İçeriğe Yönlendir

Samsung Servis Merkezi

Oğuzhan Acar

Recommended Posts

Oğuzhan Acar

Samsung s8500 wave 1 im var ve daha alalı 1 yıl olmadı ama telefonun arka kapağı telefondan azıcık üstte duruyor ve elim takılıyordu sıfıra sıfır durmuyordu ayrıca telefonu şarja takıyorum doldu diyince çekiyorum kullanıyorum bi kaç gün sonra 2 çizgi kalınca fln teli kapayım açtığımda bataryayı boş gösteriyor batarya boş diye ötüp duruyor aradan 1-2 saat geçiince bi bakıyorum tekrar 2 diş şarj oluyor eğer kapatıp açmazsam teli hiçbir sorun yok şarjı gitmesi gereken normal süre gidiyor . Ben bunu adana daki servise gönderdim . Arka kapağı yenisiyle değiştirmiş ama bu daha kötü olmuş yanında hafif bir boşluk var ve sağa sola elimle tutunca sallanıyor ve çok fena sinirimi bozdu ve şarj probleminide yapmadan göndermişler . tekrar yolladım yine yapmadan bir problem yok hafıza kartsız kullanın diye yollamış . 1 hafta da hafıza kartsız kullandım yine aynı problem var . telefon açtım servis teknisyeniyle görüştüm söz anlatamıyorum kendisine hafıza kartsız kullan diyor . hafıza kartsız kullanıyorum yine oluyor diyorum , sen 5-6 dakika şarja takıyorsundur onn için oluyordur diyor . takmıyorum komple doldurup sonra kullanıyorum diyorum o zaman şarj cihazın bozuk başka cihazla dene diyor . bozuksa yollayım değiştir diyorum sen dene bi diyo :blush: ya bu tel bozuk kaçak kısa devre veya bataryası bozuk olamaz mı diyorum olamaz diyor :lol2: yine bşka aletle denedim yine oluyor :p ben ne yapıyım şimdi .. önce samsung u arasam şikayet mi etsem yoksa tel açıp aynı kişiye 1 saat daha açıklama yapsam o inanmasa bn dil döksem .. yoksa telefonun değişmesi için dilekçe fln mı yazsam ciddiye alırlar mı ? :s sevdiğim makinadan bu batarya kapağı ve şarjından soğuyorum . ( kapağın rengi de telden bi ton koyu olmuşş :s :S soyluyorum on farkı yok diyor güneş gözlüğüyle bakıyo sanırım :p )

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ah bu sorunu bir de Babam anlatacak telefonda, bak o teldeki görevli nasıl koşup elinden alıyor Babamın :blush: Sert olun sert. Uleynnnn edasıyla başlayın telefon konuşmasına :lol2:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

Artık çözüm yollarından biriside o yöntem olacağa benziyor :blush: ben kibar kibar derdimi anlatmaya çalışırken eleman ters ters zevap veriyor :lol2: Hafif sert konuşuyor sanki :p diğer konuşmamda da aynısı olursa patlarım gibi :p

Servis budur... http://www.telpa.com/

Her seferinde memnun kalmışımdır...

Ahhh keşke kabul etse :s bn yurt dışından aldım ama international garantili o yüzden samsung un kendi servisleri yapıyor onarımını ..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kayseriden niye Adana ya gönderdiniz telefonu Ankara da Samsung un kendi servisi var Sıhhıyede olması lazım bence oraya gönderin yada götürün gözünüzün önünde test edip gerekirse onarıyorlar.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Kayseriden niye Adana ya gönderdiniz telefonu Ankara da Samsung un kendi servisi var Sıhhıyede olması lazım bence oraya gönderin yada götürün gözünüzün önünde test edip gerekirse onarıyorlar.

samsung u aradım adana da kendi servisimiz var dedi iki taneymiş onların numarasını verdim birine gönderdim . ankaradan haberim yoktu .. bi araştırıım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
samsung u aradım adana da kendi servisimiz var dedi iki taneymiş onların numarasını verdim birine gönderdim . ankaradan haberim yoktu .. bi araştırıım

