İçeriğe Yönlendir

Connect 90 Ps Mi? 110 Ps Mi?

Umut Erees

Recommended Posts

Barış Tülis

Satıcı arkadaşlar ile konuştum tam bir yıl sonra yeni kasanın giriş yapacağını belirttiler.Fakat donanım olarak ve motor seçeneği olarak ne olacağı belli değilmiş.Bu arada forumun her sayfasını okudum sanırım.En dikkat edilecek sorun yakıt kalitesi sanırım.Onun dışında öyle çok ciddi problemleri yok gibi.

Kuzey Amerika'da buradan ihraç edilen Connectler satılıyor.Oldukçada güzel gibi.Sadece donanım olarak daha üst seviyedeler ve motorları benzinli otomatik transmisyon kullanıyorlar.Nev York'ta taksi olarak kullanılıyor...

Yeni bir ürün geliyor Courrier.Bu aracın önü çok hoşuma gitti Aston Martin'in ön ızgarasını kopyala yapıştır yapmışlar.Ancak araç 2014'de piyasaya girecek.Connectin küçüğü olacakmış.

Yorum bağlantısı
Barış Tülis
(düzenlendi)

Valla beyler hayırlısıyla almak üzereyiz izlenimlerimi buradan paylaşırım....

tarihinde Barış Tülis tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Tülis
(düzenlendi)

Allah'a şükür Blackline Connect'imizi teslim aldık.Merak ettiğiniz sormak istediğiniz bir konu olursa cevaplamaya hazırım.

İlk izlenim olarak(ilk kez connect kullanıyorum) biraz sert bir araca benziyor diyebilirim.Yolu hissettiriyor.Bunuda süspansiyon sisteminin yük taşımak için yapılmış olmasına bağlıyorum.Fakat sağlam olduğunu belli eden iç ve dış çizgileri var.Kullandığım araçta Cruise Control dışında her türlü konfor düşünülmüş.Bence sınıfında bu fiyata alınabilecek en sağlam ve en dolu araç.

Bu modelde Abs,Esp standart.Ayrıca yokuş kalkış desteği mevcut.Esp ve HLA(yokuş kalkış desteği) yol bilgisayarından devre dışı bırakılıyor.Yetkili satıcı devre dışı bırakılamayacağını belirtmişti.Ön camlarda rezistans bulunuyor.Ayrıca sürüş sırasında bir üst vitese geçmemiz gerektiğini belirten bir yeşil ok,devir saatinin içinde yanıyor.Yol bilgisayarı oldukça yeterli bence.Ayrıca Türkçe sesli komut özelliği ve otomatik silgeç ve farlarla beraber bazı küçük ayrıntılarda atlanmamış.Aracın farlarını kapattığınız zaman bir kaç dk kadar gecikmeli olarak ayarlayabiliyorsunuz.Ani frenlemelrede yanan dörtlü flaşörler,arka bagaj kapağını kumandadan açtığınızda yanan park lambaları gibi küçük ve güzel ayrıntılar var.Unutmadan araçta 4 airbag,geri vites sensörü ve otomatik kararan iç dikiz aynası ve ısıtmalı dış dikiz aynaları mevcut.

Yakıta gelince şu ana kadar 7L/100km'ye düşürebildim.Ama daha fazla bir km yapmadım.Daha düşeceğini düşünüyorum....Herkese selamlar...

tarihinde Barış Tülis tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Olaya sole bak 1 yıllık km yakıtının dıger muadıllerıne olan fazlalalıgını bol ustune arıza ve bakım paralarını ekle ınan dıger ford muadıllerınden daha ucuza cıkacaktır ford connect tıcaret demektır .Sen sahsı kullanacaksan zaten ford connect alma al bır bınek yada bır suv olay bu

Güzel şeyler yazıyorsunuz ama harfleri ve kelimeleri düzgün kullanmadığınız için anlamakta zorlanıyorum...

sole, bol ve diğer keliemeler...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fahri Şenoğlu

öncelikle merhaba

sınıfında connect çok sağlam araba . 6 senedir connect kullanıcısıyım aracım 60000 'de daha hiç ağır bakım görmedi sadece 10000 bakımları yağ filitreler falan değişti o bakımdan connect çok sağlam arabalar yakıt konusunda uzun yolda çok başarılı şehir içi biraz yaksada çok memnunum aracımdan .

herkese iyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Mutlu Avan
(düzenlendi)

ben 2008 den bu yana renault kangoo aynı zamanda 2009 dan bu yanada 75 ps connect sahibi olarak yorum yapmak istiyorum kimse beni yanlış anlamasın benim amacım falanca markayı kötülemek yada falanca markayı övmek değil sadece şahsi fikirlerimi yazıyorum.2004 model 1.5 dci kangoo yu 2008 yılında aldım ve 2012 yılına girerken sattım kangoo performans ve yakıt yönünden connecte göre çok başarılı yokuşta arabada yetişkin 6 kişi varken klimada açık banamısın demiyor.connecte gelince araba boşken bile (ben kendi connectimden bahsediyorum 75 ps başkasının aracına sözüm yok ama genelde 75 ps kullananlar benimle aynı fikirdeler) yokuşu karşıdan görünce bayılıyor 3. vitesle ağlaya ağlaya çıkıyor. yol tutuşuna gelince connect sattığım orta kasa kangoo ya göre yol tutuşu daha güzel.kullanırken connect daha çok güven veriyordu.kasa olarak connect kangoo ya göre daha sağlam.yakıt yönünden kangoo bayağı cimri kangoo şehir içi 1 depo ile kangoonun deposu 50 lt. 800 km giderken connect ancak 600 km yol yapıyor üstelik deposu connectin 60 lt. 2012 yılının ilk başında 0 km yeni kasa kangoo aldım özellikle 85 ps aldım yakıt şehir içi daha az yakıyor 105 ps kangoolar 6 ileri vites uzun yolda yakıtına söyleyecek söz yok fakat şehir içi 105 ps ler birazcık fazla yakıyor ama neticede connectlerden daha az yakar.ben 85 ps kangoo ile 110 ps connect arasında fazla fark olduğunu sanmıyorum üstelik yeni kasa kangoo lar kilo olarak connectlerle aynı diyebilirim.ama sattığım kangoo connectten 300 kilo daha hafifti onu da göz ardı etmiyorum yeni kasa kangooların yol tutuşu mükemmel.

