İçeriğe Yönlendir

2011 Model Focus 115 Bg Aracıma Lpg

Fevzi Türe

Recommended Posts

Mahmut Türkmen
prinste demi çekişte düşme oluyor..

Hayır öyle demek istemiyorum. Teorik olarak tüm LPG sitemlerinde çok az da olsa performans düşmesi olması beklenir. Ama sistemde kullanılan enjektör gibi komponentlere bağlı olarak bu çok azalabilir hatta duyusal olarak hissedemeyebilirsiniz bile. Bunu ifade etmeye çalışmıştım.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

30 bin km oldu brc ile hiç sorun olmadı maşallah nazar değmesin. Tabiki lpg ile benzin bir olmaz tam devir kullanıma uygun değil ama 4000 devire ben de sürekli dikkat ediyorum uzun yolda 4000 e ayarlayıp 135 km ile seyahat ediyoruz... :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aracıma 30.000 km de brc my 11 kit takıldı.Şuana kadar arıza yada sorun anlamında birşey yaşamadım.devir konusundada sürekli olmasada yerine göre 4000 deviri görüyorum. zaten isterseniz 4500 devirden sonra hem benzini hemde lpg yi kullanabiliyorsunuz ayarlayarak %80 lpg %20 benzin olarak yazılımla hallediliyor bu durumda.Mehmet özenç beyde bu konuda size gerekli bilgileri verecektir.Söylendiği gibi kağıttan değilya bu motorda taktırın kullanın

Yorum bağlantısı
Hamit Sakarya

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Ankarada tavsiye edeceğiniz bir yer varmı.Mocan otogaz nasıl şu anda aklımda orası var

LPG taktırırken dikkat edeceğim bir nokta varmı arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Hamit Sakarya

Teşekkürler

Cvt motor olmasa zaten kafaya hiç takmam.forumdan bir arkadaş tur otoya taktırmıştı.menmundu.bir arayıp sormakta fayda var.

Yorum bağlantısı
İsmet Aydın
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Ankarada tavsiye edeceğiniz bir yer varmı.Mocan otogaz nasıl şu anda aklımda orası var

LPG taktırırken dikkat edeceğim bir nokta varmı arkadaşlar.

Ben aracım 1000 km deyken taktırdım yani sıfır almıştım ...hemen lpglendi..benim araçta 115 lik mocan da taktırdım allaha şükür en ufak sorun yok 5 ay oldu 6 bin km oldu hiç durmayın bence ben kemal bey ve şahin beyin yorumlaıda bayağı bir okumuştum ...şimdiden hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Hamit Sakarya
merhaba benim bir arkadaşım focus 1 e bi arkadaşımda toyota corallasına taktırdı mocanda çok memnun kaldılar özel servis gibiymiş bende lpg arayışında olduğum için piyasayı araştırıyorum ford yetkili servisi başerde piyasa ile aynı fiyatlara takıyor araç cvt motor olmasa dışarı taktırın derimde bence bu tip motoru onlar daha iyi bilirler diye düşünüyorum tel ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz kolaylıklar diliyorum hocam

Sizin araçtamı cvt motor

siz ne zaman nerde taktırmayı düşünüyorsunuz.Servis acaba tüp konusunda iyi mi o beni düşündürüyor

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hamit bey bence hiç tereddüt etmeyin bende aracımı almadan önce bile lpg konusunda çok okudum araştırdım.benim aracımda ti-vct motor hiç sıkıntısız biniyorum bu devirde heleki memur olarak benzinle araca binmek işkence bence geçin lpg ye kafanız rahat etsin.Sizin bence düşünmeniz gereken sadece nerde uygulama yaptırmak istediğniz olsun

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Erülgen

gerçekten çok sıkıntı ya ti- vct motora kayseride lpg yaptıran arkadaş yokmu hiç ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
gerçekten çok sıkıntı ya ti- vct motora kayseride lpg yaptıran arkadaş yokmu hiç ?

Ben taktırdım ama montajı Kayseri'de yaptırmadım Ankara'da yaptırdım. Sistem Prins VSI+Valve Care yağlama sistemi.

Yorum bağlantısı
Emre Erülgen

ne kadar zaman önce taktırdınız ? memnunmusunuz ? fiyat konusunda da biraz bilgilendirme yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
ne kadar zaman önce taktırdınız ? memnunmusunuz ? fiyat konusunda da biraz bilgilendirme yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum

Yaklaşık iki ay (3000 km) oldu sanırım. Taktırdığım dönemde 2500 liraya mal olmuştu ama sanırım şu an döviz artışınında etkisiyle biraz artmış diye duydum. Şu ana kadar memnunum benzinden gaza geçişleri hissetmiyorum. performan olarakta benzinden farkı varsa bile ben hissedemiyorum. Ama ilerde bir durum ne olur bilemiyorum tabi. İlerde olabilecek şikayetlerim olursa buradan tecrübelerimi paylaşırım.

Yorum bağlantısı
İlker Ebcim
teşekkür ederim sağolun :blush:

aracım 2008 115bg ti-vct focus. Araç sıfır alındığında KME marka tüp takıldı. Şu an 42bin km.de ben aracı geçtiğimiz yaz aldım ve en ufak bir sorun yaşamadım ilk sahibi de sorunsuz kullanmış. Yazın tüpün fiyatını sorduğumda 1300 tl demişlerdi ben KMEyi de göz önünde bulundurun derim

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
teşekkür ederim sağolun :)

Rica ederim. Forumda başka kitler taktırıpta memnun olan arkadaşlar da var.Fiyat olarakta geniş bir yelpaze mevcut. Kendinize göre bir kit belirleyip iyi bir usta bulmaya çalışın. Bu işin olmazsa olmazı iyi bir montaj.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
(düzenlendi)

lovata yeni bir kit çıkardı kendi ayarını kendisi yapan sistem lovato obd taktırın.

LOVATO'DAN ARIZA LAMBASI PROBLEMLERİNE SON !!!

Lovato Ar-Ge Departmanı araçlarda çıkabilecek arıza lambası sorunları için Easy Fast OBD kitleri yarattı.

Easy Fast OBD, özellikle Euro 3 ve Euro 4 motorlu araçlarda yaşanabilecek arıza lambası yanması sorunlarını ortadan kaldırması sayesinde kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

http://damlalpg.com.tr/duyuru.asp?id=22

tarihinde Ey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Berk Çakır

Arkadaşlar konu biraz eskimiş.. Aklımda karışmadı değil yani denilenlerden sonra.. Edirne de ikamet ediyorum 2010 model 115 hp focus araç aldığımı söyledim onlara LPG olmaz 3500 tl ye birde beyin masrafı çıkartırsın dedi ve korktum açıkçası.. 115 hp motorda LPG kullanan arkadaşlar deneyimlerini ve marka tercihlerini tekrar paylaşırlar mı rica etsem..

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...