İçeriğe Yönlendir

Caner'le Sohbetler

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Caner Kardeşseven

Tireden dönüyorum, atalan mevkiinde köy evlerinin önünden geçerken, açmış garaj kapısını biri, ne kadar tavuk ördek varsa çıkmışlar yola.

Tavuklar kenarda ama 1 gri ördek, atmış ellerini arkaya, 
Bu asfaltı ben döktüm ülen havasında, sağı solu da tarta tarta patik atıyor wink ifade simgesi

Durdum arkamdaki de durdu. 
Karşıdan geldi biri, o da durdu. 
Böyle 5-6 araba olduk. 
Ördek Paşamızın keyfini bekledik. 
Kimse kornaya basmadı. 
Kimse arabadan inip kış etmedi smile ifade simgesi

Sonra yol ortasından kenara yol alınca bizde destur dedik devam ettik. 
Şoförler selamlaştı, Gülümsedik el salladık birbirimize. 
Arkamdaki solladı beni ki geçerken kornaya hafif dokunup el selamı yaptık...

Bu şimdi oldu. 
Burada oldu. 
İsviçre Alpleri değil, Türkiyenin bir ilçe yolunda..

Hayat, güzeldir...

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Ege kıyı şeridinde ben bu kültürü, medeniyeti gördüm. Marmaris'te askerlik yaptım, duyduğum korna sesi sayılıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Bu manzarayı işe giderken hep yaşıyorum ya Ördeklerin geçişini bekliyorum ya da ineklerin hatta ve hatta yakın zman da arkadaşın birinin arabasına inek bildiğiniz atladı ve bayağı hasar oluştu ekolojik dengeyi bozmamak için sakin olup onları beklemek gerek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Burada olsa keşke. Yahnisi pek güzel olur

Benimde gece gece karnım acıktı. yiyecez diye gelmiştim :) Güzelmiş

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Merhaba Caner Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. :flowers:

Saygılarımla,

Eline sağlık kardeşim

Burada olsa keşke. Yahnisi pek güzel olur

Böyle şeylere takıntım var.

Ördek yahnisi Sanki çok aşırı zengin, holding sahipleri yer falan gibi geliyor bana, okuyunca yadırgadım. Sonra belki de bizim servet abi dediğimiz öyle, nerden biliyon Caner la dedim.

Kıskançlık ve haset bastı.

Servet abi zengin değildir yav deyip ördek yahnisi yemediğime bağladım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sarıkamış'a yazın gidersek rahmetli nenem yapardı. Kışın ise kaz yerdim. Söylediğim 30 sene olmuştur. O zaman köylü zengindi be Caner :)

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Sarıkamış'a yazın gidersek rahmetli nenem yapardı. Kışın ise kaz yerdim. Söylediğim 30 sene olmuştur. O zaman köylü zengindi be Caner :)

Bak şimdi, köylü o zaman zengindi deyip ayarı veriyorsun gene :)

Bi de hindinin içini dolduranlar var. Pilav falan.

Röp dö şambır mı şambrel midir nedir, Nuri alço bornozu işte, onunla sofraya oturanlar var, boynunda fluar falan olur.

Kafa atasım gelir, çok takarım ben :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
(düzenlendi)

1- Benzinliğe yanaşıyorum yoldan girmişim pompalara doğru yaklaşıyorum. Benden önce yanaşmış bir otomobilden adamın biri havaya genleşiyor.

Üstündeki yelek açılıyor ve belinde ışıl ışıl silah alenen gözüküyor: kemerine geçirmiş.

Sağa sola bakıyor sonra yavaşça indiriyor kollarını. Bu alenen gösterişti...

Önündeki pompaya yanaştım. Zaten arabamda devamlı davul zurna dinlerim  full açtım sesi . 

Şans işte "tire eğridere " zeybek havası çalıyor , veriyor zurnanın gözüne aslanım!

Siyah gözlükler var bende, yelek , beyaz gömlek, 3düğmesi açık.

fluar var biri yelek içi öteki yelek üstü ki yelek üstüne attığım fluar dizlerime gelir..

Özel dikim pantolon, körüklü çizmelerin içine sokulmuş..

Çaaaat diye kapıyo da çarptım!

Doldur Dayı, gırtlak yap !

Çenemi de kaldırdım , buyuk adımlar atarak, usul usul geçtim önünden  !

" Adam" (!) başını şöyle bi eğdi, şöyle bir baktı  süzdü...

"Ulan bu neyine güveniyor aceba ?" diye düşündüğünü duydum bilader duydum ! :)

Geri geldim verdim parasını

Bi de hava yanıyor, buz gibi limonata verdim popacıya, Bu da bizden dayı !" dedim

Mutlu oldu abimiz.. Yolun sadakası vardır, 4 lastik üstündesin sonuçta...

Bindim bastım gaza gittim !

Aynadan baktım, bu silahını gösteren " adam " (!) oturmuş diğer arkadaşıyla kaputun üstüne arkamdan bakıyor, lan bu kimdi diye bir el işareti ile pompacıya soruyorlar...

Belinde silah varken kollarını ayırmak genleşmek, bacaklarını aça aça oturmak , omuz sermek  kolay, onu benim sıpa da yapar !

Yiyorsa silahsız yap , yiyorsa silah taşıyanın önünde yap koç !