Necatibey caddesinde Sıhhıyede yol üstü giderken solda kalıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

samsung u arayıp şikayette bulunsam bir yaptırımı olur mu aceba ? Arka kapak şarj dan daha çok kafamı bozuyor sallanıyor ama servis elemanı yok sallanmıyor diyo ..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hic bosuna ugrasmayın ben omnia 1 kullanıyorum telefonun iki sefer anakart degisti isiına problemi vardı cozemediler kasanın dısın da soyulmalar vardı kullanıcı hatası dediler ben iki yıl ugrastım elimde bir yıgın belgelerde var bi halt olmuyo en son ekran sanki toz girmiş yapın dedim aldıgım ekran da toz gitmiş ama barız tınaklar kazımıslar giib leke vardı bunu siz yaptınız diyorum yok siz diyolar samsung servisleri boyle alısın derim :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
hic bosuna ugrasmayın ben omnia 1 kullanıyorum telefonun iki sefer anakart degisti isiına problemi vardı cozemediler kasanın dısın da soyulmalar vardı kullanıcı hatası dediler ben iki yıl ugrastım elimde bir yıgın belgelerde var bi halt olmuyo en son ekran sanki toz girmiş yapın dedim aldıgım ekran da toz gitmiş ama barız tınaklar kazımıslar giib leke vardı bunu siz yaptınız diyorum yok siz diyolar samsung servisleri boyle alısın derim :police:

Sizde sıkıntı telpa'da değil, Omnia'da. Omnia çok sıkıntılı bi telefon, tek dertli siz değilsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aldıktan sonra anladım ama bana gore on numara telefon bi keresinde iade istedim anakart yeni degişmis dediler kabul etmediler mantıgı cozemedim hala sani canım sıkıldıgında bi rom atıyorum farklı oluyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu tip cihazlardan anladığım, bozulana kadar kullan/at , Selpak mendil gibi.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Ben de samsung ch@t diye bir telefon almıştım. Daha doğrusu turkcell ayda 5 liraya vermişti bizbize kamu tarifelilere. Göye internet telefonu wap tabanlı siteleri açıyor web tabanlı (normal siteler) sitelere girince hafıza dolu uyarısı yapıyor siteyi açmıyor. Gün içerisinde görüşmediğim samsung servisi, yer kalmadı. Telefona format mı atmadık, reset mi çekmedik, kart mı değiştirmedik sonuç yok. En sonunda birisi bunun normal olduğunu telefonun sadece wap tabanlı programlar için tasarlandığını, wep tabanlıların açılamayacağını söyledi. Nasıl internet telefonuysa. Ben de şikayet formu doldurtup, gönderdim. Bu sırada google amcada bir araştırma yaptım. Meğer gerizakalı samsungun browserı desteklemiyormuş. İnternetten operayı indirdim çatır çatır her site açıldı.

3-4 gün samsung müşteri hizmetlerinden aradılar. Durum hakkında bilgi vermek için. Yarım saat bana telefonun özelliklerinden bahsetti. Ben de "Kardeşim bu telefon internetteki www.bilmemne.com'u açar mı?" diye sordum. Kadın "Wap desteği yoksa açmaz" dedi. Ben de "Kardeşim sıkıntı sizin browserınızda adam gibi browser yapsaydınız açardı. İnternetten mini opera browser'ı indirdim. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Eğitimsiz, bilgisiz bir personeliniz var. Siz de öylesiniz dedim." dedim. Kadın da "Ama o tür programlara biz destek vermiyoruz. Telefonunuz garanti dışı kalır." dedi. Bende "Madem garanti dışı kalacak neden bu telefonların java dosyası yükleme sistemi var ve ayrıca mini opera samsung apss sitesinden indirilebiliyor" dedim. "Bilemiyorum normalde yüklediğiniz programdan dolayı telefonunuz bozulursa garanti dışı kalır" dedi. Son olarak "Biraz kendinizi geliştirin. Hem yapamamışsınız hem de yapana çamur atıyorsunuz. Ne biçim bir anlayışınız var?" dedim ve kapattım.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Bu tip cihazlardan anladığım, bozulana kadar kullan/at , Selpak mendil gibi.

o kadar para dökünce insan 1 yıl kullanıp atamıyor ki .. almanyada gördüm wave i çok hoşuma gitti 365 euro ydu .. teknosadan baktım türkiyede 989 tl olduğunu görünce oradan aldım .. 1 yıl olmadı hadi at atabilirsen :unsure2:

