İçeriğe Yönlendir

Chrysler 300m Nasıldır?sebring Nasıldır?

Fatih Bayram

Recommended Posts

Fatih Bayram

Merhaba,

Chrysler 300M benzinli araç hakkında olumlu-olumsuz bilgisi olan paylaşırsa,

LPG ye uyumlu mudur?

Vergisi falan yüksek biliyorum,fakat motor-yürüyen nasıldır,kronik sorunları var mıdır?

Periyodik bakım-parça-servis bilgisi olan aydınlatırsa çok iyi olur.

300M ile sebring modeli karşılaştırabilir miyiz?teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırdır hocam milli piyangodan para mı çıktı ;)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Kasasına göre hızlanması ve otoyol performansına hayran kaldığımı söyleyebilirim. Yakıt tüketimini merak etmişimdir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Merhaba,

Chrysler 300M benzinli araç hakkında olumlu-olumsuz bilgisi olan paylaşırsa,

LPG ye uyumlu mudur?

Vergisi falan yüksek biliyorum,fakat motor-yürüyen nasıldır,kronik sorunları var mıdır?

Periyodik bakım-parça-servis bilgisi olan aydınlatırsa çok iyi olur.

300M ile sebring modeli karşılaştırabilir miyiz?teşekkürler.

Yakın akrabası olan Grand Voyageri kullandım. Bahsi geçen aracıda inceleme şansım oldu. Motoru uzun kilometrelerce dayanır ancak yağ pompaları hassas.Kalitesi düşük yağ pompa bıçaklarını çabuk bozarak basıncın düşmesine, müşürün göremeyeceği kadar yağ basmaya ve sonunda son piston kolunu az yağlama kadar gidiyor. Nihayetinde yatak sarma kaçınılmaz. Şehir dışı yakıtı öğrendiğim kadarı ile 8-11 litre arası. Parçaları çok uçuk değil ama bir çok yerliye göre tabiki pahalı.3.8 litre araç bakımı 400 tl'yi buluyor.15.000km de bir bakımı var.

Jeep Garage ( bostancı oto sanayi ) ile'de irtibata geçin derim.Alacağınız aracı 100 tl karşılığında Expertiz yapıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

300M'lerin önden duruşuna hastayım tam benim istediğim tip füze gibi ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)

Beni korkutan sorunlu araca denk gelip fazladan masraf,vergisi de indirimle 1650 civarı,onu pek dert etmem de,extra masraf gözümü korkutur.

Parça fiyatları mondeoya göre nasıldır acaba?

Bi de bakımlar için yetkili servis harici nasıl olur,nerede yaptırılır?Karasu da yaşıyorum,periyodik bakım için nasıl yol izlemeliyim?

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Beni korkutan sorunlu araca denk gelip fazladan masraf,vergisi de indirimle 1650 civarı,onu pek dert etmem de,extra masraf gözümü korkutur.

Parça fiyatları mondeoya göre nasıldır acaba?

Bi de bakımlar için yetkili servis harici nasıl olur,nerede yaptırılır?Karasu da yaşıyorum,periyodik bakım için nasıl yol izlemeliyim?

Yetkli servis harici müdahale yapacak kişinin ancak aracı tanıması ile olur. Aracı tanımayan için müdahale sıkıntıdır.Extra masraf olup olamıyacağı detaylı expertiz sonucu ortaya çıkacaktır.

Dip not: 6 silindir için buji + kablo seti 450 TL. Parça fiyatlarını varın kıyaslayın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4lastik fiyatını sorun yeterli bence. Güzel görünüyor ama içi ufacık (nispeten)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
4lastik fiyatını sorun yeterli bence. Güzel görünüyor ama içi ufacık (nispeten)

Lastik fiyatları inç ve modele göre değişmiyor mu,anlayamadım :)

Görüntü gerçekten heybetli,içini o kadar bilmiyorum,mondeo kadar olsa yeterli.

Benim asıl sıkıntım;ne bileyim kimi araç grupları tavsiye edilmez,sorunludur,zırt pırt bozulur vs...O araçlar sınıfında mı,yoksa dayanıklı ve sorunsuz araçlar mıdır?

