İçeriğe Yönlendir

Aracım çekmiyor

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2

arkadaşlar satacam bu arabayı ya delirtdi beni duman sıkıntısıyla uğraşırken şimdide birden araç çekmez oldu boşta 3000 devir yapıyor duman kalmadı ama gitmiyor koltuğa yapıştırırdı şimdi ben yapıştıracam araca sinirlerim alt üst oldu....

ne oldu yine buna arabaya ? bana sanki dumanlı istersen çekerim dumansız istersen gitmem diyor ......

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
arkadaşlar satacam bu arabayı ya delirtdi beni duman sıkıntısıyla uğraşırken şimdide birden araç çekmez oldu boşta 3000 devir yapıyor duman kalmadı ama gitmiyor koltuğa yapıştırırdı şimdi ben yapıştıracam araca sinirlerim alt üst oldu....

ne oldu yine buna arabaya ? bana sanki dumanlı istersen çekerim dumansız istersen gitmem diyor ......

,,,, arkadaşlar bu arızaya ilaveten şimdi olan durum debriyaj pedalı boşalıyor debriyajda takılmalar var ama vites geçişinde birşey yok yanlız ayağımı debriyajdan çekerken birşey çartlıyor ama vites takılı vites geçmedi desem vites geçti lanet olsun yaaaa satıyorum artık bıktırdı.......

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sanırım sizin debriyaj bitmiş.. Çekme sorunu ve bu şikayetler o yöne işaret ediyor..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

bu kadar kızmanıza gerek yok bir debriyaj setine bakar. kıymayın gül gibi arabaya sonra araba alması çok zor geliyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Sanırım sizin debriyaj bitmiş.. Çekme sorunu ve bu şikayetler o yöne işaret ediyor..

+1

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
+1

+1 aracım boşta dahi gaz yemiyor 3000 devri geçmiyor bazen zar zor 4000 e geliyor haa unutmadan debriyaj bitik olsa devamlı yapmazmı? bende bazen oluyor araç kalkışta ses yapıyor yolda gideken sıkıntı yok kaçırma yok .....!

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Araç boşta devirlenmiyorsa başka sıkıntıda var demektir.. :)

sorunda o ne oldu buna

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

vallahi çok üzücü durum bende arabayı aldıgımda sorunlar bitmemişti devamlı sorun yaşamıştım baskı balata egr turbo felan çok şükür hepsini hallettim sorunsuz biniyorum keyfle bi dahaki bakımda biraz masraf acacak ama olsun eksantirik zinciri felan değişecek hafiften ses başlamış öle dediler.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
vallahi çok üzücü durum bende arabayı aldıgımda sorunlar bitmemişti devamlı sorun yaşamıştım baskı balata egr turbo felan çok şükür hepsini hallettim sorunsuz biniyorum keyfle bi dahaki bakımda biraz masraf acacak ama olsun eksantirik zinciri felan değişecek hafiften ses başlamış öle dediler.

canım çok sıkıldı ya birden pedeal düşüyor onu geçtim aracım 3000 devri geçmiyor of yaaa

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
canım çok sıkıldı ya birden pedeal düşüyor onu geçtim aracım 3000 devri geçmiyor of yaaa

baskı balatayı kontrol ettirin kaçırma felan varmı benim aldıgım zaman egr hatası baskı bata felan çok canımı sıkmıştı. sonradan turbo felan tüm kronik sorunların hepsı başıma geldı çok şükür hepsini hallettik aldıgınız yakıta çok dikkat edin. 3000 devri geçmiyorsa motor kendini korumaya almış bişe vardır

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
baskı balatayı kontrol ettirin kaçırma felan varmı benim aldıgım zaman egr hatası baskı bata felan çok canımı sıkmıştı. sonradan turbo felan tüm kronik sorunların hepsı başıma geldı çok şükür hepsini hallettik aldıgınız yakıta çok dikkat edin. 3000 devri geçmiyorsa motor kendini korumaya almış bişe vardır

balatada kaçırma yok ama arabada çekişde yok

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
balatada kaçırma yok ama arabada çekişde yok

turbo hortumu yada turbo borusunu felan kontrol ettirdinizmi ?

turboda ötme felan varmı aynısı uzun yolda bi akrabamızın aracıyla malatyaya giderken başımıza geldi araç passat 1.9 tdi di 2002 model araç hiç çekmiyordu yokuş yukarı helede iyice düşüyordu . servis cagırdık anlıyamadı devam edın yolunuza dedi 300tl para aldı gitti. 7 saat servis beklemiştik hiç unutmuyorum neyse. mersıne geldıgımızde sorun turbo hortumunda çıkmıştı 50tl di değiştirdigimizde

