İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Misafir
İşin aslı, gönlüm HTC'den yanaydı ama bu videoyu görünce kafam karıştı.

Çünkü benim telefonumun biraz dayanıklı olmasında yarar var.

O kadar düşmeye ekranı zarar görmüyorsa bence sağlam telefondur.

Tabi video inceden reklam değilse.

Iphone4 ile ekran dışında karşılaştırmamak lazım Ahmet Bey. Galaxy S2 hafif bir telefon ve plastik kaplama olduğundan düşme hadiselerinde genelde en büyük darbeyi çerçevesinden alıyor. Iphone ise cam/plastik materyal ile daha kırılgan bir telefon. Biraz da ağır olunca düşünce hasar yansıması fazla oluyor.

Tabi bu dediklerimden GalaxyS2'nin de dayanıksız olduğu düşünülmesin. En zayıf yönü görünen arka plastik kapağı bilr, bir lastik gibi ikiye katlanıyor ve tekrar eski formunu alıyor.

Ekran ise Gorilla Glass denilen çok dayanıklı ama yine de kırılgan bir ekran. Yanlız kırılma için çok sert darbeler alması gerekiyor. Önceki seri Galaxy S'in ekran çizilmesi şikayetini hiç duymamıştım. Yanlız S2'de ekranın cebinde bozuk para veya anahtarla çizildiğini iddia edenler var. Ancakbirçok kullanıcı GalaxyS'teki kadar sağlam bir ekranı olduğunu doğruluyor. Benim de görüşüm aynı yönde. Malumunuz iki modeli de kullandım. Daha öncesinde de belirttiğim gibi, Ne GalaxyS ne de GalaxyS2'de ekran koruyucu jelatin kullanmadım. Galaxy S cebimde yaka iğnesinin sivri kısmına maruz kaldı mesela. Sadece çerçevesind iki minil çizik oluştu, ekranında hiç bir iz yoktu. Galaxy S2 hiç düşmedi, ancak yanlışlıkla elimdeki anahtarla çarpıştılar. Yine herhangi bir sorun oluşmadı. Galaxy S2'yi daha önceki tecrübemden dolayı çerçevesini de kaplayan silikon kılıf ile kullanıyorum.

İnternette Gorilla glass diye arttığınızda Galaxy modellerinin torba içinde vida, keskin metal ve metal bilyalarla testini görebilirsiniz. Maket bıçağıyla çizme testleri de mevcut. ŞAşırtıcı biçimde testleri hasarsız geçiyorlar.

Glaxy S2 kullanıcısı olarak, Mehmet Bey'in davetini tekrarlıyorum. Htc konusunda şu an dört gözle iyi haberlerini beklediğimiz İlker Bey'in olumlu yorumları vardı. S2'yi ilk çıktığı zamandan itibaren takip ettim. Hatta Galaxy S'i alırken S2 ile değiştirmek üzere aldım. Bir süre fiyatı düşene kadar S kullanırım dedim. Fakat S2'nin ülkemize gelmesini müteakip sanırım 2. haftasında takas ile S2'ye geçtim. Bazı modeller vardır, sadece değiştirmek için değiştirilir. Ancak S2 kesinlikle farklı bir model. KUllandıkça bu farkları çok daha iyi anlaşılıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
Elinize sağlık Evren Bey, sizlerin paylaşımları çok açıklayıcı.

Zafer'le de HTC kritiği yapayım biraz, ona göre karar vereyim. :D

Samsung'un bende bıraktığı etki hiç hoş değildi ancak, androidli telefonlarına dair, başka yerlerde de çok övgü alıyor.

Herşey bir tarafa, sırf mondeo takımının resmi telefonu diye bile alırım. :bomb:

Htc'nin çift işlemcili modeli Sensation'u İlker Bey kullandığı için belirttim. Yoksa Zafer'in HTC deneyimleri gerçekten yol gösterici.

