İçeriğe Yönlendir

Subwoofer Seçiminde Kararsız Kaldım.

Akın Konuk

Recommended Posts

Akın Konuk

For-x X-381 30 Cm Çift Bobin 400 Wat Rms (bizzat kullandım)mükemmel

Pioneer TS-W309S4 1400 WATT (kullanmadım)

mondeo aracıma bu ikisi arasında kararsız kaldım. sizce?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

pionner champion series kullanııyor arkadasım 1400 watt 400 rms cok tok ve sert vuruyo dogurucu forx yerine piooneri secerim

Yorum bağlantısı
Nedim Öz
For-x X-381 30 Cm Çift Bobin 400 Wat Rms (bizzat kullandım)mükemmel

Pioneer TS-W309S4 1400 WATT (kullanmadım)

mondeo aracıma bu ikisi arasında kararsız kaldım. sizce?

bencede Pioneer!

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Beslediğiniz anfi, kabloları ve özellikle kabininiz güzel olduktan sonra sub kendi işini çok güzel yapar. Bende kimsenin sevmediği Sony var, 375 rms lik 2 tane. bunlara toplam 1200 giriyorum. Sony'den hayatta alınamayacak performans alıyorum.

Yorum bağlantısı
Beslediğiniz anfi, kabloları ve özellikle kabininiz güzel olduktan sonra sub kendi işini çok güzel yapar. Bende kimsenin sevmediği Sony var, 375 rms lik 2 tane. bunlara toplam 1200 giriyorum. Sony'den hayatta alınamayacak performans alıyorum.

++++ :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ForX ten memnun iseniz, pioneeri severisniz, yalnız anfi ve kabin de önemli, Hakan arkadaşımız 2+1 cibinde yeri bol bulmuş, ona bakmayın.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

sony ler gerçekten kötü abi pioneer da kötü. Ben bir tane CVR 15 ile senin sonyleri tokatlar, senin yaptığın masraf ile bir tane CVX 15 alır sesin basın kralına ulaşırdım :lol2:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ah Sühacım ahh :lol2: Sen duyulan ses ile ilgileniyorsun ben hissedilen titreşim ile. Kategorilerimiz farklı :lol2: Ki kickerların sesini hayatta beğenmem. 2 tane dd 2512 peşindeyim bilgin olsun :good1:

Yorum bağlantısı

Ses ve bass ayrı kavramdır ve ayrı hoparlölrler kullanılmalıdır.Önce bu kavramın hangisini arıyorsanız ona yönelik hoparlör seçilmeli.En berbat yada en kalite bir anfinin atıyorum 20khz lik bir ton ayarı yapılarak ve bu uca bas hoparlörü bagladıgında tok ses alırsın buna ses için üretilmiş hoparlör bagladıgında verilen herzin sesini alırsın.Burada kagıdından tut mıknatısın yogunluguna kadar her şey değişir.Philips 1974 yılında çıkardıgı hoparlör ve kabin kitabcıgında 1hz değişime göre kabin boyut ve çapraz yuvaların cm i ile ve hoparlör mıknatıs çapı sargısının uzunlugu ile oynarken şimdiki kabin ve hoparlörlerde buna rastlamak çok zor hatta imkansız.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ah Sühacım ahh :p Sen duyulan ses ile ilgileniyorsun ben hissedilen titreşim ile. Kategorilerimiz farklı :crazy: Ki kickerların sesini hayatta beğenmem. 2 tane dd 2512 peşindeyim bilgin olsun :crazy:

olur mu be abicim. Ben etrafımdaki herkese bass sesi duyulmaz hissedilir diye bu işi öğretmeye çalışıyorum kendi çapımda :D 60hz bir bass sesini herdaim tercih ederim senin 22hz leri dinledikten sonra :D Yarın gidip bir ses sistemi yapacak olsam kicker CVX den daha iyisini kendi bütçem adıma tercih etmem ve seninde bu sesi dinlemeni kesinlikle tercih ederim :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Kicker dinledim ula dinlemezmiyim ama benim zevkim değil işte :p Sundown, fi, AA bunlar beni kesecek olanlar ama bunlardan da TR de yok. İŞte DD veyahut Atomic :D Kutudan çok memnunum, altyapıyı da düzelttim. Carputer şuan monitörsüz de olsa otomatik çalışıyor :D Complerden memnunum, bir tek acemilikteki sonyler kaldı. Nasipse 5-6 ay sonra :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İkiniz hala farklı zevkleri konuşuyorsunuz.Anlaşın artık yahu. :D

Hakan basınç artı bass diyor,Elinden gelse bu kabini büyütüp daha iyi derin basınç ile bass almayı düşünüyor ama ilerde belki.Süha hoparlör artı bass diyor.Yanılıyormuyum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
İkiniz hala farklı zevkleri konuşuyorsunuz.Anlaşın artık yahu. :unknw:

Hakan basınç artı bass diyor,Elinden gelse bu kabini büyütüp daha iyi derin basınç ile bass almayı düşünüyor ama ilerde belki.Süha hoparlör artı bass diyor.Yanılıyormuyum.

