İçeriğe Yönlendir

2011 Model Focus 115 Bg Aracıma Lpg

Fevzi Türe

Recommended Posts

Ahmet Aktürk
Benzinden LPG ye geçme ısısından bahsedilmiş.

Doğrudur, biz 35 derecenin altına ayarlamayız. Bunun altına hiç bir usta da ayarlamaz. Ayarlayan varsa, cahilliğindendir.

Su bağlantısını mümkün olan her durumda T kullanmadan bağlarız; Doğrudan regülatöre girer ve çıkarız. Aracına göre değişebiliyor detaylar.

Sanırım benim araç 25 dereceye ayarlı sorun olurmu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
Sanırım benim araç 25 dereceye ayarlı sorun olurmu bilmiyorum

Çok geç geçiyor bulunduğumuz bölge çok soğuk diyosan 30 dereceye ayarlat ılaman iklime sahip bir yerdeysen ve erken geçiyosa 35 derece yaptır. 25 derece çok az buz gibi gazı motora basmayın sorun yaşarsınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fevzi Türe

mrb arkadaşlar cuma günü prins taktırmaya gittim servise abi zam geldi dedi 2.150 oldu dedi taktrımadan geldim.1 ay için de 200 tl zam gelmiş olabilr mi böyle bişey.bu gidişle brc taktıracam galiba

Yorum bağlantısı
Güven Ekşioğlu
(düzenlendi)

35 derecenin altı doğru değil.

T borulat kitlerin içinden çıkmayınca, montajda piyasadakinin en ucuzu takılıyor. Bu aksesuarların içinden ıktığı kitlerde ise aksesuar kalitesi merdiven altı seeviyrsinde.

Bizim kullandığımız ürünün bir parçası olarak metal T boru var. Bu gibi konular küçük küçük konular ama birleşince koca bir kalite farkı oluşturuyor.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Erdinç

arkadaşlar 115 hp titanyum focusuma lpg ne önerirsiniz ve önerdiğiniz markanın kayseri de ki ustasını biliyorsanız söyleyin yardım lütfen

prins ve teleflex galiba çok iyi ama biraz pahalı brc mi landirenzo mu taktırayım 1 ayda 3400 km gittim benzin sallıyor adamı

Yorum bağlantısı
Fevzi Türe

Merhaba Burak bey aracı ilk aldığım zaman bende taktıracaktım baya araştırdım. Dediğiniz gibi prins ve teleflex pahalı ama performans süpermiş. Bence bu iki markayı birde brc düşünün ben 4 ay oldu aracı alalı yaptığım km 2000 olmuş. iyi akaşamlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ucuz etin yahnisi acı mı olur öyle birşey olur işte. Hem kit hem de uygulayacak usta kaliteli olmalı ki dertsiz tasasız LPG kullanabilesiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşlar 115 hp titanyum focusuma lpg ne önerirsiniz ve önerdiğiniz markanın kayseri de ki ustasını biliyorsanız söyleyin yardım lütfen

prins ve teleflex galiba çok iyi ama biraz pahalı brc mi landirenzo mu taktırayım 1 ayda 3400 km gittim benzin sallıyor adamı

Brc diyorum...

Yorum bağlantısı
Burak Erdinç
Brc diyorum...

daha önceden galiba kayseri de lpg taktırmıştınız acaba kayseri de önereceğiniz bir yer var mı? ben inciroğluna gittim gürpınar a gittim. inciroğlu değişken sübablı araçlara takıyoruz dedi ama hiç ti-vct focusa takmadık diyor.ayrıca prins taktır diyor. fiyatı 2300 tl imiş yaa ben o parayı versem zaten dizel alırdım. brc 1600 tl gibi 10 taksit yapıyolar. gürpınar da takarız abi daha önce taktık diyor ama adamlar değişken sübap nedir bilmiyor bile yani sanayi ağzı 'takarız abi ayıp ediyon' gibi sözler ile fazla güven vermediler. inoto otomotiv olgun otomotiv falan da var brc yetkili servisi kime gideyim....

yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben Kayseri'de Alemdar'a taktırmıştım..

Çiğdem Oto Gaz'ı tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Ben Kayseri'de Alemdar'a taktırmıştım..

Çiğdem Oto Gaz'ı tavsiye ederim..