"Mondeo takımının resmi telefonu" sloganı çok hoşuma gitti.Yüzümde kocaman bir tebessüm oluştu. Mehmet(Mert) bize kızacak telefonu iki dakikada Mondeo'ya mal ettiniz diye, ama o'nu takımın fahri üyesi kabul ediyoruz(her ne kadar Focuscu olsada:-P)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Iphone4 ile ekran dışında karşılaştırmamak lazım Ahmet Bey. Galaxy S2 hafif bir telefon ve plastik kaplama olduğundan düşme hadiselerinde genelde en büyük darbeyi çerçevesinden alıyor. Iphone ise cam/plastik materyal ile daha kırılgan bir telefon. Biraz da ağır olunca düşünce hasar yansıması fazla oluyor.

Tabi bu dediklerimden GalaxyS2'nin de dayanıksız olduğu düşünülmesin. En zayıf yönü görünen arka plastik kapağı bilr, bir lastik gibi ikiye katlanıyor ve tekrar eski formunu alıyor.

Ekran ise Gorilla Glass denilen çok dayanıklı ama yine de kırılgan bir ekran. Yanlız kırılma için çok sert darbeler alması gerekiyor. Önceki seri Galaxy S'in ekran çizilmesi şikayetini hiç duymamıştım. Yanlız S2'de ekranın cebinde bozuk para veya anahtarla çizildiğini iddia edenler var. Ancakbirçok kullanıcı GalaxyS'teki kadar sağlam bir ekranı olduğunu doğruluyor. Benim de görüşüm aynı yönde. Malumunuz iki modeli de kullandım. Daha öncesinde de belirttiğim gibi, Ne GalaxyS ne de GalaxyS2'de ekran koruyucu jelatin kullanmadım. Galaxy S cebimde yaka iğnesinin sivri kısmına maruz kaldı mesela. Sadece çerçevesind iki minil çizik oluştu, ekranında hiç bir iz yoktu. Galaxy S2 hiç düşmedi, ancak yanlışlıkla elimdeki anahtarla çarpıştılar. Yine herhangi bir sorun oluşmadı. Galaxy S2'yi daha önceki tecrübemden dolayı çerçevesini de kaplayan silikon kılıf ile kullanıyorum.

İnternette Gorilla glass diye arttığınızda Galaxy modellerinin torba içinde vida, keskin metal ve metal bilyalarla testini görebilirsiniz. Maket bıçağıyla çizme testleri de mevcut. ŞAşırtıcı biçimde testleri hasarsız geçiyorlar.

Glaxy S2 kullanıcısı olarak, Mehmet Bey'in davetini tekrarlıyorum. Htc konusunda şu an dört gözle iyi haberlerini beklediğimiz İlker Bey'in olumlu yorumları vardı. S2'yi ilk çıktığı zamandan itibaren takip ettim. Hatta Galaxy S'i alırken S2 ile değiştirmek üzere aldım. Bir süre fiyatı düşene kadar S kullanırım dedim. Fakat S2'nin ülkemize gelmesini müteakip sanırım 2. haftasında takas ile S2'ye geçtim. Bazı modeller vardır, sadece değiştirmek için değiştirilir. Ancak S2 kesinlikle farklı bir model. KUllandıkça bu farkları çok daha iyi anlaşılıyor.

Saygılarımla.

Evren Bey yine çok güzel yorumlar yapmışsınız sizin yorumlarınızın üzerine yorum yapmak yersiz. Be küçük eklemeler yapacağım. Ben galaxy SII arabanın arka koltuğunda eşyaların üzerindeydi. Eşyaları alırken telefonu almayı unutunca telefon arka koltuktan yere düştü ve yanda park halindeki aracın altına gitti. Sadece kasasında küçük çizikler oluştu. Ben ekranda jilatinli kullanıyorum. Bende oğlan faktörü var. Telefon elinden düşmüyor. Ahmet abi bilirsin filimli çamurluk olayını hatırlatayım sana :) Buda öyle birşey.

