İçeriğe Yönlendir

Caner'le Sohbetler

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

(düzenlendi)

Mayitayini sevsinler senin[emoji23].

Bilinçsiz silahlanmaya Hayır diyorum.

Beni de sev beni de [emoji7]

[emoji106] [emoji106]

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

av tüfeğine de ruhsat gerekiyor veya benzeri bir belge.. elinde felan gezen yakalanırsa da bayağı şair ruhlu bir ruh hailne büründürüveriolaaa..

Sordum, dediklerine göre fatura belgesi yeterliymiş.

Umarım yeterli değildir.

Fakat av tüfeği için ruhsat almanın çok da zor olmadığını duyduğum olmuştur.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Av tüfeği ve belgelerini almak çok basit yan komşum da var aracının bagajında rahatlıkla taşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Caner abi, şu tasvir ettiğin şekilde olan bir fotoğrafın varsa paylaşabilir misiniz? çok merak ediyorum sizi.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Geçen gün yolda gidiyorum sollama yapıcam önüme kırıyor herif arabayı tam geçicem önüme kırıyor gene zar zor geçebildim önüne çektim silahımı 3 el sıktım havaya baktım ki bir daha yok peşimde... Mesela yani... :) Bu ülkede müteahhite taşıma ruhsatlı silah verirlerse belinde göstere göstere şovda yapar... Bireysel silahlanmaya karşı değilim bilinçsiz bir şekilde kullanılmasına silah taşımayı meziyet sayan kendine güvence görenlere karşıyım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

av tüfeğine ruhsat gereklidir.(evde arabada taşımak ve bulundurmak için ruhsat alınıyor) Ava çıkacaksanız ayriyeten av ruhsatı almanız gerekiyor.Silah satan firmalar silah alabilir izni olmadan av tüfeğini alıcıya veremezler bu suçtur.Av tüfeğini silah alma belgesiyle aldıktan sonra fatura ile 1 ay deneyip yivsiz av tüfeği ruhsatınıza işletmeniz gerekir. Süresi 5 yıldır ruhsatın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Ateşli silahların taşınması bulundurması ruhsata tabidir. Ancak av tüfekleri 6136 sayılı kanun kapsamında yer almıyor. Yani tabanca ile birini yaralarsan, yaralamadan hemde 6136 ya muhalefetten ceza alırsın ama tüfekle yaralarsan sadece yaralamadan ceza alırsın. Garip ama kanunlarımız böyle. 

3-4 yaşındaki çocuklarımıza oyuncak olarak silah alan bir millet olduğumuz düşünülürse fazla bir şey söylemeye de gerek yok...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Küçükken 3 kardeş ufak odada yatardık.

Yuvarlak simfer sobamız vardı.

Bilirsiniz bunun üstünde yonca yaprağı gibi bi demir olur.

Bir de altında, sobanın altında bi çubuk olur, itecek.

Altını kapatır üstünü açarsanız tüter soba.

Altını açar, üstünü açarsanız yanar soba.

Altını açar üstünü kapatırsanız, uyur soba.

Altını kapatır üstünü kapatırsanız, söner soba.

Her halikülarda bittabi 4 durum vardır.

Bunlardan en ilginci sobanın uyumasıydı.

Cayır cayır yanması kesilir, içten içe köz beklerdi.

Açtığın anda o yonca yaprağı ne olurdu biliyormusunuz?

Bi poflar! Duman atar!sonra zaten ısınmış olan diğer kömürlerle beraber cayır cayır yanmaya geçerdi!

Niye anlattım bunu?

Hayatın bin değişik sıkıntısı bizi boğuyor, biliyoruz ne olduğunu.

İçimizde yanan ateşi bilmezden gelip boğuyorlar bizi ya...

Takmayın!

Bizi üzenler, üzen olaylar ne olursa olsun çok içerleyip kendinizi yıkmayın.

Gelir biri açar yonca yaprağı, nefes alırsınız.

Ve sizi sıkan herşeye POf eder uzaklaştırırsınız inşallah

Yok, hayat bizim diğer nefes aldığımız yeri de kapatırsa, o da hayatın bileceği iştir!

Ters bi lodos eser,

Boğulur gide sizi üzenler tatlı uykularında..

Siz üzülmeyin...

Ateşinizi harlayın, yeter..

Kardeşiniz, Caner...

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Kardeşseven

Zaman karışık, kimin nerde ne ettiği belli değil..

Adam ölmüş, yollara düşen düşmüş.

Karneyle bile ekmek yok.

Gerçi 75 liyim ben , bende bilmem yokluğun ne demek olduğunu ama sanırım pek çoğumuz da bilmeyiz..

Sandıktan tüfeği çıkartıyor kadın, her nasıl öğrendiyse içine fişekleri de koyuyor.

Önünde  oğlu bağdaş kurmuş ,tüfeği ona veriyor...

Oğlum ! 

Boyuna posuna kurban olduğum ! 

Vur beni ! 

- Ana edemem? !!

