İçeriğe Yönlendir

Avea Iphone4 Kampanya

Onur Demir

Recommended Posts

Yurdaer Elay

Cydia programının birçok işlevsel özelliği varmış niye sildiniz ki? (Bknz. M. Alper Ekinci, İleti 69).

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Cydia programının birçok işlevsel özelliği varmış niye sildiniz ki? (Bknz. M. Alper Ekinci, İleti 69).

Bende duymuştum araştırmayı ben hiç sevmem sonradan böle kırmaları jb felan bi cihaz aldımmı yazılımı orjinal olacak bi kaç defa cihaz takıldı güvenlik moduna geçti sildim cihazda bi sorun problem yok gerekli uygulamaları zaten app storeden yukledım

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Tüm yazılanları değerlendirince Onur kardeşimize yeni ayfonu hayırlı olsun demek kalıyor.

Apple iPhone ile akıllı telefonlarda gerçek anlamda çıtayı yükselten kuruluş oldu.

Bence hala kullanımı en zevkli ve kolay akıllı telefondur, yüksek fiyatı ve herkeşte bulunuyor olması bana itici geldi bugüne kadar; ama donanımsal ve yazılımsal olarak eleştirecek fazla birşey yok.

BU arada çeşni olsun: Yeni bir iPhone rakibi de Nokia'dan geliyor - Nokia N9. Üstelik bir ilke imza atıyor Linux ve Intel ortaklığı ile geliştirilen MeeGo işletim sistemi. Cihaz 3.9 inç AMOLED ekran ve 854 x 480 çözünürlükle geliyor. Ovi bazlı navigasyon, Zeiss lensli AF 8 MP kamera, tam dokunmatik polikarbonat kasa vb. özellikler iştah kabartıyor. Umarım Symbian'ın kısırlığından kurtularak Nokia da arenada güçlü bir oyuncu olur bu modelle.

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ah ahh 2002' de pocket pc'm varken içine çakmıştım linuxu, ne kadar da güzel kullanılıyor demiştim kendi kendime. Bakıyorum da telefon piyasası bundan sonra kernellerin hakimiyetinde :D Güzel bir oluşum. İphone unix, android linux, nokia da başlamış oh oh :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Son ama güzel bir çırpınış. İşletim sistemi olayına adım atması iyi ama geç kalınmış bir karar.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Bence Nokia'yı çok hafife almayalım, gerek düz gerek akıllı cihaz satışında hala bir numaralar, bir miktar pazar payı kaybetseler bile.

Kaynak için buraya bakınz

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın

4.3.3'e upgrade edip restore ettikten sonra tekrar JB yaparsan Cydia kurulur.

Alper abi zaten cydia yüklüydü silmek için baya bi uğraştım=)) 4.3.3 cihaz sildim orjinal yüklü su anda restore ettim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Evden 3G ile net olmaz. :nazar: Bu kadar söyleyim.

+1 3G yi adam gibi kullanabilen çok az.Bugün iyi yarın kötü...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Evdeki 3G yavaşlığının, gittiğim heryerde internete hem telefondan hemde birden fazla notebooktan girebilmenin verecek olduğu rahatlığın gölgesinde kalacağını tahmin ediyorum :nazar:

Ayırca Nokia nın gerçekten pazarda varolmasını isteyen biriyim, C7 dediğiniz telefonu Galaxy ace yi iade ettiğim yerde kalan değişim veya başka model alma hakkım yüzünden almak mecburiyetinde kaldım. Ama aldıktan sonrada çok iyi bir iş yaptığımı gördüm ki gerçekten çok iyi bir telefon. Sybian^3 diğerlerine nazaran daha iyi ve yakında Anna olacak zaten. Mecbur kalmaz isem satmayıp eşime vericem c7 yi ki elimin altında olsun. Navigasyonu başarılı, ekranı ve dokunmatiği çok güzel ve en önemlisi şarjı elimden bırakmayıp ve günde 1 saat HD oyunları oynadığım halde 1 gün rahatlıkla gidiyor.

İphone kampanyasına geçtim. Hattımın birini kapatıp 7542 ile biteni, Eski 3322 ile biten numaramı faturalıya çevirdim. Üzerinden 48 geçmesini bekliuyorum ki kampanyaya dahil olayım. ozaman telefonumada kavuşacağım kısmetse...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Teşekkür ederim hayırlı olsun dilekleriniz için. Ama neyazikki daha kavuşamadım telefona. Kartım microsim vaziyette, tarifeye geçtim mesajları falan geldi ancak ödeme yapacağım ve telefonu alacağım ekrana hala onay gözükmüyor. Delirttiler Beni dünden beri. Yarını beklicem.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Birde bu aveanın verdiği iphonelerin üzerinde mobiltel yazıyor. Kvkyıda genpayıda aradım onlar biz baksak üzerinde kvk yada genpa hologramlı bandrolü olurdu diyor. Bucihaza hangi servis bakacak peki?

Ayrıca jailbreak yapınca garantiden çıkmıyormu? Jb yi bir şekildeyaptırırım, beceremezsemde yardım isterim burdan ama işe garanti jb yapınca nolcak? Komplemi çıkıyor garantiden yoksa sadece yazılımsal mı?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Eveet dün akşam saat 7de iphonemi teslim aldım. Birşey farkettim özlemişim :flowers:

Şimdi gelelim soruya :s jailbreak yapinca garantiden çıkıyor olması doğrumudur? Cevap evet ise, hiç şansımız yokmu demekten kendimi alamıyorum :s

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Jailbreak yapınca kim nasıl garantiden çıktığını anlayacak?

