İçeriğe Yönlendir

Navitech Qx-b512 Primo Mu Next Ye-ga4624 Primo Mu?

Mahmut Şahin

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Emmi X-Calibur la görüştüm biraz önce senin istedeğin, cihazda il ilçeye ne kadar uzaklık var nerden nasıl görebiliriz diye bişi istemişsin, unutmamış, üzerinde çalışıyormuş bitince haber verecek :shok:

Allah Murad'ımın ne muradı varsa versin.. :angry:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Aminnnnnnn diyelim, iki Muradın sayesinde, ekranlarımız canlandı, cihazı kurcalarken zevk alarak kurcalıyorum inan :angry:

arkadaşlarda navigasyon cihazlarında istedikleri bir özellik varsa buraya veya başka bir konumu olur artık bilemiyorum gelecek sürümde ekletmeye çalışrız eğer olabilecek birşey ise :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aminnnnnnn diyelim, iki Muradın sayesinde, ekranlarımız canlandı, cihazı kurcalarken zevk alarak kurcalıyorum inan :angry:

Bülent Bey bu tür şeylere tepkili olsa da.. Sayelerinde ben de çok keyifli yolculuklar yapıyorum.. Standart veriler çok yetersiz.. Hele primo, 3 veri dışında veri almak imkansız..

Bu istediklerim de olursa, Denizli üstünden İstanbul'a kadar test ederim cihazı :shok:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Bülent Bey bu tür şeylere tepkili olsa da.. Sayelerinde ben de çok keyifli yolculuklar yapıyorum.. Standart veriler çok yetersiz.. Hele primo, 3 veri dışında veri almak imkansız..

Bu istediklerim de olursa, Denizli üstünden İstanbul'a kadar test ederim cihazı :)

emmi bu iş şuna döndü :) benim gösterge işine :lol: arabada anlık yakıt görme var ama koydukları gösterge de bu özelliği göremiyorsun, yeni gösterge taktım 5-6 satır hepsini görüyorsun şimdi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi bu iş şuna döndü :) benim gösterge işine :) arabada anlık yakıt görme var ama koydukları gösterge de bu özelliği göremiyorsun, yeni gösterge taktım 5-6 satır hepsini görüyorsun şimdi :lol:

Aynen abi.. :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin
Murat Hocam ömür boyu güncelleme denen olay cihazın ömrü nereye kadar giderse, 3-5 10 yıl şansına ayrıca bu konuyla ilgili yazılanları aşağdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_43397417/tm.htm

Emmi Mustafada primo var bildiğim kadarıyla.

abi bu Murat ben miyim? yoksa başkası da ben kendim mi zannediyorum Murat'ı. şayet kastettiğiniz kişi ben isem ben Mahmut'um ama sen istersen Murat deyincede ben yine kendimi anlayayım. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

X-Calibur ile karıştırmış Lokman Abim..

Zaten dün başka şeyleri de karıştırmış.. E yaşlandı artık, kusuruna bakayın :good1:

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

yok abi estağfirullah. ben Lokman abinin kusuruna nasıl bakıyım. sen bakmışsın zaten. :good1: bundan sonra Lokman abi murat dediği zaman ben hemen bana diyor şeklinde algılayıp esas duruşa geçerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim üyelerimiz anlayışlıdır.. Ne demek istediğimi anlamışlardır.. Bir harf eksik diye sorun çıkarmazlar...

Bakınız Mahmut Bey'e..

Murat diye seslenince dönüp bakacak bundan sonra..

Önemli olan iletişimdir..

Ayrıca, insanoğlu beşerdir, elbet bir gün şaşar... O zaman görüşürüz seninle. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Köse.
(düzenlendi)
Emmi X-Calibur la görüştüm biraz önce senin istedeğin, cihazda il ilçeye ne kadar uzaklık var nerden nasıl görebiliriz diye bişi istemişsin, unutmamış, üzerinde çalışıyormuş bitince haber verecek :)
Allah Murad'ımın ne muradı varsa versin.. :p

Selam, Misafir olarak bakınca Fotolar yokmuş meğersem, yüzünüzü görebilmekte yazılarınızı okuyabilmek kadar güzelmiş :) Mehmet abi, Lokman abi ile ulaştırmıştım dün, sizin talebi unutmadım bakalım inşallah bişiler yapabiliriz.Dolaylı bir yol olsa bile olacak gibi ama bakalım nasip :)