Hakkımı helal etmem ! Sen vuruşmaya gidesiye gelirler vur beni ! 

Allah aşkı için , peygamber aşkı için vur beni oğul ! Zehir zıkkım olsun vurmazsan, vur !

Ana dinle...şu tek fişeği sakla...

Biz gidiyoz, vurduk vurduk vuramadık geri dönüp gelip bu fişeği alnının çatısına dayayıp vuracam , söz  ana !

- ya gelemezsen ?

as kendini o vakit ahirdaki urganınan  depeye kendini !

....

...

...

Delikanlı , köyün diğer delikanlıları ile gider vuruşmaya..

Fişekleri biter döner geriye.

Anasını bulamaz evde ahırda..

anası muhacir olmuş, sorup sorar yolunu bulur.

Başka bir yerde cephede oldugunu duyar..

Öğrendiğine göre  cephede vuruşan başka bir delikanlıya su götürürken vurulmuştur.

Anam der sarılır  koklar öper ...

Defnettikten sonra yemenisini de alır kuşağına sokar..

O artık "Efe" olmuştur !

Bu bir hikaye değildir, bizzat o efenin sözleridir...

Ben sadece yazdım burada...

Yunana direnişte binlerce gerçek olaydan birisidir sadece...

Oğlum vur !

Yunan geliyor, ırzımızı kirletecekler , vur ki temiz öleyim...!

Bizim annelerimiz...

Hani, köylerde b.k çukuru olur dışardaki helanın bilirsiniz..

Eşimin ninesi içine girmiş...

Yunan askerleri haysiyetine namusuna ilişmesin diye...

Bizim kadınlarımız ,bizim annelerimiz , eşlerimiz  kızlarımız , ablalarımız...

Daha fazla yazarsam şahsi yorumlamış olurum, gerek yok.

Sadece bu ruhu hatırlatmak yeter sanırım...

sevgilerimle...

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

ellerinizi sağlık bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim abim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Gündemde bugün bir spor salonunun yaptığı  sözde dolandırıcılık mevzusu var gündemde..

Sözde diyorum çünkü mahkemece onaylanmış bir durum yok, o yuzden resmi olarak suçsuz.

Ama malum, binlerce insan şikayetçi , ve Avrupalının açtığı bu spor salonu yüzünden ilgili ülkenin elçiliği önünde  protesto var..

Umarım vatandaşlarım mağduriyeti giderilir.

Bu vesile ile ve daha 20 dakika önce spor salonundan gelmenin şevki ile bu konuda birşey yazmak istiyorum:

Bir internet şirketinden aldığım hizmetin abonelik süresi 2 hafta önce bitti, daha bitmeden başka bir servis sağlayıcı aramaya başladı bizi seçin biz abone yapalım daha hızlı  sınırsız şöyle böyle..

Aynı para hatta 3-4 lira daha ucuz.

almadım. Niye ? daha avantajlı işte ? ne gereği var? işim görülüyor ? niye değiştireyim?

Benim gittiğim spor salonu mahalle arasında.  

Modern değil, eski aletler, sahibi parayı buldukça elinden geldiğince tamir ediyor yenilemeye çalışıyor.

Ama dambılları gene izmir çankayada bir ustaya yaptırıp getiriyor.

İçerisi ter kokuyor, yerlerde leke lunca fi tarihinden kalma vileda ile üstünden geçiyorlar.. bazen içine klorak da döküyorlar..

Aylık 60 lira. 3 aylığı 150 lira.

Çok modern salonların fiyatı aylık 80-100 lira ama toplu ödersen tabi..

Fakat işin garibi şu, önce buraya geldim. beğenmedim, öbür lüks yerlere gittim.

Kardiyo ölçümleri yapıyorlar bireysel antrenörün oluyor, duşu var ufak bi ücret verirsen masajı var var da var... ama...

Ama bu kirli , dolapları kilitsiz ve içleri kırık  olan salonda çalışabiliyorsun ! :)

Burada vücut gelişiyor. lükse fitness saloon dediklri yerlerde kulağında mp3, süper lüks yürüme bandının üstüne koyduğun telefonda video izleyerek olmuyor..

Adam hayvan gibi sırt kasları var önüne geçiyor kaslarına bakıyor , tam sen aynada kendini izlerken.. 

Birader bi çekilsene  diyorsun, şöyle yan yan bakıyor..başka ayna mı yok bilader diyor, yol alıyorsun...

Başlıyorsun çalışmaya...

BUrada yer bildirimi yapmana gerek yok.

en güzel spor ayakkabilarını , spor mağazalarından alınmış arjanti eşyalara gerek yok..

Hatta Rocky filminin son serisinde  zenci rakip arkadaşın ağzına taktiği  gaz maskesi gibi hava filtresi de yok, it gibi solursun.

Pilavcı geçer yoldan pilav yersin.

Öyle cafeteria dan bir poaça alayım, karbo takviyesi yapayım yok. 

Ver ordan  çiğerli pilav dersin yersin.

