İçeriğe Yönlendir

Subwoofer Seçiminde Kararsız Kaldım.

Akın Konuk

Recommended Posts

Guest Hakan Tar?m

ADam akıllı uzatan ve SPL de kullandıkları portlar hep L port mübarek. Porttan anlama lafı :keyifli:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

hqdefault.jpg

Bunun gibilerde kullanılamıyor kickerlar işte. Benim kutu bu resimdekinin minimal olanı :p Benim tarzım bu Süha'cım yarıadaşcım :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
hqdefault.jpg

Bunun gibilerde kullanılamıyor kickerlar işte. Benim kutu bu resimdekinin minimal olanı :p Benim tarzım bu Süha'cım yarıadaşcım :p

bak işte senin araban ın bir benzerinden adamlar benim kafadan olunca ne oluyor :)

Yorum bağlantısı

Hakan sende sünger veri deri tarzı kaplasana.Mdf'de oluşan rezonssı kesersin.Yaptında beni göremedim.

Süha benim düşüncem bu cidden çok berbat.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
bak işte senin araban ın bir benzerinden adamlar benim kafadan olunca ne oluyor :)

Sühacım yanakları görüyorsun dimi? Sert olması için atlamalar mecut. İşte beni kesmiyor bunlar. Yanak dedin mi bol olacak flex uzunluğu çok olacak. Kutu da böyle L olmayacak :p Kare olacak :p

2 tane 15 le aldıkları sarsıntıyı ben 2 tane kıytırık sony 12 lik ile şuan rahat alıyorum :p Camları kapatıp tavanı seyrettirme imkanım olamadı millete. Ses açamadım pek muhabbetten gırgırdan şamatadan :p

Hakan sende sünger veri deri tarzı kaplasana.Mdf'de oluşan rezonssı kesersin.Yaptında beni göremedim.

Sonra abi yavaş yavaş :))))

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Süha benim düşüncem bu cidden çok berbat.

Berbat olan ne abi anlıyamadm ? :p

Sühacım yanakları görüyorsun dimi? Sert olması için atlamalar mecut. İşte beni kesmiyor bunlar. Yanak dedin mi bol olacak flex uzunluğu çok olacak. Kutu da böyle L olmayacak :p Kare olacak :)

2 tane 15 le aldıkları sarsıntıyı ben 2 tane kıytırık sony 12 lik ile şuan rahat alıyorum :p Camları kapatıp tavanı seyrettirme imkanım olamadı millete. Ses açamadım pek muhabbetten gırgırdan şamatadan :p

Sonra abi yavaş yavaş :))))

Hakan abi bende öle düşünmediğim ve hissetmediğim için yazdım ya tüm bunları. Ben bırak cvx i bir tane cvr yeter diyordum senin sonylere anlaşamadık yada ben max. seste bir sorun yaşadım araç içinde.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

ARka bagaj komple açık camlar açık tabi hissetmezsin ulen :) Artı olarak daha benim port yukarı bakıyor. Normalde arkaya bakar vaziyette koymam lazım. O zaman babam birşeyler koyup ederken birşeyler olur diye böyle kalıyor mecburen. Kickerda tepeden bende alttan hissedersin fark bu işte. Panpişten :p

Yorum bağlantısı
Sühacım yanakları görüyorsun dimi? Sert olması için atlamalar mecut. İşte beni kesmiyor bunlar. Yanak dedin mi bol olacak flex uzunluğu çok olacak. Kutu da böyle L olmayacak :) Kare olacak :)

Sonra abi yavaş yavaş :p )))

Yazarsam lafı uzatırım.Hakan güzel izah etmiş.Vuruşlar çok kısa ve kesik çıkıyor.Bu tabiki titremeye etkili fakat cıkkk iyi degil.