Herkesle tanıştığıma memnun oldum.Selamlar ve Saygılar

NOT: Murat KÖSE isimli bir arkadaşımız kayıtlı olduğu için kusura bakmayın sonuna NOKTA koymak zorunda kaldım. orjinali NOKTASIZ :)

tarihinde Murat K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
abi bu Murat ben miyim? yoksa başkası da ben kendim mi zannediyorum Murat'ı. şayet kastettiğiniz kişi ben isem ben Mahmut'um ama sen istersen Murat deyincede ben yine kendimi anlayayım. :)

Mahmut hocam çok özür diliyorum, emminin dediği gibi yaşlandım :)

X-Calibur ile karıştırmış Lokman Abim..

Zaten dün başka şeyleri de karıştırmış.. E yaşlandı artık, kusuruna bakayın :p

:good1: haklısın emmi :p

yok abi estağfirullah. ben Lokman abinin kusuruna nasıl bakıyım. sen bakmışsın zaten. :p bundan sonra Lokman abi murat dediği zaman ben hemen bana diyor şeklinde algılayıp esas duruşa geçerim.

estafurullah Mahmut hocam :)

Kendisi cok genç olduğu için öyle genç diliyle yazar bazı şeyleri....(Hakan'la sadece döner yedik etkisi uzun sürüyor demekki)

:)

Bizim üyelerimiz anlayışlıdır.. Ne demek istediğimi anlamışlardır.. Bir harf eksik diye sorun çıkarmazlar...

Bakınız Mahmut Bey'e..

Murat diye seslenince dönüp bakacak bundan sonra..

Önemli olan iletişimdir..

Ayrıca, insanoğlu beşerdir, elbet bir gün şaşar... O zaman görüşürüz seninle. :)

:good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 Aya Subaru Outback Boxer diesel Türkiye'ye gelecekmiş.Biraz önce konuştum...Ben seni bir de o zaman götüreyim

2.0 mı 3.0 mı :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Murat hoşgeldin abim seni görmek güzel :)

şu an Bursadan bir arkadaşımız gelmiş, onun yanına gidiyorum gelince görüşürüz :p

Yorum bağlantısı
Murat Köse.
(düzenlendi)
Murat hoşgeldin abim seni görmek güzel :)

şu an Bursadan bir arkadaşımız gelmiş, onun yanına gidiyorum gelince görüşürüz :p

Hoşbulduk abi,Nasipse inşallah :) Allah yolunuzu açık etsin abi,

tarihinde Murat K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Herkesle tanıştığıma memnun oldum.Selamlar ve Saygılar

NOT: Murat KÖSE isimli bir arkadaşımız kayıtlı olduğu için kusura bakmayın sonuna NOKTA koymak zorunda kaldım. orjinali NOKTASIZ :p

Murat Bey, Hoşgeldiniz..

Şuradan yardım alarak, avatarınızı yükleyinde biz de sizi görelim :)

Yorum bağlantısı
Murat Köse.
Murat Bey, Hoşgeldiniz..

Şuradan yardım alarak, avatarınızı yükleyinde biz de sizi görelim :)

Hoşbulduk abi de, ben bir yere foto yüklemiştim ama yüklediğim yer Avatar değilmiş demekki :) Ekskavatör üstündeki benim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hoşbulduk abi de, ben bir yere foto yüklemiştim ama yüklediğim yer Avatar değilmiş demekki :) Ekskavatör üstündeki benim :)

Profilde iki farklı fotoğraf yükleme yerimiz var..

Birisi avatar, diğeri üye resmi tabir ettiğimiz yer...

Genelde karıştırılıyor. İlk karıştıran sen değilsin :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında ben yukarda birkaç yerde beşmişim ama sen görmemişsin.

Görürüm de, Hakan'laşmam :)

Yorum bağlantısı

Bugün Next ilginç birşey yaptı.

Ankara'dan Ürgüp'e giderken, Kırıkkale, Kırşehir üzerinden yönlendirdi.

Nevşehir'den dönüşte, Aksaray, Şereflikoçhisar üzerinden getirdi.

Gidiş te, dönüşte hızlı rotaya göre ayarlıydı. İlk defa iki ayrı rotadan seyehat ettik Next ile.

