İçeriğe Yönlendir

Aracınız Hakkında Sadece Sizin Bildiğinizi Sandığınız özellikler

Samet Karabulut

Recommended Posts

Servet Aydın

Tüüüü yazıklarım olsun sizin gibi Ford severlere :crazy: Heriflere bak ya..Sevdalanmış Ford almış özelliklerini bilmiyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
comfortlarda bu özellik yok galiba,akşam denedim bi atraksiyon olmadı.

bende denedim bende de olmadı.. sanırım bunun olması için global kapama olması lazım..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
comfortlarda bu özellik yok galiba,akşam denedim bi atraksiyon olmadı.
bende denedim bende de olmadı.. sanırım bunun olması için global kapama olması lazım..

benim araç makyajlı f1 ghia bende var ama sizin araçların kitapçıklarına bakmak lazım. muhtemelen servis yazılım yüklemesi yapabilir bu özellik için.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
bunu bilmiyordum ama hangi durumlarda kullanılcacak bu?

arabadan indiniz, bi baktınız arka camı kapamamış eşiniz dostunuz ailenizden biri vs.. kontağı çevirip camı kapamayla uğraşmıyosunuz kumandaya basılı tutuyosunuz :good1:

yada arabada sigara içildi ve havalanmadan evinize falan vardınız,balkondan camdan basılı tutup açıyosunuz bütün camları havalanınca kapıyosunuz :p

yada yazın yazlığınıza gittiniz,cafede oturuyosunuz arabada görebileceğiniz bi yerde havada çok sıcak açıyosunuz camı arabanın içi yanmıyor vs.. şeklinde çeşitlendirebilirsiniz..

Yorum bağlantısı

Mondimi alırken a dan z ye özelliklerini öğrenmiştim ama koltuk altında bulunan cekmeceyi görünce şaşırdım.Arka koltuk yattığındada iç hacminin büyüklüğü çok ilği çekici.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
2010 trend.kumandadan camlar açılıp,kapanabiliyor...

basit ama çok güzel bir özellik. :good1:

Yorum bağlantısı

Ön cam ısıtmayı açtığımda silecek fıskiyelerinin de ısındığını bilmiyordum.

İlk aldığımda aynalarının yeri aydınlattığından haberim olmadığı için, kilitleyince aynalar yeri aydınlatınca içimi garip bir mutluluk kaplamıştı. Hava kararınca pencerenin önüne geçip nasıl gözüküyor karanlıkta diye üç-dört kere aracı kilitleyip açtığımı itiraf ediyorum:)

Bir de aracın kapısını kumandadan açıp, araca girmeyip motorda birşeylere bakarken, kapıların tekrar kilitlendiğini duyunca herhalde kumandaya dokundum diye düşünmüştüm. Başka birgün yine aynı şey olunca anladım ki bu da bir özellikmiş.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

akü bitmesin diye teybin tavan lambasının bir saat çalışmasına ne demeli ? :insaat:

benim araba kumandadan kapıyor ama açmıyor bu ford adamı tam anlamıyla lord yapamıyor ya :bravo:

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Eski 2001 de viteste O/D tuşu vardı, iyi oluyordu. Bu araçta O/D tuşunu bulamadım, ilk gün orasını burasını kurcalarken manuel vites tarafında + - birde ortada S yazıyordu. Aklım spora gitti, manueldeyken kökledim gaza, hiç değişmedim vites, araç 6000 devire dayandı, sonra 2 ye geçti. Meğersem orasıymış :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
basit ama çok güzel bir özellik. :nazar:

basit kullanışlı hele aracı benim gibi siyah olan arkadaşlara yazın kesin lazım,

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz

eskilerde varmıdır bilmiyorum 2010 connect'in şoför koltuğunun ön kısmında ufak bir göz var.. Aracı aldıktan yaklaşık 2-3 ay sonra farkettim tesadüfen :rolleyes: koltuğu öne çekmek için elimi aşağıya attığımda oradaki kılıfa girdi elim o şekilde farkettim :unknw: vay anasını bu neymiş ya burda diye arabadan inip incelemiştim ordaki cebi :D ruhsatı tam ucu ucuna kapatıyo başka ne konulabilir bilmiyorumda ben ruhsatı koyuyorum oraya :)

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Çok şaşırmamakla beraber; araç hızlandıkça artan müzik sesi hoşuma gitmişti h

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

aracı geri vitese takınca, dış sürkülasyon klapesini kapatıp havayı içerde dolaştırmasına vay beeee !! demiştim.

tarihinde S tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Karabulut
bunu bilmiyordum ama hangi durumlarda kullanılcacak bu?

