İçeriğe Yönlendir

2011 Myfiestama Tüp Taktıracağım Düşünceleriniz:)

Ebubekir Turan

Recommended Posts

Ebubekir Turan

İyi günler Arkadaşlar. 7 bin km 2011 myfiestama tüp taktıracağım.Sizce hangi marka taktırmalıyım? performansta ne gibi değişiklikler olur sizce? İlk arabam olduğu için ve bu konularda fazla bilgim olmadığından dolayı düşüncelerinizi önemsiyorum .Düşüncelerinizi bekliryorum?....... Kolay gele....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam, az geziyorsanız bence taktırmayın. Yavaş, sakin kullanılırsa zaten az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

Normal performansında kayda değer bir değişiklik olmaz. Yüksek devirlerde, takılan kite bağlı olarak az da olsa bir performans kaybı olabilir. Ama sorun yaşamamak için iyi bir kiti ve montajı güvenilir olan bir ustayı tercih edin.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan

Teşekkür ederim arkadaşlar.Sizce fiestalarda en çok hangi marka tüp kullanılıyor.Hangisi uyumlu olabilir.Brc diyolar ama bi ustaya sordum o da romano adında bi marka söyledi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alalalı ne kadar oldu aracınızı?

Senede 10bin km'den az yapıyorsanız tüpün kendisini amorti etmesi çok daha uzun sürer.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
Alalalı ne kadar oldu aracınızı?

Senede 10bin km'den az yapıyorsanız tüpün kendisini amorti etmesi çok daha uzun sürer.

5 ay oldu hocam alalı.tüp taktırmam ekonomik açıdan daha yararlı olacaktır sanırım bu yorumunuza bakacak olursak değil mi.tavsiye edebileceğiniz bi marka varmı ?

Yorum bağlantısı
Necmi Kulsoy
İyi günler Arkadaşlar. 7 bin km 2011 myfiestama tüp taktıracağım.Sizce hangi marka taktırmalıyım? performansta ne gibi değişiklikler olur sizce? İlk arabam olduğu için ve bu konularda fazla bilgim olmadığından dolayı düşüncelerinizi önemsiyorum .Düşüncelerinizi bekliryorum?....... Kolay gele....

Bende kendi aracıma taktıracağım,benim mantığıma göre de aracı kısa sürede satmayacaksanız uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız en iyisini taktırmanız.

Piyasa da en kaliteli malzeme Prins de .Lüks araçların tercihi genelde.Performans kaybı da yok denecek kadar az oluyormuş.Tabiki usta meselesi de önemli.

Prins den sonra BRC ve Zavoli yaygın durumda.

Forumda da ilgili bölümde markaların sorunları ve yorumlarını okuyabilirsiniz.

Ama arkadaşların da dediği gibi usta meselesi önemli.

Ben henüz kendimi ayarlayamadığım için taktıramadım ama benim seçimim Prins den yana olacak.İstanbul Florya-Ömer Usta da kısmetse yaptırmaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ebubekir bey, tüp hiç kullanmadım ancak forumdan okuduklarım;

Önce 10bin km dolsun, motorun rodajı tamamlansın sonrasında tüp taktırın.

5 ayda 7bin'se evet mantıklı olacaktır.

BRC'nin pipolu sistemlerini öneriyorlar. Manifold delinmeden yapılıyormuş.

Tüp taktırdıktan sonra motorunuzun bir çok parçası garanti dışı kalacak ve bir çok yetkili servis, servis alanına almayacak aracınızı.

Ayrıca herkesin ortak olduğu fikir, tüpün markasıyla beraber takacak kişinin ustalığı da çok önemli.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ebubekir bey, tüp hiç kullanmadım ancak forumdan okuduklarım;

Önce 10bin km dolsun, motorun rodajı tamamlansın sonrasında tüp taktırın.

5 ayda 7bin'se evet mantıklı olacaktır.

BRC'nin pipolu sistemlerini öneriyorlar. Manifold delinmeden yapılıyormuş.

Tüp taktırdıktan sonra motorunuzun bir çok parçası garanti dışı kalacak ve bir çok yetkili servis, servis alanına almayacak aracınızı.

Ayrıca herkesin ortak olduğu fikir, tüpün markasıyla beraber takacak kişinin ustalığı da çok önemli.

