İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta Arka Kolon

İbrahim Şafak

Recommended Posts

İbrahim Şafak

arkadaşlar herkese selamlar;

2 sorum olacaktı

1-yeni kasa myfiesta aracım için arka kapı içine kolon taktırmayı düşünüyorum.ebatları hakkında nette arastırma yaptım her kafardan ses gelmiş:)

16 cm - 5*7 oval-6*9 ovalmi pek anlamam hangisi ve marka ne önerirsiniz.teyipte 4 çıkış var dediler

2-bunu taktırınca servis 50 liraya takarım dedi sen hoperlörleri al dedi orjinali 700 liraymıs cok para max 100 lira neyse sök tak sonrası takur tukur sesler duymam umarım

saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

ibrahim bey forumuza hoş geldiniz öncelikle... aracınızda hayırlı uğurlu olsun :)

forumda arama yaptığınız taktirde cevaplarını aradığınız soruların hepsini bulabilirsiniz daha önce tartışılmıştı...

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

link atarmısnız hocam bir çoğunu okudum ama dedigim gibi muammada

Yorum bağlantısı
Şakir Öner Yıldırım

2 sorum olacaktı

1-yeni kasa myfiesta aracım için arka kapı içine kolon taktırmayı düşünüyorum.ebatları hakkında nette arastırma yaptım her kafardan ses gelmiş:police:

16 cm - 5*7 oval-6*9 ovalmi pek anlamam hangisi ve marka ne önerirsiniz.teyipte 4 çıkış var dediler

2-bunu taktırınca servis 50 liraya takarım dedi sen hoperlörleri al dedi orjinali 700 liraymıs cok para max 100 lira neyse sök tak sonrası takur tukur sesler duymam umarım

saygılarımla..

bende merak edıyordum kac cıkıs war dıye eger 4 cıkıs varsa muhtemelen anfı cıkısı yoktur bende sub taktırmak ıstıyorum ama nasıl olucak bılmıyorum benım tavsıyem servıste sorun capını ona gore alır taktırırsınız

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Yasin Çelik

Bende arka kapılara hoparlör takmayı düşünüyorum, fakat cd ayarlarından, balance (sağ sol ) var ama fader ( ön arka ) yok ?

Bildiğim kadarı ile de cd ünitesi 4 çıkışa sahip, Acaba nasıl aktif edilir?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkaya kolon koymayan ama fiyatlara acaip zam yapan bu otosan ile Ford' u protesto ediyorum arkadaş, ayıp vallahi... :blush:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Arkaya kolon koymayan ama fiyatlara acaip zam yapan bu otosan ile Ford' u protesto ediyorum arkadaş, ayıp vallahi... :lol2:

Aynen bende ediyorum ama kimsenin umurunda değil :bravo:

Bu arada Fiesta için ( trend ) donanım 39,000 tl gördüm şaka herhalde :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Aynen bende ediyorum ama kimsenin umurunda değil :rolleyes:

Bu arada Fiesta için ( trend ) donanım 39,000 tl gördüm şaka herhalde :unknw:

:) gerçek, artık Fiesta peco 307 den polodan falan daha pahalı, ne güzel işte, artı Audi sınıfına fiyatıyla girdi, demekki bundan sonra Audi alacağız, nasılsa aynı para...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
:unknw: gerçek, artık Fiesta peco 307 den polodan falan daha pahalı, ne güzel işte, artı Audi sınıfına fiyatıyla girdi, demekki bundan sonra Audi alacağız, nasılsa aynı para...

Keşke fiyatı gibi donanımı yada mevcut donanımıda iddalı olsa :)

Bu arada bu teyip işini nasıl halledeceğiz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Arkadaşlar değerli bilgilerinizi bekliyorum

Menü den ön arka seçeneği çıkmıyor ( bunun için ne yapabilirim)?

Ayrıca cihazın arka çıkışları:

55410099.jpg

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu
Bende arka kapılara hoparlör takmayı düşünüyorum, fakat cd ayarlarından, balance (sağ sol ) var ama fader ( ön arka ) yok ?

