İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sakarya’da bir kaza. Vurma olmadı ama öndekinin ani durması sonucu kamyon devrildi. 

arkadan vuran haksızdır düşüncesi burada da geçerli midir? Yoksa öndekinin sebepsiz durması trafik akışını engelleyici nitelikte kabul edilip kusur yazılabilir mi? 

https://www.instagram.com/reel/C4SO38FIEbF/?igsh=MXMzeXNodXVnemZ6aw==

Bence arkadaki her durumda kusurludur. Öndeki araç belki sebepsiz yere durmadı farzedelim ki sürücüsünün ayağına kramp girdi. Her durum olabileceğinden arkadakinin takip mesafesini koruması gerekirdi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Bence arkadaki her durumda kusurludur. Öndeki araç belki sebepsiz yere durmadı farzedelim ki sürücüsünün ayağına kramp girdi. Her durum olabileceğinden arkadakinin takip mesafesini koruması gerekirdi. 

bence de öyle. Sürücü ifadesinde en kötü “lambayı kırmızı sandım da yavaşladım” diyebilir mesela. 

ama bir de 56/1-d var. asli kusur sayılıyor. 

Araçlarını zorunlu bir neden olmadıkça, diğer araçların ilerleyişine engel olacak şekilde veya işaretle belirtilen hız sınırının çok altında sürmek, güvenlik nedeni veya verilen herhangi bir talimata uyulması dışında, başkalarını rahatsız edecek veya tehlikeye sokacak şekilde gereksiz ani yavaşlamak

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkadan çarpıp öndekini bir de sürükleyen üyemiz var, kusursuz çıktı

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kamyon hatalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Paçağina siçtuğum

• Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Paçağina siçtuğum

isim zikretmedim kayıtlara geçsin hakim bey

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Çağlar Bayur yazdı:

isim zikretmedim kayıtlara geçsin hakim bey

Avukat arkadaşım var yardımcı olabilir @Cem Işık

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

Öndeki kimdi abi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Öndeki kimdi abi? 

o günden sonra gören duyan olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

o günden sonra gören duyan olmadı

Servet abinin şive mısıra andırıyor meğer bundanmış

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu akşam florya

images?q=tbn:ANd9GcSi4FN5QCD9WAWO1w1-8T9

aynı şekilde daha önceden de kaç kere kaza oldu, kaç kişi öldü…

• Şaşkın 2
  • Üzgün 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Servet abinin şive mısıra andırıyor meğer bundanmış

/\

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu akşam florya

images?q=tbn:ANd9GcSi4FN5QCD9WAWO1w1-8T9

Arabadaki aynı aileden 4 kişi ölmüş.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah rahmet eylesin 2 kadın 2 çocuk deniyor.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Feci bir kaza. Emsal teşkil etmesi gerek. Allah rahmet eylesin ama önlem alınmadıkça ölenler bir hiç uğruna ölmüş olarak kalırlar.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

En çok korktuğum kaza türlerinden birisi... Allah muhafaza... Allah rahmet eylesin. :(

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Oradaki ilk kaza değil. Aynı köprüde aynı kaza daha önceden kaç kere oldu. Mesela

bakirkoyde-kopruye-carpan-tir-otomobilin

ölenlerin ailelelerine allah sabır versin. Umarım dava açarlar. Yol kimin sorumluluğundaysa (ibb, karayolları) hem ilgili kişiler, hem de emniyet suçlu bulunur. Yol berisinde yükseklik uyarısı varsa şöför asli kusurlu zaten. Ya da şehir içinde max gabari nedir artık bilmiyorum. 

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu akşam florya

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Oradaki ilk kaza değil. Aynı köprüde aynı kaza daha önceden kaç kere oldu. Mesela

Allah rahmet eylesin. Çok feci.

Her gün eve gidip gelirken kullandığım yol olduğu için, bende bu köprü yüzünden tik oluştu, buradan geçeceğim zaman kamyon, tır yanında kalmamaya çalışıyorum.

Yıllardır kaç kez devrilen, sıkışıp kalan artık ben sayamıyorum. Uyarı levhası bolca mevcut, hatta Florya yönüne tavan dubaları da kondu, dünkü kaza Sirkeci yönüne doğru oldu ama akşam bizi de etkiledi tabi, tüm ambulans itfaiye polis müdahaleyi karşı şeritten yaptı, trafik Yeşilyurt içine yönlendirildi, ben Ataköy içinden kaçıp 30 dk. gecikmeli iftar edebildim.

Bu tırların takıldığı köprünün üzerinden Marmaray geçiyor, köprüyü kıpırdatamıyorlar sanırım o yüzden ama nedense kimsenin aklına yolu alçaltmak gelmiyor :(

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Aynı tırın 2019'da aynı yerde devrilmiş olması :unknw:

Dorse farklı, çekici aynı. Sürücüsü aynı mı bilmiyorum.

image.png.41ac5b6a652485432fd903e5903d76a3.png 

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yuh, aynı tır nasıl iki kere devrilir. 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Emin Önal yazdı:

Aynı tırın 2019'da aynı yerde devrilmiş olması :unknw:

Dorse farklı, çekici aynı. Sürücüsü aynı mı bilmiyorum.

image.png.41ac5b6a652485432fd903e5903d76a3.png 

Türkiye de en çok tercih edilen çekici... Kaza yapan sarı renkli egea olsaydı, aynı taksi demezdiniz heralde.... 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Türkiye de en çok tercih edilen çekici... Kaza yapan sarı renkli egea olsaydı, aynı taksi demezdiniz heralde.... 

Plakaları da aynı olsa aynı taksi derdim.

Çünkü bu iki kazadaki araç 1/1 aynı araç. Birbirine benzer iki araç olsa öyle demezdim tabi ki.

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Emin Önal yazdı:

Plakaları da aynı olsa aynı taksi derdim.

Çünkü bu iki kazadaki araç 1/1 aynı araç. Birbirine benzer iki araç olsa öyle demezdim tabi ki.

Plakasını görmediğim için bende benzer görüntüden dolayı aynı tır sanmışsınızdır diye düşünmüştüm.Aynı şekilde çok fazla kaza olmuş sanırım. image.png.4cf1eb434d41400f2372637b2112bfa4.png

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Plakasını görmediğim için

Aynı şekilde çok fazla kaza olmuş sanırım. 

Ben gördüm aynı plaka :)

Çook fazla oluyor. Kaç tanesinin de son anda durup geri geri çıktığının şahidiyim. 

Burada bence yapılması gereken battı-çıktı haline getirilecek, zemin alçaltılıp. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şimdi bu çekici dolu vaziyetteyken standardın verdiği maks yüksekliği aşmıyorsa ne suçu var.  Tabela vardır bakması gerekir evet. Tabela var kar kaplandı mesela? Sen muayenede bu yüksekliğin altındaki araç trafiğe çıkabilir diyorsan eğer devlet olarak daha düşük yükseklikte köprü yapmayacaksın. 
Bizde beton mikseri 4 tane telefon direğini devirdi. Kabloya takılınca 4 direk kırılmış kökünden. Kabloda çelik halat var çünkü. Neyse türk telekom bize direkleri fatura edeceğini söyledi ve etti de. Bizde ödemedik ve kazandık. Benim aracım standardın izin verdiği sınırlarda. Sen kablonu kaldıracaksın. Araç hasar almış olsa ödetecektik ayrıca. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...