İçeriğe Yönlendir

Fare'nin İçini Açmak.

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sani Gerşon
Hayret Sani muhalefet yapmadın. Ben PCMCIA kartın son modelinden aldırırsın diye düşünmüştüm :D

Doğru söze ne hacet?

PCMCIA değil ama bana anakart gibi geliyor...

Lokman abi, USB belleklerde büyük bi dosyayı kopyalayıp yazmayı dener misin?

Mümkünse HD film falan?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

tamam abim hemen deniyorum.

Sani bugün itibari ile flash belleğide tanımıyor artık :D tam gitti galiba :D

bu bilgisayara takılı USB aygıtlardan biri çalışmadığından windows bu aygıtı tanımadı. hata böyle.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi, üzgünüm ama muhtemelen anakartta sıkıntı var. Son çare, temiz bir windows xp kurduktan sonra güncelleme dahi yapmadan bi usb bellek takarsan, öyle deneyelim, aksi halde :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tamam abim çok sağolun, orjinal cd leri duruyor, driver cd side bir işe yararmıki. kendi cd sinde 1 hafta önce galiba format atmıştım, güncellemelerden sonra oldu sanki :D

artık ya bu şekilde kullanacağız, yada yenisinin yolu gözüküyor :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi temiz kurulum yap mümkünse, sadece windows cd'si ile kur. NB'ninkileri kullanma.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tamam abim teşekkür ederim. sakin bir zamanda dediğini yapacağım.

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Aynı uyarıyı bende almıştım geçenlerde, bende ki sorun şu şekilde idi. Yazıcıyı odanın uzak köşesine koymak için 5m lik bir kablo ile bağlamıştım. Ara sıra USB aygıtlarından biri... uyarısını alıyordum sonra eski haline getirdim sorun ortadan kalktı. Yeni bir usb bellek falan takınca da aynı uyarıyı veriyordu. Siz de öncelikle yakın zamanda bağladığınız yerini değiştirdiğiniz bir usb kablo var mı onu değerlendirebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazıcılarda 5mt maksimum mesafedir. Bu sebeple sorun çıkmış olmalı.

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Kullandığım kablo 5-6 senelik sanırım kablo kalitesinden kaynakladı...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
tamam abim teşekkür ederim. sakin bir zamanda dediğini yapacağım.

Hiç zahmete girilmeden şu denenebilir. Mini XP de denilen tarzda küçük bootlar (Blgsyi cd'den açma Linux live CD de olur) mevcut. Bunlardan birini edinin. Blgsyi bu sistemlerle açtığınızda fare yarım saat sorunsuz çalışırsa sıkıntı yok demektir.

Ekleme: Bir şey söyleyeceğim. O bilgisayarın miladı dolmuş zaten ondan daha fazla hizmet beklemek yanlış. :D

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

:D

işin garibi Sani güncelleştirmelerden bahsedince, bende proğram ekleden güncellemeleri kaldırmaya başladım, servis pak 3 ü kaldırınca usb ler çalışmaya başladı :D şu anda fare usb ye takılı çalışıyor, arada az takılma yapıyor onun dışında sorun yok. yardımler ve öneriler için çok sağolun arkadaşlar.

Armağan sadece internete kullandığımdan bu zamana kadar idare ettim :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Abi zaten servis paketleri ve güncellemelerin amacı windows hantallaşsın mevcut sistem onu kaldırmasın diyedir :D Mikrofosun diğer satış politikası. Yoksa biz bu xp'yi 256 Ram, Celeron 800 ile çatır çatır kullanıyor hatta ne kadar hızlı diyorduk. Şimdi Ramler en az 2 GB bir zamanlar hayaldi. Yakında gene yetmeyecek. Yoksa tükenmiyor bu adamlar ne satacak?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

güncellemeleri kapattım abim bende :D şu an gayet normal çalışıyor, diğelerinide kaldıracağım veya Saninin dediği gibi format atıp, güncellemeleri kapatacağım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi şöyle bi durum var. Güncellemeden sonra bu durum oluyorsa, doğru sürücü inmemiş olabilir. Toshiba'dan güncel sürücü ile de denemeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sağol Ahmet :D

Sani bios güncellemesi yaptım şimdilik takılmada yok. bu fare için hangi driveri indirmem lazım ingilizce adı ne geçer abim :D size baya zahmet verdim kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mouse'u normal tanır, önemli olan anakart çipset sürücün önemli.

Toshiba'da chipset driver olarak geçmesi lazım. Şimdi sitesine baktım, L10 modeli gözükmüyor, kasanın altında model numarası yazması lazım, emin misin abi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Sani baya eski model olduğu için arşivden buluyorum ben :flowers: şimdi bakıyorum.

model doğru abim bugüne bugün 2001 model :flowers:

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sani şimdi 2008 model chipset driveri buldum kurdum, sanki bir rahatlık sezdim. sorun kalmadı. tekrar bütün arkadaşlarıma yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. :flowers:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Eyvalla hafız :( (Leyla ile Mecnun bu akşam TRT 1 'de)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani şimdi 2008 model chipset driveri buldum kurdum, sanki bir rahatlık sezdim. sorun kalmadı. tekrar bütün arkadaşlarıma yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. :flowers:

Abi sevindim, aman güncellemesiz bırakma pc'ni.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...