Bildiğim kadarı ile de cd ünitesi 4 çıkışa sahip, Acaba nasıl aktif edilir?

eger fader yoksa aktif edilemez yani üniteniz sadece 2 cıkısa sahip bi unite tek çözüm ön cıkıslara parelel baglatı

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu
bende merak edıyordum kac cıkıs war dıye eger 4 cıkıs varsa muhtemelen anfı cıkısı yoktur bende sub taktırmak ıstıyorum ama nasıl olucak bılmıyorum benım tavsıyem servıste sorun capını ona gore alır taktırırsınız

orjinal ünitelerde anfi cıkısı mevcut degil ama sonrada Rf kitleriyle anfi cıkısları yapiabilir ama bu kitlerle profesyonel sistemler kurulmuyor yani orjinal anfi cıkıslı bi ünitenin yerini tutmuyor bide soyle bi durum kulak zevki ve memnun olma meselesi daha önce profesyonel bi sistem kullandıysanz böyle biseyi begenmezsiniz..

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
orjinal ünitelerde anfi cıkısı mevcut degil ama sonrada Rf kitleriyle anfi cıkısları yapiabilir ama bu kitlerle profesyonel sistemler kurulmuyor yani orjinal anfi cıkıslı bi ünitenin yerini tutmuyor bide soyle bi durum kulak zevki ve memnun olma meselesi daha önce profesyonel bi sistem kullandıysanz böyle biseyi begenmezsiniz..

Cevabınız için teşekkür ederim , Evet cihaz menüsünde fader bölümü yok , Fakat Titanyum larda kullanılan ile aynı cihaz ,( çünki titanyum daki 4 hoperlör)Acaba bir şekilde aktif edilmesi filan gerekiyor olabilirmi?

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aslında titanyuma bakmak lazım arka soketler aynımı diye ; aynı ise belki İDS ye bağlayarak aktifedilebiliyordur..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

IDS nereye kadar be Ersen? Takalım bir carputer bu arabaya, 7+1 cihazı olsun :lol2:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
IDS nereye kadar be Ersen? Takalım bir carputer bu arabaya, 7+1 cihazı olsun :lol2:

Fındık kadar arabanın neresine sığdıracaksın ; ben cep telefonu koymaya yer bulamıyorum :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Amaç belli olduktan sonra gerisi zerzevat :lol2: Sipariş verildi parçalar toplanıyor. Opel Corsa-C 'ye takıyoruz Denizli' de birine :D

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Aslında titanyuma bakmak lazım arka soketler aynımı diye ; aynı ise belki İDS ye bağlayarak aktifedilebiliyordur..

Sanıyorum soketler aynı :D

Yorum bağlantısı
Mert Yavaş
(düzenlendi)

2 sorum olacaktı

1-yeni kasa myfiesta aracım için arka kapı içine kolon taktırmayı düşünüyorum.ebatları hakkında nette arastırma yaptım her kafardan ses gelmiş :p

saygılarımla..

Arkadaşım titanyumu bilemiyorum ama bendede myfiesta var,servis takmadi,sonra ses sistemciye gittim,arka kapıya istiyordum,adam abi mdf ye taktır hem daha iyi ses alırsın hemde verdiğin paraya değer dedi,tamam dedim,mdf delindi,kablo çekildi hersey güzel,arkasında 2 vıkıs oldugunu o an gördük, sonra sağ çıkışı önlere,sol çıkışı arkalara veya tam tersi ama gayet güzel ve temiz ses alıyorum.. Şu eksisi vardır,araba yıllandıkça mdf bozulacak,arkadaki başka bir sorun olur mu bilemiyorum

