İçeriğe Yönlendir

Htc 'den Kıyak...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Arda Merve
aynen öyle kardeşim :blink:

sen iphonedan niye nefret ediyosun,küçükken iphonemu ısırdı seni :)

son 2 haftadır nefretlik geldi özellikle exchange 2010 üzerinden mail aldırmaya çalışıyordum sıkıntı geldi amaaan dedim açtım imap portunu gitti bitti kurtuldum.Şirketteki bütün iphonecular başıma sarmıştıda ondan nefretlik geldi :p

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
son 2 haftadır nefretlik geldi özellikle exchange 2010 üzerinden mail aldırmaya çalışıyordum sıkıntı geldi amaaan dedim açtım imap portunu gitti bitti kurtuldum.Şirketteki bütün iphonecular başıma sarmıştıda ondan nefretlik geldi :blink:

:p:) :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Fatih bey muhalefet olsanız ne olacak alt tarafı telefon işte sonucta.Ancak anımsarsanız bundan 2.5 ay kadar önce iphone 4 getirttim Amerika'dan her iki telefonu da kıyaslamam kolay oluyor o yüzden jailbreak yapılmış bir telefondur herşeyi indiriyor doğru.Ama apple bağımlılıgıyla.Geçelim ekrana evet iphone ekranı daha az el izi gösteriyor retina ekran harika denebilecek bir özellik.Ama açılışından tutun da(3 sn sürüyor) kullanımsal kolaylıklara kadar ben HTC derim

Şu noktada size katılırım ama;her kullanıcının içinin sindiği telefon en iyidir.Ben iphone u sevemedim kaldı ki 3GS ve 4 var.İsteyen olursa satarım bile kızım da şuan HTC ye kaymış durumda.Ama iphone u sevenlere de laf etmem çin malı telefon sevenlere de.Hatta dürüst olayım bana alo diyebildiğim zarif bir telefon gösterin ben onu da severim(Çok şıpsevdi gördüm kendimi)...

abi htc nin açılış hızı süper zaten 1 saniyede çat açıyor ;)

bu arada geçmiş olsun htc ye kızın el koyar sende iphonea kalırsın yine :D

bende bar tipi telefonları beğeniyorum,hem şık hem kullanışlı bu sebeple bb 9700 e devam ediyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
HTC derim

Zafer yıkadı senin beynini.. Şartlandın sen buna :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yok az önce buldum çocuk eldiveniydi,iaşe yemektir.istihkak olabilir mi?

Kusura bakma abim, karıştı, istihkak olmalıydı.

Bonus gibi puanlar toplayıp öyle aldıklarınız?

son 2 haftadır nefretlik geldi özellikle exchange 2010 üzerinden mail aldırmaya çalışıyordum sıkıntı geldi amaaan dedim açtım imap portunu gitti bitti kurtuldum.Şirketteki bütün iphonecular başıma sarmıştıda ondan nefretlik geldi :)

Exchange 2003'te biz cillop gibi aldırıyoruk bu iphone'lara?

SSL gerekiyor ama iphone da yine de ssl'i kapaman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok emmi almadan önce sadece fikir için aradım sordum.Ben hiçbir telefona uzak ya da yakın değilim.1 yıl sonra ne edeceğim bilinmez aksine otantik olsun diye posta güvercini olmasından yanayım ama bu DHD de harbi harbi android market uçsuz bucaksın bir derya ne istersen var Misal ikinci hattım için telefon rehberimi blok halinde "bluetooth files" adlı programla diğer başka telefonuma attım.Yiyorsa iphone da bunu yap.Blackberryi bilmiyorum.

Bir yerde okudum sensörlü oyunlar var mı diye.O da var kızım sayesinde oldugunu öğrendim.Evden içeri giriyorum kart değişiyoruz o htc benb iphone sahibi oluyorum.Geri aldıgımda da baya bir oyun cıkıyor içinden geçen oynadım manyak bir bilya oyunu var sabah1 saat hasta bakamadım sırada beklediler öyle...

Şaka tabiki abi..

Etki altında kalacak biri olmadığını biliyorum zaten..

Emmi sen geç bi kalem onları tekneye geliyor musun ondan bahset...Sonra ortamdan resim istiyorsun kimler vardı diye gel kendin say bence...

Serkan ile yorumlamıştık konuyu, Gidelim demiştik.. Ama Serkan net cevap veremediği için konuya hiç yazmadık..