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
bence kesin turbo arızası

Bencede turbo yada turbo hortumu

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

birol beye kesinlikle katılıyorum.. bende aracımı satıcam kesinlikle.. bu kadar beni uğraştıran ve gördüğüm kadar milleti bu kadar uğraştıran başka bi araç almamıştım. megane bile beni daha az uğraştırmıştı..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
birol beye kesinlikle katılıyorum.. bende aracımı satıcam kesinlikle.. bu kadar beni uğraştıran ve gördüğüm kadar milleti bu kadar uğraştıran başka bi araç almamıştım. megane bile beni daha az uğraştırmıştı..

Kötü araç yoktur ; bakımsız araç vardır.. Zamanında bakımları yapılmadıysa herşey olabilir.. :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
3000 deviri geçememe egr problemidir...Temizlik gerekiyor....

Serkan abi bi arkadaşta c-max vardı oda arada 3000 deviri geçmiyordu çok gaza yüklenip seri kullandıgında bizde direk egr dedik ama bi sensör çıkmıştı 200tlye değiştirmişti tam hatırlıyamıyorum sensörün adını motor arızaya geçtimi kendını kıtleyıp 3000 deviri geçmiyor

Kızdırma bujilerini değiştirin, 3000 devir derdi geçecektir, zaten bu yönde bir arıza kaydı vardı hatırladığım kadarıyla IDS de,

diğer sorun debriyaj kaynaklı görünüyor ve biri birinden farklı sorunlar var.

10 gun önce servise gittim bakım için hiç aklıma gelmedı bi IDS bağlatıp arıza testti yapmak keşke yaptırsaydım:S

Yorum bağlantısı
Faruk Yılmaz

kesinlikle kızdırma bujileri bendede oldu 1.6tdci aynı motor egr felan dediler fayda etmedi en kıadırma bujileri değişti problem ortadan kalktı

Yorum bağlantısı
Fatih Kotuk

iyi akşamlar herkese.... benim sorunum şöyle.... benim 2004 model 90 beygir ford connectim var. Arabamda bir süredir bir sorun var. arabam yüksek hızlarda giderken yani 120 kilometreden sonra böyle bir yalpalama moduna giriyor ve daha sonra v lambası diye tahmin ettiğim lamba yanıp sönmeye baslıyor. araba çekişten düşüyor ve gaz yemiyor.... acaba arabamın sorunu ne olabılır ? bu konuda görüşleri olan arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum....

eger daha önceden başına bu tarz bir sorun gelen biri varsa deneyimlerini benimle paylaşırsa çok iyi olur gerçekten.....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araçlarınızın sorunları ile ilgili bıtkınlık tabirleri hoş değil. Zamanında düzgün bakımı yapılmayan yada mekanik olarak ömrünü tamamlamış parçalar tabiki araç üzerinde bir takım olumsuzluklar gösterecek. Hemen kasmayın kendinizi. Götürün yetkili yada işinin ehli özel servise hallettirin.

Burada yazılanlara göre araç seçimi yapacak insanlarında gözünü korkutmayın.

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Kötü araç yoktur ; bakımsız araç vardır.. Zamanında bakımları yapılmadıysa herşey olabilir.. :p

olur mu hocam devamlı servis bakımlı idi aracım. bi kere egr patladı 2 yıl önce o tarihten beri araba bi türlü iflah olmadı.

2 yıldır birsürü servis gezdim yetkili özel. bi türlü sonucu alamadık. orayı temizle onu değşitir bunu değiştir.. her aracın vardır arızası kronik. c-max inde kronuk arızası bu arıza. ve servisde özel de tam nasıl çözüleceğini bilemiyorlar.. ayrıca bu benim görüşüm. hiç kimse benim görüşüme iştirak etmek zorunda değil. ben ve aracı arasındaki özel ilişki bu. bazen uçurumdan atmak bile geliyor aracı. özellikle tam yokuş çıkarken birden aracın güçten düşmesi ve 30 ton yük yüklü kamyonunun arkasına geçerken el sallaması bana. yürek burkuyor :nazar:

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

evet gittim tamire hatta burda tamir oldu filan dedim. ancak 1 hafta sonra araç eski haline yeniden döndü. aynı tas aynı hamam yani

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tekrardan gidin? Hatası varsa hemen kabul edip ücretsiz onarım yapıyor. Tecrübe ile sabit.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...