:) Bagaj da küçülecek.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
:( Bagaj da küçülecek.

Simit tüp taktırmayı düşünüyorum.uzun yolda alırım yanıma stepnemi. :)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
Simit tüp taktırmayı düşünüyorum.uzun yolda alırım yanıma stepnemi. :)

Bazı araçlarda takmadıklarını ve muaynede sıkıntı olduğunu duymuştum. Nekadar doğrudur bilemem. Bu arada aracınız 1.4 motormu ?

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
Bazı araçlarda takmadıklarını ve muaynede sıkıntı olduğunu duymuştum. Nekadar doğrudur bilemem. Bu arada aracınız 1.4 motormu ?

1.25 motor hocam 82 beygir bildiğim kadarıyla...

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
1.25 motor hocam 82 beygir bildiğim kadarıyla...

:unsure:

1.25 motor hacmine göre 82 beygir çok iddialı oldu. Bendeki araçta 1.4 motor olmasına rağmen 82 beygir değil. Kaç KW yazıyor ruhsatta?

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Sizinki 96, 1.25 ler 82 beygir.

1 kw=1.34 hp, Ama tork ve dişli oranı da devreye girince rakam değişiyor tabii

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de taktırabilirsiniz zaten 5 bin km yi de geçmişsiniz.Ancak bilinmeyen markalardan uzak durun.Piyasaya yeni girmiş olanlardan...Atiker,brc,lovato falan bilinen uygun fiyatlı kitler.İyi bir usta veya yer takarsa sorun yaşamazsınız.Teknik desteğinin ve parça tedarikinin de uygun fiyatlı ve el altında yakınlarda olmasına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Ablamın 2005 model fiestasına Can Uzunefe'nin tavsiyesi ile şafak otogazda atiker marka tüp taktırdım simit depo dahil 950 tl ye 10 taksit yaptılar zevkle biniyoruz sıkıntı yok...Babamda 2006 model toyota corolla aracına üçel oto gazda landirenzo lpg kiti taktırdı simit depo dahil 1500 tl ye takıldı enjektörlerinin biraz sesli çalışması dışında sorun sıkıntı yok.Aracınıza zevkle binmek istiyorsanız lpg şart..

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
:good1:

1.25 motor hacmine göre 82 beygir çok iddialı oldu. Bendeki araçta 1.4 motor olmasına rağmen 82 beygir değil. Kaç KW yazıyor ruhsatta?

60 kw yazıyor ruhsatta.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

En azından 10-15 km de kendini amorti edecek, bence taktırın ancak kit için Yaşadığınız yerde sık kullanılan bir markayı terceih edin. Ancak iyi bir usta montaj yaparsa sorun yaşamazsınız. Araçtan keyif almak için buna dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

1.25 motor zaten az yakar. Fazla yol yapmayacaksanız ve gerçekten güvenebileceğiniz bir usta yoksa tanıdığınız acele etmeyin derim ben.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan

Bugün sivasta bir otogaz sistemiyle görüştüm.BRC önerdi ve 1700 fiyat söyledi.performansta hiç bi sıkıntı yaşamayacağımı hiç bi arıza yaşamayacağımı garanti etti.motoru açtı baktı abi çok güzel cillop gibi olur dedi.%45 tasarruf sağlayacağını ve simit tüp takacağını söyledi.Benim de kafama yattı açıkçası.taktırmayı düşünüyorum siz ne dersiniz bu konuda ?

bir de lovato markasınıda önerdi bunu da 1300 e takacağını söyledi.

Sizce hangisini taktırmalıyım düşünceniz ve önerileriniz nelerdir ?

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

İlginç bir esnaf tipi. Sıfır aracın motorunu açıp cillop gibi diyen bir esnaf. Başka ne denebilirdi ki. Bence başka bir esnafa taktırın.

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
İlginç bir esnaf tipi. Sıfır aracın motorunu açıp cillop gibi diyen bir esnaf. Başka ne denebilirdi ki. Bence başka bir esnafa taktırın.

Sivasın en iyisi dediler hocam taktıranlar memnun artık orada taktırmayı düşünüyorum bende büyük ihtimal

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Sivasın en iyisi dediler hocam taktıranlar memnun artık orada taktırmayı düşünüyorum bende büyük ihtimal

En iyisiyse taktırın ve sorunsuz binersiniz inşalah.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

:rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...