Ben ölmez sağ kalırsam, % 99 gelirim İzmir'e..

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Kusura bakma abim, karıştı, istihkak olmalıydı.

Bonus gibi puanlar toplayıp öyle aldıklarınız?

Exchange 2003'te biz cillop gibi aldırıyoruk bu iphone'lara?

SSL gerekiyor ama iphone da yine de ssl'i kapaman gerekiyor.

ssl sertifikası bile aldım :lol:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Desire HD'nin ses kalitesi ve pil ömrü hayal kırıklığı gibi yorumlar okuyorum. Ayrıca Amoled ekran kullanılmaması da biraz eleştiriliyor. Ses kalitesi konusunda gerçek kullanıcı yorumları daha doğru olacaktır. Pil 1 gün idare etse kafi zaten. Büyüklüğü dert etmeyin. Bu tarz dokunmatik ekran telefonların ekranının büyük olması, ikonların büyümesi ve dolayısı ile dokunmatik ekran kullanımının kolaylaşması demek. 4.3" ekranlar şu an ideal olarak en büyük boyut.

Saygılarımla.

Evren Bey size bir sorum olacak, burada bunu sorabileceğim sayılı kişilerdensiniz.

Vodafone kampanyasından Desire almıştım, yaklaşık 1 ay kadar sonra aynı Vodafone bayiinden iş arkadaşım için de aynı Desire'dan aldık. Fakat biraz kurcalayınca farkettim ki iki telefonun ekranı arasında fark var. Benim telefonun ekranı yani görüntü siyah. Fakat arkadaşın telefonu daha kahverengi bir görünümü var. Ayrıca arkadaşın ekranı daha parlak gibi daha net değil ama daha aydınlık duruyor. Ekran ışık ayaları eşit olmasına karşın ekrandan telefonlar ayırt edilebiliyor. Bir de sanki ekranın bazı bölümlerinde (örneğin android 2.2 froyo'da saatin bulunduğu üst status bar'da pikseller daha belirgin gibi. Ölü piksel problemi yok, tam dolu renk testleriyle denedim. Ancak durum sanki birinin ekranı diğerinden daha kaliteliymiş gibi. Ama bakınca ikimiz de iyi olan benim ekran diyemiyoruz, garip bir durum. Ben ekranda hiç pixel görmüyorum. Diğerinde görüyoruz. Bu farklılık nereden kaynaklanmış olabilir?

Aslında bu sorunu yeni konu ile fotoğraflayarak anlatacaktım ama yeri gelmişken sormak istedim. Yarın iki telefonun ekran fotoğraflarını çekip yükleyeceğim, daha net anlatmış olacağım galiba.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Iphone 4 güzel de benim bütçenin üstünde..

Desire HD 1400lira civar şuanda, Iphone3GS ile aşağı yukarı aynılar..

Yukarıda iphone desire karşılaştırılmasını yapanlar hangi iphone ile karşılaştırdılar?

şu desire hd'nin boyutları iphone kadar olsa hiç düşünmem de işte...

Yorum bağlantısı
Misafir
Evren Bey size bir sorum olacak, burada bunu sorabileceğim sayılı kişilerdensiniz.

Vodafone kampanyasından Desire almıştım, yaklaşık 1 ay kadar sonra aynı Vodafone bayiinden iş arkadaşım için de aynı Desire'dan aldık. Fakat biraz kurcalayınca farkettim ki iki telefonun ekranı arasında fark var. Benim telefonun ekranı yani görüntü siyah. Fakat arkadaşın telefonu daha kahverengi bir görünümü var. Ayrıca arkadaşın ekranı daha parlak gibi daha net değil ama daha aydınlık duruyor. Ekran ışık ayaları eşit olmasına karşın ekrandan telefonlar ayırt edilebiliyor. Bir de sanki ekranın bazı bölümlerinde (örneğin android 2.2 froyo'da saatin bulunduğu üst status bar'da pikseller daha belirgin gibi. Ölü piksel problemi yok, tam dolu renk testleriyle denedim. Ancak durum sanki birinin ekranı diğerinden daha kaliteliymiş gibi. Ama bakınca ikimiz de iyi olan benim ekran diyemiyoruz, garip bir durum. Ben ekranda hiç pixel görmüyorum. Diğerinde görüyoruz. Bu farklılık nereden kaynaklanmış olabilir?

