İçeriğe Yönlendir

Focusun Halefi Hangisi Olur?

Taha Yiğit Tekin

Recommended Posts

Taha Yiğit Tekin
(düzenlendi)

2010 Tdci Tit X paket aracımı yeni kasa çıkmamışken ve değeri düşmemişken satma niyetim var. Çünkü şu ara piyasası 44-46 arası. Ama yeni kasa geldiğinde bu fiyat 40.000 lere düşer diye tahmin ediyorum. Aldığım arabalara duygusal bi bağım olmuyor genelde,yeni kasası çıkmadan değerinde satma taraftarıyım bu yüzden. Aklımdaki arabalara gelince;

1- RENAULT LATITUDE Privilege 1.5 dCi 110 bg 57.600 TL

2- VW JETTA 1,6 Tdi Comfortline 53.000 TL

3- VOLVO S40 1.6D DRIVe Start/Stop 51.470

4- YENI FOCUS 1.6 TDCİ Titanyum 53.000(ortalama)

Açıkcası Renault'u hiç sevmezdim ama Latitude ile bence kendilerini aşmışlar. Üstelik bu araba Mondeo ve Passat segmentinde olması gerekirken fiyatları C segmenti araçlarla hemen hemen aynı. Benim gönlüm servis bakım yedek parça maliyetlerini göz önüne alırsak ve son iki arabamın Focus olduğunu gözönüne alırsak kesinlikle Latitude den yana.

Siz olsaydınız seçiminizi hangisinden yana kullanırdınız?

tarihinde Taha Yi?it Tekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kesinlikle Jetta'yı alırdım. Bu kasası çok iyi , üstelik TDİ motor.

Yanlız düşünceniz tersine dönebilir. Focusların yenisi çıktıkça eskisi prim yapar. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hiçbiri, bunu satıp biraz bekledikten yeni kasası biraz satılıp durumdan emin olduktan sonra Focus III alman en güzeli. Ama ille bu üçünden birisi dersen Jetta-Volvo-Reno sıralaması derim.

Yorum bağlantısı
Taha Yiğit Tekin
(düzenlendi)

enteresan,kimse renault u saymıyor nedense,valla bende sizin gibiydim ama arabayı görünce fikrim çok değişti. Volvonun yüksek bakım maliyetleri, jettanın sonradan gelcek siparişlerde comfortline paketinden pekçok donanımı çıkarıcak olması(ilk gelenler almanya paketiydi), ve büyük sedan araba sevmem dolayısıyla latitude ilgimi çekti. Bi latitude incelenmeli bence sitesinden,görmekte fayda var :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

beyaz renault cidden güzel duruyor ama sadece görüntü olarak. Fluence var babamda açıkcası bu kadar yeni üretilmiş bir arabada hala basit şeylerin düşünülmemiş olması iç kısımdaki plastik kalitesi biraz canımı sıkmıştı. Yol tutuşu bence focus 1 den daha iyiydi ama farklı lastik ebatlarının farkınıda hesaba katmak gerekir.

Renault la ilgili bu yorumumdan sonra açıkcası imkanım olsa Volvo sonra jetta yı tercih ederdim .... keşke jetta nın da beyaz fotosunu koysaymışsınız arada sönük kalmış :)

Yorum bağlantısı
Kenan Koca

slm. latitude 1.5 dci 110 hp en üst versiyonunu deneme şandım oldu. aracın donanım olarak özellikleri çok iyiydi. otamatik koltuk ayarı. otamatik park freni vs. ancak yolcusuz ağırlığı 1425 kg olan araçta motor performansı iyi değil. araçta hız ivmelemesi çok düşük. 2.0 dci motor bu araç için şart. yok ben sağ taraftan yavaş yavaş giderim. araç sollamalarda atik olmasına gerek yok diyenler tercih edebilir. benim tercihim jettadan yana olurdu. ama bunlar farklı sınıf araçlar. latitude ile passatı kıyaslamak gerek. bu durumda yine passat.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

2. eldeki değer kaybını ve birazda olsa kasanın hantallığını düşünmezsem latitude alırdım,mantıklı düşünürsem marka imajı,minimum değer kaybı,performan olarak daha iyi olan jetta alırdım.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Hiç Vosvogenim olmadı benim :fiuw: Bir de halkın arabası derler. Servet yahu.

Volvo kendini kanıtlamış bir firma seçilebilir ancak Türkiyede Volva sahipleri teknik servisten şikayetci.

S70 Farının arkalarındaki mandallar kırılmış diye sadece mandallarını 3 ay bekleyen tanıdığımız var.

Ama herkes VW deyince şöyle bir duruyor. Kapıların kapanma sesi bile o kadar tok, malzeme kaliteli. Hitlerin icadı ne hale geldi. :). Ben de Jetta derdim.