Hoparlör derken ? Anlıyamadım abi

BEnim bahsettiğim sert vuran kaliteli bir bass titreşimi yani arabanın içinde saçlarının titremesi. ( dezavantajı kulak zarına basınç ) :good1:

Ben bunu diyorumda Hakan abi ne der bilemem :good1:

Yorum bağlantısı
Hoparlör derken ? Anlıyamadım abi

BEnim bahsettiğim sert vuran kaliteli bir bass titreşimi yani arabanın içinde saçlarının titremesi. ( dezavantajı kulak zarına basınç ) :unknw:

Ben bunu diyorumda Hakan abi ne der bilemem :good1:

Verdiğin linkteki hoparlörlerden bahsediyorum bunlar ses rezonansına etki eden kagıt teknigi kullanıyorlar ve bass reflex oluşturuyıor bunu Ex teki kabinin içine koy bass demeye bin şahit istersin.

http://www.caraudioclassifieds.org/forum/m...ightshades.html

Hakan bunu diyor ve basınç üreterek bass reflex oluşturan Kabin ölçülerine göre güçlü verim verebilen türler.

Umarım anlatabildim.Sen yeni nesil cisin Hakan klasik nesil.Bence klasik boyutuna varmaz bu yeni nesiller.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Verdiğin linkteki hoparlörlerden bahsediyorum bunlar ses rezonansına etki eden kagıt teknigi kullanıyorlar ve bass reflex oluşturuyıor bunu Ex teki kabinin içine koy bass demeye bin şahit istersin.

Hakan bunu diyor ve basınç üreterek bass reflex oluşturan Kabin ölçülerine göre güçlü verim verebilen türler.

Umarım anlatabildim.Sen yeni nesil cisin Hakan klasik nesil.Bence klasik boyutuna varmaz bu yeni nesiller.

Şimdi benim anlamadığım bir mevzu var abi. 18-500hz frekans aralığında çalışan bu cvx te ses çıkarmak için kapalı kutuya ihtiyaç duyuyor bu gösterdiklerinizde. Hakan abinin basslarının bir teknik bilgilerini görebilirsem çok iyi olur. Beniim bilgim freeair bass ile kabinli baslar ile sınırlı sadece :unknw:

Hakan abinin benim cd mi ısrarla takmamasını ve zenci müziklerinde ısrarcı olmasını anlıyamadım bir türlü altında bir şey atıyor ama :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bir woofer dan ne bekleediğiniz ve Hakan Abinin dediği besleyen anfi, kablo tesisatı ve kutu litresi-portu vs. çok önemlidir. Mesela Süha'nın dediği kickerin solobaric L7 15" sinden vardı, gerçekten sadece vuruyor başkada ne tonlaması güzel nede başka bişey. okadarına gerek yok. Focall acsess 33a tavsiye ederim bulabiilirseniz. fazla para vermek istemiyorsanızda; JBL Gt5-12 güzeldir :unknw:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

http://directice.co.uk/index.php?main_page...;products_id=41

Bilgiler burda fazlasıyla mevcut.

Bass her halukarda kapalı kutu ister.Hakan'nın sevdiği hoparlör mıknatıs gücü ile senin sevdiğin hoparlörün mıknatıs gücü arasında çok fark var.Çalışma frekansları değişik degildir değişik olan çalıştıkları yerin oranlarıdır.Basınç üretilmesi için mıknatıs yogunlugu fazla olmalı bu haliyle Watt olarak yorumlanır fakat bu frekans degerinde bu güç nasıl deyim kabin boyutuna göre çok fark gösterir.Hoparlörlerde çalışma frekansları ara degerlerdir bu degerlerin tolerisini sen belirlersin ve duyulan en yogun sesler bu tolere edilmiş güçtür.Biraz karışık gelebilir fakat yeni nesil ile eski nesil hoparlörler farkı her yönden farklı.Bunu kasbul etmek gerek ve zevklerde farklı.Hakan dum tısı çıkan basınç gücündeki sese göre seviyor sen ise hoparlörün göbegindeki çıkan ses gücüne göre seviyorsun.Bu iki fark bass ton farkını gösterir.Ha senin dediğin hoparlörde basınç yapar fakat bu basınç en çok hoparlör göbeginden çıkar geri tepmesi azdır.Çok uzattım galiba.

