İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Akan Belen

fotoğraflayabilirsem burdan koymaya calışacağım belki o zaman daha net bir cevap çıkar.Olduki benim telde oluştu bu sorun nasıl bir yol izlemem gerekecek acaba ürün değişimi isteyebiliyormuyum acaba tamir değil.Sanırım 1 aylık bir süre vardı bunun için bir araştırmak lazım ne olur ne olmaz.ıgo uygulaması netle ilgisi varmı kotadan yemiyor sanırım değilmi

Yorum bağlantısı
Evren bey bende denedim bendede yok.Bilmiyorum bir ayar yapmak gerekiyormu bunun için.Belki rotlu telefonlarda oluyordur.Bu hdr nedir acaba anlayamadım da.2 gündür birşey farkettim sizde varmı bilmiyorum ama ekran siyah hale gelince oyun oynanırken kullandığımız iki bölge var biliyorsunuz kumanda için.Farklı bir renk tonu var aslında renkte değil bu anlatmak çok zor olacak sanırım.Ekranı açtığımda sıkıntı yok ama karardığı zaman belli oluyor sadece.Ekranı elimizle sildiğimizde iki nokta şeklinde aşağı yukarı 1 lira kadar daha koyu şekilde görünüyor.Anlatabildin mi acaba

Teşekkür ederim Akan Bey. Demek ki bir daha ki güncelleme ile gelecek. Genelde leak denilen bilerek dışarıya sızdırılan ve hataların tespitine yarayan sürümler önceden piyasada dolaşıyor. Bu özellik firma haricinde yapılabilecek birşey değil gibi. Oyunlarla ilgili soruya cevap veremiyorum. Bir tane oyun yüklü o da 3boyutlu ve tuş yerine cihazın hareketi ile çalışıyor.

Saygılarımla.

Cihaz konumu için yardım alabilir şebekeden. Igo'da ise GPS harici kullanım yok diye biliyorum. En garanti yol, önceki mesajımda dediğim gibi, veri alışverişini kapatın, açma kapama düğmesi ile. Deneyin eğer IGO'da sorun oluşmazsa veriyi kullanmıyor demektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Benim Galaxy Ace de de çektiğim en büyük sıkıntıda pil ömrü idi öğlen en geç 3-4 gibi bitiyordu. Samsung nezaman pil olayını çözerse ozaman belki alırım.

Nokia c7 de 2 gün gidiyordu, İphone da sabah şarjdan aldığım telefon yatana kadar idare ediyor. Haftasonları ise cumartesi sabah- pazar akşam götürüyor. (3g devamlı açık, Haber sitelerinin son dakikaları, Mailler devamlı güncel ve sıkılıkla foruma, facebook'a vsi girer çıkarım, Hafta içleri akşamları otobüste ve öğle aralarında da oyun oynuyorum. oyun oynarken veya yoldaykende müzik dinliyorum aynı zamanda. Hafta sonları bu işleri yapmadığımdan dolayı biraz daha uzun gidiyor.

Galaxy S ve S2 deki Sar değirinin düşüklüğünü ve ekranı taktir ediyorum ama :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3g pil ömrünü yarı yarıya etkiliyor arkadaşlar. Gerçekten hıza ihtiyacınız yoksa, kapatın gitsin 3g'yi.

Benim BB 9780'i ben 3-4gün kullanıyorum. 3g'si açık olan 2 günde bir şarj ediyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugüne kadar oldukça olumlu kullancı yorumları gelen, şikayete bile rastlanmayan S2 için Donanımhaberde bir eleştiri fırtınası koptu gidiyor.

