İçeriğe Yönlendir

Ali'nin Geyikleri

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver
bir daha ford almıycam. multijet motor bile tdci den kat be kat daha üstün.alırsın ford olursun lord lafını kim demişse halt etmiş.

Uzun dönem kullanacak iseniz 120 Bg full+full esp'li cam tavanlı 17 jantlı vs vs Bravo almanızı tavsiye ederim Hemde 5 sene garantisi var.

Garanti bitine kadarda kafaya takmadan keyifle binersiniz, performansıda olukça iyi

Çok geçmiş olsun. Keşke uzun dönemli garanti olsaydı.

Evet bencede M-Jet dizeller daha sağlam Tdci motora göre. Arıza istatistikleride öyle diyor. Patlamayan hortumu nerdeyse yok galiba bu motorun.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Uzun dönem kullanacak iseniz 120 Bg full+full esp'li cam tavanlı 17 jantlı vs vs Bravo almanızı tavsiye ederim Hemde 5 sene garantisi var.

Garanti bitine kadarda kafaya takmadan keyifle binersiniz, performansıda olukça iyi

Evet bencede M-Jet dizeller daha sağlam Tdci motora göre. Arıza istatistikleride öyle diyor. Patlamayan hortumu nerdeyse yok galiba bu motorun.

Evet 5 yıl garantili dizel alınır , rahat rahat bilinir. 5 yıl sonra diğer sahibi düşünür. Nasıl olsa ülkemizde ikinci eller çok kıymetli.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

abi sen iyicene Fiat çı oldun ya :good1: ESP li bir Bravo en az 39 Bin TL. Birde Focus TDCI ye bakmak lazım aynı paralara

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
M-Jet daha iyi diyen Sayın Elöver, hangi verilerle hangi yönüyle daha iyi açıklayabilir mi acaba rica etsek.. :good1::)

Sn. Herr Toker, sizi mi kırcam hemen açıklayayım : )

Daha güçlü, 120 bg 290 nm...

Adı daha şık, Multi-Jet :)

Çok daha az sorunlu...

Fiat Powertrain tarafından üretilmesi (markayı korumam lazım :D )

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Sn. Herr Toker, sizi mi kırcam hemen açıklayayım : )

Daha güçlü, 120 bg 290 nm...

Adı daha şık, Multi-Jet :)

Çok daha az sorunlu...

Fiat Powertrain tarafından üretilmesi (markayı korumam lazım :D )

Nasıl daha az sorunlu Herr Elöver, hangi istatistik hangi veri, bunu soruyorum...Piyasada kaç M-jet motorlu araba kaç Tdci motorlu araba var ? Kaçı motoru yemiş nasıl yemiş, yoksa sana sadece adı mı sorunsuz geliyor ? :)

İstediğin sorudan başlayabilirsin...:good1:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Nasıl daha az sorunlu Herr Elöver, hangi istatistik hangi veri, bunu soruyorum...Piyasada kaç M-jet motorlu araba kaç Tdci motorlu araba var ? Kaçı motoru yemiş nasıl yemiş, yoksa sana sadece adı mı sorunsuz geliyor ? :)

İstediğin sorudan başlayabilirsin...:good1:

Herr Toker;

1- İstatistik Kurum memurumuyum ben ? Ne biliyim araç arıza ornalarını ? ADAC'a soralım onlar bilir.

Motora anahtar değmeden 3oo.ooo km 4oo.ooo km yapan m-jet taksiler dolu.

2- M-Jet motorun başarısını, 1300 cc olsun 1600 cc olsun 2000 cc olsun, tüm dünya şapka çıkarıyor.

Tenekeci fransızların yaptığı HDi motor değil bu, harbi italyan alın teri, işçiliği, sanat eseri.

3- M-Jet adı da fonetik olarak insana güven veriyor, iç huzuru sağlıyor. Uçak hissi veriyor jet takısı vs vs vs...

