İçeriğe Yönlendir

Kuga Problemleri

Cenk Avcı

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

aracı yaklaşık olarak 1 ay kadar önce aldım ilk başlarda sıkıntı yoktu ama garip bir bağırma sesi vardı arabada sanki patlak egsoz sesi gibi ses geliyodu daha sonra inanılmaz bir duman atmaya mavi duman. duman atmaya başladığında aracın sesi değişiyor rölanti yükseliyor acayip bi ses geliyor.servise gittim dpf boşaltılmış dediler ve ayrıca turbo değişecek dediler 12500 TL masrafı olduğunu söylediler ama onlarda benim gibi bişey bilmiyorlar sanırım :D bir süre sonra duman kesiliyor ve araca normale dönüyor. özel bir servise gittim onlar dpf takacaklarıın söylediler ve turboda bişey olmadığını dediler.ben şimdi kime inanmalıyım :D şu an motor arıza lambası yanıyor ve arac 4000 devirin üzerine çıkmıyor özel servis lambayı söndürdü ve filtre tıkandığını söylediler lamba södükten sonra araç normale döndü stop edip çalıştırdıktan sonra gene aynı duruma döndü.Filtre değişimi ve sonrası prosödür nedir acaba bilen arkadasların beni aydınlatmasını rica ediyorum.

Anlattıklarınız turbo arızasını gösteriyor.

Bence servis haklı gibi.

Yorum bağlantısı
Said Oğuz
Anlattıklarınız turbo arızasını gösteriyor. Bence servis haklı gibi.

ama aracın çekişinde yada sesinde herhangi bir sıkıntı yok filtreyi temizleyemediği için böyle yapıyo gibi geliyor banada. turbo arızalı yada problemli olmuş olsa araba çekmez...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Turboda arıza yok. Araç rejenerasyona geçiyor, bunun için ekstra yakıt basıyor. DPF içi boş olduğu ve sensör nane olduğu için yakıt DPF te yanamıyor egzosdan çıkıyor.

Bence hiçbirşey yapmaya gerek yok. Çok sık yapıyorsa DPF nasıl aldatılır onu öğrenin (ford kuga dpf removal) diye aratın internette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Çark

Şu yazılanları okudum Kuga'dan soğudum valla, sorun yaşayanlara geçmiş olsun.Yeni bir kazak alıp evde defosunu görünce insanın morali bozuluyor, birkaç aylık araçlarda sorun çıkınca insan ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Altan YILMAZ

4 ay önce Kuga aldım. İlk başlarda çok memnundum ancak yavaş yavaş pişman oluyorum.

Araç 1.500 km de ve söylediğim gibi 4 aylık. Bu 4 ayda, 2 kere yol yardım çağırmak zorunda kaldım. İlkinde hiç çalışmadı, gelip baktılar kutup başı gevşemiş. Önemli birşey değil ama sinir bozucu. Acil işim var yeni almış olduğum arabama biniyorum ve araba çalışmıyor.

Şimdi de kontağı açıyorum, ekranda motor arızası gösteriyor. Gene yol yardımı çağırdım, gelip bakacaklar.

İşten güçten kaldığımamı yanayım, sinirlerimin had safhada bozulduğuna mı. Bu nasıl 0 araç ???

6 sene Toyota kullandım, tık yoktu. Motor kapağının nereden açıldığını dahi bilmiyordum. Ne yazıkki Ford aldığıma çok pişmanım :angry:

kendinizi çok üzmeyin düzelir inşallah

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tolga Ar

Herkese selam ve saygılar

2013 model yeni kasa ford kuga 1.6 ecoboost titanyum sahibiyim. Aracı alalı yaklaşık 10-12 gün oldu aracım 300 km.de Araçta 2 kez kalkış anından itibaren Drive modunda tam gaz bastığımda vites 2 den 3 e geçmedi araba yığıldı kaldı. Speed modunda böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. D modundada sürekli olmuyor ama aracı aldığım ilk gün ve dün anlattığım sıkıntı yaşandı. Acaba normal bir şeymi yoksa bir problemmi anlayamadım daha önce sürdüğüm otomatiklerde böyle bir sorun yaşamamıştım konuyla ilgili bilgisi olan varsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Yazılanları okuyunca Kuga'nın niye tutulmadığını daha iyi anladım... :nea:

Yorum bağlantısı
Tolga Ar

300 km araca niye tam gaz basılır?

1.sinde arabayı ilk kez sürüyordum denemek için bastım. 2.sindede sağımdaki araba beni sıkıştırıyordu ya kaldırıma çıkacaktım yada sol şeritte fren yapıp kalacaktım.

Yani ana fikir hızlanmak için hocam. Forda biraz ayıp ettik galiba :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

speed mod derken? S yani sport olabilir mi? şanzımanınız, manuel dişliye baski balataa sahip , otomatik debriyaj yapan bir yapıdadır, vites geçişlerinde gaz pedalı ile oynama alışkanlığı kazanın derim.

