İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Haluk Şentürk

merak ettim 2006 da beri hep normal mazot mu kullandınız.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

2006dan beri normal koyduysanız boşuna euroya geçmeyin. Bu saatten sonra değmez...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İki yakıtın vizkoziteleri farklı. Enjeksiyon verimli çalışamayacaktır. Faydasını gördünüzmü.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bence 1 Nisan şakası :)

Bugün herşey 1 nisan şakası:)

Saat 4'te vize sınavına girdim, arkada alttan alan bi eleman termodinamikte tablo kağıdının arkasına kopya yazmış. Hoca yakaladı bunu, cocuk durdu durdu 1 nisan hocam dedi:):) Yemedi tabi, hoca sinirlendi.:)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bugün herşey 1 nisan şakası:)

Saat 4'te vize sınavına girdim, arkada alttan alan bi eleman termodinamikte tablo kağıdının arkasına kopya yazmış. Hoca yakaladı bunu, cocuk durdu durdu 1 nisan hocam dedi:):) Yemedi tabi, hoca sinirlendi.:)

:)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

2006 dan beri kullanıyorsanız eğer bence devam edin durmak yok yola devam :vroom:

Yorum bağlantısı
Yasin Kaykusuz

yok ben 2.el olarak aldım benden önceki kişi ne kullandı bilmiyorum ama ben şuana kadar 2 depo aldımda bi sorun la karşılaşmadım acaba çokmu zararı olmuştur ne gibi zararı oluyor

Yorum bağlantısı
Emre Mut

kesinlikle bir daha almayın neyseki 2 depoyla kurtarmışsınız. sizin aracınız kamyon değil yeni nesil bir dizel araç ve yakıta karşı çok hassastır euro dizelin bile kötü kalite olanı kullanılmazken siz araca kırasl motorin koymuşsunuz yapmayın araca yazıkkk !!!

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Neyse arkadaşlar olan olmuş artık :s Zaten arkadaşımız da bir daha euro dizel kullanması gerektiğini anlamıştır kanımca.

Yorum bağlantısı
Hakan Turan

bende arbayı ılk aldıgımda test sürüşü için içinde mazot yoktu benzıncıye gıttım mazot mu dedım mazot neysekı 20 lıralık almıştım bışeyde olmadı sonra formu okuyunca euro dizelde karar kıldım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Konudan bağımsız olarak;Bir arkdaşımın 1998 passat'ı vardı. 270binde sattı. Bi kere bile yuro dizel yüzü görmedi alet. :D

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
TDI'lar sağlam TDCI'lar sakat :wub:

Benim eski sirketin fiestalarina ilk 2 sene normal mazot konmustu. Hicbirsey olmadi.

Yorum bağlantısı
Emre Mut
Benim eski sirketin fiestalarina ilk 2 sene normal mazot konmustu. Hicbirsey olmadi.

birde fluencede deneyin bakalım....

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

2005 öncesi tüm dizel araçların deposuna normal mazot girmiştir..

Yorum bağlantısı
Murat Arslan

Siz yakıtınızı genelde nereden alırsınız ben hep opetten aldım ama o da garanti süresi içerisindeki hasarları karşılıyormuş bende bu yüzden shelle geçtim ama petrol ofisinin v-max euro dizel 10 nun en düşük kükürt seviyesine sahip olduğunu öğrendim birde uydudan takip sistemleri varmış

Siz bu konuda neler diyeceksiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Garantideki araçlarda, Opet in özel bir uygulaması yok, Ford o markayı reklamında destekledi. Yakıt fişini- istasyon kartını sakladığınız sürece her yakıt firması aynı hizmeti veriyor (mu diye onların müşteri hizmetlerine de bir telefon açın derim).

Doğru dürüst tüketici hakkı olsa idi , tanker ceza yemeleri lazımdı o reklam kampanyası için. firmadan çok, istasyon sahibinin ar damar durumu önemli. Haftada 10.ton kaçak satsa, ayda temiz 80.000 dolar paraya sırt çevirecek bir damarı olmalı !

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aracı aldığımdan beri Shell V Power Diesel kullanıyordum 9.5 lt/100 km olan ortalama fiili tüketimim aynı güzergahta Petrol Ofisi V-MAX Diesel ile 8.2 lt'ye düştü. Performans olarak da menfi birşey görmedim.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Her zaman shell alırdım geçende mecburiyetten BP aldım araba hızlanmada baya bi isteksizdi. Bu gün gene shell aldım düzeldi. Petrol ofisi aldığımda da bi tuhaflık hissediyorum sanki hızlanırken silindirler çiziliyomuş gibi bir his yaratıyor bende. Opet hiç almadım bilmiyorum alcağımıda sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

kadir abinin mazotu ile 6.6lt /100km

Shell GTL mazot ile 7,5lt / 100 km

çekiş, çalışma sesi ve duman olarak bir fark görmedim. Zaten shell'i de renginden ötürü sevmiyordum dahada işim olmaz almam. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Her zaman shell alırdım geçende mecburiyetten BP aldım araba hızlanmada baya bi isteksizdi. Bu gün gene shell aldım düzeldi. Petrol ofisi aldığımda da bi tuhaflık hissediyorum sanki hızlanırken silindirler çiziliyomuş gibi bir his yaratıyor bende. Opet hiç almadım bilmiyorum alcağımıda sanmıyorum.

Ya BP istayonunda sorun var yada senin araba shellin mazotuna fazla alışmış, düzgün mazotu görünce şaşırmıştır garibim, bence sebeb istasyon, başka BP istayonundan al ve wurth katkı kullanki motor kendine gelsin, sonra test et, bakalım shell diyebilecekmisin?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Hemen hepsini denedim,performans olarak hepsi aynıydı sadece shell gtl ile biraz uzun mesafe gitti ama fiyat farkını hesaplayınca aynı hesaba geliyor.

Opete devam diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...