İçeriğe Yönlendir

Aracınız Hakkında Sadece Sizin Bildiğinizi Sandığınız özellikler

Samet Karabulut

Recommended Posts

Özcan Verimli

Far düğmesini en sola çeviriyoruz, sonra bastırırsanız bir kere daha sola çevriliyor, hee noluyor derseniz far düğmesinin üstündeki ışık değişiyor onun dışında ne işe yarar asıl fonksiyonu ne :D

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Benim de Connect'imde sonradan keşfettiğim bir kaç özellik var;

1- Ön cam ısıtma sistemi

2- Ön yolcu koltuğu altındaki çıkarılabilir çekmece

3- Konsoldaki 12v güç çıkışının hemen altındaki AUX soketi

4- Ani frenlerde 4'lü flaşörlerin hızlı tempoyla yanıp, arkadan gelen araçları uyarması

5- Sesli kontrol sistemi üzerinden radyo frekansı seçmek, bluetooth bağlı iken aynı şekilde sesli komutla numara aramak gibi özellikler

6- Ayrıca kapıları açmadan önce kaputu yada kapıları anahtarla falan açmaya çalıştığınızda ötmeye başlayan alarm sistemi

...ve kim bilir bilmediğim ne özellikleri vardır, zamanla göreceğiz. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Far düğmesini en sola çeviriyoruz, sonra bastırırsanız bir kere daha sola çevriliyor, hee noluyor derseniz far düğmesinin üstündeki ışık değişiyor onun dışında ne işe yarar asıl fonksiyonu ne :p

karanlık bir yere park edince, sadece 4 nokta park lambasını yakar, plaka/iç göstergeler yanmaz, kontak kapalı iken işler.

Benim de Connect'imde sonradan keşfettiğim bir kaç özellik var;

1- Ön cam ısıtma sistemi

2- Ön yolcu koltuğu altındaki çıkarılabilir çekmece

3- Konsoldaki 12v güç çıkışının hemen altındaki AUX soketi

4- Ani frenlerde 4'lü flaşörlerin hızlı tempoyla yanıp, arkadan gelen araçları uyarması

5- Sesli kontrol sistemi üzerinden radyo frekansı seçmek, bluetooth bağlı iken aynı şekilde sesli komutla numara aramak gibi özellikler

6- Ayrıca kapıları açmadan önce kaputu yada kapıları anahtarla falan açmaya çalıştığınızda ötmeye başlayan alarm sistemi

...ve kim bilir bilmediğim ne özellikleri vardır, zamanla göreceğiz. :D

Ön cam rezistans tesistaı hazırdır, uygun ön cam ve düğme ile işlam tamamdır.

Yorum bağlantısı
Misafir
bunu bilmiyordum ama hangi durumlarda kullanılcacak bu?

yazın çok işe yarar abi. sıcak hava arabaya binmeden arabanın içini havalandırırsın az da olsa sıcağını alırsın.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Geçen gün aracı çalıştırdığımda derece -2 yi gösteriyordu. ön cam resistansının ve olmadığını sandığım cam suyu depo ısıtmasının otomatik çalıştığını gördüm. Çook mutlu oldum. ;)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2009 ocakta aldığım aracımda cd changer olduğunu iki hafta önce öğrendim. bir yerde bagajda olur diye okuduğumu hatırlıyorum, o zaman bagajda bulamayınca cd'den vazgeçmiştim. bir hafta cd dinledikten sonra yeni teyp aldım.

yine bulduğum ilk anda çok sevinmiştim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Cihan Kalmaz
(düzenlendi)

FORD

Focus Trendline

Bir Fiesta sahibi olarak Focus ile ilgili bulduğum yazıyı paylaşmak istedim

2 tane kutu kola koyulabilicek orta tarafı.

Camların uzaktan açıp kapatabilinmesi

Arka bagaj kapaını uzaktan açabilmem

Teypin hıza göre ses ayarı ve Sony marka teyp in ses kalitesi ile ses gücü

Şanzuman ve Direksiyon ayarlarını yapabilmem örneğin otobana çıkarken spor direksiyon ve şanzımanı spora getiriyorum

araç ivmelenmesi artıyor ayrıca direksiyon sertleşiyor adeta yarış arabası gibi oluyor.

Ön konsolun plastik kalitesi çok hoşuma gidiyor gerçekten oldukça hoş.

Koltukları Tüv onaylı anti alerjik bi maddeden yapılmış olması çok hoşuma gidiyor ter sigara vs kokusu kalmıo.

Gaz pedalının sonundaki bir noktada pedalın biraz daha sanki birşeye basmışım hissi veren klipsi ve o klipse basınca

aracın çok hızlı ivmelenmesine bayılıyorum.

