İçeriğe Yönlendir

Tarayıcı (scanner) Tavsiyesi

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Sani Gerşon

Pronet'teyken tüm sözleşmeler sistemi bu yazıcı ile taranırdı, ayda 2000 sözleşme, her birinden 4 sayfa =8000 sayfa girilirdi. Sadece bir elemanla. Hızı sen düşün :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O zaman bizdeki L1910A bozuk mu? Yoksa ayarları mı yanlış? Yoksa başka birşey mi var? Tarayıcının bağlı olduğu PC hiç de güçsüz değil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ayarları yanlış olabilir.

Resim taratmıyorsanız DPI değerlerini biraz düşürün.

Resim dahi taratıyorsanız 1200'ü geçmemiş olması gerekiyor.

Benim önerdiğim 300-600 dpi'dır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

300'den yukarı değil ayarı. En son metin taramaları için işimizi gören 300dpi'a ayarlamıştım. Kurcalayabileceklerini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
300'den yukarı değil ayarı. En son metin taramaları için işimizi gören 300dpi'a ayarlamıştım. Kurcalayabileceklerini sanmıyorum.

İmkanı yok bi hata vardır. HP'nin bu cihazdan daha hızlısı hala yok neredeyse.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sani bu cihazdan daha hızlı HP de var. Modelini hatırlamıyorum şimdi ama var. Bu cihazı hızlı kullanamıyoruz biz, sebebini şu anda bilmiyorum. Hızlı dediğim diğer HP'nin de ayarlarını ben yaptım, bunun da. Aynı dpi, aynı kaliteye ayarlı. Ama birisi tek sayfa tarayana kadar diğeri, 2 sayfayı bitirir. Modelini öğrenip yazacağım buraya.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dün Serkan ile görüştüm. Gestetner MP 201 SPF model'i işimizi ziyadesi ile görecek ancak 900 € civarı fiyat olması bizi düşündürüyor. İstişareler devam etmekte...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İnceledim şimdi, bunun şu an satışı yok? 200 dpi'da s/b 1bitle dakikada 25sf tarayabiliyormuş. Bizimki de dakikada 8sf tarayabiliyor.

Muhtemelen hızlar düşürülmüş, niye yapılmış anlamadım bi türlü. Biri 2003'te çıkmış, diğeri 2007.

Ford'un ilerleyen modellerden parça çalması ile aynı olay olmuş resmen.

Dilersen teamviewer ver, adliyedeki bilgisayarın ayarlarına bir de ben bakayım?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Adliyede değilim, izne çıktım. Ama adliyedekilere zaten TV yükleyemiyoruz. Aslında hiçbirşey yükleyemiyoruz. Bakanlık ağında hepsi.

2009 yılıydı galiba bu cihaz bakanlıktan geldiğinde. Fiyat araştırması yapmıştım. Hepsiburada.com'da bulmuştum, 1.800 veya 2.400 TL gibi bir fiyatı vardı. Şimdi satışı yok bildiğim kadarıyla bulamamıştık. 1910A 'yı 750-800 TL gibi bir fiyata almışlar. Arasındaki ücret farkını hakediyor cihaz. Tarama ve fotokopi hızları aynı.

Ne varsa eskilerde var derler ya ondan işte :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tarama için program mı kullanıyorsun Zafer, yoksa tarayıcı kendisi dosya içine mi atıyor ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi UYAP'ı duymuşsundur, bu tarayıcı ile UYAP'a direkt tarayan da var. Normal windows tarama yazılımı kullanan da var. UYAP'a entegre tarama yazılım var, java tabanlı. Ben taramaları hep windows tarayıcısı kullanarak yapıyorum, basitinden, Bilgisayarım > Tarayıcı > sağ klik > Resim tara şeklinde. Dpi ayarını yapıp (150) yeterli tarıyorum. Daha net çıkıyor. Java tabanlı UYAP tarayıcısında daha kötü oluyor çözünürlük artsa da. Ancak ikisinde de hız aynı. Yani javalı UYAP'ta da, Windows Tarayıcısında da aynı hızla tarama yapıyor.

Fotokopi için cihaz üzerindeki Fotokopi tuşunu kullanıyorum. O tuşa basınca da yine windows tarama arayüzüne benzer basit bir ekran çıkıyor, müdahale etmeden fotokopisi yazıcıdan çıkıyor. Taramada da fotokopide de hız yine aynı. 1910A da yavaşi 8290'da hızlı.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Bana yine tarayıcı lazım fakat bu sefer bütçe biraz daha fazla. Önceki cihaz yavaş kaldı. Aylarını kurcaladım, bağlı PC'yi değiştirdim ama olmadı. Hala aynı.

Biraz bakındım, şunu gördüm. Boyut ve özellikleri bakımından bizim için dört dörtlük.

http://www.hepsiburada.com/Liste/xerox-documate-152-tarayici/productDetails.aspx?productId=bd4077&categoryId=37

Bu tip tarayıcı var mı bildiğiniz? Serkan abi'ye soracağım da korkuyorum bana kocaman ofis makinalarından gösterecek diye :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok bunu kullanmadım. Broşür hızını söylüyorum :)

Hala diğerini anlamış değilim, ben senelerce kullandım diğerini :(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bizi yarı yolda bıraktı o. Belki de arızalıydı veya bizlik bir sorun ama artık o geride kaldı :)

Bahsettiğinin videosu var, eğer buysa yarın iletiyorum ilgiliye. Yalnız bunda çift taraflı tarama sanırım duplex diye geçiyor var doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Galiba, ilk defa görüyorum açıkçası.

Normalde dublex dendiği zaman, bu işi otomatik yapması lazım. Ancak bu alet yapamıyor olabilir.

Bunu hiç kullanmadığım için bilemiyorum açıkçası :(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Önceki kullandığım duplexleri düşününce mümkün görünüyor, kağıdı çıkarmadan geri alacak. Eğer duplex seçildiyse. O butonların başka anlamı olamaz. Sağdaki duplex, soldaki simplex.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Henüz birşey yok :sunny: Bugün önceki HP'yi test ettim tekrar. Çözünürlüğü 100 dpi, Siyah-beyaz tarama denedim, kağıt cihazdan çok hızlı çıkıyor ancak sonraki sayfaları taramaya başlarken çok bekliyor. Yani kağıt girişleri yavaş, kağıdı aldıktan sonra tarama hızlı gibi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

HP'den şaşmam.

L2715A

25syf 200dpi da tarama hızı mevcut.

Bu ürün alındı Sani. Dün kurdum önceki tarayıcıyı kurduğumuz bilgisayara. Sonuç: Mükemmel. Harika hızlı. Ne kağıdı alırken ne tararken beklemiyor. Uçak mübarek :) Teşekkür ederim önerin için.

Şimdi elimizde bir adet HP L1910A var. Az kullanılmış, faturalı, garantisi devam eden. bu ürünü satıyoruz. İlgilenen varsa ortak yolu buluruz. Devlet dairesinde kullanıldığı ve sponsorlar tarafından alındığı için şahsi bir menfaat yok, bu ürünün satışından elde edilecek para ile yine devlet dairesinde kullanılmak üzere L2715A model bir tarayıcı alacağız.

l1910a_300.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...