Cihazın ısınması konusunda bazı kullanıcılar tepki gösterip, cihaz yanıyor, böyle ısınırsa arıza yapar diye eleştiriyorlar. Benim bu konuda tespitim; cihaz konuşma ve normal internet bağlantısı sırasında ısınmıyor. Bugüne kadar gördüğüm en yüksek ısınma gps kullanımı sırasında oluştu. Ancak telefonun cam tutacağı olmadığı için koltuğa koydum ve ön cam ile sunrooftan gelen güneş ile oldukça ısındı. Bu ısı gps kapandıktan sonra, kablosuz bağlantı sırasında da oluştu. Pili çıkarıp, taktım ve düzeldi. Arada galaxyS'te de bu tip durumlar yaşadığım için normal karşıladım. Ayrıca her marka telefonun bazen cebimde fazla ısındığına da şahit olmuşumdur.

Donanımhaberde de yazdım, burda da tekrar belirtmekte yarar var. Eğer bir elektronik cihaz tolerans değerlerinin üstünde ısınıyorsa istem dışı kendini kapatır ya da reset atar. Bugüne kadar tüm bilgisayarlarda ısınmayı önlemek için fanlar kullanılmış. Hız ve grafik işleme kapasitesi arttıkça fanlar büyümüş hatta donanım bileşenlerinin üstüne bile fanlar yerleştirilmiş. Sonuçta S2 çift çekirdekli bir cihaz ve ısı transfer edecek ekstra bir donanım yok. Ancak ne kadar ısınsa da reset atmaması, bu ısınmanın tolerans değerleri içinde olduğunu, sadece kasanın materyal yapısı ve inceliği dolayısı ile ısınmanın hissedildiğini ya da Samsung'un bu ısınma için yeterli önlem aldığını gösteriyor. Yani daha kalın ve farklı materyaller kullanılsa belki bu ısınma hissedilmeyecekti.

İkinci konu, fotoğraf esnasında, özellikle açık rennk cisimler fotoğraflandığında ekranın ortasında çıkan pembelik. Ben de bu pembelik yoktu. Ayarlardan otomatik kontrastı açınca oluştu ve bir daha düzelmedi. Objektif beyaz bir noktaya tutulduğunda ve yeterli ışık alamadığı ve kullanıcının da bunun için çaba sarfetmediği (objektife ışık girmesini sağlamadığı) durumlarda bu pembelik oluşuyor. Az çok fotoğraf deneyimlerim bunun bir WB(beyaz dengesi ayarı) problemi olabileceğini düşündürdü bana ve otomatikten çıkarıp, gün ışığına getirdim. Sorun düzeldi. Bu şekilde kalsın dedim ve fotoğraf menüsünden çıkıp, daha sonra girdiğimde yeniden WB'nin otomatiğe geldiğini gördüm. Ancak bu sefer pembelikten eser yoktu. Yazılımsal bir problem, büyütmeye değmeyecektir. İlerki yazılımlarla düzelir. Ancak ben dediğim yöntemle sorunu çözdüm.

Üçüncü konu, fotoğraf çekerken, flaş ile deklanşörün uyumsuzluğu ki bu konuda haklılar. Flaşın patladığı anda resim çekemediğiniz için doğru ışığı flaşla yakalayamıyorsunuz. GalaxyS'in flaşsız mükemmel fotoğraflarından sonra fotoğraf kalitesinde bir adım geride kalan S2'nin flaşında da problem olması kullanıcıları üzmüş. Oysa ki, flaş senkronizasyonu yazılımla çok kolay ayarlanacak bir durum. Bu da Samsung tarafından bir süre sonra düzelecektir. Aynı şekilde resim kalitesi de düzelecektir yazılımlarla.

Biraz telefonu savunur bir yazı oldu ancak, herkes telefonu oyuncak niyetine kullandığından gerçek problemler üzerine yazan pek yok donanımhaberde. Mesela benim çözüldü sandığım ajanda problemi, çözülmemiş. Bir şekilde kayıtlar geldi ama yeni eklenenler ya bilgisayarda ya da telefonda kalıyor, eşitleme olmuyor. Daha push mail ile ilgili bu problemi yazanı görmedim. Çok büyük mailler atıldığında giden kutusunda o mail kalıyor ve diğer maillerin de gönderilmesine engel oluyor mesela. Bu sorun olursa, mail tekrar kurulmadan düzelmiyor. Maillerin gidip gitmediğini anlamak için ise; arada bir giden kutusunda mail olup olmadığına bakmak gerekli..

