İçeriğe Yönlendir

Htc 'den Kıyak...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

htc-logo.jpg

HTC kullananlara Android müjdesi

Android market, HTC kullanıcıları bugün itibariyle Türkiye'de

Akıllı telefon üreticilerinden HTC Corporation, Android Market’in Türk kullanıcıları için bugün itibariyle HTC cihazlarında aktif olduğunu duyurdu. HTC’nin Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire modellerinde Android Market, bugün saat 12:00 itibariyle FOTA ile güncelleme sonrasında hazır olacak. Kullanıcılar, telefonlarını Wi-Fi veya data paketleri sayesinde Market rom kodu ile güncelleyebilecekler. HTC’nin yakın bir dönemde Türkiye’de olacak yeni modelleri Android Market’e sahip olarak satışa sunulacak.

Türkiye pazarında yaşanan bu gelişme hakkında konuşan HTC Corporation Güney Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölge Direktörü Nikitas Glykas “Türkiye, 75 milyon nüfüsu ve yükselen teknoloji tüketicileriyle Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nde HTC için çok önemli bir pazar haline geliyor. 2010 yılı HTC için başarılarla ve yeniliklerle dolu heyecan verici bir yıl oldu. Bu çerçevede, Güney Doğu Avrupa ve Türkiye'de büyüme hedeflerimizi yükseltiyoruz. Bizim için büyük öneme sahip bu büyüme ile 2011 yılında Türk pazarına verdiğimiz önem artıyor. Türk kullanıcıları adına Android Market’in aktif oluşu bizi çok mutlu etti.” dedi.

Android Market, Android cihazlar için Google tarafından geliştirilen bir online yazılım satış noktası. Aplikasyon programı (app), market olarak adlandırılıyor. Android Market, Android kullanıcıları için önceden yüklenmiş ve üçüncü parti geliştiricileri tarafından yayımlanan uygulamaları indirmeyi sağlıyor.

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/hab...android-mujdesi

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Twitter'a da yazmışsın Zafer gördüm orada. Ama twitter'a eklediğin resim küçücük, bir şey okunmuyor. Bu arada androidel çalışsan Samsung Galaxy Ace gördüm, güzel bir cihaz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)
Twitter'a da yazmışsın Zafer gördüm orada. Ama twitter'a eklediğin resim küçücük, bir şey okunmuyor. Bu arada androidel çalışsan Samsung Galaxy Ace gördüm, güzel bir cihaz.

Ekranı fotoğraflayıp twit atmıştım, biraz deneme gibiydi, aslında büyük ama sende niye öyle göründü anlamadım. Attığım link http://twitpic.com/48mr78 buydu.

Bir de geçenlerde Nani'yi sormuşsun ama ben görmemişim, 3-4 gün sonra cevapladım bir garip oldu :):p

Başlığı görünce HTC'de akrabam var herhalde diye sevinmiştim. :)

Hevesim kursağımda kaldı. :good1:

:):D Yok öyle yağma :p HaTiCe Kıyak olabilir ama :p

Konu HTC ile degil Google'la ilgili ama...

Resmi satışı yapılan (Vodafone kampanyası gibi) Android'li cihazların hiçbirinde market açık değil diye biliyorum. Haberleri de hep HTC kullanıcılarına yönelik gördüğüm için HTC'den Kıyak, Ahmet Kıyak :p diye açtım başlığı. HTC ile ilgisi nedir o zaman? Neden sadece HTC kullanıcıları için demişler? Yoksa FOTA güncellemesi çıkardığı için mi?

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani şimdi, konuşma ile alakası olmayan birçok uygulamayı, Htc marka cep telefonlarına indirebilceğiz öyle mi? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet Çağlar abi. Aynen öyle. Zaten indiriyorduk da resmi yolu kullanacağız artık :fiuw:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Zafer hemen bana bir liste yap abicim.Ayrıca sesi az diyorlar doğrumu ben yaşlı ve zor duyan bir adamım sesi az ise ayvayı yedik...

Yorum yapmaya gerek yok artık. Nasıl zil sesi az mı ? :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aşağı yukarı oralardan bir yerlerden geldiğini düşünüyoruz zaten :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Yavuz iphone killer aldım(HTC Desire HD).Ama şu ana kadar İlker killer modunda

abi türkiyeden mi aldınız (vodafone) yoksa yurt dışından mı gelme bende getirtmeyi düşünüyorum fiyat nedir kaça maloldu sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet yurtdısı.Özelden mesajla bilgi veririm.

abi mesajını şimdi okuyup cevap yazdım bilgi için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Altınada

Benim de kafama Desire HD girdi ama biraz büyük gibi :)

Kulakta konuşurken ve cepte taşırken nasıl olur :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Benim de kafama Desire HD girdi ama biraz büyük gibi :)

Kulakta konuşurken ve cepte taşırken nasıl olur :)