Bir daha arayacağım biraz sonra aynı şekilde inatlaşır vede beni dinlemeden bir problemi yok derse ses tonumu yükselticem ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben de samsung ch@t diye bir telefon almıştım. Daha doğrusu turkcell ayda 5 liraya vermişti bizbize kamu tarifelilere. Göye internet telefonu wap tabanlı siteleri açıyor web tabanlı (normal siteler) sitelere girince hafıza dolu uyarısı yapıyor siteyi açmıyor. Gün içerisinde görüşmediğim samsung servisi, yer kalmadı. Telefona format mı atmadık, reset mi çekmedik, kart mı değiştirmedik sonuç yok. En sonunda birisi bunun normal olduğunu telefonun sadece wap tabanlı programlar için tasarlandığını, wep tabanlıların açılamayacağını söyledi. Nasıl internet telefonuysa. Ben de şikayet formu doldurtup, gönderdim. Bu sırada google amcada bir araştırma yaptım. Meğer gerizakalı samsungun browserı desteklemiyormuş. İnternetten operayı indirdim çatır çatır her site açıldı.

Bunu nasıl yaptığını anlatırmısın.. ?

Aynı telefondan bende de var..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
o kadar para dökünce insan 1 yıl kullanıp atamıyor ki .. almanyada gördüm wave i çok hoşuma gitti 365 euro ydu .. teknosadan baktım türkiyede 989 tl olduğunu görünce oradan aldım .. 1 yıl olmadı hadi at atabilirsen :unsure2:

Bir daha arayacağım biraz sonra aynı şekilde inatlaşır vede beni dinlemeden bir problemi yok derse ses tonumu yükselticem ..

ben iade talebi istemiştim baya ugrastıktan sonra beni samsung musteri hizmetlerinden aradılar konustuktan sonraben bunun iade sini istiyorum dedim telefondaki sahıs telefonunuz anakart ı yeni degişmis dedi ondan iade alamıyız istersen detaylı bi inceleme yaptırın dedi o an sınırle telefonu yuzune kapattım iadeyle anakartın degişimi arasında ki olayı samsung kısacası boyle hep hatayı sizde ararlar bastan soylıyım bi de servise bıraktın mı 20 gunden asagıya gelmez

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ayvayı yedik desenize bende de galaksi s2 var ama ekranda sorun var lekelenme oldu iki büyük yuvarlak şeklinde iyice silersem gidiyor ama 10 dakka bekleyince geri geliyor.Ben alalı bir ay olmadı sanırım 1 ay dolmadan direk değişim isteyebiliyorum tamir olmadan.Bu konuda bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sansını zı deneyin ama nem yapmıs gibi geldi sizin aklıma ondan olabilir

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Nem yapacak hiçbir sorun olmadıki ama.Nem olsa içte olmaz mı benimki dışdan.Daha soluk duruyor diğer bölgelere göre bakalım yarın gideceğim aldığım bayiye

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

dar kılıf kullanıyosanız diyecektim dıstan farklı olay siz bi gidin sansını deneyin :yuzucu:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

bence hiç vakit kaybetmeden sıfır bir ürünle değişitirin veya 1 ay dolmadıysa iade yapın bu konuda ısrarcı olursanız ve kibar değilde sert konşmayla hallederler boyle anlıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Samsung narindir , kibardır . Güzel telefonlar çıkarır ama hassas olurlar . Telpa gibi bir servis olmasa arkasında alınası bir telefon değildir .

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Armağan Pekatik
Bunu nasıl yaptığını anlatırmısın.. ?

Aynı telefondan bende de var..

Abi kusura bakma ben görememişim bunu. Şöyle yapacaksın. Normal internete girmek için browser'ı varya onu aç. Orada kısayollar var. Samsung apps sitesine gir. Listede zaten en üst sırada opera mini yazıyor. Yok bulamazsan internetten herhangi bir yerden indir o opera miniyi. İnince ne yapacağını soruyor. Yükle diyorsun. Yükleme bitince Opera miniyi oyunların içinde bulup çalıştırabilirsin. Artık tüm siteler açılır.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Armağan ben de unutmuşum... Şimdi kurdum.. sağolasın..

Çok güzelmiş..

Eyvallah abi. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :D. Ama dikkat et garanti dışı kalmasın sonra :D Allahım yaa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...