İçeriğe Yönlendir

Kktc Tatilim

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Bu arada adada gördüğüm nadir Tdci f1 de (hoş f2 ve f2*5 dada tdci yok denecek kadar az) resmini çekmeyi başardım. Bu görüntülerde kapalı Maraş bölgesinden. 37 yıldır kapalı hayalet ama çok lüks bir şehir. O dönemd Rumlar ABD deki Monte Carlo'ya özenerek yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

O hayalet yerin hikayesi vardı orjinal birşeymiş. Kimse kalmıyormuş dimi abi orada ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Denizin kumu Mısır dan özel getirtilmiş. O dönemin büyük hollyvood yıldızlarının örneğin Sophia Loren'in evi var.

O hayalet yerin hikayesi vardı orjinal birşeymiş. Kimse kalmıyormuş dimi abi orada ?

Sadece Orduevi var içeride. Ayrıca BM in askerleride kontrol yapıyor. Sivil halk giremiyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Maraş gerçekten değişik ve güzel bir yer ben askerdeyken 20 gün kadar kaldım orduevi ne bile araçla gidiliyor yürümek yasak alkol ürünleri çok ucuz taksiciler zaten tipten tanıyor asker olduğunuzu biner binmez hemen bir club teklif ediyorlar :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Daha oradayken ilgimi çeken Mitsubishi Grandis'in tantımını yapmıştım. http://www.otoclubturkiye.com/forum/Mitsubishi...is-t219758.html İkinci tanıştığım Mitsubishi Outlander 2,7 Evo 7 motorlu acayip bir makine. 270Hp gücünde. Mağusa'dan Lefkoşa'ya geldik o araçla sürat konfor anlatılır gibi değil. Resimlerini çekmiştim ama bizim ufaklık sağolsun silmiş.

Maraş gerçekten değişik ve güzel bir yer ben askerdeyken 20 gün kadar kaldım orduevi ne bile araçla gidiliyor yürümek yasak alkol ürünleri çok ucuz taksiciler zaten tipten tanıyor asker olduğunuzu biner binmez hemen bir club teklif ediyorlar :D

Kesinlikle doğru.

Daha oradayken ilgimi çeken Mitsubishi Grandis'in tantımını yapmıştım. http://www.otoclubturkiye.com/forum/Mitsubishi...is-t219758.html İkinci tanıştığım Mitsubishi Outlander 2,7 Evo 7 motorlu acayip bir makine. 270Hp gücünde. Mağusa'dan Lefkoşa'ya geldik o araçla sürat konfor anlatılır gibi değil. Resimlerini çekmiştim ama bizim ufaklık sağolsun silmiş.

Kesinlikle doğru.

İlginç bir durumda şu soldan direksiyonlu araçlar para etmiyor. Örneğin 2005 model C220 cdi fiyatı ne olabilir tahmin edebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Murat bey sanırım siz de orduevinde kaldınız doğru mudur?

Doğru.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Alkol alır mısınız bilmiyorum ama orduevinde ki alkol fiyatları gercekten cok cok komik düzeylerde öyle ki barda en pahalı içki bira idi

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kar marjı düşük ve garsoniye ücreti olmadığı için.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Kendi aracımızla gidebiliyor muyuz?

sefa abi evet gidebilirsin ama kalıcağın süreye göre fiyat performansı iyi hesapla ... 1-2 hafta içinse değmez götürmeye 10 güne kadar kiralamak daha avantajlı ... ama 3-4 kişi gidilcekse ve 1 hafta kalıncaksa arabayla gitmek daha ucuza gelebilir hesaplamak lazım ...

triptik yurtdışı kasko teminatı orada alacağın sarı kağıt sigorta yani falan derken 750 yi falan buluyorsun... triptik almak 5 dakka sorun olmuyor ...

magosa da kavis rent a car sahibi iyi biri ortaklarından birinde v6 mondeo vardı bir ara ordan muhabbete girilebilir :D

Kendi aracınla Mersin Taşucundan feribotla gidebilirsin. Ancak daha masraflı olur. Çünkü Türkiye'den çıkmadan önce triptik yaptırman gerekiyor. Ayrıca limandan ayrılmadan K.K.T.C sigortası yaptırman gerekli. Araç sol direksiyon olduğu için soldan akan trafikte handikapları var. Son olarakda Türkiye ' ye giriş yaptığında gümrükte uzunca bir süre bekleyip didik didik aranabilirsin.