Desire HD'nin ses kalitesi ve pil ömrü hayal kırıklığı gibi yorumlar okuyorum. Ayrıca Amoled ekran kullanılmaması da biraz eleştiriliyor. Ses kalitesi konusunda gerçek kullanıcı yorumları daha doğru olacaktır. Pil 1 gün idare etse kafi zaten. Büyüklüğü dert etmeyin. Bu tarz dokunmatik ekran telefonların ekranının büyük olması, ikonların büyümesi ve dolayısı ile dokunmatik ekran kullanımının kolaylaşması demek. 4.3" ekranlar şu an ideal olarak en büyük boyut.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Desire HD'nin ses kalitesi ve pil ömrü hayal kırıklığı gibi yorumlar okuyorum. Ayrıca Amoled ekran kullanılmaması da biraz eleştiriliyor. Ses kalitesi konusunda gerçek kullanıcı yorumları daha doğru olacaktır. Pil 1 gün idare etse kafi zaten. Büyüklüğü dert etmeyin. Bu tarz dokunmatik ekran telefonların ekranının büyük olması, ikonların büyümesi ve dolayısı ile dokunmatik ekran kullanımının kolaylaşması demek. 4.3" ekranlar şu an ideal olarak en büyük boyut.

Saygılarımla.

Valla Evren bey, açıkçası BB 9870 almak için yeni aldığım 8520mi sattım.

Çünkü BB'den mail ve BBM olarak çok memnun kaldım ama, bu Desire HD hep aklımda kalmıştı, tekrar aklıma girdi. :)

Kısacası İlker beyden yorumları bekliyoruz :)

Hem telefon hakkında hem de fiyatı hakkında

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Çünkü BB'den mail ve BBM olarak çok memnun kaldım ama, bu Desire HD hep aklımda kalmıştı, tekrar aklıma girdi. :)

Oğuz htc desire hd güzel bir telefon şirketten arkadaşım aldı,owa ile şirket maili kurmada sıkıntı yaşadık gmailden yönlendirme ile çözdük..

ekranı kocaman otur film izle ama araba kullanırken falanda telefonu kullanman gereken bi işin varsa tavsiye etmem telefon büyük olduğu için sıkıntı yaratıyor.. dokunmatiği başarılı ama ekran çok leke tutuyor,iphoneda dokunurken parmağının kayma hissi bunda yok,dokunmatiği samsunga göre falan iyi iphone göre zayıf anlayacağın..

senle zaten diğer telefonları konuşmuştuk bbm den.. şimdiden alacağın telefon hayırlı olsun..

edit:

pil ömrü 1 güne yakın,arkadaşım yedek pil almam lazım diyor..

ses kalitesi çokta kötü değil gibi :p

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Aklınızda dokunmatik varsa Torch'u öneririm. Daha önceki mesajlarda birkaç şikayetimi belirttim. Bunlar haricinde BB kullanmak isteyenler için dokunmatik olması ile iyi bir alternatif. Bu aralar biraz değiştirme düşüncesine girmiş olsam da bir seneden beri BB kullanımı sonrasında hayal kırıklığı duymak istemiyorum. Sonuçta gün içersinde çok fazla mail alışverişim var ve BB'nin pratik kullanımına bu anlamda alıştım. Android vs. gibi yeni işletim sistemlerinin güzelliklerine aldanıp, mail, bb messenger, outlook senkrenizasyonu, ajanda kayıtları hatta renkleri özelleştirilen ledini aramak istemediğim için BB'ye devam diyorum. Eskiden olsa karar verilir ve değişim gerçekleşirdi. ANcak BB böyle bir cihaz, multimedya telefonlar gibi albenili olmasa da alışkanlık yaratıyor.

Bu arada Fatih Bey'in I-Phone gibi ekran kaymıyor ifadesi HTC'ye sempatimi yoketti. I-Phonde'daki cam yüzey hissi çok önemli. Torch ekran olarak son derece güzel ama özellikle ekranın orta bölümlerinde plastik olduğunu gayet net belli ediyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Pil ömrü yapılan işe göre değişiyor sanıyorum ve 1600lük aksesuar pilleri de var.Ancak ben öyle devamlı nette olmadıgım için 1.5 günü buluyor.Ancak devamlı 3G veya wi-fi devamlı ise şarj cihazıyla gezdiriyor diyorlar...