Evren Bey Tekrar teşekkürler.

Elinize sağlık Evren Bey, sizlerin paylaşımları çok açıklayıcı.

Zafer'le de HTC kritiği yapayım biraz, ona göre karar vereyim. :)

Samsung'un bende bıraktığı etki hiç hoş değildi ancak, androidli telefonlarına dair, başka yerlerde de çok övgü alıyor.

Herşey bir tarafa, sırf mondeo takımının resmi telefonu diye bile alırım. :nazar:

Al Al Ahmet Abi İlker Abi Serkan Abi St Erkanı çatlatırız :p .(Nedeni altta yazdım)

İlker Ankara görüşmesinde HTC sensetion hakkında görüştük. Oda hızından çok memnun olduğunu outlook maillerini çok rahat kullandığını sırf bunun için HTC seçerim demişti. Hatta IPHONE ile kıyaslamıştık o aralar Iphone düşünüyordum taki Evren Beyin SII yorumlarını görene kadar. Iphone için bulaşma dedi. Bende vardı ben çok kitledi hatta kitlenmelerinde servis ancak açtı. Bir uygulama yüklediğimde çökme yaşanıyordu. Şimdi kızımda dedi isteyen olursa satarım demişti. HTC den memnun olduğunu söylemişti.

Ancak kayınbiraderim HTC alacaksan dikkat edeceksin düşürmeyeceksin demişti.Çok hassas olduğunu söylemişti.

Htc'nin çift işlemcili modeli Sensation'u İlker Bey kullandığı için belirttim. Yoksa Zafer'in HTC deneyimleri gerçekten yol gösterici.

"Mondeo takımının resmi telefonu" sloganı çok hoşuma gitti.Yüzümde kocaman bir tebessüm oluştu. Mehmet(Mert) bize kızacak telefonu iki dakikada Mondeo'ya mal ettiniz diye, ama o'nu takımın fahri üyesi kabul ediyoruz(her ne kadar Focuscu olsada:-P)

Saygılarımla.

Bende güldüm "Mondeo takımının resmi telefonu" sloganına. İnşalalh Ahmet Abi alırsın kafileye katılırsın. İlker Abinin sağlığı düzelir ve yine bir buluşmada sen ben Evren Bey bir araya gelir Mondeomuzuda SII mizide konuşur ST Erkan Serkan Abi ve İlker Abide çatlarlar :) (Göksu Park Buluşması) Aklıma geldi. Sabah sabah mutlu oldum.

Ahmet Abi buradaki videoyu izle biraz uzun 54 dakika ama muhteşem anlatmış video Sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir
Biz bu sandwich'i nasıl yiyeceğiz abi.Senslere geldi sanırsam güncelleme ama bende kiestede telefonun kendisindede güncelleme bulunamadı diyor...

Ek yapayım görmemişim :angry: Mondeo benim kalbimde Evren abi sen rahat ol :rolleyes:

Kiese genelde gec gelir Mehmet. Bizim gibi garanticiler haric kimse kies kullanmiyor. Odin diye basit bir program var. Dogru dosyalari bulup o program ile felefona yukluyorson. Rootlama da bu programla yapilir. Ben daha onceki Galaxy S'in yazilimini dusurmek icin kullanmistim odini. Donanimhaber de andoid bolumunun altinda S2 basligini bul. İlk sayfasinda gerekli bilgileri gorursun.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Biz bu sandwich'i nasıl yiyeceğiz abi.Senslere geldi sanırsam güncelleme ama bende kiestede telefonun kendisindede güncelleme bulunamadı diyor...

Ek yapayım görmemişim ;) Mondeo benim kalbimde Evren abi sen rahat ol :p

İnşallah gönlündekine kavuşursun Mehmet. Gerçi seninki bizimkinden daha iyi fiyatı var.Alla herkese gönlündekini versin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu android telefonlar niçin normal vatandaş tarafından hakkıyla kullanılacak şekilde yapılmaz?