Yorum bağlantısı
Murat Şen

merhaba

amfiniz nedir başka tavsiyelerde de bulunalım isterseniz ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
ARka bagaj komple açık camlar açık tabi hissetmezsin ulen :p Artı olarak daha benim port yukarı bakıyor. Normalde arkaya bakar vaziyette koymam lazım. O zaman babam birşeyler koyup ederken birşeyler olur diye böyle kalıyor mecburen. Kickerda tepeden bende alttan hissedersin fark bu işte. Panpişten ;)

Ben objektif olarak dedim abi, denemesi bedava açarız bagajları yatırırız bassları veririz ayarı görürüz etkiyi :D Ben portun içinden kabinin içine neler kaçıyordu bir sölesem :D

Yazarsam lafı uzatırım.Hakan güzel izah etmiş.Vuruşlar çok kısa ve kesik çıkıyor.Bu tabiki titremeye etkili fakat cıkkk iyi degil.

bir cvx için titreşim yok diyorsanız bu çok büyük bir hakaret olur. Heleki kısa demek daha büyük hakaret olur. 15 güüün sonra istanbula beklerim dinlemeniz için şu an siparişte ürünler gelecek. L7 bile düşük tonları iyi bir üründür heleki cvx off diyorum

Hayalimdeki Sub bu işte. Ahh Ahh 1 tane bile olsa yeter :D

IMAG0175.jpg

bilmiyorum acaba nasıl bir şey. :) Buda benim hayalim

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Sub işi birazda dinlenen müzik tarzıyla ilgili.

Ben rock ve metal tarzı dinlediğim için sert tonlu aynı zamanda da kuvvetli bir sub tercih ettim ve kicker cvx12 de karar kıldım.

karakter olarak r&b gibi müzik tarzları için biraz daha farklı ürünler daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdiki sistemim de

ana ünite : pioneer 7150

Komponent : vibe black air v6 (2 Takım)

Komp. Amfisi: kicker zx 650.4

Sub. : kicker cvx 12 (4+4), (1 adet)

Sub. Amfisi : kicker zx 1000.1 bileşenleri mevcut.

Ama vibelardan pek memnun değilim. Kalıbının komponentleri değil. Ses alt kademelerde iyi güzel temiz ama yüksek volume'e doğru ciddi distorsiyonlar oluşuyor.

Sanırım durumumu biraz daha düzeltip Komponentleri de hsk 165 yapıcak gibiyim. Stepne sorunundan dolayı küçük litreli bir kabin tercih ettim ama lastik tamir kitlerinin güvenilirliğini test edip tatmin olursam

stepneyi iptal edip biraz daha büyük bir kabine de geçebilirim.

Ama kesinlikle bileşenlerimden memnunum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Tamam senin eşşeğin gancık olsun Sühacım :p

yok be abi olur mu öle şey sana ayarı verdiysem ne mutlu bana :lol2: Bu arada senin sony lerin tanesi 153TL KDV dahil rakamı aklında olsun istersen 3-5 tane daha bagaja koy :p

Yorum bağlantısı
Tamam senin eşşeğin gancık olsun Sühacım :)

:crazy::crazy::good1: :lol2:

Süha ben müzik ile falan bilmem ben hoparlörün mantıgını dinlerim bakarım ve yorumumu yazdım.Hakan resim paylaşmış esas sub budur bu tür sub lar bobin korumalıdır aynı zamnda ve güç transferi mantıgınıda içinde işletir.Senin begendiğine kötü demiyorum beni yanlış anlama sadece mantıgı bununla aynı degil kagıt farklı kasası farklı lastiği farklı bobin sargı mantıgı farklı yeni teknolojik mantıgı farklı bunun içinde bas vurgusu farklı bass wofer başka subwofer başk.En baştaki etken ve en önemlisi bence kulak zevki bizlerde bambaşka. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
yok be abi olur mu öle şey sana ayarı verdiysem ne mutlu bana :crazy: Bu arada senin sony lerin tanesi 153TL KDV dahil rakamı aklında olsun istersen 3-5 tane daha bagaja koy :crazy:

Biliyorum ucuz ve tutulmayan bir ürün olduğunu. Lakin o rezalet gözüyle bakılan subtan bu performansı alabilmek harika diyorum :good1: Ayar meselesine gelince de ben hava akımını seviyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...