İçeriğe Yönlendir

Connect 90 Ps Mi? 110 Ps Mi?

Umut Erees

Recommended Posts

Aydın Sert

sahibinden.com daki ilanları inceledim orada da var yeni motor tipiymiş. motor bloğunun üzerinde 75/90 yazıyor. aracı denedim benimki gibi değil, yani daha güçlü gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Ben 90 lık Collection ile 4.9 şehiriçi tüketim gözledim yol bilgisayarında...Son sıfırlamadan sonra klima kullanımı da arttı malum sıcaklar başladı..Şu an 5.3 görünüyor...Ayrıca performans olarak son hız hariç 109 beygirlik motoru aratmaz diye düşünüyorum...Ses azlığını ilk farkettiğimde bana inanmayanlar oldu ama bakın başka fark edenlerde varmış..:good2:

Serkan abi senin aklın focusa gitti sanırım,arkadaş connectten bahsediyor. :)

90'lığı almadan bende araştırdım..75'lik ve 110'luğu olan 2 tanıdıkta 90'lık al dedi :nazar:

75'liği sürdüm 90'lıkla arasında hissedilir derecede çekiş gücü var,110'luğu sürmedim yakıtının fazla olduğu bir yana,kirlendiği zaman temizlemesi dert olan bej rengi torpido ve döşeme yüzünden onu çoktan elemiştim..

40.000 km'yi geçtim, çokta memnunum..

2010 modele kadar 90'lık deluxe kasayı 26.000 TL civarına kadar alabilirsin diye düşüyorum,sahibindendeki fiyatlar seni yanıltmasın,2 ay önce satıyorum dedim ne esnaf ne binici ne de alınan bayi 25.000'den fazla vermedi..

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

serkan abi 1 bg farkla kaçırdın :) bende 110bg lık var 80.000e geldim. gürültü biraz fazla ama oda çok normal hacim büyük çünkü.eğer performansa biraz düşkünüm dağada çıkıyorum diyosan hiç düşünme 110 luk turbodizel bi aracın koltuğa yapıştırdığını hiisedebilirsin...yakıtı 90 lığı bilmiyorum ama 9 lt civarı yakıyo

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan abi senin aklın focusa gitti sanırım,arkadaş connectten bahsediyor. :)

90 bg okuyunca doğrudan olaya girme mecburiyeti hissediyorum..:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı silindir hacmine olupta güçlü olan motor şehir içinde her daim az yakar. Eğer şehir dışındada sakinliğinizi muhafaza ederseniz deymeyin keyfine..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Musa GÜVEN

arkadaslar merhaba hemen hemen herkes ters bılıyor kı motor kucuk ıken az yakmaz . buyuk motorda araca duz yolda guc bınmez aracım 110bg focus ve aynından 90bg olanı bı tanııkda war aynı yolu pes pese gıdıyoruz hava sartı aynı model aynı 1000km de benden 20tl fazla yakıyor ben rampada aynı vıtesle cıkıyorum o cıkamıyor . sadece sırf sehırıcı ıse bıraz fazla yakar . olandan zarar gelmez derım saygılar

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok sakin kullanımda düşük güçlü araçlar genelde daha az yakar, normal kullanımda güçlü olan az yakabilir. Sert kullanımda kesin güçlü olan az yakar. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

90 ps'si şehir içinde 25 kuruş yakıyor. Connect'in en azı bu bence. Daha az yakanını ne gördüm ne duydum. Malum sınıfında en çok yakan araç..

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tolga Aksu

Kombi K210S 1.8 TDCI 90PS Blackline araç almak istiyorum ailede kullancaz sizce bu araç nasıldır,forumlarda baktıklarıma göre connect ler baya sorunlu gözüküyor memnun olan pek yok ve yakıt tüketimin cok olduğunu anlatıyorlar siz ford club üyeleri ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

focusda gayet büyüktür. daha az yakar. bagajıda cidden kocaman. ancak connect istiyorsanız, bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşları bekleyin. elbet birileri fikir yazacaktır.

Yorum bağlantısı

Alacağınız Connect muhtemelen ticari ruhsatlı olacak, km. yüksek olacak, her yıl muayene yaptırmak zorunda olacaksınız. Belli şehirlerin belli bulvarlarına giremeyeceksiniz, bunları göz önünde bulundurmanızı öneririm, Hususi olarak tescil edilmiş bulabilirseniz iyi olur ama onun da vergisi fazla olur. Ford da kararlıysanız c- max veya s-max., Marka farketmez diyorsanız Fordla birlikte aynı ayarda Opel zafira, Renault scenic türü araçlara yönelmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Yasin Aydın

connect alırsan ve aracına bakarsan benim gibi memun kalırsın 2007 de aldım halen ilk günkü gibi memunum helende arıza vermeden kullanıyorum yakıtı uzun yolda az yakıyor diye birşey yok 30.35 kuruşu geçmez şehir dışında 20,25 kuruş emin ol bunlar %100 5 yıllık connect tecrübeme dayanarak yazıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Sorunsuz gayet ideal bir araç. Yakıtı emsallerine göre belki 3-4 kuruş fazla yakar ama, bir o kadar da sağlamdır.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hangi forumda Connect sorunlu görünüyor..