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu android telefonlar niçin normal vatandaş tarafından hakkıyla kullanılacak şekilde yapılmaz?

Androidin en oemli ozelligi acik platforma kolayca cevrilmesi. Yani root ederek system dosyalarini degistirmek. Bu olayi cok zor olmasa da normal kullaniciyi zorlar.

Ancak normal kullanimda android kullanici dostudur. Dokunmatik ekrNa gore tasarlandigindan islevlere kolay ulasilir. Bir cok telefonda ileri kullanicibilgisi ile yapilacak degisimlere standart menulerle ulasilir. Yine kucuk boyutlu programlar yuklenerek telefon cok daha islevsel olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet çok teşekkür ederim.İndirdim kurdum ve dediğin gibi çok işlevsel.Düzenlemem baya zaman aldı.Heryeri istediğin gibi değiştirebilmek özgürlüğe kavuşmuş gibiyim :rolleyes: Şu ekrandakilerin fotolarını çekmek ayrı bir güzellikmiş. Dün gece onuda buldum. Şimdi orjinal eski temasına nasıl geri dönerim onu araştırıyorum. Orta tuşa bastığımda tema değişimi soruyordu. Ta ki ben varsayılan temayı değiştirene kadar. Çıkan uyarıyı okumadan tamam dedim :) Her zamanki gibi. Şimdi eski temaya geçemiyorum. Gerçi ihtiyacımda yok. Çünkü şimdiki temalar çok güzel.

Bugün silikon kılıf aldım. Telefon 3.5 yaşındaki oğlumun elinden hiç düşmeyince, elinden düşmeden bende bir kılıf alayım dedim. 10 tl karşılığında silikon kılıf aldım. Çokta şık durdu. Telefonun görüntüsünü bozmadı.

Mehmet sende hdr resimleri çok sevdiğin belli oldu. Her fırsatta hdr çekim yapıyorsun.Ellerine sağlık güzel çekimler yapıyorsun. Kolay gelsin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Go Launcher EX tema değil. Arayüz diyelim. Bu arayüz için de temalar mevcut. Go Launcher türevi bir çok uygulama mevcut. hTC 'nin en büyük avantajlarından biri de başka hiçbir arayüze dönüp baktırmayan, gereksinim duymayan Sense arayüzü. Aslında en büyük numarası da bu :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İşte bu yüzden hTC, Zamzung'u döver :) Duygusu var bir kere :(

Şaka bir yana bu konu özellikle Evren abi sayesinde o kadar aydınlatıcı oldu ki, tanıdık, eş, dost, arkadaş. Kim akıllı telefon önerisi istese Galaxy s2'nin muadili hTC'lerden önce bu konuyu okutuyorum. İncele diyorum. Tam bir modele özel derin inceleme oldu.

Ama yine de "hTC al, daha iyidir daha iyi" diyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet kardeş dün akşam telefona root ve donanımhaber deki güncellemeleri yaptım baya zorlandım. Tam olup olmadığınıda anlamadım. Ancak telefonun yedegini almayı unuttum telefon rehberi uctu. Gerçi telefonda güncellemeden sonra değişiklikler oldu. Usb kablosunu takınca ıngilizce uyarı çıkıyor, önceden kart içini görürken telefonun uygulamalarını kullanamıyordum. Ram de rahatlama oldu. Tema olayı çok güzel.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Zafer, Mehmet(Mert) teşekkürler. Ben de konuyu açtığımda 9 sayfaya ulaşacağını düşünmemiştim. Konu 9 sayfayı aşmakla kalmadı, Ahmet(Kıyak) Bey bir de telefona misyon yükledi:)) Önce Mondeocular'ın sonra forumun resmi telefonu yapabiliriz belki.

Zafer zaten yavaş yavaş seni bekliyoruz. WF&Clock uygulaması ile HTC'ye hafif benziyor. Duvar kağıdı olarak da bir dünya resmi koydum. Htc ve Iphone bir arada oldu.