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bir cihaz isinip, yana yana calisabiliyorsa o cihaz kaliteli demektir :nazar: pioneer oto teyplerinin arka kismi bir isiniyorki anlatamam. İyidir iyi :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

HTC Desire da çok ısınıyor. Şarj olurken, 3G interneti yorarken, uzun süre telefonla konuşurken. Resmen ateş gibi oluyor.

HTC resmi sitesinde açıklaması vardı bunun: "Isınsın, hiçbişicik olmaz ona" gibi :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Igo tam sürüm yüklü yanlız bir türlü kullanamadım tam olarak adres yazamıyorum tam olarak.Güncelleştirme falan varmı bununla ilgili

Yorum bağlantısı

Mehmet,

Turkeyforum.com da var hiz kamerasi dosyasi. Bulamazsan haber ver, eklerim eve gidince. Telefonu bilgisayara baglayacaksin. hafiza kartinin icinden igonun altinda spedycam dosyasinin icine atacaksin. İslem basit.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet arkadaşlar bugün telefonumu aldığım tim'e geri vereceğim bakalım sonuç ne olacak.Geçenlerde gidip bir görüşme yaptım baktılar evet dediler ekranda iz var ama ne olduğunu anlamadılar doğal olarak.Bilgilerinizi alın telefonu teslim alalım gönderelim dediler bakalım ne sonuç çıkacak.Birde 2-3 gündür telefonum kapanıp açılıyor acaba kılıfsız olduğu için cebimde mi oluyor.Cebimden telefonu çıkarıyorum bir bakıyorum açılış ekranı geliyor yanlışlıklamı basıyorum anlamadım.Bu geri verme sürecinde yapmam gereken bir durum varmı acaba yada bilmem gereken.Tamirat yerine değişim isteyeceğim.%90 kullanıcı hatası çıkar eminim klasik olarak.

Yorum bağlantısı
Evet arkadaşlar bugün telefonumu aldığım tim'e geri vereceğim bakalım sonuç ne olacak.Geçenlerde gidip bir görüşme yaptım baktılar evet dediler ekranda iz var ama ne olduğunu anlamadılar doğal olarak.Bilgilerinizi alın telefonu teslim alalım gönderelim dediler bakalım ne sonuç çıkacak.Birde 2-3 gündür telefonum kapanıp açılıyor acaba kılıfsız olduğu için cebimde mi oluyor.Cebimden telefonu çıkarıyorum bir bakıyorum açılış ekranı geliyor yanlışlıklamı basıyorum anlamadım.Bu geri verme sürecinde yapmam gereken bir durum varmı acaba yada bilmem gereken.Tamirat yerine değişim isteyeceğim.%90 kullanıcı hatası çıkar eminim klasik olarak.

Üzüldüm açıkcası. Ölü piksel nedeni ile donanımhaberde direk telefonlarını değiştirmiş kullanıcılar var servis tarafından. Ekran ile ilgili testi cebiniz dışında telefonu tutarak gözlemleyin derim. Büyük ihtimalle sorun varsa da yazılımsaldır.Servis aşamasında sizin ilk sonuca kadar beklemeniz gerekiyor. Gelecek cevaba göre izlenecek yol belirlenir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim sorunum ölü piksel değil sanırım.Tim'deki görevli arkadaşlar inceledi ıslak mendil gibi temizleyici bir ürünle ekranı silince 2 tane bir lira büyüklüğünde alanda ıslaklık bariz şekilde kalıyor diğer yerler cilalı araba gibi nokta nokta ıslaklık olurken benim o bölgelerde direk ıslaklık kalıyor.neyse artık bakalım ne olacak burdan paylaşırım sonuç ulaşınca.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Valla Mehmet bilmiyorum cebimde değilken hiç olmadı tamda deneyemedim zaten ki dün teslim ettim teli bakalım servis ne diyecek ama tabiki sinir oldum.Dedim ben tamirat istemiyorum 1 ay olmamış daha değişim istiyorum nasıl olacak diye.Birşey diyemiyorum servis bir baksın önce bakalım ne diyecekler dedi ama pek umudum yok.Beklemedeyiz artık.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Resmi olarak kies üzerinden KG1 güncellemesi geldi. Kies programı açıldığında önce güncellenmesi için uyarı veriyor. Kies güncellendikten sonra S2 usb kablo yolu ile bağlandığında güncellemeyi yapabiliyorsunuz.