Yorum bağlantısı
Tolga Ar

speed mod derken? S yani sport olabilir mi? şanzımanınız, manuel dişliye baski balataa sahip , otomatik debriyaj yapan bir yapıdadır, vites geçişlerinde gaz pedalı ile oynama alışkanlığı kazanın derim.

Çağlar bey inşallah belirttiğiniz konuyla alakalıdır bu yaşadığım problem Bundan önceki cmax aracım talebim üzerine arızasından dolayı ford tarafından kuga ile değiştirildi. Bu araçta arıza çıkmasını hiç istemem.

Yeni Kuga almayı düşünen arkadaşlar içinde son derece keyifli ve konforlu bir araç olduğunu belirtmek isterim. Tiguanla kıyaslanmayacak bir şekilde iç mekan genişliği söz konusu araçta. Bu sınıfta daha önce kullandığım Captiva ve tiguandan bana göre daha iyi bir araç. Verdiğiniz parayı hak ediyor diye düşünüyorum.

Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Benimde direkt olarak kafamda şekillenen bir araç. Yeni kasası ve 1.6 180 BG selektive donanım çok hoş. Almayı düşündüğüm bir araç. Hayırlı uğurlu olsun kazasız günlerde kullanın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Cem Bey, sportage nasıl? Memnun değil misiniz?

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem Bey, sportage nasıl? Memnun değil misiniz?

valla Cenk Bey memnunum genel olarak. Hatta çok tereddüt ederek almıştım ama beklentimin üzerinde konfor ve donanım olarak. Ama malum araba hastalık. Hele bu kadar hızlı bir şekilde bir sürü modelin çıktığı bir sürü alternatifin piyasaya sürüldüğü bir dönemde. İnsanın baktığı herşeyde gözü kalıyor. Kuga çok hoş geldi gözüme bakalım hayırlısı. Şimdilik spo nun yaşını doldurmasını bekliyorum. En az 6 ay var yani :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sportage satılırken foruma ilan verirsiniz umarım. Belki talip olabiliriz. :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Sportage satılırken foruma ilan verirsiniz umarım. Belki talip olabiliriz. :)

Cenk Hocam elbette neden olmasın. Nede olsa doktordan çok temiz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Zeki Yenigün

yeni kuga hakkında görüşü olanlar varmı arkadaşlar

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turgay Özcan

Tum KUGA ailesine selamlar.

Ben de bugun 2011 titanium Kuga mi alarak araniza katildim nihayet.Ancak aracin cok acemisiyim o yuzden dakka 1 gol 1 durumlari yasiyorum,Araci park ettikten 2 saat sonra gostergelerin ortasindaki turuncu ekranin isiginin yandigini farkettim.

muhtemelen biseyleri kapatmayi unuttum ancak neyi bilemiyorum. Bildigim kadariyla normalde kitlendikten kisa bir sure sonra kendi kendine sonmesi lazim,yardimci olursaniz sevinirim hala yaniyor cunku :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamit Aytar

Tum KUGA ailesine selamlar.

Ben de bugun 2011 titanium Kuga mi alarak araniza katildim nihayet.Ancak aracin cok acemisiyim o yuzden dakka 1 gol 1 durumlari yasiyorum,Araci park ettikten 2 saat sonra gostergelerin ortasindaki turuncu ekranin isiginin yandigini farkettim.

muhtemelen biseyleri kapatmayi unuttum ancak neyi bilemiyorum. Bildigim kadariyla normalde kitlendikten kisa bir sure sonra kendi kendine sonmesi lazim,yardimci olursaniz sevinirim hala yaniyor cunku :(

Selamlar. Muhtemelen sorularınızı şimdiye çözmüşsünüzdür ancak yine de belirtmeli ki kapatılınca bile o orta bölüm açık kalıyor. Sorun değil.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yılmaz Keskin

ARKADAŞLAR MART AYINDA1.6 SELRCTİVE ALDIM 90(DOKSAN)KM DE YARIM DEPOYU YAKTI. FORMAT ATTILAR. FAKAT BİR ORTALAMA9.3 BAZEN15 YAKIYO(AYNI KOŞULLARDA) MÜHENDİSLİK TALEBİ NDE BULUNDUM İNCELEME YAPMADAN NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEDİLER MAHKEME YE VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM SONUÇ ÇIKAR MI?

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
İbrahim Özkeser

Herkese merhabalar.

2010 model 2.0 TDCİ Selective Kuga sahibiyim. Aracımdan açıkcası çok memnunum. Ancak bu aralar yaşadığım bir sıkıntı var. Önerilerinizi almak isterim.

Araçla yokuş aşağı giderken ya da düz yolda 70 - 80 km hızlar ile crouse bağlı iken devir göstergesi devamlı aşağı yukarı oynamakta. Buda araçta silkelemeye neden olmakta. Sıkıntının ne olabileceği hakkında fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İbrahim Özkeser

Yorumlarınız için teşekkürler :p

Aracın sıkıntısı partikül filtresinin tıkanması ve şanzıman yağının ömrünü doldurmuş olmasıymış. Partikül filtresini temizletip şanzıman yağı değiştikten sonra araç düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...