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Arkadaşım titanyumu bilemiyorum ama bendede myfiesta var,servis takmadi,sonra ses sistemciye gittim,arka kapıya istiyordum,adam abi mdf ye taktır hem daha iyi ses alırsın hemde verdiğin paraya değer dedi,tamam dedim,mdf delindi,kablo çekildi hersey güzel,arkasında 2 vıkıs oldugunu o an gördük, sonra sağ çıkışı önlere,sol çıkışı arkalara veya tam tersi ama gayet güzel ve temiz ses alıyorum.. Şu eksisi vardır,araba yıllandıkça mdf bozulacak,arkadaki başka bir sorun olur mu bilemiyorum

Ben tekrardan kontrol ettim evet sadece iki çıkış mevcut.Acaba neden sağ çıkışı önlere ve sol çıkışı arkalara yada tam tersi dediğiniz gibi bağladı bir özelliğimi var merak ettim

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
orjinali güzeldir bence oynamayın .

Zaten orjinali olacak :nazar:

sadece dört çıkış olayını çözemedim

Cihaz üzerinde mevcut fakat sokette mevcut değil.

Hem en kötü ihtimal iki çıkıştan beslenir ne zararı olabilirki? :nazar:

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu
Cevabınız için teşekkür ederim , Evet cihaz menüsünde fader bölümü yok , Fakat Titanyum larda kullanılan ile aynı cihaz ,( çünki titanyum daki 4 hoperlör)Acaba bir şekilde aktif edilmesi filan gerekiyor olabilirmi?

ben teşekkür ederim. simdi söyle bi durum var cihaz aynı olabilir ama ses katında kullanılan entegre farklı olabilir simdi ses katında bulunan entegreler transistorler gibi elektronik elemanların karakterlerini değiştirmek mümkün değil yani sonradan yapılandırma olmuyor tam açıcak olursak 2 yollu karakteristik eğriye sahip bir entegreyi herhangi bir cihaz veya yazılımla 4 yollu karakteristik eğriye sahip bir entegreye çevirmek mümkün olmuyor o yüzden iki cihazda hersey aynı fakat soketde yeri yoksa fader kkullanılmamıssa ses katlarında kullanılan parçaları kontrol etmek gerekir....başka sorular varsa ben burdayım bilgi paylaştıkça güzeldir :nazar::nazar:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
ben teşekkür ederim. simdi söyle bi durum var cihaz aynı olabilir ama ses katında kullanılan entegre farklı olabilir simdi ses katında bulunan entegreler transistorler gibi elektronik elemanların karakterlerini değiştirmek mümkün değil yani sonradan yapılandırma olmuyor tam açıcak olursak 2 yollu karakteristik eğriye sahip bir entegreyi herhangi bir cihaz veya yazılımla 4 yollu karakteristik eğriye sahip bir entegreye çevirmek mümkün olmuyor o yüzden iki cihazda hersey aynı fakat soketde yeri yoksa fader kkullanılmamıssa ses katlarında kullanılan parçaları kontrol etmek gerekir....başka sorular varsa ben burdayım bilgi paylaştıkça güzeldir :nazar::)

Yine çok sağolun :nazar:

Durumu şu şekilde özetlemeye çalışayım : sokete bakar isek 2 ön hoperlör olarak dizeyn edilmiş ( titanyum larda herşey aynı fakat sokette artı 4 adet daha kablo var ses için ) fakat benim soketimde bu 4 kablo yeri boş , ama cihaz üzerinde pinleri mevcut ( Ama daha denemedim ) ;)

Yani bence büyük bir ihtimal ile ana üniteler tüm modellerde aynı fakat donanıma göre soketlerin yapısında ya 2 hoperlör yada 4 hoperlör için kablo tertibatı var.

Bu arada sormak istediğim bir diğer soru ise: Diyelimki hiç bir oluru yok ve sadece 2 çıkışımız mevcut , Bunu 4 hoperlör beslemede kullansak ( tabi hoperlörler orjinal yani düşük watt lı ) olacak ne zararımız olur? ve genelde yapılanlar var anladığım kadarı ile de bir çıkıştan sadece önler diğer çıkıştan ise arkalar besleniyor bunda bir amaç varmıdır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...