Ben acıkcası memnunum bir yorumdaki iphone a göre kötü denen yönlerini aynı zamanda iphone 4 ü olan biri olarak sadece şöyle özetlerim Bir daha iphone a elimi sürmem ve kızım istiyor onun olsun...Sistem olarak android ve her yapamadıgı için bir program var o sayede de yapamadıgınız yok.Mail alamama veya outlok eşleştirmede sorun yaşamadım.Asıl Zafer daha başarılıdır o bilgi vermeli

Araba kullanırken telefon kullanmak konusunda birşey diyemem ben bluetooth kulaklıkla kullanıyorum ve acıp bakabiliyorum da.Zorlanmam tek yerde oldu büyüklüğüne alışmak zor geldi.Şimdi iphone un ekranına bakınca gülüyorum...

belkide kişiden kişiye değişiyordur bu his,bb haricinde 3gs ve ip4 kullanan birisi olarak htc bana ekrana dokunduğumda iphonedaki gibi elektriksel ekran kabiliyeti hissini vermedi,parmağımla kayma hissi yaratmadı.. ekran çok fazla lekeleniyor.. yarın htc nin parmak harici birşeyle ekranının çalışıp çalışmadığına bakacağım mesela eldiven gibi bişey varken elinizde ekrana dokunduğunuzda çalışıyormu ekran diye kontrol edeceğim.. İlker bey sizde şuan tc mevcut ise deneyip paylaşabilirmisiniz?

ekranının büyük olması gerçekten güzel süper film izlenir onda :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Torch sürgülü olduğu için direk eledim Evren bey,

çünkü 2 kez üst üste sürgülü telefon kullandım artık gına geldi :)

Oklar 9780'e dönüyor gibi :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
paylaşayım da neyi?Kalemle falan mı test edeceğim tam anlayamadım?

mesela eldivenle kullanabiliyormusunuz ekranı?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Hasta muayene eldiveniyle evet hastanede %70 öyle kullanmak zorundayım deri eldiven ile ise şimdi denedim etkin değilse de evet çalışıyor da örgü eldivende tık yok

abi demekki oda parmak ucundaki elektriksel akımı algılayarak çalışıyor,htc kötü demiyorum ben ekranının büyüklüğünü beğendim sadece iphonedaki dokunma hissini vermedi bana bu sebeple sordum eldivenle ekran çalışıyormu diye.. iphone deri ile çalışmıyor ama dimi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasta muayene eldiveniyle evet hastanede %70 öyle kullanmak zorundayım deri eldiven ile ise şimdi denedim etkin değilse de evet çalışıyor da örgü eldivende tık yok

Bir de ekran iphone a göre daha kirli duruyor doğru,silince geçiyor ama be:)

Sen mi ördün abim ;)

Yoksa TSK eldivenleri mi acep :)

Birde bir soru, sizin iaşelerde bi deri muflon gibi bi eldiven veriyorlardı, o çok güzeldi ama neydi acep?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Iphoneda tek sevdiğim yanları oyunları.

Ekranı ve denge sensörü ile oynanan oyunları çok güzel..

android için de böyle oynanan oyunlar var mı :)

En yakın zamanda Desire Hd'yi yakından inceliycem ama şu var o kadar büyük cihazı ben şantiyelerde dolaşırken nasıl kullanır ve nasıl taşırım :)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Merve

htc wildfire kullanıyorum gayette çatır çatır çalışıyor önemli olan doğru rom ve doğru şekilde kullanabilmek bu arada iphone dan nefret ediyorum :blink: iphone da yapılan her şey yapabiliyorum bu cihaz ile :p fiyat performans olarak çok başarılı :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
iphone çoğu şeyle çalışmıyor.ama DHD den sonra da çakilmez oluyor.Bluetooth ile yanındakine birşey gönderemiyorsun.Netten rarlı bir dosya alıp açamıyorsun.Müziğini dilediğin gibi indiremiyorsun Resim alıyorsun ama flaşın yok ikisi arasında deli farkı gözlemliyorsun.Daha ne sayayım bilemiyorum.

evet özellikle bluetooth olayı çok büyük eksiklik..

fakat istediğin gibi indirememe durumuna katılmıyorum,jailbreak ile bu sorunların hiç birisi kalmıyor,torrent ile download yapıyo gibi istediğin her uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsun..

herkes telefonunu güle güle kullansın,sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz.. sizin için iyi olan benim için kötü olabilir,benim için iyi olanda size kötü gelebilir :blink:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Benim telefonu eline alıp "aa ekranı çok iyiymiş" ve özellikle "ya bu ne kadar hızlı" demeyen iPhone kullanıcısı olmadı şimdiye kadar.

inanın muhalefet olmaya çalışmıyorum ama iphoneu satıp htc desire hd alan arkadaşıma bu iletiyi gösterdim,bence iphoneun ekranı daha iyiydi dedi.

bende iphone kullanıcısı olarak arkadaşımın telefonunun ekranı ile iphoneu kıyasladığımda iphoneu başarılı buluyorum :blink:

Yorum bağlantısı
Arda Merve

kısacası zevkler ve renkler tartışılmaz kimine göre iphone iyidir kimine göre htc ya da x bir marka :blink:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
kısacası zevkler ve renkler tartışılmaz kimine göre iphone iyidir kimine göre htc ya da x bir marka :blink:

aynen öyle kardeşim :p

sen iphonedan niye nefret ediyosun,küçükken iphonemu ısırdı seni :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...