İçeriğe Yönlendir

2011 Myfiestama Tüp Taktıracağım Düşünceleriniz:)

Ebubekir Turan

Recommended Posts

Akın Konuk

ben hemen hemen her markayı denedim en verim aldığım landi renzodur. (piyasada landi diye geçer) gözün kapalı taktırabilirsin ancak fiyatı biraz pahalıdır.

mutlaka çekişte düşme oluyor kim ne derse desin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ebubekir Turan

Ve aracım 9650 km de. Salı günü inş. aracıma BRC marka tüp taktıracağım.my11 adındaki kiti kullanacaklarmış.aynı zamanda manifoldu delmeden yapacaklar.1700 e anlaştım.düşünceleriniz önerileriniz nelerdir ? taktırırken nelere dikkat etmeliyim? Tüpü taktırırken ne gibi şeyler yapmamı önerirsiniz ? Şimdiden Teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı
Ebubekir bey forumumuzda sorularınız hakkında okadar çok konu ve bilgi varki,okumanız saatlerce sürer,forumda arama yapmanızı tavsiye ediyorum...

işte sorun bence orda o kadar fazla ki oku oku kafam karıştı özet lazım :)

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan

bi sorum daha olacak arkadaşlar nozullu enjektör mü daha iyidir yoksa nozulsuz enjektör mü? bunlardan hangisinin takılacağına biz karar verebiliyor muyuz? tüp taktıracağım yerde nozulsuz enjektör takacağız abi dediler bende iyi mi kötü mü bilmiyorum? bide senin araca nozullu enjektör olmaz gibi bişi söledi? bu konuda fikirlerinizi alabilirmiyim kısmetse salı günü taktırıyorum tüpü....

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
valla siz yolun sonuna kadar gelmişsniz ama benimde fikrim bir çok arkadaş gibi taktırmamanızdan yana zaten araba 1.25 akıllı kullanımda ne yakabilrki.

ama siz buda zorluyo derseniz ben size tüp markası yerine araç modeli vericem

bence yeni bis leri bi araştırın 500cc hiç yakmaz tüpede gerek kalmaz

fiestayı satıp bis mi alayım :) ben ona da taktırırım bi tüp :)

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan
(düzenlendi)

Sonunda Fiestama 10001 km de :flowers: BRC my11 taktırdım :flowers: ilk denemem şehiriçi şehirdışı karışık 50 tl gazla 265 km gittim.usta 300 ü bulacağını sölüyor ama hadi bakalım... Bu arada çekiş hız benzinden hiç bi fark yok hatta kalkışlar benzinden daha iyi diyebilirim gayet memnunum tavsiye ederim :nazar:

tarihinde Ebubekir Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Özgür Mert
(düzenlendi)

Öğretmenim paylaşımlarınızı bekliyoruz en son 8. ayda yazmışsınız. 6 aylık tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim bende takdırmayı düşünüp cesaret edemeyenlerdenim. Benimö aracım 9500 e geldi bekliyorum.

tarihinde Özgür Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adem Güler

bende aracı yeni sipariş ettim.alır almaz lpg taktırsammı diye düşünüyorum.zaten bu aracı ekonomi olsun diye alıyoruz ve maksimum ekonomi amaçlıyorum.Banada Brc my11 önerdiler henüz fiyat almadım. Arkadasın yazdıgı gibi güncel yorularınızı bekliyoruz hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Süren

bende aracı yeni sipariş ettim.alır almaz lpg taktırsammı diye düşünüyorum.zaten bu aracı ekonomi olsun diye alıyoruz ve maksimum ekonomi amaçlıyorum.Banada Brc my11 önerdiler henüz fiyat almadım. Arkadasın yazdıgı gibi güncel yorularınızı bekliyoruz hocam.

Hocam bende geçen ay brc my 11 simit tüp yaktırdım..Yakıt şehir içi dışı karışık 18 kr ile 25 krş arası bişey..Varsa aklınıza takılan cevaplayabilirim..

Yorum bağlantısı
Kerem Çoban

LPG ! Nedense hiç güvenemiyorum şu lpg olayına. Her parçanın bir ömrü var. Ve siz istediğiniz kadar kontrol ettirin, her parçada çatlak varmı kaçak varmı diye bakmıyorlar kontrollerde. Bir yerden bir kaçak olsa Allah muhafaza ! Bende Golf vardı lpg taktırmıştım. Gaza geçişte stop ediyordu araba. 90 km hızla giderken bile stop edebiliyordu. Bende uyumsuzdu lpg. Sonrada arabamı değiştirdim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Mert
(düzenlendi)

Hocam bende geçen ay brc my 11 simit tüp yaktırdım..Yakıt şehir içi dışı karışık 18 kr ile 25 krş arası bişey..Varsa aklınıza takılan cevaplayabilirim..

Yıllık ortalamam 12000 km civarı. brc ye 1600 tl fiyat verdiler atiker safe fast 1100 tl benzinde 350 kuruş yaktığımı kabul edersem lpg 250 kr yakarsa km de 100tl fark. yılda 1200 tl ye karşılık gelir. brc yi 1600 e al 250 tl ye işlet yaklaşık kendini kurtarması 1.5 yılı buluyor. Kafam karışık işin içinden çıkamıyorum birde sorun çıkarsa diye korkuyorum. Burdur da benzin şu an 4720 tl, lpg 2600 !!!!!!!

tarihinde Özgür Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Süren

Yıllık ortalamam 12000 km civarı. brc ye 1600 tl fiyat verdiler atiker safe fast 1100 tl benzinde 350 kuruş yaktığımı kabul edersem lpg 250 kr yakarsa km de 100tl fark. yılda 1200 tl ye karşılık gelir. brc yi 1600 e al 250 tl ye işlet yaklaşık kendini kurtarması 1.5 yılı buluyor. Kafam karışık işin içinden çıkamıyorum birde sorun çıkarsa diye korkuyorum. Burdur da benzin şu an 4720 tl, lpg 2600 !!!!!!!

Hocam eğer satmayacaksan aracını takılır bence satarkende lpg li araç die bin lira daha istersin::şu ana kadar ne motor ışığım yandı ne stop tek kusurunu görmedim:Arkadaşlar biniyor kullanıyorlar ve hiç farketmiyorlar lpg olduğunu:ama şunu unutmayın iyi lpg eşittir iyi usta::

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Mustafa bey bugün yaşadığım şehirdeki bayiye gittim. My11 takarım ama pipo takmam dedi pipo sizin motorlara olmaz dedi. Sizin sisteme pipo takıldı mı? acaba kafama takıldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...