Şu anda ekran böyle;

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Biraz daha iphone, Htc karışımı yaptığımızda sonuç;

Eğer sadece Htc olsun dersen;

Go Launch sağolsun. Telefon her türlü arayüze sahip oluyor.

Saygılarımla.

Mehmet kardeş dün akşam telefona root ve donanımhaber deki güncellemeleri yaptım baya zorlandım. Tam olup olmadığınıda anlamadım. Ancak telefonun yedegini almayı unuttum telefon rehberi uctu. Gerçi telefonda güncellemeden sonra değişiklikler oldu. Usb kablosunu takınca ıngilizce uyarı çıkıyor, önceden kart içini görürken telefonun uygulamalarını kullanamıyordum. Ram de rahatlama oldu. Tema olayı çok güzel.

Saygılarımla

Mehmet Bey, çok hızlısınız. Ben daha root olayına cesaret edemedim. Root yaptıktan sonra telefonun sayacı devreye giriyor. Yani rootlar telefona kaydediliyor. Serviste problem çıkma olasılığına karşılık Ebay'dan jig denilen bir aparat alınıyor. Bu alet sayacı sıfırlamaya yarıyor. Chiresko 24 diye bir rom tavsiye ediyorlar. Bekleme süresini bir hayli uzatıyormuş. 1 günü çok rahat geçiyor, hatta 2. günü devirenler var bu romla.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu kadar zaman sonra hTC'den ayrılabileceğimi sanmıyorum Evren abi. Ancak akıllı telefon kullanmaya yeni başlayacaklar için kesin 2.önerimdir kendisi. :nazar:

Orijinal hTC Sense ekran görüntülerini de ben koyayım. Go Launcher EX gerçekten çok yönlü bir yazılım.

20111023195219.png20111023194946.png

20111023195245.png20111023195320.png

20111023195344.png20111023195541.png

Android için vPlayer ile evdeki Drembox cihazına bağlanıp, izlemek için; Android Dreamer.

20111023200604.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet Bey, çok hızlısınız. Ben daha root olayına cesaret edemedim. Root yaptıktan sonra telefonun sayacı devreye giriyor. Yani rootlar telefona kaydediliyor. Serviste problem çıkma olasılığına karşılık Ebay'dan jig denilen bir aparat alınıyor. Bu alet sayacı sıfırlamaya yarıyor. Chiresko 24 diye bir rom tavsiye ediyorlar. Bekleme süresini bir hayli uzatıyormuş. 1 günü çok rahat geçiyor, hatta 2. günü devirenler var bu romla.

Saygılarımla.

Merhaba Evren Bey;

Öncelikle tema olayını çözdüğüme çok sevindim. Artık içime sine sine kullanıyorum. Root olayını gerçekleştirdim. Ancak bunun ne işe yaradığını tam olarak hala anlamış değilim. Ben buradaki tüm eklemeleri gerçekleştirdim. Bu arada virüs programı yükledim ve 100 üstünde uygulama yükledim. Oğlan önüne gelen programa giriyor ve telefon ara sıra kitlendi.Görev yöneticisinden uygulamaları kapatınca düzeldi. Virüs programından olduğunu düşündüğüm için kaldırdım. Şimdi şu root olayında telefonun hangi sayacı devreye giriyor.Bu sayaç ne işe yarar ve serviste ne gibi problem çıkarır.Peki ben bu yazılımı eski haline getirmek istesem ne yapmalıyım. Servise gönderip oradamı yükletmeliyim.Biliyorum çok soru sordum.Ama sizin ve Mehmet'in bu konuda bilgileri daha açıklayıcı geliyor.Size bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Dün bir süre Zafer'in başını ağrıttım. Sağolsun benden fikirlerini esirgemedi. Samsung ile HTC'nin birbirine çok yakın özellikte iki telefon olduğunu belirtti. Gönlümden HTC almak geçiyor açıkçası. Oldum olası Samsung telefonlara (diğer ürünlerine pek değil) karşı önyargım yok da diyemem.