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

abi bence sen simdi bi tsı al :D:D bide onu dene. alırsın ford olursun cort :D cok büyük arıza yapmaz fordlar ama küçük seyler coktur (hortum .elektrik vs )

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Taksicileri emsal gösterme bana lütfen, 300-400k km. yanında mı dolaştın diye sorarım...:D Ayrıca onların arabadan memnun kalmama gibi bir şansları yok...Her araba kısa sürede yaparsa o kadar km. yi sorunsuz yapar..Ayrıca motordan güç almak o kadar zor değil, bg. gücünü de motor iyi diye bize yutturmaya kalkışma bu iki...Ford zero emission derken senin Fiat geleceğimizi zehirliyordu canım...Tdci motorda kendi halinde yeterli bir motordur ama m-jetten t-jetten çok çok kötü değildir, Sayın Elöver...:D

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım

Birde arkadaşlar bence bu; yılın motor ödülünü aldı lafı boş.yani körler sağırlar birbirini ağırlar.fordun yada fiatın motoru bmw veya mercedesten dahamı iyiki hep ödülü bunlar alıyor?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

İtalyan arabası Lambodur, Ferrari'dir, Alfa'dır. Fiat İtalyanın Şahinidir, Kartalıdır doğanıdır :good1:

Şimdi Kos kocaman Ford Company Motors ile kıçı kırık fiatı yarıştırıyorsunuz ya daha ne diyim bilemedim :D

Taksiciler fiatı bayıldıklarından almıyorlar ucuz diye alıyorlar. Ford'un taksi olacak modeli yok onların kafasına göre :)

Ford her segmentten araba, kamyon, çekici, vs vs üretiyor. Adamlar alışık değil böle küçük araba yapmaya. Alışmışlar amerikan harikaları yaratmaya. Eee haliyle sorunlar çıkabiliyor :D

Birde arkadaşlar bence bu; yılın motor ödülünü aldı lafı boş.yani körler sağırlar birbirini ağırlar.fordun yada fiatın motoru bmw veya mercedesten dahamı iyiki hep ödülü bunlar alıyor?

Hacim-güç-emisyon değerlerine göre veriliyor sanıyorum ki bu ödüller. Yoksa nerdeee :) Hoş ford'un devasa çok güçlü motorları var :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım
İtalyan arabası Lambodur, Ferrari'dir, Alfa'dır. Fiat İtalyanın Şahinidir, Kartalıdır doğanıdır :)

Şimdi Kos kocaman Ford Company Motors ile kıçı kırık fiatı yarıştırıyorsunuz ya daha ne diyim bilemedim :good1:

Taksiciler fiatı bayıldıklarından almıyorlar ucuz diye alıyorlar. Ford'un taksi olacak modeli yok onların kafasına göre :)

Ford her segmentten araba, kamyon, çekici, vs vs üretiyor. Adamlar alışık değil böle küçük araba yapmaya. Alışmışlar amerikan harikaları yaratmaya. Eee haliyle sorunlar çıkabiliyor ;)

Hacim-güç-emisyon değerlerine göre veriliyor sanıyorum ki bu ödüller. Yoksa nerdeee ;) Hoş ford'un devasa çok güçlü motorları var :)

Hocam olay ford la fiatın kapışması değil.eminim bu forumda herkes fordun fiattan üstün araba olduğunu bilir.sorun sadece fiat gibi vasat bir markanın mutijet motorunun,ford gibi iyi markanın Tdci motorundan daha az sorun çıkarması.fordun üst yapısı malzemesi kaliteli ama maalesef motoru iyi değil.her an ne sorun çıkaracak diye paranoyak olduk çıktık.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
İtalyan arabası Lambodur, Ferrari'dir, Alfa'dır.

Unutma ki Ferrari Alfa ve Lancia'yı üreten de FİAT'dır. Aynı zamanda sahibidir. :good1:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Hocam olay ford la fiatın kapışması değil.eminim bu forumda herkes fordun fiattan üstün araba olduğunu bilir.sorun sadece fiat gibi vasat bir markanın mutijet motorunun,ford gibi iyi markanın Tdci motorundan daha az sorun çıkarması.fordun üst yapısı malzemesi kaliteli ama maalesef motoru iyi değil.her an ne sorun çıkaracak diye paranoyak olduk çıktık.