Seviyorum bu tekniği 4 yıl boyunca okumadıgım çevirmediğim hoparlör ve kabin kitapcıgı kalmamıştı.Fakat eksik bilğim hala çok yanlışlarım var ise kabulümdür düzeltelim. :unknw:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Eğerki bu işin özünde titreşim var ise bizim Hakan abi ile zevklerimizin uyuşma ihtimali imkansız o zaman. Ben aracımın dikiz aynasından arkadaki aracın farkını tek çizgi halinde görmeyi seviyorum, hakan abi ise dışarıda hissedilmesini sanırım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Abi Olsun bir fi, olsun bir sundown, (Sundownun sahibiyle bile konuştum niye TR' de satıcı bayiniz yok diye-yokmuş :fiuw: ) olsun bir SMD. Of diyorum :rofl: Kicker uzatamıyor, yanaklar sert kickerın onun için hep sert ve tek vurup geçiyor sesleri. Bana vuvvvvv gibisinden uzatması lazım.

Şimdi benim anlamadığım bir mevzu var abi. 18-500hz frekans aralığında çalışan bu cvx te ses çıkarmak için kapalı kutuya ihtiyaç duyuyor bu gösterdiklerinizde. Hakan abinin basslarının bir teknik bilgilerini görebilirsem çok iyi olur. Beniim bilgim freeair bass ile kabinli baslar ile sınırlı sadece :keyifli:

Hakan abinin benim cd mi ısrarla takmamasını ve zenci müziklerinde ısrarcı olmasını anlıyamadım bir türlü altında bir şey atıyor ama :s

Sühacım teyp şuan cd okumuyor dedim ya sana:) Tozdan dolayı diye :p Yoksa niye takmayayım ula senin kop kop parçaları :p Ama işte bendekiler sadece zenci müziği değildi. Aynı müziklerin orjinalini dinle bendekiyle aynı değil ;) Bendekiler demolar için özel olarak ses frekanslarıyla, ses hızlarıyla oynanmış müziklerdi. Hava akımı oluşturacak cinstendi. Oğuzhan'ın çektiği videoyu dinlediğinde farkedersin frekans azalıp çoğalımını. Gayet net belli olur :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Abi Olsun bir fi, olsun bir sundown, (Sundownun sahibiyle bile konuştum niye TR' de satıcı bayiniz yok diye-yokmuş :fiuw: ) olsun bir SMD. Of diyorum :rofl: Kicker uzatamıyor, yanaklar sert kickerın onun için hep sert ve tek vurup geçiyor sesleri. Bana vuvvvvv gibisinden uzatması lazım.

Sühacım teyp şuan cd okumuyor dedim ya sana:) Tozdan dolayı diye :p Yoksa niye takmayayım ula senin kop kop parçaları :p Ama işte bendekiler sadece zenci müziği değildi. Aynı müziklerin orjinalini dinle bendekiyle aynı değil ;) Bendekiler demolar için özel olarak ses frekanslarıyla, ses hızlarıyla oynanmış müziklerdi. Hava akımı oluşturacak cinstendi. Oğuzhan'ın çektiği videoyu dinlediğinde farkedersin frekans azalıp çoğalımını. Gayet net belli olur :)

Abi bir dahaki toplantımızda benim müstakbel cvx ile test ederiz artık ne diyelim iş sahaya insin :keyifli: Port lu kabindeki bir cvx veya L7 bası çok sert vurmuyor uzatarak vutuyor aslında.Size birde portsuz kabin lazım sert görmeniz için :s

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Kickerda L porttan başka birşey kullanılamıyor ki, kısıtlısın Sühacım :keyifli: Koy bir BTL kare port L port AeroPort ne istersen oynaşabiliyorsun :s

Yorum bağlantısı

Süha işin geregi müzik çalgılarının yanında olmuşsundur bir büyük batary deki büyük davul varya ona vurdugunda ses ne güzel uzar biliyorsun degilmi o ve şu kemanın devi olanı varya ultra basmıydı adı onun çıkardıgı o harika uzatılabilen bass bunları bu şekilde duymak için Hakanın önerdikleri ve devasa iç hacimli kabin ile şart.Senin önerdiklerinde sert ve uzatılamayan tok ve birden kesilen bass ların hakim oldugu elektro tarzı gitardı veya elektro davul bunlarda çok iyi sonuç verir.Yanlış anlaşılmasın kötüleme niyetim yok tarz farkını anlatmaya ugraşıyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Kickerda L porttan başka birşey kullanılamıyor ki, kısıtlısın Sühacım :keyifli: Koy bir BTL kare port L port AeroPort ne istersen oynaşabiliyorsun :s

Nasıl yani ?

Link Soldaki yuvarlak arkadan portlu sistemin adı " L " Port mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...