İçeriğe Yönlendir

Klasik Ford Ses, Gürültü Sorunu Ve Çözümleri.

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Kapı kilidi için Ford mühendislerine selam söyleyebiliriz yapacak pek bişey yok,

Arka kapıların kaçuklarını 2005 cilo ön kapı kauçukları ile değiştirmek ve ön kapı kauçuklarının içinden serum hortumu geçirmek oldukça etkili oluyor.

F21 i 2-3 kez olmak üzre 1 ay içinde sür, bir daha ses olmaz, amatörler sizi  :D  :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

F21 i 2-3 kez olmak üzre 1 ay içinde sür, bir daha ses olmaz, amatörler sizi  :D  :p

Kapı kilit üzerinde göbek atıyor sayın pırofeşınıl. :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Recep Mura

Nihayet sonunda kapı fitillerinin arasına serum uygulamasını gerçekleştirdim. Sonuç oldukça iyi sadece şoför kapısı biraz sert açılıyor ama kapatırken artık biraz daha tok ses geliyor ve bozuk yolda artık eskisi gibi kapılardan sesler gelmiyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Mura
(düzenlendi)

Kapı Fitillerinin arasına serum uygulama resimleri:

FrtZzXB.jpg

Biz bu serumlardan kalın olanını tercih ettik.

thfcHTf.jpg

Ön kapıların fitilleri söküldüğünden dolay oldu ama arka kapı hele ki bagaj kapağı çok zorladı.

ed4EBOM.jpg

43iiQXH.jpg

qI3is9Q.jpg

Burası da yıllardır bozuk yollarda tıkır tıkır sesler gelen ön göğüs. Nihayet bu serum denemesiyle sorunu buldum. Bu sol tarafa göğüs ile cam arasına bir şey sıkıştırdım ses kesinlikle kesildi...Bu şekilde sıkıntısı olanlar deneyebilir...

Ha bu arada babama çok teşekkür ederim o olmasa bu işin içinden çıkamazdım sağolsun her yanına gittiğimde arabayla ilgili sıkıntılarımı çözmeye yardımcı oluyor gerçi artık bıkmış gibi ama belli etmiyor:)))

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Yıldırım

Serum lastiği çözümü güzel ama ömrü kısa olacaktır. Çünkü bu kauçuğun bir süre sonra eridiğini göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Serum lastiği çözümü güzel ama ömrü kısa olacaktır. Çünkü bu kauçuğun bir süre sonra eridiğini göreceksiniz.

Fitile zarar vermesin de önemli değil eskiden daha kötü olmaz sanırım zaten dolgu olsun tokluk versin diye geçirdim özellikle köşe yerlerinde fitiller eziliyor ve kapı kaportaya vurmaya başlıyor bu da sesi artırıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...