İçeriğe Yönlendir

Dün Gece Yaşanan Kaza...

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Dün gece Ataşehirde Annemin oturduğu sitede yaşanan enteresan kaza, otomatik vites C-Max ile site kapısını kırıp içeri daldı 9 arabayı biçti, ilk dördüne yandan vurup şasilerini yamulttuktan sonra aşağıda da birkaç tane arabaya vurup en son iki tanesini duvara sıkıştırararak pert etti.

6456.jpg

6466.jpg

6476.jpg

6484.jpg

6492.jpg

6502.jpg

6506.jpg

6511.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Hüseyin abi video olarak atma şansın var mı?

birisi 22 mb birisi 32 mb nasıl yüklerim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bayan sürücülere erkeklerin her fırsatta laf etmesi hoş bişey değil tabi. Herkes bunu önyargı olarak görüyor. Ama ortada bir gerçek var bayanların %90 ı Araç kullanma konusunda erkeklerden çok daha yeteneksiz. Ama bunu kabullenmek istemiyorlar. Bizde bulaşık yıkayıp ütü yapma konusunda yeteneksiziz üstüne gidiyormuyuz ? :).

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Videoları youtube'a koyabilirsiniz. Sonrada link verebilirsiniz.

Tipik fren yerine gaza basma olayı.

Madem panikleyeceksin, niye kullanıyorsun o arabayı?!?!?!

Eeeeeey yüksektopuklulaaaaaar, duyun sesimiiiiiziiiii. Varsa bilmeyeniniz, ivedi terk edin aracınızııı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi youtube yükleyebilirsin.Ben 2 tane gördüm canlı canlı 2 sindede kadın sürücü ayağını gazdan çekemedi hatta birinde 5 arabayı biçtikten sonra oradakiler kapısını açıp bayan sürücüye gazdan ayağını çekmesini söylediler :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

milletin arabasını biçtikten sonra pişkin pişkin sorun yok sigortam var hallederiz deme olayı var ya beni deli ediyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Bayan sürücülere erkeklerin her fırsatta laf etmesi hoş bişey değil tabi. Herkes bunu önyargı olarak görüyor. Ama ortada bir gerçek var bayanların %90 ı Araç kullanma konusunda erkeklerden çok daha yeteneksiz. Ama bunu kabullenmek istemiyorlar. Bizde bulaşık yıkayıp ütü yapma konusunda yeteneksiziz üstüne gidiyormuyuz ? :lol2:.

Eniştem geldi aklıma ütü yaparken kolunu yakmış soranlara mangal yaparken oldu diyordu :)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Abi youtube yükleyebilirsin.Ben 2 tane gördüm canlı canlı 2 sindede kadın sürücü ayağını gazdan çekemedi hatta birinde 5 arabayı biçtikten sonra oradakiler kapısını açıp bayan sürücüye gazdan ayağını çekmesini söylediler :)

Bayanlara otomatik vites araba almakla aslında kolaylık yapmış olmuyoruz. Önce düz vites araç alıp daha sonra otomatik vites alma taraftarıyım ben. Aksi takdirde bir ayak gazda diğer ayak frende gidiyorlar. Panik halinde frene basacakken gazdan çekmeyi falan unutuyorlar. Ablamdan biliyorum ne yaptıysak alıştıramadık. Ayağın biri gazda biri frende gidiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
milletin arabasını biçtikten sonra pişkin pişkin sorun yok sigortam var hallederiz deme olayı var ya beni deli ediyor.

Bu da bir şey mi, bize vurduktan sonra, "özür dilerim daha ne yapabilirim" diye gitmek isteyeni de var :)

Bayanlara otomatik vites araba almakla aslında kolaylık yapmış olmuyoruz. Önce düz vites araç alıp daha sonra otomatik vites alma taraftarıyım ben. Aksi takdirde bir ayak gazda diğer ayak frende gidiyorlar. Panik halinde frene basacakken gazdan çekmeyi falan unutuyorlar. Ablamdan biliyorum ne yaptıysak alıştıramadık. Ayağın biri gazda biri frende gidiyor.