Latitude alcağıma o paraya passat alırım. Renoyu hiç sevmem. EDC'de patlayacağı günü bekliyorum.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taha Yiğit Tekin
(düzenlendi)

Yani bencede marka sıralaması olarak önce vw sonra volvo en son renault gelir,ama nedense bu modeli güzel geldi gözüme. Ama vw'in şu yeni jetta ve passatlarda yaptığı çakallıktan,bize 3. sınıf ülke vatandaşı muamelesi yaptığından dolayı soğudum iyice. Piyasaya ilk çıkan yeni passatlarda park asistanı,jettaların comfort modellerinde ise hız sabitleyici,sensörleri,17 cantı mevcuttu. Ama sonradan gelecek modellerde bu paketleri çıkarmışlar. Peki fiyatta bi indirim yapılmış mı bu yüzden??? Tabiki hayır. Ekstra olarak park asistanlı gelsin arabam desen 3-4 bin tl yazarlar, ama park asistanlı ve asistansız arabayı aynı fiyata satmaktan utanmazlar. İlk gelen arabalar almanya paketmiş,ama talep yüksek olunca fiyatı sabit tutup donanımları düşürmüşler. Yoksa benmde gönlümde beyaz bir jettta vardı ama lanet olsun böyle anlayışa...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

jetta ama full jetta olursa. yani highline.

volvo iç tasarımı orta konsol bana hoş gelmiyor yoksa o da güzel. ( servis sıkıntısı artık yok çünkü tüm ford baiyleri volvo ya da bakmaya başladı diye biliyorum yani izmitte esoto ford servisinde volvolarada bakıyor)

reno olabilir ama yine full olmalı derim. renonun avantajı segemnti D yani listedeki s40 jetta vs den "bir üst segmentte".

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Paranızı Renault'a kaptırmayın. :) Madem Ww ile ilgili düşünceleriniz bu şekilde Focus'u bekleyin derim. Autoshow'da focusu gördük. Yanına yaklaştırmadılar ama sağlam görünüşü ve zengin donanım listesi ile iyi duruyordu. C-MAX'i çok inceledim , iç kısımda büyük benzerlik taşıyacağını düşünürsek Focus alınabilir diyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şimdi düşünüyorumda, Volvo s40 la bu iş olmaz, zaten eskidi bile, parçası çok pahalı, motor zaten bildiğimiz Focus motoru, servisi yok ve kazık (Ford servisleri bakmıyor, sadece antalyada bir yer var) tamam iyi araba ama olmaz, jetta ya gelirsek, full dışında alınmaz, buda uçuk pahalı, servisi antika parça pahalı, bu durumda dönüp dolaşıp Ford' a geliyoruz.

4 ü içinde alınacak tek araç Focus 3, fiyat-performans-servis-parça-dayanıklılık-farklı ve güzel tasarım, şimdi fanatik diyecekler birileri ama durum ortada, haksızmıyım yani, ha full jettayı daha uygun fiyata satsalar tamam, ama şuanki fiyat fazla havalı olmuş.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Başkaa. :lol: Ona para mı yeter. :D

Volvo S40 alacağıma aynı şasiyi ve platformu kullanan Focus alırım. Volvo S40 bana da cazip gelmiyor. :)

Latitütüttür müdür nedir, onun en dolusunun fiyatı da 90.000'i geçiyor. O kadar parayı da Lattürtüdtürüttür.. ismini bile söylemesi zor olan bir arabaya vermem. Yaklaşık aynı paralara 2.0 Ecoboost Selective-x Mondeo varken. :spiteful:

Full litidutyemişbülbül müdür nedir, ona 90.000 tl. ve üstü verirsem yanında platin enayi madalyasıda veriyorlarmış, o parayı verecek olan az daha ekler 320d BMW alır, hepsinin tozunu attırır.

BMW 320d - Advantage Sedan Otomatik 184 hp. 101.528 tl.

bunu alan bunuda alır :)

BMW 320d - Comfort Plus 114.228tl.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Citroen C4, fiyatı da oldukça makul ancak Hb

Diesel şart değilse, Peugeot 508 benzinli + otomatik gelecek, 53.000TL ye, çok fena görünüyor çook. Latitude fazla büyük, iç mekan Fluence ile aynı seviye ve kalitede, yani sadece dıştan uzun, bagajı nasıl olmuşsa aynı.

Yorum bağlantısı
Taha Yiğit Tekin

Peugeot 508 de sonunda nefret ettiğim uyduruk dolma 3 kollu direksiyonlarını değiştirmişler ve şık bir direksiyon yapmışlar. Ama niyeyse fransız arabalarına karşı(reno,pejo,citroen) hep bi önyargım var özellikle dayanıklılık hususunda,sorunlu araçlar gibi geliyor hep bana

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Mazda 3 falan düşünmez misiniz? Ben mazda 3'E hastayım, olsun isterim. (Benzinli isteyenler için)

Yorum bağlantısı
Taha Yiğit Tekin

Yok mazda düşünmem,C-max ise aile arabası,evlenince belki

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...