İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta Arka Kolon

İbrahim Şafak

Recommended Posts

Okan Kılıçoğlu
Yine çok sağolun ;)

Durumu şu şekilde özetlemeye çalışayım : sokete bakar isek 2 ön hoperlör olarak dizeyn edilmiş ( titanyum larda herşey aynı fakat sokette artı 4 adet daha kablo var ses için ) fakat benim soketimde bu 4 kablo yeri boş , ama cihaz üzerinde pinleri mevcut ( Ama daha denemedim ) ;)

Yani bence büyük bir ihtimal ile ana üniteler tüm modellerde aynı fakat donanıma göre soketlerin yapısında ya 2 hoperlör yada 4 hoperlör için kablo tertibatı var.

Bu arada sormak istediğim bir diğer soru ise: Diyelimki hiç bir oluru yok ve sadece 2 çıkışımız mevcut , Bunu 4 hoperlör beslemede kullansak ( tabi hoperlörler orjinal yani düşük watt lı ) olacak ne zararımız olur? ve genelde yapılanlar var anladığım kadarı ile de bir çıkıştan sadece önler diğer çıkıştan ise arkalar besleniyor bunda bir amaç varmıdır?

ne demek efendim görevimiz :hahahoho:

simdi fader kullanılmıyorsa bilinki o ünite 2 cıkısa sahiptir.. benim bir cok kez yaptıgım bisey parelel baglantı cünki cogu aracta 4 cıkıslı ünite yok.. herhangi bi zararı olmaz amacı 4 cıkıs olmadığı icin paralel baglantı sadece 2 cıkısa 4 hoparlör bağlamıs olunuyo söyle bi durum yüksek watt degerine sahip bi hoparlörse ses kalitesinde belirgin ölcüde bozulma olur yani ünite kaldırmıyo asırı yükü ama normal orjinal hoparlör takarsanız hic bi sıkıntı olmaz ses kalitesinde bozulmayı kesinlikle fark edemezsiniz saygılarımla ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
ne demek efendim görevimiz :blink:

simdi fader kullanılmıyorsa bilinki o ünite 2 cıkısa sahiptir.. benim bir cok kez yaptıgım bisey parelel baglantı cünki cogu aracta 4 cıkıslı ünite yok.. herhangi bi zararı olmaz amacı 4 cıkıs olmadığı icin paralel baglantı sadece 2 cıkısa 4 hoparlör bağlamıs olunuyo söyle bi durum yüksek watt degerine sahip bi hoparlörse ses kalitesinde belirgin ölcüde bozulma olur yani ünite kaldırmıyo asırı yükü ama normal orjinal hoparlör takarsanız hic bi sıkıntı olmaz ses kalitesinde bozulmayı kesinlikle fark edemezsiniz saygılarımla :unsure2:

Tekrardan teşekkürler

peki say çıkışa önleri sol çıkışa arkaları bağlamanın bir yararı mı var :i-ih:

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu

o zaman fader gibi kullanırsınız yani balans ayarından sağ-sol yaptıgınızda sağ-sol yerine ön-arka yapar....diğer türlü sağ cıkışa sağ arka sol cıkışa sol arkayı bağlarsanız o zaman fader gibi yapmaz sağ taraf ön arka dahil bir çalar sol taraf bir çalar secim kullanıcıya bağlı oluyor burda dedigim gibi hiç bir sıkıntısıda olmaz bu durumun aklınıza takılan bir yer olursa yardım için her zaman burdayım :D

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
o zaman fader gibi kullanırsınız yani balans ayarından sağ-sol yaptıgınızda sağ-sol yerine ön-arka yapar....diğer türlü sağ cıkışa sağ arka sol cıkışa sol arkayı bağlarsanız o zaman fader gibi yapmaz sağ taraf ön arka dahil bir çalar sol taraf bir çalar secim kullanıcıya bağlı oluyor burda dedigim gibi hiç bir sıkıntısıda olmaz bu durumun aklınıza takılan bir yer olursa yardım için her zaman burdayım :nazar:

Teşekkürler :D

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...