ekonomi sen ses ne de çekişte bir fark göremedim, sürekli övüldüğünden acaba diyip 8-9 depo kadar sürekli GTL kullanıp (verdiğim paraya acıyarak) sonrasında Bp (gıcık dingilizler) ile aynı testi yaptım, fark koca bir 0 oldu, hatta Bp nin yakıtı az daha sessiz, arabada sorun olması imkansız 90 la gittiğimde 4.0lt ortlamayı çook rahat yakalıyorum, o yüzden ben hala, bu gtl de ısrar eden arkadaşlara boşa para vermeyin derim.

GTL den başka markaya geçecekseniz 2 depo fullemenizde üst üste wurth kullanın, sonrasında birşey kullanmadan mazotunuzu alın, nasıl oluyorsa oluyor ve motor yeni mazota alışıyor, sonrasında ölçün bakalım gtl ile bp arasında fark varmı?

Her 20.000km de yada benim yaptığım gibi 10.000km de bir wurth kullanın aracınız 10. senesindede aynı performansta kalsın, cc yaptırmanızada uzun yıllar gerek kalmasın.

Malesef her petrol ofisinde yakıt kalitesi bir olmuyor değişiyor petrol ofisinden ofisine kattıgı maddeler miktarlar ben bp aldıgımda mersinin en eski yerinden yakıt menzilim düşük oluyor o yüzden shelle geçtim ilk araba aldıgımda opetten almıştım araba dengesizleşmişti hatta :angry:

bir arama deniyecem bu GTL yi bakalım ne fark olacak sadece cebimizden çıkacak para farkı olacakmı yoksa bir performans mesafe farkkı olacakmı :angry:

şu anda şehir içi 7 ile 8 LT arası yakıyorum kısa mesafeli uzun yolda 4-5LT arası görüyorum rahat. bide kış oldugu için biraz daha fazla yakıyor gibime geliyor şu anda ben yakıtımdan memnunum şehir içi 20 kuruş ile 22 kuruş arası yakıyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Evet evet Çağlar abi 10 numara yağdı TDCİ tüm araçlar connect ve rangerler araçlar şirkette kirada çalışıyor umursamıyorlar pek fazla :D rangerler ve connectler en düşük 2007 model hepsi yeni arabalar

Malesef her petrol ofisinde yakıt kalitesi bir olmuyor değişiyor petrol ofisinden ofisine kattıgı maddeler miktarlar ben bp aldıgımda mersinin en eski yerinden yakıt menzilim düşük oluyor o yüzden shelle geçtim ilk araba aldıgımda opetten almıştım araba dengesizleşmişti hatta :)

bir arama deniyecem bu GTL yi bakalım ne fark olacak sadece cebimizden çıkacak para farkı olacakmı yoksa bir performans mesafe farkkı olacakmı :)

şu anda şehir içi 7 ile 8 LT arası yakıyorum kısa mesafeli uzun yolda 4-5LT arası görüyorum rahat. bide kış oldugu için biraz daha fazla yakıyor gibime geliyor şu anda ben yakıtımdan memnunum şehir içi 20 kuruş ile 22 kuruş arası yakıyor

Denemekte sakınca yok tabii, bakalım sizin araba sevecekmi GTL yi, makina falan demeyin bizdeki olumsuz elektrikten etkileniyor galiba bu aletler :)

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Ali bey ne zaman geçtiniz BP ye :)) ne güzel PO'dan alıyorduk.

BP ye geçersem bende 4.4 ü yakalayabilirmiyim ?

tarihinde Erdo?an Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali bey ne zaman geçtiniz BP ye :)) ne güzel PO'dan alıyorduk.

BP ye geçersem bende 4.4 ü yakalayabilirmiyim ?

1 seneyi geçti galiba, öncelikle bp den yakıt alıp 1-2 kez wurth kullan, sonrasında hava filtren ve maf temiz ise, sorunda yoksa 4.4 ü rahatça yakalarsın.

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Vallahi bana göre son durum, hala ve kesinlikle BP diyorum, tüm markaları garanti olan istasyonlardan alarak denedim, BP dingiliz ama adamlar yapmış, ne katıyorlarsa işe yarıyor.