Aslında bu sorunu yeni konu ile fotoğraflayarak anlatacaktım ama yeri gelmişken sormak istedim. Yarın iki telefonun ekran fotoğraflarını çekip yükleyeceğim, daha net anlatmış olacağım galiba.

Cok zor soru olmus.

Yanliz sanirim gsm arena sitesinde ekran tipi iki ayri sekilde belirtiliyordu. Amoled veya lcd diye. Cok anlamli gelmemisti bana. Amoled ekranlar alttan isik olmadiginda lcdye gore daha parlak goruntu verirler. Lcdye gore daha kumlu olur ama kontrasti derin, renkler daha canlidir. Babama verdigim ,nokia n86 nin ekrani amoled ama bana pek tat vermedi. Yine bir yoneticim galaxy almis. Ekran guzel ama dogal degil. Sizde de sanirim iki ayri ekranli tel var Zafer Bey.arkadasinizin ki amoled sizinki lcd ekran gibi. Bu arada su an sabiha gokcen havaalaninda bb'den yaziyorum. Cumle dusuklugu yada imla hatasi varsa kusura bakmayin.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evren abi cevabın için çok teşekkür ederim. Gerçekten aradığım buymuş. Tebrik ederim, saygılarımı sunuyorum.

Benim telefonun ekranı S-LCD imiş, diğer HTC ise AMOLED ekrana sahipmiş. Aşağıda internetten bulduğum kıyas fotoğrafı var, bizim telefonlar arasındaki fark da aynen bu işte. Yukarıdaki mesajımda "pixeller daha belirgin" den kastım aşağıdaki fotoğrafta görünen fark.

amoledslcdvs09102010.jpg

15 yazılı takvim ikonunun sol kısmındaki fark.

Sizden öğrendikten sonra biraz araştırayım, aralarındaki farkı anlayayım dedim ama anlaşılan "kesinlikle birisi diğerinden daha iyi" demek mümkün değilmiş. Biz de zaten iki telefonu karşılaştırdığımızda farkı gördük ancak "bu daha iyi" diyememiştik. Bir testte, aynı şartlar altındaki iki Desire'da film izleme halinde, AMOLED'in S-LCD'ye göre daha uzun pil ömrü verdiğini yazmışlar. S-LCD'nin bataryası bittiğinde AMOLED ekrana sahip Desire'ın %30 seviyesinde bataryası olduğu gözlemlenmiş.

Aşağıda da gsmnation, engaged ve gsmarena'daki testler var.

http://www.gsmarena.com/amoled_vs_slcd_htc...t-news-1932.php

http://www.engadget.com/2010/09/13/spot-th...-versus-amoled/

http://blog.gsmarena.com/htc-desire-with-s...o-head-to-head/

Evren abi tekrar teşekkür ederim. Her daim bilgin ve tavrından feyz almayı ümid ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yav iyi güzel hoş da cepten film izlemek pek iyi olmaz. Bir kere batarya sorunu var...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zaten cepten film izlemiyorsun ki abi. En azından batarya kullanarak izlemiyorsun, ya araçta ya işyerinde boş vakti geçirmek için şarja bağlı olarak. Öbür türlü zaten zor. Ama deminki mesajda bahsettiğim testlerde HTC Desire'ın ekran ışığı orta seviyedeyken 5 saat boyunca film izlendiği yazıyordu. Bir filmin ortalama 100-120 dakika olduğunu düşünürsek hiç fena değil bence. Laptop misali.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Iphone 4 güzel de benim bütçenin üstünde..

Desire HD 1400lira civar şuanda, Iphone3GS ile aşağı yukarı aynılar..

Yukarıda iphone desire karşılaştırılmasını yapanlar hangi iphone ile karşılaştırdılar?

şu desire hd'nin boyutları iphone kadar olsa hiç düşünmem de işte...

oğuz 3gs ve 4 ile :)

3gs in ekranı başarılı fakat 4 çok çok daha başarılı..

Yorum bağlantısı
Misafir
Evren abi cevabın için çok teşekkür ederim. Gerçekten aradığım buymuş. Tebrik ederim, saygılarımı sunuyorum.

