İçeriğe Yönlendir

Fare'nin İçini Açmak.

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Kesin tamir ettim diye sevindin dimi ?, Parası için değil yani.. :rolleyes:

Abi illaki paraya da sevindim de.. Esas mutluluk veren bir şeyi başarmış olmaktır.. Yani; haklısın :good1:

benim mausenin tekeride aşağı hareket ettirmeme rağmen bazen yukarı-aşağı garip bir şeyler yapıyor.

Sana göndereyim Mehmet Bey bi el atıver, nasılsa artık tecrübe sahibi oldun, güç sende :fiuw:

Gönder gönder.. Buluruz bir çaresini :good1:

Şimdiye kadar dağıtıp da toplayamadığım bir nane yok yani Sani. :good1: Öyle bir cihazı üretecek adamın anası doğmadı daha. O derece yani... :crazy:

Yükleyimmi senin odanın resmini :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Yükleyimmi senin odanın resmini :)

Anam!... Çekmediydin ki... Yoksa çektin miydi?... Yok, yok çekmediydin... Hemen topluyorum... :bambam:

Hehe Memet, şimdi görmelisin sen odayı asıl... "Dağınık "kelimesi göz yaşları içinde kalır kardeşim. En kısa zamanda toplamam lazım da vakit bulamıyorum bir türlü. Yarama barnak bastın yani... ;)

Yorum bağlantısı
Anam!... Çekmediydin ki... Yoksa çektin miydi?... Yok, yok çekmediydin... Hemen topluyorum... ;)

Hehe Memet, şimdi görmelisin sen odayı asıl... "Dağınık "kelimesi göz yaşları içinde kalır kardeşim. En kısa zamanda toplamam lazım da vakit bulamıyorum bir türlü. Yarama barnak bastın yani... :)

Benim oda kadar dağınık ve üst üstte olamaz diye düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benim maus, şu anda ilk günkü kadar sağlıklı çalışıyor.. :)

1-2 güne düzelir demiştim, kahin miyim neyim :crazy:

hazır açmışken bir iki modifiye yapsaydın bari

bak pil işini nasıl çözmüş abi

http://hackaday.com/2011/04/19/cellphone-b...e-modification/

Çözememiş ki, kullandığı pil en fazla 1500mah. Diğer piller 2500mah?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim oda kadar dağınık ve üst üstte olamaz diye düşünüyorum. :)

Seni hiç kimsenin geçebileceğini sanmıyorum.. :crazy:

hazır açmışken bir iki modifiye yapsaydın bari

bak pil işini nasıl çözmüş abi

http://hackaday.com/2011/04/19/cellphone-b...e-modification/

Pille uğraşmaya gerek yok abi.. Sonuçta şarjlı pil :good1:

Ama belliki adam hırs yapmış :D

sağdaki resimde mouseun altında görünen open'a basınca açılmadımı :p

I ıh. açılmadı.. Seninki açılıyormuydu :D

Çözememiş ki, kullandığı pil en fazla 1500mah. Diğer piller 2500mah?

Nerden biliyorsun ? :angry:

Valla Sani pilim çok, 2850'si de var. 2200'ü de Eski 900'lüklerden de var.. Tam tıklayacakken bittiğinde elime ne geçerse onu takıyorum..

Ama artık bir şeye dikkat ediyorum.. İşim bitince bilgisayardan ayırıp, kapanmasını sağlıyorum.. Normalde yapmıyordum bunu..

Yorum bağlantısı

Hehe 2 haftadır zar zor temizlik yapıyorum yüzde 80 boşaldı oda sadece notebooklar kaldı.Onlarda dolapptaki yerlerini alınca iş tamam.Ev zaten epeydir temiz. :D:good1:

Yakında eskiye döner tekrardan. :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Nasıl dağıldığını bile anlamazsın Oktay'cım. Daha dün temizmiş gibi gelir sana. Hatta "kim dağıttı lan burayı" gibi salak sorular bile sorarsın benim gibi. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Onun kendi kendini şarj edenide var pad'den bilirsin :( onu yollasam inat eder onuda yapar Mehmet abi

Kendi kendine şarj.... Hımm... :rolleyes:

Nasıl oluyor o :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mouse pad'ten ayrıldığı anda ölüyor, pad'le buluşunca kedi görmüş gibi oluyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ama bak istersen şöyle yap abi (sana da bu yakışır) mouse'un roller larına birerer motor bağla şarj dinamosu görevi görsün, onlarda mouse dolaştıkça pilleri şarj etsin nasıl ??