Neyse..sonuçta benim davranışımda onunkinden aşağı değil , her ikisi de cahillik göstergesi.

Benimki biraz daha komik sadece .

Ama onun yaptığı  ne racona sığar ne efendiliğe siğar ne silah adabına sığar !

Varsa aranızda silah taşıyan,böyle gösterişe girmesin, ayıptır !

2-  Face'de bir şirket av tüfeği satıyor. 3-4 değişik modeli var . şekilleri de böyle sanki savaş silahı gibi. 

Şirket ismi de vermiyorum, silah modellerinide yazmıyorum , hangi silaha benzediklerini de yazmıyorum.

Fiyatları da 400 ile 900 arasında değişen , makul  hatta ucuz fiyatlar.

Sayfa kurmuş  telefon veriyor. Arıyorsun sipariş kapına geliyor veriyorsun parasını alıyorsun.

İçine de bir sürü atış için saçma koyabiliyorsun. Hatta uzun şarjör alırsan ufak bir extra ücret karşılığında ,15- 20 atış yapabilir duruma geliyorsun...

Kurşun atmasa da sonuçta iri iri saçmalar atabiliyor ! Bildiğin barutlu silah kardeşim !

Bu aşırı rahatsız etti beni.

Düşün 14-15 yaşında bir çocuk , bir şeye kızdı, gitti telefonunu sattı bu silahı aldı, okulu bastı nolacak?

Ruhsat gerekmiyor! 

Anında face e şikayet edip yasaklattırıyorum o sayfayı ama yenisini açıyorlar !

Bu kadar kolay temin edilmemesi lazım bunun !

2000 lira ile 4 tane alabilirsiniz..

Kötü fikir yaymamak adına aklıma gelenleri yazmıyorum, kimseye ön ayak olup fikir babalığı yapmaya lüzüm yok.

Fakat bu sayfaları gençlerimiz de görüyor.

Bu iki olay beni aşırı rahatsız etti sizinle paylaşmak istedim.

sevgilerimle.

caner.

tarihinde Caner Kardeşseven tarafından düzenlendi
  • Beğen 17
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Tebessüm ettiren ağlanacak bir hal. Elinize sağlık. O kadar çok karşılaşıyoruz ki böyleleriyle. Hangisini anlatsak, karar vermesi güç. 

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Maalesef demek yetiyor bence '' acınacak halimize gülmemize ''  :(​ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sizinkide iyi cesaretmiş ortalık böyle tiplerle doluyken insan bazen haklısın kardeşim dyip geçip gitmek istiyor malesef. Kaybedecek okadar çok şeyimiz varki hayatta he diyip geçmeyi öğrenir olduk..

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Sizinkide iyi cesaretmiş ortalık böyle tiplerle doluyken insan bazen haklısın kardeşim dyip geçip gitmek istiyor malesef. Kaybedecek okadar çok şeyimiz varki hayatta he diyip geçmeyi öğrenir olduk..

Silah gösteren silah çekemez.

Böyle k.çnn üstüne oturur kalır.

Çünkü çok iyi bilir: " kim de ne olduğu asla bilinmez."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Silah gösteren silah çekemez.

Böyle k.çnn üstüne oturur kalır.

Çünkü çok iyi bilir: " kim de ne olduğu asla bilinmez."

Valla hocam ben 8 sene muay thai yaptım 2007 de karadeniz de derecem var. ( Yanlış anlaşılmasın  Asla ve asla kavgayı sevmem.) Ama inanın şuan insan tartışmaya bile çekiniyor. Trabzonda okudum tinerci saldırdı bana darp ettim diye 1 gün nezarette misafir olmuşdum. bu devirde insan ne yapacağını bilemiyor..

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Abi senin giydiğin tarza da bayılıyorum (Ejdattan da benimsense herkesçe ama onu taşımak da azrı meziyet). Konu özü ise, memleket halleri işte ne diyeceksin. Ama oyuncak silah gibi satılabilme işine aklım ermiyor. Karaköy' de çalışıyorum. İşportacıların, vergi veren dükkanların sattığı kılıçvari bıçakları gördükçe şaşıyorum.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşi gücü millete sarmak Caner'in. Bildiğin eşkıya kesildi başımıza kardeşim

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

İşi gücü millete sarmak Caner'in. Bildiğin eşkıya kesildi başımıza kardeşim

ben mi millete sarıyorum?

ben , eşkiya? 

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

Orası  Teksas mı kardeşim , burası TÜRKİYE olur öyle şeyler  :fiuw:

tarihinde Emre Demir 48 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

av tüfeğine de ruhsat gerekiyor veya benzeri bir belge.. elinde felan gezen yakalanırsa da bayağı şair ruhlu bir ruh hailne büründürüveriolaaa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Valla hocam ben 8 sene muay thai yaptım 2007 de karadeniz de derecem var. ( Yanlış anlaşılmasın Asla ve asla kavgayı sevmem.) Ama inanın şuan insan tartışmaya bile çekiniyor. Trabzonda okudum tinerci saldırdı bana darp ettim diye 1 gün nezarette misafir olmuşdum. bu devirde insan ne yapacağını bilemiyor..

Mayitayini sevsinler senin[emoji23].

Bilinçsiz silahlanmaya Hayır diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...