İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Türkiye Testi

Misafir

Recommended Posts

Turkay Enez

Rahmetli dedem de radyatörün önüne karton koyardı. Ne ileri görüşlüymüş demek ki :)

Şaka bir yana sedanın bagaj hacmi yanlışlıkla 377 lt yazılmıştır diye düşünüyorum...

Doğruysa, ben yanından bile geçmem. 520 lt bile bana yetmiyorken, 377 lt.yi düşünemiyorum... Gider naylon Fluence alırım...

2951c47b.jpg

Anlamazsın tabi :police: Antika araba kullanıcıları bilmez aktif ızgara nedir. Aygaz bilir, lepege takıcaz diyen ustaların yankeski ile doğramış olduğu elektrik kablo demetlerini bilir.

Aktif ızgara araç soğukken ön panjuru tamemen jaluzi gibi kapatan bir sistem. Motorun önden soğuk hava almasnı engelleyerek kapalı devre gibi çalışması ile ideal motor sıcaklığına daha çabul ulaşmasını sağlıyor. Hem co2 salınım azalıyor hemde yakıt tüketimi. Motor ısınınca yeniden ızgara açılıyor ve gerekli soğutma sağlanıyor. Yüksek hızda da aynı şekilde açılıp kapanıyor, rüzgar direncini azaltıyor diye biliyorum :p

Kafa karıştıracak bişey yok, teknoloji tabi sana yabancı :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aygaz arabası bu mu? Aygaz marka olanlarını hatırlıyorum. Bir tane isterim sıfır :)

Triportor.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlamadım ben...

Hareketli mi bu ızgara ?

Doğruysa, ben yanından bile geçmem. 520 lt bile bana yetmiyorken, 377 lt.yi düşünemiyorum... Gider naylon Fluence alırım...

Çağlar da senin gibi düşünmüştü ama, bu yaz tatilden sonra kesin satar fluensi :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Buyrun videosu, ayrodinamiği arttırıp mpg düşürüyormuş.

vay baban canına rahmet. :D fordu kest. otosan bunu getirmiş mi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
aktif ızgara mı uhh. :D valla Ali abi senin dediğin doğru ise vay o ön tamponun fiyatı :)

30km/h ile saman balyasına çarptın mı pert :):D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tamam şimdi şişik fiyatı çözdüm işte :D ön tamponda fazldan 2 bin tl varmış :):D

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

ben bugun aracı canlı olarak bursa otokoçta gordum yarında test surusunu yapıcam yorumları buraya yazarım :) ...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ben 10 aydır söylüyorum , olmaaamııışşş... Yeni Focus olmamış , yaşasın F 2.5..... :bambam::)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yeni focusta ya siyah tercih edilmeli. Yada açık renkler. Orta renkler bu arabayı göstermiyor ve boğuyor.

Açık renkler iyi gösteriyor. Tamponlara ufak bir modifikasyon ile daha iyi duruyor.

ekrntso.jpg

ekrntsds.jpg

fdshn.jpg

fdsew.jpg

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Bunun adı focus olmamalıydı bence. Tasarımda hiç "yeni havası" yok. Sanki 10-11 yaşında bir aracı toplayıp,boyatıp çıkarmış gibi duruyor.

fordfocus20111280x960wa.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bunun adı focus olmamalıydı bence. Tasarımda hiç "yeni havası" yok. Sanki 10-11 yaşında bir aracı toplayıp,boyatıp çıkarmış gibi duruyor.

Üstad harikasın...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

focus 3 hakkında Açıkçası ben 2011 model aracımı almadan önce çok araştıma yaptım.

Fotoğrafları inceledim ve yurt dışı internet sitelerinde yapılan yorumları okumuştum Yorumların çoğunluğunda aracın büyültülmüş fiesta görüntüsünden herkezin rahatsız olduğu anlaşılıyordu.Çoğu yorumcu Focus 2 kasanın 3 kasaya göre daha iyi olduğu kanatine vardıklarıda bir gerçekti.Bence focus 2 kasanın güzelliği bir başka.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

F3 tartışmasız f2.5 dan çok daha iyi fakat o bagajı berbat, satıcı stepneyi çıkar aynı olur diyor :nazar: aile arabası falan değil, arka diz mesafesi hala dar, fiestada nasıl arkada sıkışıyorsam buda aynı, Ford alacaksam 2 seçenek var, ya Grand C-max yada Mondeo, bu focus olmamış, makyaj beklemekte kesinlikle şart bence.

Not: Yakında sony teyp gelecek, sakın hemen alayım demeyin, navigasyon ise hala zor gibi görünüyor.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Cİhan'ın tasarımı güzel. Focus makyajlanırken umarım tamponlar iyi bir makyaj görürde arabayı toparlar :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey, bu focus2 - 2,5 - 3 terimlerine yabancıyım. acaba benim aldığım araç ne olarak tabir ediliyor. 2011 model FocusHP

Collection 1.6TDCi 109PS 5K

Son kasayı almadığına göre.. seninki 2.5

99-01 Focus 1

02-05 Focus 1.5

05-08 Focus 2

08-11 Focus 2.5

11---- Focus 3

Yani; makyaj gördüğünde buçuk alıyor.. kasa değiştiğinde tam sayı gidiyor..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Fiesta'dan daha büyük bir araba. Bagaj küçük ise çok geniş bir iç mekan sunması gerekiyor. Oda yoksa nerde bu bagaj ?

Motorla göğüs arasında sanırım güvenlik adına dikkat çekici bir boşluk var. Sanırım bagajın bir kısmı orada. Diğer kısmıda normal ebat stepne lastiğe gitmiş.

aktif ızgara mı uhh. :D valla Ali abi senin dediğin doğru ise vay o ön tamponun fiyatı :)

+1907

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...