Benim gördüğüm değişiklikler; ekran koruyucuyu kaydırırkena 1ms'lik takılma ortadan kalkmış. Pil süresi 1 saat uzamış gibi geldi bana ama bugün telefona düşen mailler önceki günlere oranla daha azdı. Wireless biraz daha güçlenmiş gibi. Bugün tesadüf arkadaşımızın ıphone4'üne "talking cat" programı yüklemek isterken, 20mb boyut yüzünden wireless bağlantısı istedi. Şifresiz bir wireless var mı diye ofiste oturduğum yerden benimki ile ıphone4'e aratma yaptığmızda benimki 6 tane bulurken, iphone 4 2 adet bulabildi. Benim bulduğum şifresiz wirelessi bulabilmek için ofis içinde yer değiştirerek hareket ettiğimizde iphone4 ancak cam kenarından buldu. Bu kadar detay yazmamın nedeni, S2'nin wireless performansı beğenilmiyor. Evin içinde bile, modem yakın olmasına rağmen tek diş çekebiliyor. Ancak benim baştan beri gözlemim tek diş çekse de bağlantıda hiç bir problem yok. YAni aslınd sorun çekiş kuvvetinden çok, göstergede gibi.

Ancak hala takvim sorunu düzelmedi. Yine bu sürümle herhangi bir görsel değişiklik yok. Hız konusunda ise akıcılık biraz daha iyi olmuş. BAzı kullanıcılar kameradaki pembelik sorunun da kalktığını söylüyorlar. Kalkmadı diyenlerde var. Bende pembelik olmadığı için yorum yapamıyorum.

İlginç bir şekilde, alternatif romların henüz stabil çalışanı yok gibi. Hemen herkes bu konudan muzdarip. Ben romlarla ilgilenmediğim için sorun yapmıyorum. Benim en büyük sıkıntım,

1- Ajanda eşitlemenin yapılamaması,

2- Farklı klavyeler kullanıldığında, otomatik büyük harf sekmesi açık olmasına rağmen cümle başından ve noktadan sonra büyük harf yapmaması,

3- Fotoğraf çekerken arkada ışık varsa kadrajda ve resim çekilirken bulut etkisi yaparak resmi flulaştırması.

Örnek resim;

Bu da ideal ortamda çekilmiş bir açık hava fotoğrafı. Burda kalite gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bizim htc'ler için de çok fazla kullanıcı rom'u (Custom Rom) mevcut. Onların da çoğunluğu stabil değildir. Yarısından fazlasında 720p video kayıt çalışmaz, bluetooth çalışmaz. Genelde başka telefonların -örneğin; Desire için Desire HD- romları kullanılır, port edilir. Bu da sanıyorum zorlaştırıyor işlerini. Gayet iyi çalışanları da var. RcMix rom kullandım uzun süre, çok memnundum, Desire HD ile aynı ana rom üzerine kuruluydu, Sense 3 sadece son birkaç aylık telefonlarda varken, bunu bile Desire için kısmi olarak uygulayabilmişlerdi.