Sende g.tü büyüttün hacı ha ! derler gülersin devam edersin.

Tabi ben şimdi yanlı, taraf olarak yazdım, kendi pencemenden.

Bizim salona 2 bayan kardeşimiz dışında gelen yoktur.

Fakat sporun nimetlerinden faydalanmak isteyen kadınlar burayı sevemez alışamaz zor gelir.

Onlara daha hijyenik modern güzel yerler lazım ve buna da layıkler zaten.

Fakat bilinsin ki, ultra lüks spor salonlarına bin lira 2 binlira para vererek sağlık peşinde koşmanın bir ölçüsü olmalı.

Temiz ve bilinen bir salona gidiyorlarsa, yeni süer bir yer açıldı diye hemen oraya akın etmek doğru değil ! 

aynen benım telefon internet aboneliğim gibi... Gidin kardeşim kendi salonunuzda sporunuza devam edin.

Varsın koşu bandı kalori hesabı yapmasın, dambıllar kauçuk kaplama olmasın, bench pressler çift emniyetli olmasın.

Sizin niyetiniz ciddi ise, ciddi ortamda yapın.

Ama sosyal ortam yapmak , faal gözükmek vs ise onu bilemem..

Ve hatta şunu da ilave edeyim:

Evde yapılabilecek çok ciddi spor hareketleri vardır.

BUrada izmirde pek çok mahallede çocuk parklarının yanında aletler vardır, çok müthiş sporlar yapılabilir.

Bir şinav bir mekik bir barfiks öyle kolay şeyler değildirler.. hatta bazı belediyeler bisiklet bile yapmış , biniyorsun pedal çeviriyorsun.

Dahası yürüyüş yapmak, bisiklete  binmek... Hatta ve hatta varsa apartmanınızın ufak bir bahçesi, Bahçede çalışmak !

Maksat fiziksel performansı yükseltmek ve ruh sağlığını kararlı tutmaksa, çok spor çeşidi vardır...

İlla fitness coach dedikleri beden eğitimcilerin ingilizce isimlendirdikleri besin yemek listesini de takip etmek zorunda değilsiniz.

Amacınız neyse ona göre  yaşınıza göre uğraşlarınıza göre  düzgün beslenin yeter..

Ama pusulanın şaştıysa, yapacak bişey yok..

Geçmiş olsun!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2 senedir düzenli spor yapıyorum, dediğiniz gibi spor salonuna gerek bile yok evde de birkaç alet ve egzersiz hareketleri ile gayet yeterli derece sporunuzu yapabilirsiniz ancak beklentiniz daha fazla ise spor salonundaki aletler ve imkanlara ihtiyac duyabilirsiniz. beni spor salonuna iten asıl neden ise bir bahane yaratmak ve bu işe başlamaktı, kredi kartından şak diye bir ton parayı çektirince insan param yanmasın gideyim bari diyor öyle böyle derken iyice alıştım ve sporu bırakamaz oldum şuana kadar 2 senede 2 salon değiştirdim benim 1.önceliğim hijyen ve salona gelenlerin profili (yanlış anlaşılmasın seviyeli ve topluluk içinde saygılı ve düzgün hareket etmesini bilen insanları olmasını kastediyorum)ve kalabalık oranı, ilk gittiğim salonda özellikle pazartesi akşamları resmen metrobüs kuyruğu gibi alet yada ağırlık sırası bekliyorduk, şuan gittiğim yerde de bu yavaş yavaş başladı ama evime çok yakın o yüzden yine tercih ettim ve 3 senedeki üyeliğim yenilettim. Dediğim gibi benim için ortamın ve aletlerin temizliği, özellikle soyunma odalarında ve duşlardaki titizlik ve temizlik en büyük tercih sebebim, hocaymış, özel ilgilenen personal training hocasıymış falan pek önemli değil benim için 2 senede öğrendim öğreneceğim kadarını zaten.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Çok güzel özetlemişsiniz olayı ellerinize sağlık  yıllarca spor salonlarında haftada bir kaç gün vakit geçirmeye kilomu dengede tutmaya çalıştım , mahalle arasında arkadaş grubu ile olaya başladık sonra yaprak dökümü başladı ve birer birer her arkadaşım bıraktı ve gayretliyim yıllarca devam ettim hatta bayrak tatilleri uzadığında , senelik izine çıktığımda stres falan olmaya başladım , daha sonraları baktım ki sonu yok bu işin evli ve çocuklu bir kimse için evde ailesi için geçireceği zamanı dışarıda tüketiyor , akşam yemekleri yalnız yeniyor v.s v.s , şimdilerde ise olayı farklılaştırdım bir tane bisiklet var , birde açık hava koşuları ne zaman fırsat bulursam haftada 2-3 spor yapmaya çalışıyorum eskisi kadar fit olmak gibi bir derdim de kalmadı , az önce hastaneden bir arkadaşımı ziyaretten geldim hayatta daha önemli şeyler olduğunu düşünüyorum en başı sağlık gibi  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...