Ama sonrasında, internetteki karşılaştırma video ve yazılarını inceledim.

S2 ekran, pil süresi ve bağlantı hızı gibi konularda epey iyi. Ayrıca kapaklarının plastik olmasına rağmen çok sağlam olduğu, üstelik bu sayede hafif de olduğu söyleniyor. HTC, ergonomi, tasarım, daha düşük rame rağmen işlem ve görüntüleme hızı gibi konularda daha başarılı. Cidden birbirine çok yakın iki telefon. Özellikle ekran testlerinde aradaki fark, S2 yi daha cazip hale getirdi benim gözümde.

Yalnız, benim aklıma takılan ve beni S2'den soğutan şey, çok sayıda ısınma sorununa dair şikayet var. Bana göre, elektronik cihazlarda, ısınma sorunu bir sorun olmakla beraber, aslında ısınarak başka sorunlara zemin hazırlanır.

Bunun yanında, HTC ile internette gezinirken, ekranı büyütme gereği duyulmadan rahatlıkla gezinilebildiği ve epey pratik olduğu, ancak S2 nin böyle olmadığı şeklinde yorumlara rastladım.

Evren Bey, Mehmet Hocam, Zafer, Mehmet Mert ve fikir sahibi diğer arkadaşlarımız, bu konuda neler düşünüyor merak ediyorum.

Hemen gidip telefon almayacağım, ama epeydir bu alandan uzak kalmış birisi olarak, şimdiden fikirleri ve bilgileri toplamak istiyorum.

Ahmet Abi ben HTC'yi İlker İzgördü Abi'den dinledim. Çok memnun. S2 yi Evren Bey'le konuştuk. Ben 3 telefon arasında kalmıştım. Iphone 4,HTC sensetion ve S2. Ancak bu telefon hususunda bilgisine güvendiğim kayınbiraderimin HTC alacaksan dikkat edeceksin oğlana vermeyeceksin düşmeye gelmez dedi. HTC den vazgeçtim. Iphone ile S2 arasında tercihimide ikisinide pantalonun cebine koydum s2 nerdeyse hissedilmiyordu ve S2 tercih ettim. Çünkü ben telefonu okulda pantalon cebimde taşıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Dün bir süre Zafer'in başını ağrıttım. Sağolsun benden fikirlerini esirgemedi. Samsung ile HTC'nin birbirine çok yakın özellikte iki telefon olduğunu belirtti. Gönlümden HTC almak geçiyor açıkçası. Oldum olası Samsung telefonlara (diğer ürünlerine pek değil) karşı önyargım yok da diyemem.

S2 ekran, pil süresi ve bağlantı hızı gibi konularda epey iyi. Ayrıca kapaklarının plastik olmasına rağmen çok sağlam olduğu, üstelik bu sayede hafif de olduğu söyleniyor. HTC, ergonomi, tasarım, daha düşük rame rağmen işlem ve görüntüleme hızı gibi konularda daha başarılı. Cidden birbirine çok yakın iki telefon. Özellikle ekran testlerinde aradaki fark, S2 yi daha cazip hale getirdi benim gözümde.

Yalnız, benim aklıma takılan ve beni S2'den soğutan şey, çok sayıda ısınma sorununa dair şikayet var. Bana göre, elektronik cihazlarda, ısınma sorunu bir sorun olmakla beraber, aslında ısınarak başka sorunlara zemin hazırlanır.

Bunun yanında, HTC ile internette gezinirken, ekranı büyütme gereği duyulmadan rahatlıkla gezinilebildiği ve epey pratik olduğu, ancak S2 nin böyle olmadığı şeklinde yorumlara rastladım.

Evren Bey, Mehmet Hocam, Zafer, Mehmet Mert ve fikir sahibi diğer arkadaşlarımız, bu konuda neler düşünüyor merak ediyorum.