Ablanızda formula1 pilotu olma gibi bir arzu var galiba :lol2:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Biz ütü ve bulaşığı beceremediğimiz için yapmıyoruz...Onlarda araba sürmesin kardeşim :) olmuyor işte :kadınlarbuişibeceremezsmyleysi: :D

Kazada hasar alan araç sahiplerine Allah sabır versin..

kendi gömleğimi kendim ütülerim güzelde beceririm.. :lol2:

her kadın aynı değildir arkadaşlar,trafikte küfretmeme neden olan sürücülerin bir çoğu erkektir lakin bayan sürücüye yol vermem çünkü yol verince pişman olma riskin yüksek gitmiyor çünkü :)

hani istatistik yapıyorlarda bayan şöförler daha az kaza yapıyor diye çok gülüyorum,doğru daha az kaza yapıyorlar çünkü genelde kaza yaptırıp yollarına devam ediyorlar :lol2:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ergin bahsettiğim 2 kazada düz vitesle oldu biri clio diğeri serçe clio takılıp kaldı arabanın birinde ilginçtir ki stop etmedi araba burnu hafif kalkık kaldı patinaj çekiyordu. :)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Bu da bir şey mi, bize vurduktan sonra, "özür dilerim daha ne yapabilirim" diye gitmek isteyeni de var :)

Ablanızda formula1 pilotu olma gibi bir arzu var galiba :)

Yok o frene basacağı zaman ayağını gazdan çekip frene basana kadar arabayı vuracağını sanıyor :D

Eski arabamızı ilk aldığımız zamanlarda sol ayağı yarı frende sağ ayağı gazda yaklaşık bi 20 km yol yapmış arabadan indiğinde berbat bi koku var araba bozuldu galiba diye bizi aramıştı :)

kendi gömleğimi kendim ütülerim güzelde beceririm.. :)

her kadın aynı değildir arkadaşlar,trafikte küfretmeme neden olan sürücülerin bir çoğu erkektir lakin bayan sürücüye yol vermem çünkü yol verince pişman olma riskin yüksek gitmiyor çünkü :p

hani istatistik yapıyorlarda bayan şöfötler daha az kaza yapıyor diye çok gülüyorum,doğru daha az kaza yapıyorlar çünkü genelde kaza yaptırıp yollarına devam ediyorlar :)

Kadınlara karşı bi garezimiz tabiki yok. Benim bayan kuzenim var çocukluğundan beri dayım arabayı her fırsatta verir. Şimdi standart bir erkek sürücüden eksiği yok hatta fazlası var kamyonet falan kullanıyor. Bayanlar 15-16 yaşlarında annelerine evde yardım ederken aynı yaştaki erkekler arabalarla haşır neşir olduğu için erkek sürücüler genelde daha iyi kullanıyor bence. Ben ilk 12 yaşımda oturmuştum sürücü koltuğuna. Ablam 26 yaşında sürücü kursunda.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Ergin bahsettiğim 2 kazada düz vitesle oldu biri clio diğeri serçe clio takılıp kaldı arabanın birinde ilginçtir ki stop etmedi araba burnu hafif kalkık kaldı patinaj çekiyordu. :D

Allahın sevgili kuluymuş ozaman ne diyelim :) Normalde stop etmesi gerekirdi :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Serçenin karıştığı kazada bayanın hatası yoktu önce biri bayanın aracına vurdu indiler adam kadına bağırıp çağırmaya başladı kadıncağız eli ayağı birbirine girdi sonra yürü sanayiye gidiyoruz dedi kadın bindi arabaya tabir-i cayizse pavyon kalkışı yaparak başka bir arabaya göbekten oturdu o adam orda bağırıp çağırmasa sıkıntı yoktu sonrada adam manzarayı görünce benim hasarın önemi yok dedi çekti gitti duruma polise anlatıp giden aracın plakasını veren bendim ama sonuç ne oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Abi bunlara orman kanunu uygulayacaksın,lafa bak yaa sorun yok sigorta halleder oradaki arabalar yeni gördüğüm kadarı ile,hasar ile oluşacak 2 el deki düşüşü düşünmüyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Bayan sürücülere erkeklerin her fırsatta laf etmesi hoş bişey değil tabi. Herkes bunu önyargı olarak görüyor. Ama ortada bir gerçek var bayanların %90 ı Araç kullanma konusunda erkeklerden çok daha yeteneksiz. Ama bunu kabullenmek istemiyorlar. Bizde bulaşık yıkayıp ütü yapma konusunda yeteneksiziz üstüne gidiyormuyuz ? :D.