Diyelimki kulaklık bozuldu, formatlayın yükleyin gönderin. Kimse anlayamaz.

Ha JB sırasında sistem kilitlendi açamıyorsunuz, e onlar da açamayacak ki :D

Alper, bu resim ne abi ya :D

Bir önceki avatardan 10kg eksik, saçlı, gözlüklü vs :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

İphone güzel olaymış, ilk gelen iphone2 diye tabir edilenlerden kullanmıştım eskiden ama onunla bunun alakası bile yokkmuş :nazar: ios4 ciddi güzel birşey.

JB yapmayı şimdilik düşünmüyorum, ücretli uygulama olarak whatsup u indirdim sadece. geri kalanlarda yeter herhalde ilk etapta.

Bu arada avea 3g ile speedterst yaptım ve 3.86megabit download 3.65megabit upload hızım çıktı. Gayet yeterli bir hız sanki ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Tüh bee. Ben de bugün Ofis'e gittim, ben ne yapacaktım diye düşündüm durdum. Avea bayiine gidecektim. :D

Hayırlı olsun güle güle kullan.

Teşekkür ederim Abi. Şimdilik memnunum gibi, inşallah böyle devam eder.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Onur bey sizin nokia e63ü hala satma fikriniz var mı? :lol2:

Evet olabilir aslında. SAtılıK ilanı açıcam ama fiyat size uyarsa öncelik sizindir.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Şuan Haritada işaretli olan yerdeyim ve iphonenun wifi modem özelliğini kullanarak balkonda eşimle 2 notebook açık vaziyette gayet hızlı ve verimli internete sahibiz :kutlama: Avea 3g burda %80-%90 civarı çekmekte. Kampanya ve ağ hakkında aklında hala soru işareti olan varsa diye izlenimlerimi paylaşıyorum, Eylemlerim devam edecek :)

13168.jpg

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burada da bir karşılaştırma var.

"Samsung Galaxy S II, iPhone 4 karşısında"

İlgi çeker diye düşündüm.

Galaxy SII tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok tutulacaktır. Ben de Galaxy S ile karşılaştırayım. Galaxy S'e göre avantajları:

- 8 mp'lik kamera

- Kamera flaşı

- 4,3" ile selefinden 0,3" büyük SAMOLED plus, düşük pil tüketimli ekran

- Stabil çalışan dahili GPS, Galaxy S'te özellikle navigasyon esnasında gecikmeler yaşanıyordu.

- Stereo radio. Galaxy S'te mono.

- Çift çekirdekli işlemci

- Daha uzun bekleme süresi, daha güçlü pil

- Gingerbread sümü ile Android markete girebilme, GalaxyS'te daha yeni çıktı bu sürüm.

- 16gb dahili hafıza, 1gb bellek ile bu konuda GalaxyS'in iki kat önünde.

- 21Mbps HSDPA bağlantı hızı, galaxyS'in üç kat önünde.

- Gyroscope sensör (Accelerometer, yer çekimini kullanarak cihazın X, Y ve Z yönündeki ivmelenmesini yani açılarını bulabilir. Fakat gyroscope olmadan cihazın kendi etrafındaki dönüş açısını ya da cihaz elimizde iken pozisyonunu bozmadan kendi etrafımızda döndüğümüzdeki hareketi algılayamaz. Fakat iPhone 4, gyroscope özelliği sayesinde tüm bu hareketleri algılayabilir.)

Şu ana kadar cihazın eleştirileri oldukça olumlu. Telefon piyasası içinde nadiren karşılaşılan, tüm özellikler hatasıza yakın olarak barındıran bir model olması telefonu cazip kılıyor. Bu arada Turkcell kullanıcıları 89.-TLx24 ay kontratlı olarak ve belli bir limitle internet erişiminden yararlanarak cihazı alabiliyorlar. Paket şartları çok geniş olmasa da, telefon piyasası için yüksek rakamda olan bu telefonu almak için cazip olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konya sonradan girdim ama şu meselelere dikkat çekeyim:

Android'e yazılım geliştirmek IOS a geliştirmekten kat kat kat zor. Öğrencilerde bunu yaşıyoruz her iki gruba da proje veriyoruz. Standart cihaz olmaması çok zorluyor. Birçok özellik daha uygulamaya geçmemiş.

Samsung tabletlerin dokunma performansı ve deneyimi Iphone a göre kat kat kat kötü

Her ikisinde de arayüz standartları henüz oluşmadı ve bir program diğerine benzemiyor. Geri düğmesinin yeri sabit değil vs vs.

Sonuç olarak en iyi telefon nokia 1100 dür. Virus bulaşmaz, dağda kalırsanız şarjı bitmez. telefondur.

..

BU arada çeşni olsun: Yeni bir iPhone rakibi de Nokia'dan geliyor - Nokia N9. Üstelik bir ilke imza atıyor Linux ve Intel ortaklığı ile geliştirilen MeeGo işletim sistemi. Cihaz 3.9 inç AMOLED ekran ve 854 x 480 çözünürlükle geliyor. Ovi bazlı navigasyon, Zeiss lensli AF 8 MP kamera, tam dokunmatik polikarbonat kasa vb. özellikler iştah kabartıyor. Umarım Symbian'ın kısırlığından kurtularak Nokia da arenada güçlü bir oyuncu olur bu modelle.

Nokia Windows'a gidiyor. Sonu Ericsson gibi olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...