Fotoğraflar içinse bence 2.fotoğrafta da aynı ışık patlamaları var. Sadece gündüz olduğu için anlaşılmıyor. Yazılımla düzeleceğini zannetmiyorum. Eğer ki hepsi bu şekildeyse.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bizim htc'ler için de çok fazla kullanıcı rom'u (Custom Rom) mevcut. Onların da çoğunluğu stabil değildir. Yarısından fazlasında 720p video kayıt çalışmaz, bluetooth çalışmaz. Genelde başka telefonların -örneğin; Desire için Desire HD- romları kullanılır, port edilir. Bu da sanıyorum zorlaştırıyor işlerini. Gayet iyi çalışanları da var. RcMix rom kullandım uzun süre, çok memnundum, Desire HD ile aynı ana rom üzerine kuruluydu, Sense 3 sadece son birkaç aylık telefonlarda varken, bunu bile Desire için kısmi olarak uygulayabilmişlerdi.

Fotoğraflar içinse bence 2.fotoğrafta da aynı ışık patlamaları var. Sadece gündüz olduğu için anlaşılmıyor. Yazılımla düzeleceğini zannetmiyorum. Eğer ki hepsi bu şekildeyse.

Zafer, güncellemeden sonra ilk defa resim çektim az önce. O ışık patlamalarının olduğu fotoğraflarda, fotoğrafı çekmeden bile ekranda görüntü o şekilde oluyordu. Telefonu sağa sola alsan bile ışığa göre dengeleme yapmıyordu. Şimdi, aynı parlaklıkta olduğunu düşündüğüm laptop ekranı kadrajdayken alttaki fotoğrafı çektim. Bu sefer kadrajda parlamalar olmadı çünki, ortam ışığına göre düzeltiyor. Aynı zamanda önceki sayfalarda kullanıcı şikayeti olarak belirttiğim flaş senkronizasyon problemi, yeni sürümle giderilmiş. Fotoğrafların da kalitesi eski sürüme göre biraz artmış. Senin fikrin nedir? O parlaklıkta senin avatar resmin bile seçiliyor:)

Örnek fotoğraf.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zannetmiyorum abi. Birebir aynı ışık şiddetindeki birşeyi fotoğraflamadan anlayamayız. Şöyle düşünüyorum; ilk eklediğin gece fotoğrafında patlayan ışıklar florasanlar, lambalar, yani direk ışık kaynakları. Ancak bu monitör. Patlayan o ışık florasana uzun süre bakamayız ama monitöre saatlerce bakabiliyoruz.

Ben de birkaç deneme yaptım.

Burada direksiyonu odaklayarak çektim, flash patladı.

3pbFi.jpg

Burada ise monitörü odakladım ve çektim. Flash yok, odanın ışığı açık olmasına rağmen kapalı gibi.

yZcRr.png

Bu da odadaki tasarruf ampülünün fotoğrafı. Odaklama noktası, tavan.

lqYFH.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Android telefonlarda zil sesleri biraz kısıtlı gelir. Hafıza kartına atılan zil sesini medai player üzerinden zil sesi, arayan sesi ya da alarm sesi yapabilirsiniz. Ancak tek tek bu menüye girmek hem sıkıntılı hem de bildirimler için mp3 veya başka ses atama şansınız yok. Bununla beraber aşağıdaki yöntemle, hafıza kartına attığımız sesleri telefonun menülerine girip seçebileceğiniz hale getirebiliyoruz. İşlem çok basit.

Önce telefonun hafızasına "media" isimli klasör açılır. (Bazı telefonlarda hazır gelebilir.)

Media klasörünün içine "Audio" isimli klasör açılır.

Audio klasörünün içine; zil sesleri için; "Ringtones", bildirimler için "Notifications", Hatırlatıcılar için "Alarm" klasörleri açıyoruz.

Bundan sonraki işlemde istediğiniz sesler ilgili dosyaların altına atılır.