300m e binip sanayi sanayi dolaşmak istemem açıkçası...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Eşek kadar teker var hocam, tanesi 300-400 lira yapar sadece lastik. :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Lastik fiyatları inç ve modele göre değişmiyor mu,anlayamadım :D

Görüntü gerçekten heybetli,içini o kadar bilmiyorum,mondeo kadar olsa yeterli.

Benim asıl sıkıntım;ne bileyim kimi araç grupları tavsiye edilmez,sorunludur,zırt pırt bozulur vs...O araçlar sınıfında mı,yoksa dayanıklı ve sorunsuz araçlar mıdır?

300m e binip sanayi sanayi dolaşmak istemem açıkçası...

Fatih bey hepsi bir yana kupon araç alıyorsunuz.Ha deyince satılamayacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Söyleyecek söz bulamıyorum ancak anadoluda nerde bir meyhane bar pavyon görsem önünde bunlardan oluyor. Pavyon mu açılacak? :D

20-40 arası macera hobi aracı arıyorsanız mersedes bakın.

Şurda hoş şeyler yazılmış:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=300m

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Fatih bey hepsi bir yana kupon araç alıyorsunuz.Ha deyince satılamayacaktır.

Maalesef benim beğendiğim hiçbir arabanın 2.eli iyi olmuyor.

ama her malın bi alıcısı bulunur,satılır ama biraz zaman alır.Zaten 2.eli kuvvetli olsa fiyatları daha yukarda olurdu sanırım.

Söyleyecek söz bulamıyorum ancak anadoluda nerde bir meyhane bar pavyon görsem önünde bunlardan oluyor. Pavyon mu açılacak? :p

Sanırım siz aracı başka bi araçla karıştırdınız. :D

Bende anadoluda yaşıyorum ama hiçbir bar-pavyon önünde 300m görmedim :)

Eşek kadar teker var hocam, tanesi 300-400 lira yapar sadece lastik. :(

Evren hocam bende de 17 jant var,arabayı ilk aldığımda lastikleri değiştirmiştim,lassa tanesi 250TL'den.

450 tl ye kadar farklı markaların vardı.

Söyleyecek söz bulamıyorum ancak anadoluda nerde bir meyhane bar pavyon görsem önünde bunlardan oluyor. Pavyon mu açılacak? ;)

Şurda hoş şeyler yazılmış:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=300m

Şimdi 3-5 vatandaş oraya bişeyler yazmış diye onları mı baz alalım.

Her araç için bu tür yakıştırmalar yapılabilir.

Sonuçta mercedese de çok farklı profilde insan biniyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Mondeo ile parça fiyatı karşılaştırması çok yerinde olmaz. MK3 mondeo parça fiyatları focus'dan ucuz ve çok daha sorunsuz bir araçtır. Herford'dan Rauf usta mk3'ler için "Bizi emekli ederdi. Yenilendiği iyi oldu demiştir." :i-ih2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fatih Bey imzama bakarsanız 90 model LeBaron yazar. Sebring öncesi araçtır. Bu araçtan kullandım ve memnun kalmadığım için hemen sattım. O zaman için convertible idi ve motor mitsubishi olmasına rağmen sorunları vardı. Aracın ne olduğunu iyi biliyorum ama siz de Sakarya'dasınız yani orada alkol felan bile satılmıyordur :D

Şaka bir yana birkaç yerde bu şekilde 300m görmüşlüğüm vardır. Genelde kasabanın zengin ailesinin gece hayatı olan oğullarına düşer bu tarz otolar. ben gördüğümü söylerim, egeliyim.

ekşisözlük tabii ki ciddiye alınacak diye yazmadık ama güzel yazmış adamlar. Bence okumakta fayda var. Ayrıca orda yazan hemen herşey bazı şeylerin arka planındaki duyguları açığa vurur. bence orada da vurmuş.

Bir öğrencimin şirketinin kendi makam arabası 300m vardı ve pek memnun değildi. Özellikle sıfır almıştı ve çok büyük zararla sattı.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Fatih Bey imzama bakarsanız 90 model LeBaron yazar. Sebring öncesi araçtır. Bu araçtan kullandım ve memnun kalmadığım için hemen sattım. O zaman için convertible idi ve motor mitsubishi olmasına rağmen sorunları vardı. Aracın ne olduğunu iyi biliyorum ama siz de Sakarya'dasınız yani orada alkol felan bile satılmıyordur :D

Şaka bir yana birkaç yerde bu şekilde 300m görmüşlüğüm vardır. Genelde kasabanın zengin ailesinin gece hayatı olan oğullarına düşer bu tarz otolar. ben gördüğümü söylerim, egeliyim.

ekşisözlük tabii ki ciddiye alınacak diye yazmadık ama güzel yazmış adamlar. Bence okumakta fayda var. Ayrıca orda yazan hemen herşey bazı şeylerin arka planındaki duyguları açığa vurur. bence orada da vurmuş.