:)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Böyle durumlarda ne kadar haklı da olunsa soğukkanlı davranmak lazım. Olmuşla ölmüşe çare yok derler ya. Zaten aracına vurmuşlar, 2.el kaybı, zaman kaybı, can sıkıntısı yaşamışsın. Ne olursa olsun geri alamayacaksın. Hiç olmazsa insani değerlere zarar vermeden konuyu halletmeye çalışmak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Buraya ilk üye olduğumda yazı yazmıştım ve epeyce de eleştirilmiştim.

Günde ortalama 350 km yol yapıyorum.

gerçekten bir kadın düşmanlığım yoktur.

Ailemin tüm kadınları ( annem kızkardeşim ablalarım ve eşim ) otomobilde kullanıyor. Yani yobaz bir kişiliğimde yoktur.

Ama benim hergün yaşadıklarım şunu kesin ve net gösteriyor:

1- Yaşlı erkekler ve kadınlar aynı tipte araç kullanıyorlar.

2- sinirsel refleksleri, çok daha düşük.

3- aynı anda birkaç şeyi kontrol etmek onlarda telaş yaratıyor.

4- Trafikde sabırlı ve anlayışlı olamıyorlar ama herkesin onlara karşı böyle olmasını bekliyorlar.

5- acemiliklerini daha mekanik otomobillerde atmadan çok çok pahalı otomobiller alıp onları da berbat ediyorlar.

6- Az kaza yapıyorlar , çok kazaya neden oluyorlar.

Cinsel ayrımcılık için yazmıyorum. Bu bir genellemedir.

Daha 3 gün önce dar ve keskin bir dönemece yaklaşırken hızımı 20 - 30 a düşürdüm. sellektör yapıyorum 7-8 defa biliyorum ki diğer yandan gelen hızla gelirse bana çarpar. virajı geçer geçmez Vw Borayı kullanan kadın, benim doğrultuma gelmiş umursamaz şekilde üstüme geliyor ! Kornaya basıyorum, sağa çekiliyor ve camdan bana gülüyor kahkaha ile.. beni korkuttuğu için..

Evet Korktum. Benim Yetiştirmek zorunda olduğum bir oğlum var çünkü !

Otomobili, Gözlük gibi cep telefonu gibi, hayatın bir aksesuvarı gibi görmelerine de gıcık oluyorum.

Bazenkendini keskin şöför sananlar oluyor : makas atanlar falan..

9 eylül Üniversitesi hastanesine gelen trafik kazalarını görseniz, beyniniz uçar... O kadar diyeyim.

Kadınların zoruna gitmesin bu yazdıklarım. Bizimde istisnalarımız hariç beceremediğimiz işler var. Sizinde.

Ama yemek pişirmek buna dahil değil.

Çünkü en iyi aşçıların çoğu erkektir. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Böyle durumlarda ne kadar haklı da olunsa soğukkanlı davranmak lazım. Olmuşla ölmüşe çare yok derler ya. Zaten aracına vurmuşlar, 2.el kaybı, zaman kaybı, can sıkıntısı yaşamışsın. Ne olursa olsun geri alamayacaksın. Hiç olmazsa insani değerlere zarar vermeden konuyu halletmeye çalışmak lazım diye düşünüyorum.

Zafer, bunu denedim, kadın bana aynen "özür diliyorum, daha ne yapabilirim" dedi. "Tutanak tutacağız" diyorum, "işe geç kaldım, uğraşamam" diyor bana. Sonra ikna ettik sonunda...

En güzeli, bayanın "benim arabanın ağzına mıçılmış ben laf etmiyorum, size ne oluyor" demesiydi :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Zafer, bunu denedim, kadın bana aynen "özür diliyorum, daha ne yapabilirim" dedi. "Tutanak tutacağız" diyorum, "işe geç kaldım, uğraşamam" diyor bana. Sonra ikna ettik sonunda...