Daha önceden de dediğim gibi biraz şans meselesi. Ben 150binkm hiç dikkat etmeden sadece düzenli ve kısa aralıklı bakımla hiç sorun yaşamadım. Siz dikkat ettiğiniz halde sorun yaşamışsınız. Olmaz diye birşey yok. Mercedes-Bmw motoru da sorun çıkarabilir. Ben bir sürü fiat araba da gördüm 60-70binde turbosu cayır cayır öten. Ama dediğiniz gibi 300bin gidende var. Keza her marka için böyle şeyler olağandır.

Ford'un savunuculuğunu yapmıyorum yani. Belki aldığınız araba mutijet bir linea olup turbo arızasıyla burda konuda açabilirdiniz yani.

Unutma ki Ferrari Alfa ve Lancia'yı üreten de FİAT'dır. Aynı zamanda sahibidir. :)

Fiat adı altında çıkmıyor ama ;) Fiat diye çıkanlar cacık artıkları :good1:

Bu arada fiat düşmanı değilim, ford fanatiğide değilim. İşime hangisi gelirse onu alır kullanırım. Ama fiat bana göre değil arkadaş ;)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytaç Göksu
(düzenlendi)

Yiğidi öldürelim ama hakkını da verelim Fiat multi jet motor Ford Tdci den en az bir gömlek üstün ve dayanıklı. Ha bende TDCI sahibiyim ama fanatikliğe gerek yok....Ayrıca begenmedigimiz Fiat Ali Elöver arkadaşın dediği gibi İtalyan devlerinin babası hatta birçogunun da sahibi bir firmadır.

Kişisel fikrime gelince Fiesta ve muadili olan Fiat araçlar için konuşuyorum

1-)Alırken Ford pahalı , Fiat ucuz

2-)Ford yedek parça Fiattan yine pahalı

3-)Multijet daha sorunsuz Tdci daha sorunlu

4-)Ford motor harici aksam kaliteli, fiat motor harici aksam daha kalitesiz

5-)Ford da konfor düşük (içeriye ses alıyo hertarafından takırtılar geliyor gibi) , fiattada konfor düşük aynı şekilde ses ve tıkırtı bol

6-)İkinci elde ikiside iyi

7-)Ford görüntü ve prestij bakımından fiattan çok daha üstün

8-)Multijet motor daha dayanıklı

Bence yukardaki verilere göre Fiyat/Performas/Dayanıklılık olarak Fiat ağır basıyor

Peki niye Fiat almadın diyecek olursanız 7. madde benim için agır bastı derim saygılarımı sunarım!!!

tarihinde Ayta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ford' da epey bir Amerikan devinin babasıydı, İngiliz babalardan da vardı ekipte...Ne oldu, kime faydası oldu, sormak lazım ? :good1:

Yorum bağlantısı
Aytaç Göksu
(düzenlendi)

marka fanatizmi degil ben fiatı begenmiyorum almakta istemem oyuzden Ford aldık zaten ama problemi cok sırala sırala bitmiyor....üzüyor insanı

aslın da buradaki sorun beklentilerden kaynaklananıyor insanlar ford alırken alman araçlarındaki kalitenin benzeri bir kalite bekliyorlar , fiat alanlar ise ne aldıgını biliyorlar beklentileri asla alman araçları gibi bişey olmuyor

tarihinde Ayta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Fiat adı altında çıkmıyor ama :) Fiat diye çıkanlar cacık artıkları :D

Çok çok yanlışsın. Adam TÜM DÜNYANIN gözünün önündeki F1 organizasyonunda Ferrari Fiat'ındır diye basbas bağırıyor.

Bak bakalım Ferrarinin burnuna, ferrari yazısının üstünde ne yazıyor ;) Kandırmayın kendinizi boşa, dünyanın en iyi süper sporlarını Fiat yaptırıyor.

