İçeriğe Yönlendir

Continental Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Savaş Değişli

Recommended Posts

Ahmet Gül

Hepsiburada da 165 tl'ye 195/65/15 Conti Winter Contact TS850 var. Fiyat olarak uygun mudur üstadlar bir yorum yapsa. Bir de Conti'nin en son serisi bu lastik mi acaba?

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Sorentoya wintercontact 235/60-18 aldım. 460X4 TL. Kar yağarsa performansını yazarım. Ancak yumuşak olduğunu söyleyebilirim.

Bu da fotosu.

z4vTR.jpg

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Savaş Değişli

Bu pazartesi bulunduğum ilçede kar yağdı 2 parmak kadar yeri tuttu,akşaerm 4 te okuldan çıktım.Eve 300 metre kala %10 eğimli 100metre kadar bir yokuş var ,tam yokuşun sonuna geldim ki araba vıjjjjjjj :D arabanın önü bir sağa bir sola arka sabit :crazy: neyse yardım istedim gençlerden itelediler çıktım son 5 metreyi.Zincir taktım.

Yol kilitli parke onun için mi çıkamadım bilmiyorum ama ts 800 lerden soğudum tamamen.Arkadaşın Kumho lastikli getz aracı ile, daha karlı ve eğimi neredeyse %30 a varan 50 metrelik bir yokuşu denemek için çıkınca iyice iğrendim contiden

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

ts800? kaç km de kaç mevismdir kullanıyorsnuz?

Evet Çağlar abi ts800 2010 4.ay üretimi 2011 şubat ayında aldım.arabayı aldım alalı 35bin km yaptım,olsa olsa kışlıklarla 15.km yapmışımdır abi.Diş derinliğide iyi durumda.Lastik dişlerinin arasındaki 2 renkli şeritin bile rengi çıkmamış

tarihinde Savaş Değişli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kışlıkveya yazlık lastikte 15bin km bayağı bir ömür bitirir. Yani çok kritik zeminde patinaja düşer araba, benzerini yaşayan üyemiz vardı, hatta admin di kendisi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Kışlıkveya yazlık lastikte 15bin km bayağı bir ömür bitirir. Yani çok kritik zeminde patinaja düşer araba, benzerini yaşayan üyemiz vardı, hatta admin di kendisi

abi o zaman her 2 senede kışlık değiştireceğiz :(

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Arkadaşlar Continental ts 830 üretim 20/2012 205 55 16 buldum. Sökme takma hariç 220 tl 12 taksit. Bu lastik nasıldır ve bu parayı edermi acil yardıma ihtiyacım var.Yoksa 850 mi almalıyım sizce (oda bayağı pahalı )

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bende michaelin kış lastiği takılı geçen gün yağmurda 160'a çıktım sağnak yağıyordu en ufak bir savrulma olmadı iş böyle olunca yaz lastiklerinide michaelden almaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

228 adet kaçak kış lastiği ele geçirilmiş Hatay' da. Ben de Hatay dan buldum ama conti bayisinden kaçak değildir (inşallah)

TS 830 güncel desen değil ama 220 tl + sökme takma değermi

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Geçen gün cooper ın kış lastiğini gördüm...bi lastik bu kadar mı yumuşak olur...inanamadım...resmen hamur...tane fiyatı 205 /55 / 16 ebatta 180 lira...

Üst kat komşum 3,30 bmv sine ki . 4 x4 ... Nexen win guard sport modelini almış...şu ana kadar bi sıkıntısı yok ...17 inç lastiğin tanesine 200 lira vermiş...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Aynı fiyatta conti ts 830 mu yoksa nokian wr d3 mü karar veremiyorum.İstanbul şartları için hangisi uygun olur karar veremedim. bütün testleri inceledim hep kafa kafaya ... siz ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

830 bir önceki nesil, wr3 ün testi var, auto motor sport degisi sayı 12 (en son çıkan)

wr3 ve conti 850 arasında test var, wr3 testin birincisi (totlade) 950 ise ikincisi. karda nokian çok iyi, ıslak zeminde çok yakınlar conti biraz daha iyi sonuç almış,

830 çok çabuk aşınıyordu ve eski nesildi,

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...

Malum kış yavaş yavaş yaklaşıyor. Geçen hafta Continental TS 850 fiyatı aldım. 2013 üretimi H hız grubunda 205/55/16 tanesi 255 TL dediler. Diğer lastiklerden biraz daha pahalı sanırım.  Aslında Goodyear f/p açısından en ideal lastik. Üç kış UG7 kullandım ve çok memnun kaldım. UG8 nasıldır bilmiyorum.  Michelin Alpin A4 önceki arabamda geçen kış kullandım ve yol gürültüsü inanılmaz fazla. Fiyatı ucuz bile olsa ki değil almayı düşünmüyorum. Şimdilik kararım biraz pahalı da olsa Continental TS 850.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mert Ender

4 sezon kullandığım ContiWinterContact 810'larıma yaz lastiği değişiminde veda etmiştim. Aklımda Goodyear UltraGrip 8 vardı ama ContiWinterContact 850'de karar kıldım. 810'lardan çok memnundum, hem şehir içi hem uzun yol yaptım, yolda kalmadım, zincire de gerek olmadı. (Yine de bagajda bulunduruyorum).

Yorum bağlantısı
Misafir

4 sezon kullandığım ContiWinterContact 810'larıma yaz lastiği değişiminde veda etmiştim. Aklımda Goodyear UltraGrip 8 vardı ama ContiWinterContact 850'de karar kıldım. 810'lardan çok memnundum, hem şehir içi hem uzun yol yaptım, yolda kalmadım, zincire de gerek olmadı. (Yine de bagajda bulunduruyorum).

Continental TS 850 sizin kullandığınız 810'dan çok daha iyidir. Son dakika sürprizi olmazsa ben de TS 850 alacağım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Mehmet Uslu

Bugün Van Ergunlar Conti Bayisinden Ts850 için fiyat aldım. Ebatlar 205 55 16. tanesi 237,5 bana fiyatı uygun geldi. Geçen kış 250 tl lerden bahsediliyordu sanki. Yalnız aklıma takılan bir soru var bu sorduğum lastik H serisi mi T serisi mi öğrenemedim henüz. Sizce "hız" dışında lastiğin hamuru açısından T ve H serilerinde bir fark mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Orjinal yazlık teker ebatı 215/65/16  kullanıyoruz. Kışlık teker alacağız fakat yanak düşük, taban geniş kullanmamızda bir sakınca varmı? Mesela conti vancover 2 185/75/16 veya önerdiğiniz marka, model, ebat varmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tourneo da o ebad lastiğin yük endeksi düşük gelir?

lastik hamuru T de H ta farklıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

tourneo da o ebad lastiğin yük endeksi düşük gelir?

lastik hamuru T de H ta farklıdır

Çağlar ağabey uygun ebatları veyahut marka model önerebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

215/65/16 da zaten yük endeksi fazladır, zira ticari tipe girer bu lastik. Zorunlu yasa olduğu için de rakamlar aldı gitti başını yapacak pek bir şey yok, çançinçondan uzak durmalı, sonuçta bu bir iş yeri, en iyisi olsun ki hizmet kaliteli olsun derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...