Mehmet Bey Çiğdem Otogaz sanırım Teleflex'in de Kayseri bayisi. Montajı hakkında bir bilginiz var mı? Bne de LPG taktırmayı düşünüyorum ve Teleflex Prins arasında karar veremiyorum.Fiyat olarakta aşağı yukarı aynı gibi. Kalite olarak çok fazla fark olmzsa BRC de düşünebilirim. Henüz hiçbiriyle görüşmedim ama öncelikle LPG kullanan arkadaşların fikri benim için daha önemli. Prins için internette 215x 10 taksit gibi bir kampanya fiyatı da var. bu fiyat nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teleflex güzel bir kit..

Ancak Çiğdem Otogaz teleflex üstüne pek yoğunlaşmadığı için yetersiz olduğunu sanıyorum, ben bir kaç kez gittiğimde pek çözüm bulamamıştım...

Görüşün derim..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Erülgen

ben kayseri ford servisine sordum onlar lpg montajı yapmıyorlarmış. lpgyi dışarda taktırdığımız halde motorun garantisi bitecek çok fazla birşey kaybetmiş olurmuyuz? birde kayseride brc takan iyi ustası bulunan yer varmıdır? şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Coşgun Demirci

Aynı sıkıntı bende de var.115hp vct-ti değişken zamanlı mı ne diyolar. Benim aracımda 2010 trend 18000 kmde.Özellikle şehir içi benzinle başa çıkılmıyor. iyi bi usta bulursam bende taktırmayı düşünüyorum lpg.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Landirenzo'yu ciddi olarak düşünün derim. Ben taktırdım ve 2,5 yıl oldu gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hamit Sakarya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 2009 Focus HB Titanyum 115 hp aracım var şu anda 24000km de.

Malum benzin fiyatları çok yükseldi.Sevdiğim aracıma doyasıya binemiyorum.Yakıt masrafı oldukca yükseldi.Ayda 250 tl yi buluyor bu da oldukca fazla geliyor.

Tüp taktırmayı düşünüyorum.Alırkende sıkışırsam tüp taktırırım demiştim.LPG ye uyumlu sanıyordum.Ama forumlarda okuyunca yok sibop yakma yok hararet yok 3000 devirden yükseğe çıkınca şöyle zararlı böyle zararlı gibi yazılar beni korkuttu.Bundan önceki aracım Renault 9 idi tüplü idi hiç sorun yoktu bazen onu arıyorum.

Fiyat olarak ve servis olarak iyi olduğundan BRC taktırmayı düşünüyorum.Ustanın çok iyi olması lazımmış.Bunun içinde kendi bulunduğum ilde değilde Ankara'da taktırmayı düşündüm Ankara'da iyi bir usta tavsiyeniz varsa alabilirim.

Benim aracıma pipolu sistem uyduğundan pipolu takıyorlarmış.Bir sakıncası varmı.

Özellikle benim aracımdan olan (115HP) ve LPG taktıran arkadaşlar engin deneyimlerini benimle paylaşırlarsa sevinirim.

Birde Aracım hb idi ben simit deponun daha uygun olacağını düşündüm.

Bagaj kullanımı acısından hangisi uygun.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

brc my 11 pipolu sistem lpg kit montajı yapılalı 2-3 hafta kadar oldu ve bu işlem aracım 60.000 km'de iken yapıldı.

aracın çekişi düşüyor ama öyle aşırı derecede hissedilecek kadar değil.

simit depo uyumlu ancak genelde 43 litrelik tank takılıyor ve bu tankta yaklaşım 31 litre lpg alıyor.

bagajda subwoofer kabini varsa yedek lastik sorun yaratabiliyor.

brc aracın motoruna 2 yıl sigorta yapıyor, tüpten kaynaklanan bütün motor arızalarında müşterinin yanında olduğunu beyan ediyor.

2 yılda kitin garantisi var. 4 bin devire kadar rahat çıkıyorum sıkıntı olmadı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Prins VSI+valve Care sistemini taktırdım yaklaşık 2000-3000 km oldu başta ufak tefek aksaklıklar oluyor ama sonrasında şimdilik şikayetim yok. depom 43 litreliknormalde yüzde seksen dolulukla 35-36 litre alması gerekiyor ama 30 litre alıyor. servise söyledim depoyu boşaltığınızda gelin şamanrayı ayarlayalım. dediler. 30 litre gaz ile 340-355 km arası tüketiyor. Benzin tüketimini henüz tam hesaplayamadım ama 900 km de çeyrek depo benzin bitti. 1000 km olunca benzin deposunu yeniden pompanın attığı yere kadar doldurup yaklaşık olarak km de benzin tüketimini de bulabileceğim. Çekişte illaki bir düşüş oluyordur ama çokta hissedemiyorum. Yani kayıp göz ardı edilebilecek seviyede diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...