Bir öğrencimin şirketinin kendi makam arabası 300m vardı ve pek memnun değildi. Özellikle sıfır almıştı ve çok büyük zararla sattı.

Mehmet bey,

Siz büyük ihtimalle bi barın önünde 300m den inen 3-5 genç görmüşünüz,davranışları da sizin pek hoşunuza gitmemiş,300m deyince direk bu olayla bağdaştırıyosunuz ve aklınıza o sahne geliyor :D

Bana göre de 300M e belli bi yaş üstü biner gibime geliyor,belki de benim bilinçaltımda da o vardır :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu arada chrysler LHS (300m amerika benzer versiyonu) ablamda vardı amerikada geçen yıla kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şimdi bu konuda aslında özel bir durum sözkonusu ve tartışmaya açılabilir genel anlamda.

Az bulunan yeni amerikan ve avrupa D-E segmenti araçlar ve büyük SUV araçlar, sıfır olarak oldukça zengin kişiler ya da şirketler tarafından alınıyor ve genellikle kapalı garajda vb birkaç yıl, bazen 7-8 yıl kullanılıyor. Bu araçlar daha sonra ekonomik ömürlerini tamamladıkları zaman 20-30 bin liralara geriliyorlar. Bu andan itibaren bu araçların müşterileri farklı gelir düzeyindeki insanlar olmaya başlıyor. Problem ise burada. 20 bin lirası olan bir kişinin bu tarz bir araç alması için özel merakı olması gerekiyor. Yoska hiçbir şekilde optimizasyon ile bu açıklanamaz. merakı yoksa biraz hava yapayıma geliyor ki (kesinlikle buradaki arkadaşları kastetmiyorum) bu hava aslında bu araçların ikinci eldeki kullanım demografisine baktığımızda bence eksi derecede. Bu nedenle bendeki pavyon imajı oluşuyor. Bu tarz akrabalarımdan biri memlekete gittiğimde convertible rover 216 almıştı. "Abi sen ne yaptın" dedim. Sonuçta birkaç ay bindi sevmedi sevilmedi.

Mersedes kısmen meraklısı olabilen araç olduğundan daha az göze batıyor ve ayrıca parça bakım derdi olmaz.

NAdir bulunan D-E segmenti araçlar yahut range rover vb araçlara tip takıp "kaç kuruş yakıyor" şeklinde optimizasyon düşüncesi pence mantıksız. Bu taraz araçlar çok güçlü motoru varsa alınabilir ve hobi amaçlı ikinci araç olur. pazar günü gezilir. İmaj sorunu ise devam eder çünkü herkes "kaça aldın bunu ikinci eli ucuza mı kapattın, pert kaydı mı vardı" diye sorar durur. Benim görüşüm bu ama lütfen genel anlamda söyledim, kimseyi kırmak istemiyorum. Burası otomobil forumu herkes meraklı olduğundan araçlara ilgi duyar. Biz farklıyız. Piyasa gözlemim bu benim.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-40927040/detay

km orjinal mi diye sordum inanması güç ama orjinal dendi.

Ben birtek şu otomatik şanzumanın üzerindeki bez gibi olan şeye takıldım,o ne olabilir acaba :nazar:

Eğer km doğruysa süper.

Belki vites kolu aşınmasın diye olabilir adam titiz adam belli teyp altında ki gözün düzenli olmasından belli,güzel araç :good1::blush:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
300M için pek adil olmamış bu yorum bence.

Son dönem amerikalılar kalite konusunda epey eleştiriyor, kalite derken plastik kalitesi ve işçilik. Yoksa zaten çok heybetliler. Adamlar zaten Hyundai, Honda, Toyota .. vs güvenilir ve az sorun çıkarıyor diye bakıyorlar. ( Son zamanlara Toyota da güven kaybetti.)

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...