+ olarak 1-2 şey eklemek gerekirse soldan sağdan direksyon kıbrısta çok fark etmiyor trafik çiçek gibi olduğundan insanlar kurala uydugundan çok sorun olmuyor ... 2 tane temel sorun var aslında türk plaka arabaları polisler ve halk sevmiyor... polisler genellikle tr plakaları durduruyor halkta tr plakalara yol vermeyi pek sevmiyor diyim siz anlayın gerisini ...

Gümrükte hiç sıkıntı yok yarım saatte işlemler tamamlanıyor ...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Laf karışmasın :p mercedesin fiyatı ne kadar? Soldan direksiyon :D

38000 tl

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Laf karışmasın :p mercedesin fiyatı ne kadar? Soldan direksiyon :D

en ucuz edinme yolu almanyadan pert bir mercedes getirip kıbrısta toparlamak ... ama tr ye çıkarken ödencek vergilerle aynı kapıya gelir ...

ZZ plaka zamanı çok iyiymiş ...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Bende askerliğimi orda yaptım gümak tan şuan 7.25tl lik sigarayı 1.25 liraya alıyorduk kalite farkı illaki vardı.Alkol mevzunda iki adet büyüklerin efendisini 22.5 liraya almıştım buraya geliyorken.

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)
Gümrükte hiç sıkıntı yok yarım saatte işlemler tamamlanıyor ...

Türkiye Gümrüğünde eğer gümrükçülere takılırsan arabayı komple indirp kontrol için 12 saat bekletebiliyorlarve saha parası kesilebiliyor. Dediğin doğru yarım saattede çıkabilirsin iki gündede.

en ucuz edinme yolu almanyadan pert bir mercedes getirip kıbrısta toparlamak ... ama tr ye çıkarken ödencek vergilerle aynı kapıya gelir ...

ZZ plaka zamanı çok iyiymiş ...

Şimdi K.K.T.C deki sol direksiyonlu arabaları temizlemek için Türkiye ile anlaşma yapılacakmış. O dönemde ZZ ler gibi kolay giriş sağlanırsa Galericilerden fırsat bulabildiğim ölçüde Mercedes getirmeye çalışacağım.

i

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Ooo kapalım abi birer ikişer tane merso :))

Geçiş açılırsa haber verilecek bana. Tabi bende size.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Bende askerliğimi orda yaptım gümak tan şuan 7.25tl lik sigarayı 1.25 liraya alıyorduk kalite farkı illaki vardı.Alkol mevzunda iki adet büyüklerin efendisini 22.5 liraya almıştım buraya geliyorken.

Evet Tahir en komiği de gümak olayı bende aynı paradan almıştım sigarayı muhtemelen biz aynı dönemde kıbrıstaydık

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Evet Tahir en komiği de gümak olayı bende aynı paradan almıştım sigarayı muhtemelen biz aynı dönemde kıbrıstaydık

335.dönemdim ben Yeşilyurttaydım :) Gümak iyiydide yakıyordu az daha bizi bizim bölük astsubayı içmeyenler üzerinden yazdırıp dışarıda satmış tesbit edildi bende yazıcı olunca gidiyordum okkaya Allah tan adam itiraf etti tezgahını yırttım. :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

benim 332 idi aralık 15 ten ocak 5 e kadar kıbrıstaydım magosa limanında dediğin olay yüzünden bizim komutanda sıkı sıkıya tembihledi herkes kendine alsın içmeyenler adına alınmasın diye

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maraş deyince dikkatimi çekti, ufak bi araştırma sonucunda

videoya ulaştım ve üzüldüm...
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
benim 332 idi aralık 15 ten ocak 5 e kadar kıbrıstaydım magosa limanında dediğin olay yüzünden bizim komutanda sıkı sıkıya tembihledi herkes kendine alsın içmeyenler adına alınmasın diye

Komutanım o zaman :) Asteğmenlik yapılabilecek en güzel yer Kıbrıs bizimkiler baya rahattı.Bizimki 7 gün taburdan çıkmama cezası aldı ceza onamıydı bizemi anlamadık bölükçe 7 gün boyunca neler çektik :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benim bulunduğum dönemde orayla ilgili gelişmeler vardı tabi kulaktan dolma ama tekrar hayata geçirileceği söyleniyordu.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Komutanım o zaman :) Asteğmenlik yapılabilecek en güzel yer Kıbrıs bizimkiler baya rahattı.Bizimki 7 gün taburdan çıkmama cezası aldı ceza onamıydı bizemi anlamadık bölükçe 7 gün boyunca neler çektik :)

:) bizimki geçici görevdi esas yerimiz gölcüktü dediğin gibi bekar bir asteğmen için askerlik yapılabilecek en güzel yer kıbrıstır biz evli barklı olunca bize hitap etmiyordu ortamlar :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Katılmamak mümkün değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...