diyelimki araçtan uzaklaştınız, arabanın camlarınıda açık unutmuşsunuz anahtardan basılı tutuyorsunuz camlarınızı kapatıyorsunuz gibi

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
eskilerde varmıdır bilmiyorum 2010 connect'in şoför koltuğunun ön kısmında ufak bir göz var.. Aracı aldıktan yaklaşık 2-3 ay sonra farkettim tesadüfen :) koltuğu öne çekmek için elimi aşağıya attığımda oradaki kılıfa girdi elim o şekilde farkettim :) vay anasını bu neymiş ya burda diye arabadan inip incelemiştim ordaki cebi :) ruhsatı tam ucu ucuna kapatıyo başka ne konulabilir bilmiyorumda ben ruhsatı koyuyorum oraya :D

2008lerdede var. oraya ruhsat değilde özellikle ve özellikle cep telefonları çok güzel oluyor.ordan alıp kullanması baya rahat oluyor.onun yerine cüzdan anahtar vs de ii oluyo :good1:

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
2008lerdede var. oraya ruhsat değilde özellikle ve özellikle cep telefonları çok güzel oluyor.ordan alıp kullanması baya rahat oluyor.onun yerine cüzdan anahtar vs de ii oluyo :)

telefon için vitesin hemen arkasındaki küp şeklindeki oyuğu kullanıyorum, güneş gözlüğü ıslak ve kuru mendil güneşliğin üstünde, ruhsat koltuk cebinde, bozuk paralar yuvarlak küllükte, park fişleri gibi gelip geçici birkaç şey ise orta en üst bölmede, cüzdan da cebimde daha ne olsun :):rolleyes: pek alan sıkıntısı çektiğim söylenemez herşey el altında ve bölmeler fazlasıyla yetiyor bana :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden
(düzenlendi)
Yeni bir araba yeni bir oyuncak gibidir ilgilenene tabi :) ve her gün yeni bişeyler farkederiz, kafamızda bir soru oluşur bazen bunu kaç kişi biliyodur? :nazar:

focus 2 ve 2.5 ta anahtardan camların açılıp kapandığını farkettiğimde çok mutlu olmuştum itiraf edeyim :)

bunu ben de sizden duydum. denedim benim araçta da oluyor güzel bir özellik. bazı araçlarda kilitleme düğmesine basınca kendiliğinden kapatıyor camları bizdeki biraz daha değişik çalışıyor.

tarihinde Mustafa Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Derya Avcı
sabah bakıyım merak ettim :lol2:

ilk kez duydum hemen bakmalıyım

Sabri Abide Araç Teybinde kodu ekranda görmenin yolunu gösterdiğimde içimden vayy beee demiştim :lol2:

nasıl oluyor bunu açıklarmısınz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2010 focus titaniumda, orta konsol raylı imiş, el freni lazım değilken, orta konsol 7-8 cm ileri itiliyor, daha rahat bir dirsek desteği ortaya çıkıyor, hiç dikkatimi çekmemişti.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
cam kaldırma özelliği çalışmayanlar kullanma kılavuzundan cam hafızasını sıfırlamayı bulup uygulasınlar benim araca lpg takılınca bu özellik gitmişti çok üzülmüştüm kılavuza baktımki akü ile oynanınca hafızası gidiyormuş /aracı 0 aldığımda sadece ön camlarda vardı arkalar da kumanda dan açamıyordum hepsini sıfırladım şu an 4 de çalışıyor çok sevdiğim bir özellik/ ön silecek açıkken geriye atınca otomatik olarak arka sileceğin çalışmasıda beni çok etkilemişti birde malum sw arka koltuklar yatınca arka kısmı çok kullanışlı çok işime yarıyor sw den vazgeçmem artık

bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler

Cam hafızası nasıl sıfırlanıyor sizin araçta.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
kemer düğmesine 2-3 saniye basılı tutunca kemer uyarı sesi kesiliyor ..

2008 ve öncesinde oluyor yenilerde susmuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende aracımın kapıları hiç açılmadan durduğu 100.saat sonrası amuda kalktığını görünce biraz şaşırmıştım :nazar: Bekleyin sizinkilerde belki oluyordur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Yazılanları inceledim de hiç fiestacılar birşey yazma gereği duymamış. Fiestanın güzel yanı da sizi hiç şaşırtçak özelliği yok aracınızı süper iyi tanıyorsunuz. :nazar:

tek kumanda ya açma ve kapamaya aynı anda basınca kitleme sisteminde ufak değişiklik oluyor. Ne işe yararsa artık o da

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...