Bu arada Mehmet Bey ile de yüzyüze tanışmış olduk. İlginize tekrar teşekkrü ederim Mehmet Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Gidiş te, dönüşte hızlı rotaya göre ayarlıydı. İlk defa iki ayrı rotadan seyehat ettik Next ile.

Bu arada Mehmet Bey ile de yüzyüze tanışmış olduk. İlginize tekrar teşekkrü ederim Mehmet Bey.

Saygılarımla.

nexti naviteki bilmem ama her sene Nevşehir'den yazın geçerim ve o memleketten her geçmemde yüz yüze bile görmediğim halde aklıma Mehmet ÖZYÜREK abi aklıma gelir. hatta 2 ay önce yine Nevşehir'den geçerken yanımdaki arkadaşa da bu durumu söyledim ve arkadaşta şaşırdı. ama bu sene inşallah bir sürpriz düşünüyorum inşalah kendilerine.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Aminnnnnnn diyelim, iki Muradın sayesinde, ekranlarımız canlandı, cihazı kurcalarken zevk alarak kurcalıyorum inan :)

arkadaşlarda navigasyon cihazlarında istedikleri bir özellik varsa buraya veya başka bir konumu olur artık bilemiyorum gelecek sürümde ekletmeye çalışrız eğer olabilecek birşey ise :)

Lokman abi Oğuzhan tutturdu ,bizde arabanın arkadan fotosunu çekelim gönderelim de bizimkinin fotosunuda yüklesinler diye ;şu an turuncu Hb.focusla idare ediyoruz. :):)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Adnan Murat Onat arkadaşımıza rica ederiz. bu konuyla ilgili bölüm vardı oğuzhan biliyordur Muratın sitesinde emmide eklemişti resim. oraya eklesin resmi, bende söylerim :)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

23012011124.jpg

cihaz elime ulaştığında navigasyonu resimde kutu içine alığım yere bağlamayı düşünüyorum. fakat sadece düşünceden ibaret. bu işi nasıl beceririm, nasıl yaparım, icat peşindeyim. aslında işin mekanik kısmıyla ilgili fleksibl mikrofon tutacakları vs. gibi bir aygıt düşüncem var ama asıl mesele o işaretlediğim kısım normalde telefon için yapılmış. acaba oradan navigasyona nasıl olurda enerji çekebilirim, veyahutta oradaki enerji navigasyonu çalıştırır mı?

cihazın normalde çakmaklıktan çalıştığnı bilmediğimi düşünen olursa ise neredeyse darılırım. :) ama bu icadı beceremezsem çaresizlikten vantuzla ön cama yerleştiriveceğiz ne yapalım. ama bu işin bir yolu olmalı diyorum kendi kendime. hem o işe yaramaz telefon kısmını da aktifleştirip, her arabaya binenin bu ne sorularından ve bilmiyorum demekten de kurtulmuş olurum sayenizde. şimdiden iyi fikirler diler, teşekkürlerimi, saygılarımı sunarım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mahmut hocam dediğiniz yerden yüzde 70 kapasite ile çalışır diyorum:) yüzde 30 luk pay ise dar sokaklara girdiğinizde uydu görememe sorunu olacaktır. en uygun yer bence kendi ayaklarıyla ön cama yapıştırmak işiniz bittiğindede çıkarıp saklamak.enerji için ustalar yorum yapsın, yalnız şunu söylüyeyim cihaz devamlı şarjda kalmasın dolunca fişini çıkarın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saygılarımla.

O yol bildiğim kadarıyla düzgün ve kısa abi..

Geldiğinize de çok sevindim.. Her zaman kapım açıktır..

nexti naviteki bilmem ama her sene Nevşehir'den yazın geçerim ve o memleketten her geçmemde yüz yüze bile görmediğim halde aklıma Mehmet ÖZYÜREK abi aklıma gelir. hatta 2 ay önce yine Nevşehir'den geçerken yanımdaki arkadaşa da bu durumu söyledim ve arkadaşta şaşırdı. ama bu sene inşallah bir sürpriz düşünüyorum inşalah kendilerine.

Şehir içinden geçiyorsan 300 metre uzağımdam, çevre yolundan geçiyorsan 1 km uzağımdan geçiip gidiyorsun demekki..

Bir gün gel ve şaşırt beni ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...