İçeriğe Yönlendir

Dün Gece Yaşanan Kaza...

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Tahir İlter
Kadınlar bu konuda saçma sapan düşüncelere sahip arabayı çamaşır makinesi gibi görüyorlar tamir edilince eskisi gibi olur sanıyorlar.

:D:(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Abi sakin kafayla düşününce mantıklısı bu. Ama 35 milyar para veriyorsun 5 yıl daha ödeyeceksin bankaya. Yağmurdan doludan sakınıp garaja koyduğun aracını birisi geliyor rezil ediyor diyelim biz. Sonrada üste çıkmaya çalışıyor. Nasıl sakin durabilirsinki. Hatasını anlasa kendisi biyere kadar ama ...

Haklısın tabi. Ancak sakin durmasan da birşeye faydası olmuyor demek istiyorum. Çözüm değil yani.

aracı fena hasar alan birisi var tanıdığım, borç harç zor bela sıfır bir dacia aldılar, araba daha 700 km yol yapmış, şimdi ağır hasarlı oldu aslında bu araçları park halinde dağıtan kişilere karşı tazminat ödetilmeli.

İşte bu olabilir. Tazminat davası açılabilir. Aracın ikinci el değerinde düşüş olması, yaşanan kazadaki kastın ağırlığı vb. sebepler gösterilerek hukuk mahkemelerinde tazminat davası açabilirsiniz. Emsal de teşkil eder. Belki de verilmiş bir karar bile vardır.

Şimdi bununla kim uğraşacak dediğinizi duyuyorum ama bana kaza anında anlayışsız vatandaşla uğraşmaktan daha kesin ve kolay bir yolmuş gibi geliyor :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Aslında bu şekilde kaza yapanların ehliyeti alınıp özel testlere tabi tutulmalı yeterlilik sağlarsa verilmeli ehliyeti birde ehliyete kesinlikle üst yaş sınırı getirilmeli yürüyen iskelet bir amcamız vardı burda kaza yaptı virajda direk tarlaya dalıyor ya ne oldu falan diye sorduk virajda direksiyon kırmayı unuttum dedi :D bu adam hala trafikte geziyor görürsem güzergah değiştiriyorum :(

Böyle bir amcaya yıllar önce işyerinin sevisi ile çarpmıştık, amca sağdan aniden sola geçip frene basmıştı bizde yokuş aşağıya araca arkadan vurup sonra da takla atmıştık, arac SW taunus'tu son HB taunus olmuştu tabi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
aracı fena hasar alan birisi var tanıdığım, borç harç zor bela sıfır bir dacia aldılar, araba daha 700 km yol yapmış, şimdi ağır hasarlı oldu aslında bu araçları park halinde dağıtan kişilere karşı tazminat ödetilmeli.

Bunun için kasko yaptırıyoruz.

Borç harç sıfır araba alacağıma, biraz pay bırakıp 2.el alırım her zaman...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kasko tamir masrafını karşılıyor, kaza sonrası değer kaybını karşılamıyor, ayrıca birisi gelip biçecek diye ikinci el araba almak çok makul değil.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

herşeyden sonra birde dövmek isterim, kimse kusura bakmasın ben gözümden sakınıcam birisi gelip duran arabama vuracak birde dönüp pardon diyecek, bu işin maddiyet ile çözülecek yanı yok.

Alah göstermesin başımı belaya sokarım, bu konuda cinsel ayrımcılık yapmam kimse direk dalarım. :)

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
herşeyden sonra birde dövmek isterim, kimse kusura bakmasın ben gözümden sakınıcam birisi gelip duran arabama vuracak birde dönüp pardon diyecek, bu işin maddiyet ile çözülecek yanı yok.

Alah göstermesin başımı belaya sokarım, bu konuda cinsel ayrımcılık yapmam kimse direk dalarım. :)

Benim abimde senin gibi tepki verirdi..

20 senedir toprakta gömülü.

2 kızı öksüz büyüdü.

karısı da başkasıyla evlendi.

Haklımıydı ? evet yada hayır ne fark eder? Araba dediğin , mal - mülk dediğin senden ailenden önemli değil.

yazar çizer tekrar kazanır anlaşır , anlaşamaz satar gidersin.

Hepsi o kadar.

Kimseye dalma yani abim... Kimseye dalma..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tabiiki en doğru yaklaşım bu, ancak aman o hırlamasın aman bu hırlamasın, ceza yok hukuk yok nasıl onurumuz ile yaşayacağız ki.?

Kendimizi kötünün eline bırakmak aslında içime dokunuyor.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

İşte en korktuğum şeyi söyledin şimdi.

Öyle bir noktaya geldik ki, artık insanlar hakkını kendi aramak ve kendisi ceza vermek istiyor.

Sana itiraz da edemiyorum suçlara verilen cezalar komik çünkü.

Onurunla yaşamak hele iyice zor..

ne diyim: sende haklısın aslında..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hüseyin sanırım yaralanma yok bu kazada, sadece maddi hasar var. geçmiş olsun diyelim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu nasıl bir kazadır ve nasıl bir bilançodur...

Trafik sigortası, 20 bin liraya kadar öder..

Burada anlatılana göre 100 bin liranın üstünde hasar var.. İnşallah çarpanın maddi gücü yerindedirde, çarptıkları mağdur olmaz..

