İçeriğe Yönlendir

Kktc Tatilim

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Sani Gerşon
Komutanım o zaman :) Asteğmenlik yapılabilecek en güzel yer Kıbrıs bizimkiler baya rahattı.Bizimki 7 gün taburdan çıkmama cezası aldı ceza onamıydı bizemi anlamadık bölükçe 7 gün boyunca neler çektik :good1:
Benim bulunduğum dönemde orayla ilgili gelişmeler vardı tabi kulaktan dolma ama tekrar hayata geçirileceği söyleniyordu.

Babam kıbrıs'ta yapmıştı askerliğini. Bu konu üstüne biraz konuştuk. Barış harekatından sonra 75 mart'ında ilk olarak maraş'a almışlar onları. İlk gayrimuslim (yedek)subaymış Kıbrıs'a çıkan. Bütün sahilleri anlattı. Rumların evlerine girmişler, yemekler hala tabaklarda, okullarda sıralarda hala kitaplar varmış. Orduevinde kalmış kısa bir süre. Sonra dağıtıma çıkmışlar kıbrıs içinde.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
Babam kıbrıs'ta yapmıştı askerliğini. Bu konu üstüne biraz konuştuk. Barış harekatından sonra 75 mart'ında ilk olarak maraş'a almışlar onları. İlk gayrimuslim (yedek)subaymış Kıbrıs'a çıkan. Bütün sahilleri anlattı. Rumların evlerine girmişler, yemekler hala tabaklarda, okullarda sıralarda hala kitaplar varmış. Orduevinde kalmış kısa bir süre. Sonra dağıtıma çıkmışlar kıbrıs içinde.

Çok istedik orayı görmeyi önce Kıbrıs halkına danıştık nedir ne değildir nasıl gidilir gibisinden nedense çok büyük bir kısmı yokmuş gibi davrandı bir çoğuda geçiştirdi sonra bizim er olmamız sebebiyle oraya gitsek bile göremeyeceğimiz ihtimaline karşı vazgeçtik.

Ayrıce bölük komutanının odasında şöyle bir konuşmaya şahit olmuştum artık Kıbrıs tan Türk birliklerinin çekileceğini güvenliğin tamamen Kıbrıs ın kendi ordusuna bırakılacağından bahsediyordu.Zaten oradaki birlikler hep kaydırma bizim tabur Van'a bağlıydı mesela.

Murat Abi senin tatil anılarında konuşuyoruz Kusura bakma ne olur eğer rahatsızlık duyarsan moderatör arkadaşlar temizliyebilirler benim iletilerimi. :)

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

1981-1983 yılları arası babamda orada görev yaptı. Ben İlkokula gidiyordum. Bizim o dönemde Maraş'a gittiğimizde evlerde perdeler avizeler herşey duruyordu. Orduevi ile Giriş kapısı arasında iki tane otogaleri vardı Toyota ve Alfa Romeo nun ikisini içide full araba idi.

tarihinde Murat Ersel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kuzenim orada görevli idi, kaldığı lojman'dan Sophia Loren'in evini görüyorlarmış, ama her yer farelerle doluymuş...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Doğrudur. 37 senedir hiçbir el değmemiş.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

2004 yılında gitmiştik :nazar:

Denizi gece hayatı çok güzeldi. Tabi o zaman 18 yaşındaydık :unsure2: Kapalı Maraş'a girip 6 yıldızlı otelden çevrilme orduevinde kalmıştık. Otelin lobisinde ki kaplan dolması çok güzel ve ürkütücü idi :flowers: Kumsalı çok güzeldi. Deniz cam gibi ve dibi gözüküyordu.

Kumları mısırdan getirtmişler. Kapalı bir kaç evin içine girmiştik, evin sahipleri nası bırakmışsa öyle duruyordu. Bi Alfa Romeo bayiisi vardı alfalar toz içindeydi :flowers:

Barbarlık müzesine gitmiştik.. İnsanın kanının çekildiği bir yer

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Kuşkonmaz

tam kıbrıs tatili modundan çıkmakla boğuşurken tekrar kıbrısı görmek çok kötü geldi :kihkih:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
tam kıbrıs tatili modundan çıkmakla boğuşurken tekrar kıbrısı görmek çok kötü geldi :kihkih:

Şimdi bende hatırladım tatili tam işe motive olmuştum. Moralim bozuldu.

Yorum bağlantısı
Tolga Kuşkonmaz
Şimdi bende hatırladım tatili tam işe motive olmuştum. Moralim bozuldu.

valla sorma abi ya kıbrıs bi başka... ben bundan sonra her yaz ordayım :kihkih:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben çok gidip geldim. Yıllarca da yaşadım. O yüzden Kıbrıs'ın yeri bende bambaşka.

Yorum bağlantısı
Tolga Kuşkonmaz
Ben çok gidip geldim. Yıllarca da yaşadım. O yüzden Kıbrıs'ın yeri bende bambaşka.

valla ben ilk defa bu yaz gittim 12 gün tatil yaptım ama hiç yetmedi :kihkih: hala kendime kızıyorum şimdiye kadar niye gitmemişim diye :ninja:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...