En güzeli, bayanın "benim arabanın ağzına mıçılmış ben laf etmiyorum, size ne oluyor" demesiydi :)

Olsun :D Sen yine de "tamam siz gidin ben adresinize trafik ekiplerini gönderir, evden aldırırım, tutanağı karakolda tutarız o zaman." demelisin :)

Şaka bir yana da, tutanak tutması veya birşeyler yapmasını beklemek gerekir mi? Hepimizde fotoğraf/video çekebilen cep telefonu var, yoksa da oralarda olan birileri kesin vardır. Araçlar oradan ayrılmadan kaza şeklinin fotoğraflarını çekip, trafik ekiplerini çağırmak ve polislere "böyle bir durum oldu, hanımefendi/beyefendi beklemek istemedi ve gitti" desek işimize yaramaz mı? Cidden soruyorum bunu. İlla ki karşı tarafı ikna edip, birlikte tutanak düzenlemek mi gerekir? Ben gidiyorum diyene güle güle ben gerekli doneleri aldım diyemez miyiz?

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Abi sakin kafayla düşününce mantıklısı bu. Ama 35 milyar para veriyorsun 5 yıl daha ödeyeceksin bankaya. Yağmurdan doludan sakınıp garaja koyduğun aracını birisi geliyor rezil ediyor diyelim biz. Sonrada üste çıkmaya çalışıyor. Nasıl sakin durabilirsinki. Hatasını anlasa kendisi biyere kadar ama ...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

aracı fena hasar alan birisi var tanıdığım, borç harç zor bela sıfır bir dacia aldılar, araba daha 700 km yol yapmış, şimdi ağır hasarlı oldu aslında bu araçları park halinde dağıtan kişilere karşı tazminat ödetilmeli.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aslında bu şekilde kaza yapanların ehliyeti alınıp özel testlere tabi tutulmalı yeterlilik sağlarsa verilmeli ehliyeti birde ehliyete kesinlikle üst yaş sınırı getirilmeli yürüyen iskelet bir amcamız vardı burda kaza yaptı virajda direk tarlaya dalıyor ya ne oldu falan diye sorduk virajda direksiyon kırmayı unuttum dedi :D bu adam hala trafikte geziyor görürsem güzergah değiştiriyorum :(

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Buraya ilk üye olduğumda yazı yazmıştım ve epeyce de eleştirilmiştim.

Günde ortalama 350 km yol yapıyorum.

gerçekten bir kadın düşmanlığım yoktur.

Ailemin tüm kadınları ( annem kızkardeşim ablalarım ve eşim ) otomobilde kullanıyor. Yani yobaz bir kişiliğimde yoktur.

Ama benim hergün yaşadıklarım şunu kesin ve net gösteriyor:

1- Yaşlı erkekler ve kadınlar aynı tipte araç kullanıyorlar.

2- sinirsel refleksleri, çok daha düşük.

3- aynı anda birkaç şeyi kontrol etmek onlarda telaş yaratıyor.

4- Trafikde sabırlı ve anlayışlı olamıyorlar ama herkesin onlara karşı böyle olmasını bekliyorlar.

5- acemiliklerini daha mekanik otomobillerde atmadan çok çok pahalı otomobiller alıp onları da berbat ediyorlar.

6- Az kaza yapıyorlar , çok kazaya neden oluyorlar.

Cinsel ayrımcılık için yazmıyorum. Bu bir genellemedir.

Daha 3 gün önce dar ve keskin bir dönemece yaklaşırken hızımı 20 - 30 a düşürdüm. sellektör yapıyorum 7-8 defa biliyorum ki diğer yandan gelen hızla gelirse bana çarpar. virajı geçer geçmez Vw Borayı kullanan kadın, benim doğrultuma gelmiş umursamaz şekilde üstüme geliyor ! Kornaya basıyorum, sağa çekiliyor ve camdan bana gülüyor kahkaha ile.. beni korkuttuğu için..

Evet Korktum. Benim Yetiştirmek zorunda olduğum bir oğlum var çünkü !

Otomobili, Gözlük gibi cep telefonu gibi, hayatın bir aksesuvarı gibi görmelerine de gıcık oluyorum.

Bazenkendini keskin şöför sananlar oluyor : makas atanlar falan..

9 eylül Üniversitesi hastanesine gelen trafik kazalarını görseniz, beyniniz uçar... O kadar diyeyim.

Kadınların zoruna gitmesin bu yazdıklarım. Bizimde istisnalarımız hariç beceremediğimiz işler var. Sizinde.

Ama yemek pişirmek buna dahil değil.

Çünkü en iyi aşçıların çoğu erkektir. :D

Kadınlar bu konuda saçma sapan düşüncelere sahip arabayı çamaşır makinesi gibi görüyorlar tamir edilince eskisi gibi olur sanıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...