Benim telefonun ekranı S-LCD imiş, diğer HTC ise AMOLED ekrana sahipmiş. Aşağıda internetten bulduğum kıyas fotoğrafı var, bizim telefonlar arasındaki fark da aynen bu işte. Yukarıdaki mesajımda "pixeller daha belirgin" den kastım aşağıdaki fotoğrafta görünen fark.

amoledslcdvs09102010.jpg

15 yazılı takvim ikonunun sol kısmındaki fark.

Sizden öğrendikten sonra biraz araştırayım, aralarındaki farkı anlayayım dedim ama anlaşılan "kesinlikle birisi diğerinden daha iyi" demek mümkün değilmiş. Biz de zaten iki telefonu karşılaştırdığımızda farkı gördük ancak "bu daha iyi" diyememiştik. Bir testte, aynı şartlar altındaki iki Desire'da film izleme halinde, AMOLED'in S-LCD'ye göre daha uzun pil ömrü verdiğini yazmışlar. S-LCD'nin bataryası bittiğinde AMOLED ekrana sahip Desire'ın %30 seviyesinde bataryası olduğu gözlemlenmiş.

Aşağıda da gsmnation, engaged ve gsmarena'daki testler var.

http://www.gsmarena.com/amoled_vs_slcd_htc...t-news-1932.php

http://www.engadget.com/2010/09/13/spot-th...-versus-amoled/

http://blog.gsmarena.com/htc-desire-with-s...o-head-to-head/

Evren abi tekrar teşekkür ederim. Her daim bilgin ve tavrından feyz almayı ümid ediyorum.

Saygılarımla.

:)

Rica ederim Zafer Bey. Forumumuzdan çok şey öğrendim, hala öğreniyorum. Bilgim dahilinde olan herşeyi siz dostlarla paylaşmak en az öğrenmek kadar güzel.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
oğuz 3gs ve 4 ile :yika:

3gs in ekranı başarılı fakat 4 çok çok daha başarılı..

dün 4 almak için yollarak döküldüm adamlar taahütsüz vermiyoruz diyip duruyorlar...

3gs'sinde sıfırları 8gb olarak var..

şuanda ikinci el 3gs 32gb arıyorum..

bu işden sıkıldım sıkılıcam ama heran 9780 alıp gelebilirim :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Peşin alabiliyorsan ve ayrıca pasaporta işletebilirsen 1 haftaya elinde olur.Biryerlerden gelen birileri mi var ne:)

peşin alıcam ama pasaporta işletmem yalan gibi :lol2:

bir de abd.den gelenler kilitli oluyormuş, avrupadan bazı yerlerden alınanlar kilitsizmiş..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Gelen Almanya'dan gelecek zaten de pasaport olmazsa sorun yaşarsın.

pasaporta işletme durumu sorun malesef..

çok sinirim bozuldu ama, adamların elince cihaz var ama nakit veremeyiz diyorlar. saçmalık!

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Dün Almanya'dan arkadaşımın getirdiği HTC HD7'yi inceledim. Henüz Türkiye'ye girmemiş.Gerçi Windows tabanlı ama, diyorum ki, IPhone yanında halt etmiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dün Almanya'dan arkadaşımın getirdiği HTC HD7'yi inceledim. Henüz Türkiye'ye girmemiş.Gerçi Windows tabanlı ama, diyorum ki, IPhone yanında halt etmiş.

Windows Phone mu var içinde?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

:good1::)

Bende tam bunu soracaktim, HTC'nin ustunde WinMobile olupta HD olani yok mu hic ? Desire HD alsak ustune WinMobile cakabilir miyiz ?

Bahsettiğin gibi olan bu var abi. Neden Windows arıyorsun ki ? Şahsi fikrim artık WinMo falan hikaye. Varsa yoksa Android.

Hem Android hem Windows çalıştıranlar var bu cihazlarda. Yabancı birkaç forumda görmüştüm. HD7'de de Android çalıştırmışlar mesela.

Windows Phone mu var içinde?

Evet Sani.

Windows HD7 Hands On

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tabi abi tekel diye birşey var :)

Ancak Android için de Office çözümleri mevcut. En çok kullanılan QuickOffice ve Documents To Go'nun review'leri aşağıda var, inceleyebilirsin.

QuickOffice

Documents To Go

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Andorid'e daha var Zafer. Şunu kabul edelim. Andorid, geleceğin işletim sistemi. Hele bi WinPhone çıksın, o zaman göreceğiz ne olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...