tarihinde Mutlu Avan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Murat Kırçal

arkadaşlar konu biraz geçmiş ama aracın paşası ford connect 90 ps olanıdır ..kim demiş ford arıza yapıyor diye benim aracım şu anda 200000 de kulağına kurşun birgün olsun yolda bırakmadı motor aynı fabrikadan çıkmış gibi çalışıyor..ford 110 luk olanı var biraz şehir içi yakıta dokunuyor.75 lik olanı var rampada tıkanıyor..alacaksan ya 90 lık yada 110 luk connect. Doblo, kangoo ,

hikaye...KUZU KURDUN YOL FORD 'UN...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hizmet otomuz 2008 Connect 378.000 km.'de; yağ, su, mazot üçünü birleştir yola devam. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

3 yıllık Connect kullanısıyım,ne yakıtından şikayetim var nede başka bir yerinden.

Ben olsam Connect'i diğer ticari araçlarla karşılaştırmam, düşüneceğim şey Connect mi alayım yoksa geniş bir binek araç mı.

Şahsi/Aile kullanıcıları için eksi yönleri mevcut; binek araçlara göre her yıl muayene, yüksek trafik sigortası, hız sınırı..

Aile için kullanacak olsam ticari olması nedeniyle connect tercih etmezdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim bir akrabada 2004 TDDI var.. Ben de çok kullandım.. kilometresi 200 bine yaklaşmıştır. Sadece muayeneye gireceği zaman gerekli bakımları yapılıyor.. Bu güne kadar, taş kum biriket çimentoları dağda bayırda taşımadığı yer kalmadı.. Bundan sonra alınıp bu şartlarda kullanılan doblolar geri dönüşüme gideli yıllar oldu.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Allah nazarlardan saklasın ben de çok memnunum aracımızdan, taş gibi deyimi bu araç için söylenmiş olsa gerek.

Yorum bağlantısı
ihsan sabri dönmez

geçtiğimiz mart ayından bu yana 2010 110luk plus paket connect kullanıyorum.neden bu zamana kadar connecte binmemişim diyorum.sağlam parçası ucuz son derece yola hakim bir araç.connectin adı çıkmış çok yakıyor diye.partner berlingo kangoo da aynı yakıyor veya 1 litre az yakar connecte göre.bu sağlamlığa bu kaliteye 1 litre çok olmasa gerek.aslan besleyen yemini düşünmez içsin aslanım mazotu yarasın :) benim yaşadığım keyif güven ve konfor bana yeter :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Avcı

Bende yeni aldım connectimi. 2013 model glx 110 luk. 3500 km oldu. 600 km altına hiç düşmedi daha bir depoyla. Sağlam, rahat, oturaklı, yerden yüksek. Geçen biraz hız yapayım dedim seri bir şekilde 190 a çıktı dahada iştahı vardı tırstım vallahi. Taksi türü araçlara binemiyorum artık. Yere değecekmişim gibi geliyor. Enaz 10 yıl binerim bu arabaya. Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Bende yeni aldım connectimi. 2013 model glx 110 luk. 3500 km oldu. 600 km altına hiç düşmedi daha bir depoyla. Sağlam, rahat, oturaklı, yerden yüksek. Geçen biraz hız yapayım dedim seri bir şekilde 190 a çıktı dahada iştahı vardı tırstım vallahi. Taksi türü araçlara binemiyorum artık. Yere değecekmişim gibi geliyor. Enaz 10 yıl binerim bu arabaya. Saygılar.

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.Arabam sayfasında aracınızı tanıtan bir konu açarsanız daha detaylı görmüş oluruz aracınızı. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Alperen Kaya

2011 Model ford connect nasıl bi araçtır alınırmı çekiş gücü nasıldır gidişi nasıldır konforu vs vs Connecti olan abilerim varsa görüşlerini paylaşırlarsa çok memnum kalırım bu arada bkacağımız araç 45 binde 2010 yada 2011 mod 90 ps ?

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Taş gibi arabadır, sorunsuzu bulursanız yolda, dağda, ovada bırakmaz. Bakımlarını aksatmadan yapın, en az 250K - 300K km arkanıza bakmadan gidin.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Şirket aracı olarak kullanmaktayız şu an km 220.00 seri bir araç iyi kaçıyor periyodik bakımları hariç her hangi masraf çıkarmadı yanlız yakıt bakımından iyi yakıyor.

Yorum bağlantısı

2011 Model ford connect nasıl bi araçtır alınırmı çekiş gücü nasıldır gidişi nasıldır konforu vs vs Connecti olan abilerim varsa görüşlerini paylaşırlarsa çok memnum kalırım bu arada bkacağımız araç 45 binde 2010 yada 2011 mod 90 ps ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.  :flowers:

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

90 lık connect bizde var arabanın her yerinden ses geliyor konfor özellikle arkada oturanlar için berbat bir seviyede 7.5-8.5L tüketimi var

75binde araç şu ana kadar 3 kez balatalar 1 hafta öncede baskı Balata değişti doblo caddy partner vs.bu seçenekler arasında en son alacağım araç connect olurdu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bizde yakında değiştireceğiz zaten

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...