Özelden bir link atabilirmisiniz... Canlarına okuyayım.. :angry:

Araba kullanmaktan anladıkları yok araca çamur atmak kolay..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Ben de yaklaşık 2 yıldır Connect kullanıyorum, şimdiye kadar bir problem yaşamadım. Sağlamlığı, yol tutuşu, güvenliği gayet iyidir, rakiplerine göre bir kaç kuruş daha fazla yakar ama yaktığını da hak eden bir arabadır. Şahsen tavsiye ederim. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onder Yildiz

Olaya sole bak 1 yıllık km yakıtının dıger muadıllerıne olan fazlalalıgını bol ustune arıza ve bakım paralarını ekle ınan dıger ford muadıllerınden daha ucuza cıkacaktır ford connect tıcaret demektır .Sen sahsı kullanacaksan zaten ford connect alma al bır bınek yada bır suv olay bu

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İhsan Doğan

Kardesim Bazı İnsanlar Connecti Ticari Amaçla Kullanır.Bazıları Arabasına Düzenli Bir Sekilde Bakmaz Sorunları Cıkar. Bu her Arabada Olan Birsey...Ondan Sonra Sorunlarını foruma Aktarır Cözüm Ararlar..Hem Bu Araba Normalde Fazla Yakmaz Ama Farkındamısınz Bilmem Ama Bu Tür Araçların Connect Kadar Büyük Bir Kasası Olmadığı İçin Fazla Yakar.Focus ile Mondeo Gibi Onlarda Öyleler..Mesela Babam Su An Ford Focus Kullanıyor.Arabasını Daha 2. El Yeni Aldı.Bir Kaportacı Akrabamızın Yanına Gidip Baktırdık.Arabanın Kilometreyle Oynandığı Ortaya Cıktı.Ondan Dolayı Normal Ford Focusdan Daha Fazla Yaktığı Anlasıldı.Yani Yakması Biraz Bakıma Bağlı Km Sine Bağlı

Yorum bağlantısı
Yasin Yurtcu

Yol tutuşu, sağlamlığı, genişliği, daha birçok avantajı ile ufak tefek yakıt gibi kılçıklarını temizleyecek bi' araç. 2006 connect 75ps sonrasi 2012 connect blackline kullanicisiyim. 'İyi ki...' Demeye alışacaksin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Tülis

Yol tutuşu, sağlamlığı, genişliği, daha birçok avantajı ile ufak tefek yakıt gibi kılçıklarını temizleyecek bi' araç. 2006 connect 75ps sonrasi 2012 connect blackline kullanicisiyim. 'İyi ki...' Demeye alışacaksin. :)

Selamlar Yasin Bey,şu an black line alma arifesindeyiz nasip olursa.Aracınız hakkında bilgi verirmisiniz.Memnunmusunuz ?

Yorum bağlantısı
Yasin Yurtcu

Connect'in dillere destan sağlamlığı aynı şekilde devam etmekte abi. Makyajlı kasası daha sportif.

Dış görünümde karartılmış far, cam arası siyah folyolar, orjinal çıkışlı portbag ve marşbiyel çıtaları, panjurun siyah olması gibi ayrıntılar görüntüye güzellik katmış.

İç tasarımda döşemelerdeki kalın dikişler, extra bagaj bölmeleri, plastiklerin siyah tasarlanması, direksyon simidine kadar düşünülmesi ise dış görünümüne destek vermiş.

90 hp motor kullananların yakıtta 75 ve 110 hplere oranla daha tasarruflu olduğu görüşünde. ( ben daha test edemedim :) )

Yağmur sensörü, park sensörü, far sensörü, iç dikiz aynası sensörü (ışık oranına göre kararma), ön cam rezistansı, 4 airbag, gibi özellikleri de diğer artıları benim görüşüme göre.

Yani eğer Connect düşünüyorsanız şüphe etmeyin. Gayet başarılı olmuş. :)

Yorum bağlantısı
Barış Tülis

Yasin Bey,

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Dün yetkili satıcıda gördüm aracı gayet güzel.Özelliklerini beğendim.Fort Connect Amerika'ya ithal edilen bir araç kalitesinden şüphe etmiyorum.Fakat 2013'de yeni bir kasa ile piyasaya giriş yapması planlanıyor sanıyorum.Gerçekten şu an ki Connect ile hiç alakası yok diyebilirim.o yüzden acele etmeyip beklesem mi diyorum...

Yorum bağlantısı
Yasin Yurtcu

Eğer öyle bir alternatifiniz varsa değerlendirmeniz mantıklı olur. en azından pişmanlık yaşamazsınız :)

Yorum bağlantısı
Umeyr Sadık Turan

yakıt tüketiminden bahsetmişsiniz bende az önce formlarda inceleme yapıyordum ve öğrendiğim bilgileri paylaşmak isterim

citröen berlingo yeni kasa 110 luk ş.içi 7-8 litre diyor

fiat doblo 1.6 105 lik ş.içi 8-9 litrenin aşağısına düşmüyor

renault kango yeni kasa 110 luk ş.içi 6-7 litre

yakıt olarak sınıfında kango iyi vw caddy nin yorumları hakkında bilgim yok ama o paraya c sınıfı taksi alırım daha iyi

forda gelecek olursak bende forumda ağırlıklı olarak ş.dışı ortalama değeri vermiştim o değeri söylüyorum 5.6 litre tamamen ş.içi değerlerimi söylüyorum yazın 7-7.5 litre kışın 8-9 litre dediğim kış ayları da gerçekten - li değerlerde yani 0,-10 dereceleri arasında oda normal yani sağlamlık hakkında 2006 connect 90 lık 7 sene oldu sadece ön takım da z rot ve burçları değiştirdik bu güne kadar size kalmış bir tercih buyrun karar sizin inşallah yardımcı olabilmişimdir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...