Gaz çok iyi ama.. Motor yemiyor.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
http://www.microsoft.com/turkiye/donanim/m...ls.aspx?pid=070

Bu moustan kullanan var mı ?

Bu mous nasıl sökülür, içi nasıl açılır bilen var mı ?

İsteyen olursa bende mouse bölümü var sağlam galiba. Yusuf kağan (oğlum) usb takılan aparatı kırınca yenisini almak zorunda kaldım. Ama dğer bölüm duruyor. İsteyen olursa gönderirim.Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

köşelerdeki siyah oval kaygan plastiklerin altında civataları vardır ordan sökülebilir.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İsteyen olursa bende mouse bölümü var sağlam galiba. Yusuf kağan (oğlum) usb takılan aparatı kırınca yenisini almak zorunda kaldım. Ama dğer bölüm duruyor. İsteyen olursa gönderirim.Saygılarımla.

Kaybetme, ya benim usb kısmını sana yollayayım, yada sen fareyi bana yollarsın :D

köşelerdeki siyah oval kaygan plastiklerin altında civataları vardır ordan sökülebilir.....

Evet öyleymiş.. Söktüm artık..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim, konu fare olunca burdan devam edeyim dedim. elimde hep bozuldu dediğim ama bozulmamış 3 tane usb den bağlanan fare var, düne kadar bir sorun yoktu, dün akşamdan bu yana leptopun usb girişine takınca tanımamaya başladı, leptopta 3 usb girişi var 3 üde aynı, bende daha önce aldığım resimde gördüğünüz aparatı almıştım, onda kullanmaya başladım şimdide bazen 10 saniye bazen 10 dk. çalışıyor sonra usb fişini çıkarıp tekrar takıyorum, bu şekilde kullanıyorum. sizce sorun nerdendir. leptop baya bir eskidi :D fareler diğer leptopta sorunsuz çalışıyor. virüs taramasıda yaptırdım birşey çıkmadı. 1 hafta önce format attım. daha öncede takılamalar oluyordu ancak 1 saniye sonra tekrar aktif oluyordu. yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

03102011416.jpg

03102011417.jpg

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

1) Diğer denediğiniz notebookların işletim sistemi aynı mı?

2) Aygıt yöneticisinde soru işareti imleci olan donanım var mı? Eğer var ise anakart'ın inf sürücüsü olabilir yoksa da olabilir. Gerekli inf ve bus driverı yükleyiniz.

3) USB'den taktığınız USB bellek gibi diğer aygıtlar kararlı çalışıyor mu? Güç kesintisi oluyor mu?

4) Tüm bunlarda sorun yoksa bilinmeyen bir şekilde anakartınız usb'leri güç kesiyor.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Gereksiz al?nt?.
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
3 ve 4. maddelere kuvvetle muhtemeldir.

Hayret Sani muhalefet yapmadın. Ben PCMCIA kartın son modelinden aldırırsın diye düşünmüştüm :D

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

cevap için sağolun Armağan ve Sani :D

1- denediğim win 7 bu xp home

2- Aygıt yöneticisinde hiç soru işaretli olan yok.

3- bazen sd kart okuyucuyu kullanıyorum onda da tanımamazlık yapıyor.

4- bu sorun için yapılacak bir şey varmıdır?

tekrar çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Model veya teknik özelliklerini yazarmısın abi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

TOSHIBA SATELLITE L10-205 MODEL NO PSL 10E-02200

Marka: Toshiba

Model: L10-205

İşlemci: Centrino 1,7GHz

Bellek (Ram): 512 MB DDR 266 MHz

Maksimum Bellek: 1024 MB DDR

Harddisk: 40 GB 4200 rpm

Ekran Tipi: 15" 1024 x 768

Ekran Kartı: 64 DDR Intel 852 gm 16 paylaşımlı

Optik Sürücü: Dvd / Cd-Rw

Ses Kartı: Tümleşik

Modem: 56K

Klavye: Türkçe Q Klavye

Ethernet: 10/100 Mbit, 802.11b/g Kablosuz Ağ Bağlantısı

Pil Ömrü: 5.0 saat

İşletim Sistemi: Microsoft Windows Xp Home Türkçe

Ağırlık: 2.7 kg

Boyutları: 332 x 270 x 28,5 (ön) / 36,6 (arka) mm

abim bunları buldum. baya eski bir model 8-9 sene oldu galiba, sadece internet için kullanıyorum :D servis pak 3 yüklü şu anda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...