Hemen gidip telefon almayacağım, ama epeydir bu alandan uzak kalmış birisi olarak, şimdiden fikirleri ve bilgileri toplamak istiyorum.

Abi işte İphone alsan böyle karşılaştırmalara falan ihtiyaç duymazsın :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Dayanıklılık ve hafiflik benim için de en önemli kriterlerden. Ama bu ısınma sorunu kafamı karıştırıyor.

Evet, İphone buna benzer sorunları olmayan bir telefon. Aveanın kampanyası da hepsinden hesaplı.

Aslında ilk başta bu sebeplerden İphone düşünüyordum ama sonrasında soğudum iphone dan. :)

Abi ısınma o kadarda sorun yaratacak kadar değil. Gerçi benim laptop amd işlemci ve hdd olduğu kısım çok ısınıyor ve 5 yılı devirdi. Hala taş gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben şu anda 4 sene önce aldığım HP windows mobile telefonumu kullanıyorum. Bana sorarsanız tasarruf önemli bir faktör. Ayrıca ne kadar çok özellik olursa o kadar çok zaman kaybı yaratıyor. program yükle kaldır uğraş derken faydadan çok zarar getiriyor.

İlk cep telefonumu 1995 te yurtdışında (orada da yaygın değilken) aldım ve birçok marka değiştirdim. Telefonun şu andaki konjoktürde görevleri aşağıdaki gibidir:

1- Sesli aramak/aranmak

2- SMS

3- E-posta /Outlook /GCalencar eposta ve takvim senkronizasyonu ya da takvim

4- Skype/GTALK/MSN

5- GPS/HArita vs.

6- Web tarayıcı (+pdf okuyucu vs)

Başka şeyler fuzulidir. Paranız var ve yabancıları zengin etmeyi seviyorsanız alabilirsiniz.

Bu çerçevede baz telefonlar uygun görünüyor. Görsel şıklık hafiflik dikkate alınmalı. Turkcell T20 gibi şeyler alınabilir derim dolayısı ile.

Bu arada bir ay sonra felan TİB kararı ile internet paketlerinde limit aşımı fatıra giydirmesi kaldırılacak. Tarifeler güzelleşebilir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Herşeyin bir nedeni olması gerekmez. Bazı şeyleri sadece beğendiğiniz için istersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herşeyin bir nedeni olması gerekmez. Bazı şeyleri sadece beğendiğiniz için istersiniz.

:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Begenime göre araba alacağım ve bu kararım megane sw olacak !!! Güldürmeyin. Beğenilecek mersedes bmw varken...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Begenime göre araba alacağım ve bu kararım megane sw olacak !!! Güldürmeyin. Beğenilecek mersedes bmw varken...

Mesela yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1500 liralık bir telefonda kabaca 300 lira vergi, 400 lira dağıtım ve 800 lira dış firmaya veriyor olacaksınız.

120 liralık telefonda ise 40 lira vergi, 40 lira dağıtım ve 40 lira dış firmaya veriyorsunuz.

Orantı olarak dış firmanın kar marjı düşük olsa da siz sonuçta verdiğinizi düşünün.

Vereceğiniz para her halukarda aldığınız telefona değecektir fiyatı ona göre belirlenmiştir. N95 hangi işinizi yapamıyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tatayı bilmem de herkes fiorino alsa ülke ihya olurdu. (fiorino ya da muadilleri,marka sözün gelişi)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Tatayı bilmem de herkes fiorino alsa ülke ihya olurdu. (fiorino ya da muadilleri,marka sözün gelişi)

Fiorino ve türevleri marketçi Arabasıdır (Marketçiler alınmasın, amacım aşağılamak falan değil, keşke benimde marketim olsa :( ) Yani ticaridir. Türkiye'den başka hangi ülkede Aile aracı vb. şekilde kullanılıyor merak ettim? İşi gücü olan adam alsın Fiorinoyu. Ailesi olan SW alsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...