İçeriğe Yönlendir

500 Tl Civarı Kompakt Fotoğraf Makinası Tavsiyesi...

Adem Cengiz

Recommended Posts

Adem Cengiz

Arkadaşlar, Optik Zoom özelliği en az 10x olan ve HD video da kaydedebilen bir Kompakt makine düşünüyorum.

Canon PowerShot SX130IS ilgimi çekti.

Başka dikkatinizi çeken modeller var mı?

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Gittigidiyordan falan kodak zd8612 IS bulabilirseniz alın. 2 seneden beri kullanıyorum, gayet memnunum. Güneş ışığını görmesi yeterli çok güzel resimler çekiyor. Tabiki profesyonel değil ama kullanıcı seviyesinde gayet tatminkar.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)

Kodak fotoğraf kalitesinde gerçekten önde...

Babamın 40 yıllık Kodağı var, film bulabilsek hala çalışır eminim...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10x zumu ne yapacaksınız? Dağları mı çekeceksiniz, bende 10x var ,bence gereksiz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Slr like makinelere bakın zoom istiyorsanız. Fujinin makineleri bestbuy da falan 350tl ye denk geliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
10x zumu ne yapacaksınız? Dağları mı çekeceksiniz, bende 10x var ,bence gereksiz. :nazar:

zaten 10x digital zoom olan compact makine ile 10x kullanılarak çekilen fotoğraf çok net ve kaliteli bir sonuç vermeyecektir.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Nikon s8000'i inceleyin, her açıdan memnun kalacağınız bir cihaz.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Gittigidiyordan falan kodak zd8612 IS bulabilirseniz alın. 2 seneden beri kullanıyorum, gayet memnunum. Güneş ışığını görmesi yeterli çok güzel resimler çekiyor. Tabiki profesyonel değil ama kullanıcı seviyesinde gayet tatminkar.

Bu makine sanırım özel pil kullanıyor, pil performansı nasıldı? Sıfırı pek yok şuan piyasada...

10x zumu ne yapacaksınız? Dağları mı çekeceksiniz, bende 10x var ,bence gereksiz. :flowers:

Evet dağları çekeceğim :p Şaka bir yana bazen gerekiyor, video kamera olarak ta kısmen kullanmak istiyorum.

Ben 10x makinemi yeni sattım.

Panasonic DMC-TZ5 idi.

İkinci el düşünür müydünüz bilmem ama 320'ye verdim.

Toplam 1000 çekimi vardı.

Lumix serisi güzel, iyi fiyatmış gerçekten...

Gerçekten güzelmiş, fiyat araştırması yapacağım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
Arkadaşlar, Optik Zoom özelliği en az 10x olan ve HD video da kaydedebilen bir Kompakt makine düşünüyorum.

Canon PowerShot SX130IS ilgimi çekti.

Başka dikkatinizi çeken modeller var mı?

Şimdiden teşekkürler...

Adem Abi, ben gittigidiyor'dan sıfırlanmış fujifilm s2500 aldım 18x zoom'lu... çok memnunum makineden...

zoom çok güzel + hd video çekimi de... :p

fiyatı da çok iyiydi, 260 tl... :flowers: takip etmek lazım, bazen çok iyi oluyor... makinede sorun olasılığı da çok az, zaten makineyi kontrol etmeden ödeme de yapmıyosun :flowers: tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Makro çekim yaparken merceği nesneye tam yapıştırın, ışık alması için 4-5mm açıklık bırakın, anında görüntüyü yakalıyor, üstelik öyle tripod falan da kullanmaya gerek yok, titreşimden oluşan hataları absorbe edebiliyor. İki tane yanyana duran koca bir spot lambasına 10x zoom yapın ve çekin, çektiğiniz fotoğrafa tekrar zoom yapın, o kadar net ki lambanın markasını bile okuyabilirsiniz. Gariptir ki bu cihaz fuji s2800 ve Nikon L110 ile karşılaştırmama rağmen daha iyi sonuçlar aldım. Büyük makinelerin sabitleme derdi çok. Çok kafa yormadan bas-çek şeklinde kendinden daha büyük cüsseli cihazlardan daha iyi. Merakımdan internetten bu cihaz hakkındaki yorumları okudum ve malesef bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşlar.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Şunların hangisini alsanız pişman olmaz, seve seve kullanırsınız.

http://urun.gittigidiyor.com/NIKON-S8000-H...0QQidZZ38721302

http://urun.gittigidiyor.com/CANON-POWERSH...0QQidZZ38816862

http://urun.gittigidiyor.com/Sony-CyberSho...0QQidZZ38695540

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fujileri ben de öneririm. Uygun fiyatlı SLR Like olarak gayet iyi. Optik zoom olarak da modele göre 15-18x. s5800 vardı, 250 TL.ye çantasıyla falan verdim gitti bir arkadaşımın kardeşine.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Bu makine sanırım özel pil kullanıyor, pil performansı nasıldı? Sıfırı pek yok şuan piyasada...

Pil olayında da gittigidiyordan çinçon bataryalardan aldım 45 liraya iki adet batarya şarj cihazı vs vs. Gayet memnunum :yes:

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

marka olarak nikon canon sony fuji olarak sıralayabilirim.bu markaların size uygun özellikteki modellerini alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Arkadaşlar konuyla alakasız ama bende bir tane Olympus OM-10 fotoğraf makinası var, seneler önce Almanya'daki akrabalardan biri getirmiş bir süredir de kullanmıyorum, dijital bir fotoğraf makinası almayı düşünüyorum, bu makinayı satsam para eder mi?

5141211999985olympusom1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Arkadaşlar konuyla alakasız ama bende bir tane Olympus OM-10 fotoğraf makinası var, seneler önce Almanya'daki akrabalardan biri getirmiş bir süredir de kullanmıyorum, dijital bir fotoğraf makinası almayı düşünüyorum, bu makinayı satsam para eder mi?

5141211999985olympusom1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

İki ay önce olsaydı alıcı bulabilirdik.Bazı fotoğraçılık kurslarında özellikle bu tarz makinalar isteniyor.genelde oraya gidecek olanların işine yarıyor.Ben yinede oraya haber veririm ihtiyacı olan çıkar belki

Ama bu makinalarla fotoğraf çekmek dijitalden daha keyifli.hele birde banyo-baskıyı kendiniz yaptınız mı :blush:

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nuri Güngör

bu sx130 ıs yi bende cok beğendim hatta almaya karar vermiştim ama S8000 daha mı iyi ya da panasonic dmc-tz 10

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Tabikiz TZ-10 hatta şimdi TZ-18 ve TZ-20 çıktı bu nedenle fiyat düşmüş olabilir.Mart ayıda almıştım 12 taksit 475 tl amerikadan getirtmiştim çok memnunum. :wub:

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

SX 130 aldım sonunda...

2000 kadar fotoğraf çektim, gerçekten her kuruşunu hakeden bir makine...

Manuel ayarları da yeterli...

500 TL civarı alınacak en iyi makinelerden biri...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
SX 130 aldım sonunda...

2000 kadar fotoğraf çektim, gerçekten her kuruşunu hakeden bir makine...

Manuel ayarları da yeterli...

500 TL civarı alınacak en iyi makinelerden biri...

Adem bey kaça aldınız bende çok niyetlendim almaya

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nuri Güngör

Sevgili arkadaşlar fotoğraf makinasından anlayanlar şu SX 130 IS için bir yorum yapabilirler mi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...