İçeriğe Yönlendir

İzmir Narlıdere'de Mimarisi İlginç Bir Site

Serap Tapan

Recommended Posts

Serap Tapan

İzmir buca şahane bir yer,ılıcaya dönerken çok ilgimi çeken bir mimariye sahip siteye rastladım,fotoğraflandırdım.

Sitenin dış cephesinde iskeleye benzer bir çelik kafes var,ve bu çelik kafesi öyle güzel bitkilerle donatmışlarki,inanılmaz güzel bir görüntüsü vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Serap hanim buca degil orasi narlıdere. Sitede folkart evleri olarak geçer. İyi gezmeler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Serap birdaha gittiğinde içini de görmek istersen önceden haber ver.Ailem sizi misafir etmekten çok hoşlanacaktır.Özellikle iç mimarisiyle ana giriş lobisiyle dahi çok farklıdır.Basit bir örnek ana giriş kapımızda güvenlik var.Bina içine girdiğinde tüm dairelerin kapılarının açıldığı lobide Palmiye ağacımız var desem şaşırır mısın:)

Şaşırmam çünkü hayatımda gördüğüm en güzel taş yığınıydı :=) eminim iç mimariside en az dışı kadar etkileyicidir.Davet içinde ayrıca teşekkür ederim.İzmir inanılmaz keyifli bir şehir,çok güzel vakit geçirdim ve aileniz çok şanslı, Yaşlılığımda kesinlikle değerlendireceğim bir şehir. :D

Serap hanim buca degil orasi narlıdere. Sitede folkart evleri olarak geçer. İyi gezmeler

Aynı gün içerisinde farklı ilçeleri gezince karıştırmak olağan,teşekkür ederim :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Burayı İzmir'e gidince bir göreyim.Zaten gidersem mutlak Narlıdere ye gidiyoruz.Akrabalarımız orada..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Dışarıdan güzel görünse de belediyenin ve halkın yolunu bariyerle kapatıp kendine tahsis eden, bekçi kulübesini o kadar yer varken gidip site dışında halkın kaldırımına yapan bir sitedir.

Dışarıdaki ağaçlar ve iskelet de kanımca dış dünya ile kendini tamamen ayırmaya, izole etmeye yarayan araçlar olarak düşünülmüştür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Dışarıdan güzel görünse de belediyenin ve halkın yolunu bariyerle kapatıp kendine tahsis eden, bekçi kulübesini o kadar yer varken gidip site dışında halkın kaldırımına yapan bir sitedir.

Dışarıdaki ağaçlar ve iskelet de kanımca dış dünya ile kendini tamamen ayırmaya, izole etmeye yarayan araçlar olarak düşünülmüştür.

Benim de ilk aklıma gelen bu oldu.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Belediye ile davalikti en son, o is ne oldu Saygin bilgin var mi ?

Davadan haberim yok Muhlis. Ama beter olsunlar :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Öcal

Ben bu evlerin yanında oturuyorum biraz bahsedeyim.evler çok çok çok lüks olarak inşa edildi.bildiğim kadarıyla 1+1 ler 300-700 bin ytl arası gidip geliyor,ortalama metrekare bazında 1+1 ler 250 metre kareden başlıyor.birçok ünlünün evi burada,parmak izi ile eve giriş ve donanımsal bir çok şey ultra lüks olarak dizanyn edilmiş.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Folkart evleri / narlıdere de

Narlıderenin ve izmirin en gözde binalarından birinin fotoğrafını çekmeyi başarmışsınız. tebrik ederim.

Bence o çelik kafes- sanırım karkas deniliyordu - bence bu binayı Modern bir hapishaneye dönüştürmüş.

Parmak izi ile kapılar açılıyor... son derece pahalı, özenle yapılmış bir bina.

Tam karşısında yani bu fotoğrafları çekerken arkanızı döndüğünüz kısım ise başka bir narlıderedir.

Dokunmatik olmayan ama dokunsan açılacak kapılarla evini kurmuş insanlarımızın olduğu yer.

Vaktiniz zamanınız olursa buraya da gelin fotoğraflarını çekin. Seve seve eşlik eder gösteririz.

Yada bu binaların arkasında mandalina bahçelerin arasında malikaneler var.. sonrası sahil zaten..

Oralarda da güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

iyi gezmeler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serap Tapan
Folkart evleri / narlıdere de

Narlıderenin ve izmirin en gözde binalarından birinin fotoğrafını çekmeyi başarmışsınız. tebrik ederim.

Bence o çelik kafes- sanırım karkas deniliyordu - bence bu binayı Modern bir hapishaneye dönüştürmüş.

Parmak izi ile kapılar açılıyor... son derece pahalı, özenle yapılmış bir bina.

Tam karşısında yani bu fotoğrafları çekerken arkanızı döndüğünüz kısım ise başka bir narlıderedir.

Dokunmatik olmayan ama dokunsan açılacak kapılarla evini kurmuş insanlarımızın olduğu yer.

Vaktiniz zamanınız olursa buraya da gelin fotoğraflarını çekin. Seve seve eşlik eder gösteririz.

Yada bu binaların arkasında mandalina bahçelerin arasında malikaneler var.. sonrası sahil zaten..

Oralarda da güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

iyi gezmeler dilerim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serdar Göktaş

Narlıderede askerliğimi yaptım, o yüzden ne narlıdere ne buradaki binalar nede izmir bana hiç çekici gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Değişik ve estetik bir yapı.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

rahmetli İlker abimizin cenazesine giderken gördüm bunu canlı canlı, rezalet :

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Nasıl gördün. :p Ben yolun kenarındaki gerçek çamurlu çiplere bakıyorsun sanıyordum. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Kumru mu. :shok: Ben daha çok ceylanları süzüyordum. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

NArlıderenin deniz tarafındaki villaları iyidir. Bu ev ilk başta güzelim dese de sonuçta "apartman"

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Şive farkı :p

Tamam yenge görmesin buraları. :p Önce seni sonra beni oyar. :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

rahmetli İlker abimizin cenazesine giderken gördüm bunu canlı canlı, rezalet :

Hadi ordan :p

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ozan Altın

Biraz pahalıdır ama balkonda jakuzi keyfi bile yapabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...