Bu şekilde mesela Blackberry'nin zengin uyarı seslerini telefonunuzun ses menüsüne eklemiş oluyorsunuz. Örnek resim aşağıda;

Bilgiyi nette Android sitelerinden aldım, kendim keşfetmedim. Ancak açıklamalar bana ait:)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hala telimden haber yok.Telpa nınsitesinden takip ediyorum iki gün önce cihaz teknik servise ulaştı inceleniyor diyordu.bugün baktım tamir için bilgi ve belge isteniyor diye bir ibare mevcut.benim bildiğim eğer kullanıcı hatası çıkmazsa 1 ay içinde oluşan arızada tamirat yerine sıfır telefon isteme hakkımın olduğu idi bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Güncellemeyi bende yaptım pek fazla değişiklik olmamakla birlikte pekta bir fark göremedim açıkcası; fakat 62. iletimdeki son 2 resimdeki durum canımı çok sıkmaya başladı Telefonu her açtığımda ekran öyle oluyor.Eskiden aç kapa yaptığımda düzelirdi şimdi 3-4 kere aç kapa yapınca anca düzeliyor.Acaba virüs falanmı girdirdik telefona? Yardımcı olabilirsen Sevinirim evren abi.Zil sesini değiştirmek için müzik dosyasını açıp sol en alttaki tuşa basıyordum ve yap dediğimde telefon zil sesi yapabiliyordum.Bildirim seslerini değiştiremiyordum doğal olarak gösterdiğin iyi oldu teşekkürler bunun için :D

Mehmet,

Yüklediğin bir program çakışma yapıyordur. TW başlatıcı diye bir uygulamanın çalışması lazım ekranların tam ve sağlıklı açılması için. Bu uygulamayı, herhangi bir program durdurunca açılmaz. Bazen seçenek olarak da çıkar ekranda belki rastlamışsındır. TW başlatıcıyı seçersen normal devam eder. Benim anladığım sorun bu. Telefona hard reset atarsan düzelir. Kaynağı çok fazla bilinmeyen uygulamalardan kaçınmak lazım. Bir nevi bilgisayar gibi düşünmek lazım. Reset sırasında bilgilerin silineceği için, KİES aracılığı ile bilgilerini yedeklemeni tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hala telimden haber yok.Telpa nınsitesinden takip ediyorum iki gün önce cihaz teknik servise ulaştı inceleniyor diyordu.bugün baktım tamir için bilgi ve belge isteniyor diye bir ibare mevcut.benim bildiğim eğer kullanıcı hatası çıkmazsa 1 ay içinde oluşan arızada tamirat yerine sıfır telefon isteme hakkımın olduğu idi bilgisi olan varmı

30 işgünü Akan Bey. Yani tatil günleri hariç. Servislerin "0" telefon prosedürleri farklı oluyor. Bildiğim kadarı ile kapalı kutu telefon vermezler. Telefonun kasası aynı kalır, içini tamamen değiştirirler, yeni imei no ile gönderirler. En son blackberry değişimi bu şekilde yapıldı bizde. Telefonun arka kamerasının üzerinde bile jelatin vardı fakat, dış kasası aynen duruyordu.

Bu gibi durumlarda ücret iadesi mantıklıdır. Ancak siz, turkcell'den kontratlı aldığınız için Turkcell'i devreye sokabilirsiniz. Sonuçta aylık bir meblağ ödüyorsunuz ve telefonu şu an kullanamıyorsunuz. Turkcell aracılığı ile bayide telefon değiştiren bir kişi görmüştüm.

Sonuç ne olursa olsun, biraz sıkıntılı bir evredir. Eğer serviste tanıdık yoksa, arızayı anlatabilmeniz bile bazen dert olur. Yani cihaz test edildi, belirtilen arızaya rastlanılamadı gibi ifaelerle sık karşılaşılır. Bir Nokia telefonum için, serviste böyle uzun süre belirtilen arıza bulunamadı vs. gibi sebeplerle, üstelik nerdeyse 30 işgünü süresi dolmaya yakın olarak bu ibareler girilince, tüketici hakem heyetine başvurarak ücret iadesi yoluna gitmiştim. Bir ara nokia telefonlarımın hemen hepsi bir kere servise uğruyordu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...