Birde bir şey farkettim, araba sürekli bir markaya alışıyor sanki, uzun süre shell kullanın opete geçin arabanın kendine gelmesi uzun sürüyor, enjektör müdür yazılımmıdır birşeyler farkettiriyor resmen, ben çözümü buldum ama! firma değişecekseniz, mesela shell den Bp ye geçtiniz, mazot alırken Wurth common rail katkı alıp depoya koyun sonrasında o depoyu bitirin, araba direk alışıyor, bu arada shell iyi ama BP kadar değil, benim araba gtl de bile bu kadar menzilli sessiz ve rahat çalışmıyor, daha öncede yazdığım gibi yakıtı iyi yerden alın ve kesinlikle 20000 km de bir yada isterseniz daha sık, kesinlikle wurth common rail temizleyici kullanın, motor saat gibi oluyor, üstelik ucuzda, 20tl. Cillop dizel motor için ısrarla öneriyorum :D

Sıralama olarak: 1-BP 2-Total 3-Shell şellciler inadı bırakın artık :D

Not: bu sonuç için kesinlikle sağlam istasyon olması gereklidir.

Sağlamlıktan kastın nedir ali abi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sağlamlıktan kastın nedir ali abi

Sağlam' dan kasıt, bildiğiniz, güvendiğiniz, genelde çok müşterisi olan istasyonu tercih etmeyi kastettim.

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Sağlam' dan kasıt, bildiğiniz, güvendiğiniz, genelde çok müşterisi olan istasyonu tercih etmeyi kastettim.

Hım memleket farkeder mi acaba :flowers:

Bu şekilde çok müşterisi olan bi istasyon var BP işyerimizdeki araçlarada hep ordan alıyoruz sıkıntı yaşamadık gerçi ama kendi aracıma da ordan alsam mı diyorum...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hım memleket farkeder mi acaba :D

Bu şekilde çok müşterisi olan bi istasyon var BP işyerimizdeki araçlarada hep ordan alıyoruz sıkıntı yaşamadık gerçi ama kendi aracıma da ordan alsam mı diyorum...

Güveniyorsan al, motorda düzensizlik, koku seste çekişte anormal durum olursa hemen anlarsın, ama bildiğin yer olduğundan zannetmiyorum birşey olsun, birde pompacılarla falan muhabeti ilerlet. :flowers:

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Güveniyorsan al, motorda düzensizlik, koku seste çekişte anormal durum olursa hemen anlarsın, ama bildiğin yer olduğundan zannetmiyorum birşey olsun, birde pompacılarla falan muhabeti ilerlet. :(

Zaten pompacılara yabancı değilim eskiden bizim mahallede internet cafesi vardı orda çalışan pompacılardan birisinin sordum akrabam dedi sahibi için...

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Merhaba arkadaşlar 1 Ağustos 2010 da aracımı teslim aldım 700km opet kullandım daha sonrahep Shell V-Power GTL alıyorum aracım şu anda 6.700 km de çok da memnunum performans, menzil (pazar günü Antalyada 37LT GTLaldım menzil 888 gösteriyordu şuanda araç 260km'de menzil 610'u gösteriyor ), ortalama yakıttan diğer sayfaya fotoğraflarını koydum link olarak vereyim. : http://www.otoclubturkiye.com/forum/Yeni-Fiest...40#entry1037855

Yorum bağlantısı
Doruk Güneş

Opetten alan yok mu yahu? :p kullanma klavuzunun içinden opet kartı çıktığı için opetten alıyorum ben de sürekli, neden kimse opet kullanmıyor? :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Opet kartı bir ticari reklam, her benzin istasyon markası aynı yakıt güvencesini sunuyor, hepsinin kendi kartlarını ücretsiz olarak da alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur
Opetten alan yok mu yahu? :) kullanma klavuzunun içinden opet kartı çıktığı için opetten alıyorum ben de sürekli, neden kimse opet kullanmıyor? ;)

Ben 2007 temmuzdan 2010 temmuza kadar E220 CDI ' a opet aldım ta ki İzmir Mengerler servisine gidene kadar memnundum. Servisten Israrla Shell V-Power GTL kullanmamı tavsiye ettiler depom çeyreğin altına inmişti İzmir'de GTL ile fulledim otobanda gelirken performansını, Fethiye'ye gelince de menzildeki değişiklikleri farkettim. Neden opet kullanayım ki? Hem Ford da koç'un opet'te tamamen satış politikası...

Opet kartı bir ticari reklam, her benzin istasyon markası aynı yakıt güvencesini sunuyor, hepsinin kendi kartlarını ücretsiz olarak da alabiliyorsunuz.

:)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Arkadaşlar Opet nedir Allah aşkına ...dünya markası mıdır . Yoo ... petrol ürünlerinde dünya markaları shell .bp.total gibi firmalardır ve bence opet tamamen zorlama bir markadır...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Arkadaşlar Opet nedir Allah aşkına ...dünya markası mıdır . Yoo ... petrol ürünlerinde dünya markaları shell .bp.total gibi firmalardır ve bence opet tamamen zorlama bir markadır...