2004-Ferrari-F1-Car.jpg

ferrari_f2007_launch_6.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çok çok yanlışsın. Adam TÜM DÜNYANIN gözünün önündeki F1 organizasyonunda Ferrari Fiat'ındır diye basbas bağırıyor.

Bak bakalım Ferrarinin burnuna, ferrari yazısının üstünde ne yazıyor :D Kandırmayın kendinizi boşa, dünyanın en iyi süper sporlarını Fiat yaptırıyor.

Zaten kendisi yapamaz ancak yaptırır....Onlarda zaten paraya bakar, ver parayı süper sporu yaptır...Yapsa ya şöyle Mustang gib bir efsane kendi bünyesinde...;)

Fiat_Coupe_vl_blue.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Yiğidi öldürelim ama hakkını da verelim Fiat multi jet motor Ford Tdci den en az bir gömlek üstün ve dayanıklı. Ha bende TDCI sahibiyim ama fanatikliğe gerek yok....Ayrıca begenmedigimiz Fiat Ali Elöver arkadaşın dediği gibi İtalyan devlerinin babası hatta birçogunun da sahibi bir firmadır.

Kişisel fikrime gelince Fiesta ve muadili olan Fiat araçlar için konuşuyorum

1-)Alırken Ford pahalı , Fiat ucuz

2-)Ford yedek parça Fiattan yine pahalı

3-)Multijet daha sorunsuz Tdci daha sorunlu

4-)Ford motor harici aksam kaliteli, fiat motor harici aksam daha kalitesiz

5-)Ford da konfor düşük (içeriye ses alıyo hertarafından takırtılar geliyor gibi) , fiattada konfor düşük aynı şekilde ses ve tıkırtı bol

6-)İkinci elde ikiside iyi

7-)Ford görüntü ve prestij bakımından fiattan çok daha üstün

8-)Multijet motor daha dayanıklı

Bence yukardaki verilere göre Fiyat/Performas/Dayanıklılık olarak Fiat ağır basıyor

Peki niye Fiat almadın diyecek olursanız 7. madde benim için agır bastı derim saygılarımı sunarım!!!

şaka bir yana;

Elinize sağlık Aytaç Bey, 10 numara tespitler. Sadece tıkırtı konusunda Fiat çok çalışmış, yeni nesilleri denemenizi tavsiye ederim. Denk model Fordlardan üstünler.

Prestij ve uzun ömür, kalite tartışmasız şekilde Ford üstün.

Aktif güvenlik, motorlar, donanım ve ulaşılabilir aksesuar olarak ezici şekilde Fiat üstün.

Denk model araçlarda Ford alırım, ama şu an sahip olduğum özelliklere, motora, aktif güvenlik donanımına sahip bir Fiesta veya Focus yok, o yüzden tercihim Ford Focusu satıp GP T-jet almak oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Zaten kendisi yapamaz ancak yaptırır....Onlarda zaten paraya bakar, ver parayı süper sporu yaptır...Yapsa ya şöyle Mustang gib bir efsane kendi bünyesinde...:)

Hırrr :D;):)

Fiat 500 :) Bu da bizim efsane...

tumblr_kuvdmeHUWm1qzmrre.jpg

fiat-500-abarth-essesse-official-img_4.jpg

fiat_500_abarth_2.jpg

fiat_500_abarth_open_edition_image006.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fiat_Coupe_vl_blue.jpg

Serkan, Lada Vega'ya benzettim...

Rus malı mı bu araba :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Serkan, Lada Vega'ya benzettim...

Rus malı mı bu araba :D

RESİM GELİYOR. 2 msj sonra tam sürüm.

Downloading.....

Downloading.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
RESİM GELİYOR. 2 msj sonra tam sürüm.

Downloading.....

Downloading.....

Len Serkan, Fiyat'mış ya bu araba... Niye söylemiyorsun... :D

Güzel arabaymış...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...