Follow me farları.

Ön silecekler çalışırken arka vitese takıldığında arka sileceğin çalışması.

Araba giderken silecek hızını ayarlaması durduğunda boşu boşuna sileceğin deli gibi çalışmasını engelleyip yavaşlatması.

Silecek hızının manuel ayarlanabilir olması.

Dev bilgi ve vites gösterge ekranı.

Sıcaklık düştüğünde ses ve ufak bi kar resmi ile uyarı

eksilere düştüğünde o minik sarı karın kırmızıya dönmesi.

İç genişliği ve görüşün rahat olması.

Uzun yoldaki sessizliği.

Stepne lastiğinin az yer kaplaması ve hafif olması için ufak yapılması.

Elimi direksiyondan çekmeden müzik sesi ve radyo, cd ayarlarını yapıp şarkı kanal değiştirebilmem.

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
ARAMA YAPMADAN YENİ KONU AÇMAYINIZ...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Arka bagajın uzaktan açılabilmesi ? Bagajın arkadan açılabilmesi ?

Herşeye tamam da uzak yoldaki sessizliği mi :D Arabayı Kütahya'dan getirdim Erdeğe, üstü açık arabada geldim zannettim valla :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

ben de bayılıyorum focusuma... dün ilk uzun yol testi yaptım yanımda eşim olmadan :) çok memnun kaldım... focus tutku oldu bende :) ne zaman Kocaelide bir focus görsem selektör yapasım geliyor :) Plakam 41 EA 097 :) görenler selektör yapıp kornaya basmadan geçmesin yanımdan :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Yol sesini alma becerisine ulaşan , ender arabalardan biri

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kış'ları plastik aksamın gıcırtısına eyvallah ama bahsettiğiniz şikayetler belki aracınızın modele göre kilometre fazlalığından olabilir diye düşünüyorum. Benim aracım 2006 model 80.000 Km'de ben dediğiniz kadar abartılı sesler duymuyorum, yinede zevk meselesi tabi ki herkesin fikrine saygım var ama yinede.

:nazar: I Love My Focus :wub:.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Makaslı olması..

Yol bilgisayarı olmaması..

Esp bulundurmaması..

Otomatik klima olmaması..

Aşırı motor sesi olması..

Konforun sınıfındakilere göre az olması..

Ayarlanabilir fasıla ayarı olmaması..

Mp3 çalmaması..

Arka camlarının açılmaması..(Ön camların tek dokunuşla kapanmaması)..

Hidrolik debriyaj olmaması..

Yakıtı fazla olması..

Biraz toz görünce sürgülü kapıların kapanmaması..

Aynalarının büyüklüğü sebebiyle belirli hızdan sonra titreme yapması..

Far reflektörünün devasa olması ve halojen ampulde bile karşıdakini rahatsız etmesi..

Ön direklerin kalınlığı yüzünden kavşaklarda görüşün kısıtlanması..

Bütün bunlara rağmen Küheylan'ımı seviyorum ve artık bunların olmasından rahatsız olmuyorum..

I love my Connect.. :wub::wub::wub:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

arka koltukların sağdaki olanı ayrı diğer ikisinin ayrı yattığını göründe arabamı öptum çünkü tek yatan koltuğun arkasına araç buzdolabımı koydum içerden ulaşa bilmek için

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Connect'im yolda giderken rampada ve virajlarda el freni ikaz lambası yakıyordu.. Sonradan öğrendim ki fren hidroliği eksilğinde uyarı vermesi için yapıyormuş.. Balataları değiştirince öğrendim.. Tabi birde devir yükselince müziğin sesi de yükselmesi beni benden aldı :D

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

kumandadan yalnızca bagaj açma düğmesine bastığınızda ilk basışta bir tepki olmadığını ancak 2.defa bastığınızda bagajın açıldığını görünce başlangıçta bunun bir sorun olduğunu düşünmüştüm blush.png

ben de kumandanın tusu bozuk sanmıstım aracı ilk alldıgımda meğer iki kez basıyomusuz üsüste 1ay sonra öğrendim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman
(düzenlendi)

Konu başlığının içerik ile paralellik göstermesi için 'Arabanızın farkettiğiniz anda sizi dumur eden özellikleri' şeklinde ya da bu çerçevede bir başlık düzenlemesi gerekli sanki :fiuw: Gördüğüm kadarıyla üyelerimizin mesajları üyenin sadece kendisinin bildiğini sandığı değil o an yeni öğrendiğinde onu şaşkına çeviren özellikler ekseninde ilerliyor :) Moderatörlere ilanen duyurulur :tongue:

tarihinde G&#246khan Yığman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...