Opet bende kullanmıyorum bi kere aldım arabayı ilk aldıgım gün 2-3 gün egr hatası verip durdu

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Ticari birliktelik var ama opet ve ford servislerde bu sorunu müşteriye yansıtmadan aralarında hallediyorlar benim bildiğim. Araç garantisi devam ediyorsa tabii. Bütün işlemler siz devreye girmeden takip ediliyor. alacak verecek varsa aralarında hallediyorlar.

Ama diğer markalarda suçlu yakıt ise servis size yakıttan belirtip petrol firmasına yönlendiriyor. Ondan sonraki cebelleşmeleri siz takip ediyorsunuz.

Bence garantideki araçlar için opet-ford güvencesi büyük bir lüks. Kullanılmalı faydalanılmalı. Eliniz suya sabuna değdirmeden hallediliyor arıza. Ama garanti süresi bitmiş arabada zaten böyle bir güvence kalmadığı için başka marka kullanılması birşey farketmez

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ticari birliktelik var ama opet ve ford servislerde bu sorunu müşteriye yansıtmadan aralarında hallediyorlar benim bildiğim. Araç garantisi devam ediyorsa tabii. Bütün işlemler siz devreye girmeden takip ediliyor. alacak verecek varsa aralarında hallediyorlar.

Ama diğer markalarda suçlu yakıt ise servis size yakıttan belirtip petrol firmasına yönlendiriyor. Ondan sonraki cebelleşmeleri siz takip ediyorsunuz.

Bence garantideki araçlar için opet-ford güvencesi büyük bir lüks. Kullanılmalı faydalanılmalı. Eliniz suya sabuna değdirmeden hallediliyor arıza. Ama garanti süresi bitmiş arabada zaten böyle bir güvence kalmadığı için başka marka kullanılması birşey farketmez

Vallahi buna sakın güvenmeyin, aralarında falan halletmiyorlar, yakıt kaynaklı sorun servisi zerre ilgilendirmez ve bağlamaz, aracın garantisiyle ilgiside kandırmaca, dediğim gibi servisi ilgilendirmez, sorun varsa servis mazottan kardeşim der opete bildirirse bildirir ve öyle kalır, sizde rapor alırsınız servisten (tabi alabilirseniz) opete verirsiniz, opet kıvırır son 10 depo der, hesap kitap yapar azıcık bir boşluk bulur ve kıvırır, Ford yada Otosan durumdan sorumlu değildir, böyle bir durumda servisten rapor alırsın, garanti olsun diye ayrıca sonra bosch servis gibi yerlerdende yakıt kaynaklı hasar vardır diye rapor alırsın ve opete başvurursun, gelir numune alırlar ve sorun yok derler.

Bu güvence olayı tüm istasyonlarda var ve çalışma mantığıda böyle, her yakıt alışta fişi saklayacaksın, hep aynı yerden alacaksın, bu şartlar altında kanıtlayabilirsen istasyona ödetirsin, aksi durumda cebinden ödersin ve bu durum Ford' u bağlamaz.

Not: hasar anında hemmen numune aldırın ve araca yakıt falan koymayın, ki bu numunede sorun çıkarsa iyi, yok çıkmadı işiniz çoook zor, bizden önce başka yerden almışsın derler işin içinden çıkarkar, bu opette de böyledir, %99 kıvırma garantilidir bu opet.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ticari birliktelik var ama opet ve ford servislerde bu sorunu müşteriye yansıtmadan aralarında hallediyorlar benim bildiğim.

Mehmet Mercan'ın dili olsa da konuşsa :D

90 bin km boyunca neler çekti, başına neler geldi, nasıl mücadele etti anlatsa.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

izmirde hususi yolumu değiştirip evime uzak olan opet bayisinden yakıt alıyorum izmirdeki en pahalı yakıtları satan bayiden de biri 3.37 den bugün aldım eurodizeli

200bin kmden fazla hiç enjektör turbo elletmeden babam dci motoruna burdan yakıt alır o güvenceyle ben de ordan alıyorum bir senedir

gerek yolun uzaklığından gerekse pahalı satmasından mazotu acaba evin yakınlarında shell var ordan mı almaya başlasam diyorum aynı şekilde evimin dibinde Bp de var ama gel gelelim ben güvenemiyorum ve yeni şeyleri denemeyi pek sevmiyorum kendi arabamı hiç sıkıştırmadığım için yakıtın performanısını da anlayamam sizce hangi bayiyi tercih edeyim

benzin gibi değil sonuçta babamın araçta farklı yerden alsın anında anlıyorum ki şehirdışından alırsa bazen facia oluyor ses deseniz çekiş deseniz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Korkacak birşey yok, yakın olandan alın ve aracın tepkisine bakın, baktınız kötü almayın, sistem hemen bozulmaz merak etmeyin, bence Bp yi de bir deneyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...