Olsun :rofl: Sen yine de "tamam siz gidin ben adresinize trafik ekiplerini gönderir, evden aldırırım, tutanağı karakolda tutarız o zaman." demelisin :D

Şaka bir yana da, tutanak tutması veya birşeyler yapmasını beklemek gerekir mi? Hepimizde fotoğraf/video çekebilen cep telefonu var, yoksa da oralarda olan birileri kesin vardır. Araçlar oradan ayrılmadan kaza şeklinin fotoğraflarını çekip, trafik ekiplerini çağırmak ve polislere "böyle bir durum oldu, hanımefendi/beyefendi beklemek istemedi ve gitti" desek işimize yaramaz mı? Cidden soruyorum bunu. İlla ki karşı tarafı ikna edip, birlikte tutanak düzenlemek mi gerekir? Ben gidiyorum diyene güle güle ben gerekli doneleri aldım diyemez miyiz?

Olmaz zafer..

İfade yazılıp, Tutanak imzalanmak zorunda.. Fotoğraf ve video zorunlu dağil sadece önerilir.. İşlemleri kolaylaştırır..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Olmaz zafer..

İfade yazılıp, Tutanak imzalanmak zorunda.. Fotoğraf ve video zorunlu dağil sadece önerilir.. İşlemleri kolaylaştırır..

E adam imzalamıyor? Gideceğim ben diyor, nasıl tutacağız orada?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Polisi arayacaksın kaçtı diyerek işlem yaptırcaksın haksız bile olsan haklı duruma geleceksin.

Yorum bağlantısı
Sercan Karataş

birde bayan şoförlere dikkatli derler :(.ama şaka bi yana insanlara ehliyet vermede çok zayıfız parayı basan ehliyet alıyor ülkemizde.araç kullanmaktan haberi olmayan insanlar var caddelerde.çok yazık.bu insanlara ehliyet verenlere yazıklar olsun kınıyorum buradan...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Polisi arayacaksın kaçtı diyerek işlem yaptırcaksın haksız bile olsan haklı duruma geleceksin.

Olmazmış işte 2 üstteki mesajı oku. Emmi olmaz diyor :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Olmazmış işte 2 üstteki mesajı oku. Emmi olmaz diyor :(

Ben atlamışım orayı hatta Zafer nası böyle birşey yazdı diyede şaşırdımda :p Emmi detaylı açıklamayı yapar herhalde.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Bu nasıl bir kazadır ve nasıl bir bilançodur...

Trafik sigortası, 20 bin liraya kadar öder..

Burada anlatılana göre 100 bin liranın üstünde hasar var.. İnşallah çarpanın maddi gücü yerindedirde, çarptıkları mağdur olmaz..

Olmaz zafer..

Çarpanı tanımıyorum ama 80 bin lira verecek durumda olabileceğini sanmıyorum.

bu durumda ne olacak kaskosu olmayan yandı o zaman, sadece 2 araba pertti 1 tanesi 2010 civic, kırdığı kapı bile enaz 3-5 bin lira maliyetli bir hasar.

8 araç 2 si ağır hasarlı birde kapı.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Benim abimde senin gibi tepki verirdi..

20 senedir toprakta gömülü.

2 kızı öksüz büyüdü.

karısı da başkasıyla evlendi.

Haklımıydı ? evet yada hayır ne fark eder? Araba dediğin , mal - mülk dediğin senden ailenden önemli değil.

yazar çizer tekrar kazanır anlaşır , anlaşamaz satar gidersin.

Hepsi o kadar.

Kimseye dalma yani abim... Kimseye dalma..

İşte bundan bahsediyorum. Değmez.

Tabiki en doğru yaklaşım bu, ancak aman o hırlamasın aman bu hırlamasın, ceza yok hukuk yok nasıl onurumuz ile yaşayacağız ki.?

Kendimizi kötünün eline bırakmak aslında içime dokunuyor.

işte en korktuğum şeyi söyledin şimdi.

öyle bir noktaya geldik ki, artık insanlar hakkını kendi aramak ve kendisi ceza vermek istiyor.

Sana itiraz da edemiyorum. suçlara verilen cezalar komik çünkü.

Onurunla yaşamak hele iyice zor..

ne diyim: sende haklısın aslında..

Cezalar o kadar da az değil. Böyle söyleyerek artık buna kendimiz de inandık. Cezalarımız yeterli. Sadece yargı sistemimiz ağır işliyor. Buna sebep olarak da iş yükü ortaya koyuluyor. Doğru. İş yükü fazla ama hep tırı vırı konulardan. Örneğin konuyla ilintili ilk aklıma gelen olduğu için bunu alıntı yapıyorum. Diğerleri de benzer.

Mala zarar verme

MADDE 151. - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz h

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Hüseyin sanırım yaralanma yok bu kazada, sadece maddi hasar var. geçmiş olsun diyelim.

Teşekkür ederim Lokman Abi, 5 dakika önce oradan geçmiştik, ucuz kurtulduk diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gitmeyecek abi..

Gittiyse, polisi çağıracaksın.. tespit yaptıracaksın..

Hasar tespiti, bilirkişi mahkeme uğraşacaksın..

Yada...

Polisi çağırıp, rapor tutturup, kaskodan alacaksın..

Ben atlamışım orayı hatta Zafer nası böyle birşey yazdı diyede şaşırdımda :( Emmi detaylı açıklamayı yapar herhalde.

Olmaz abim..

Böyle bir durumda fotoğraf veya video sadece mahkemede seni haklı çıkarır..

Bunlara istinaden trafik sigortasından talepte bulunamazsın..

Ehliyet, ruhsat, poliçe, ifadeler, imzalar gereklidir..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İşte ben dalmak diye buna sebep gösteriririm, adam vuracak sonra banane deyip gidecek bende elimde tutanak ve kalem ile arkasından bakacağım, kanunlar bizi art niyetli insan ile karşı karşıya bırakıyor, herkes sert adam olmak zorunda mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...